LG 50pg6000, 42pg6000 - wszystko o serii pg6000

dzakk

New member
Witam, mam zamiar właśnie kupić 50 Pg6000 w digitalo za 4699zl.
Czytelnik: Skąd masz takie info o tej gwarancji? Dzwonilem tam dzisiaj i mnie zapewnili, że ten model mają z polskiej dystrubucji i nie bedzie problemu z gwarancją w polskim serwisie LG8)
 

czytelnik

New member
dzakk napisał:
Witam, mam zamiar właśnie kupić 50 Pg6000 w digitalo za 4699zl.
Czytelnik: Skąd masz takie info o tej gwarancji? Dzwonilem tam dzisiaj i mnie zapewnili, że ten model mają z polskiej dystrubucji i nie bedzie problemu z gwarancją w polskim serwisie LG8)


Powiem tak digitalo nie brałem pod uwagę z uwagi na szereg negatywnych komentarzy na ceneo i innych porównywarkach i często odnoszących się właśnie do problemów z gwarancją. Wydawało mi się z tych opinii, że Ditalo własnie dużo sprzętu ściąga. Ja ustalałem w digikomp najpierw twierdzili, że gwarancja jest oczywiście honorowana prze serwis LG, później przyznali, że sprzet jest jednak sprowadzany ale gdyby były problemy z gwarancją to oczywiście jest gwarancja sklepu. ALe dla mnie to zbyt duże ryzyko - chociaż ten sklep miał akurat pozytywne opinie.



Aha dodoam jeszcze, że zauważyłem, że Digitalo chwali się przy niektórych produktach dużym napisem już przy nazwie produktu GWARANCJA PL jest tak np.przy Panasonicu pv80. Przy LG PG6000 tego dopisku nie ma.

Gdybyś zamówił 50 w Digitalo proszę odezwij się tu na forum, czy sprzet jest faktycznie z polskiej dystrybucji i z polską gwarancją, bo cenę mają rzeczywiscie najlepszą i mołżiwa do zaakceptowania.

Ciekawe czy można się dowiedzieć bezpośrednio w LG czy dany dytrybutor (sklep interentowy) posiada sprzet z polskiej dystrybucji ??????
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tani to wyszedł za 60 zł / ktoś robił z okuć do bramy/ . Ale poważniej to kosztuje 250 zł .

czytelnik:
nie podniecaj się test jest na ukończeniu . O ile zrozumiałem to tytuł Inowacja Roku nie na nic wspólnego z jakością .
Ale patrz i podziwiaj.

Najpierw Czerń matrycy.
p1040034xn9.jpg


Zawsze masz szansę występować w roli głownej i to nawet z Brudnym Harrym. Zawsze będziesz jak Adonis - mimo że telewizor stoi tyłem do światła.
p1040036iw9.jpg


Teraz uważaj mocniej , skup się:
Chodzi o wygaszanie pikesli.
p1040116ah7.jpg


teraz spójrz z lewej strony ekranu
Jest w negatywie ten człowiek.
p1040118xf9.jpg


a teraz masz powiększenie tego fragmentu z lewej strony.
p1040119ol4.jpg


Więc jeśli miałeś na myśli ta innowację - to faktycznie suuuper :D.

Ma dużą bezwładność - w pionie .
p1040193ln4.jpg


Formatowanie nie jest silną stroną tego modelu - osoby są spłaszczone .
p1040318wh3.jpg


Trochę się przytyło paniom na Festiwalu Eurowizji
p1040326ni2.jpg


Z lewej plazma LG i jej czerń w porównaniu z Pioneerem.
p1040519cz6.jpg

p1040524jc0.jpg



Też bez sensacji w grach.

p1040280qm7.jpg


W SD z anteny dachowej również.
p1040111zl9.jpg


p1040081jm5.jpg


w HD - ok.
p1040170kv9.jpg



Jak zauważysz /albo i nie/ po datach - drogi czytelniku, test powstał już dawno. I nie było sensacji że Tani telewizor jest lepszy od droższego. Zapewniam Cię że nie jest.
Porównaj te same ujęcia plazm i lcd konkurencji i się dziw :roll:
 

arturcargo

New member
Tego mozna bylo sie spodziewac, KIKI wytknal wszystkiego wady telewizora - mocno je podkreslajac a wrecz wyolbrzymiajac. Mam wrazenie jakby specjalnie...... no ale coz na rodzine trzeba zarobic handlujac tym co sie ma;-)
 

sec

New member
lg 6000

KIKI czy mozesz powiedziec co stoi obok lg na pierwszym zdjeciu i jesli to nie klopot to mozesz zamiescic zdjecie numer dwa zrobione tez w odniesieniu do do tego do czego porownujesz w tescie .Mysle ze obiektywne przygotowanie materialu to podstawa do wiarygodnosci.
z powazaniem sec
 

shudokan

New member
no tak najlepiej o tym swiadczy ten karton Panasa w tyle.
Ja osobiscie bawilem sie samsungiem q panasem PV80 i LG wszystko 42" i to co mnie przekonalo
Panas
Ta siatka i mleczna matryca przy wylaczonym TV
Wyglad taki "nijaki :D (ale mnie sie dostanie)
Cena

Sam
wylaczony ekran jakis fioletowy ale moze juz tak wyswiecony
ten zum robil to wlasnie tak jak kiki pokazal wydluza ale podobno idzie przywyknac (brat tak ma)
napisy bardziej wyrazne niz na LG

LG
napisy kiepsko (moze uda sie wyregulowac) no i moze w dobie hd bedzie duzo tego materialu tu znacznie lepiej wygladaja
wyjscie cyfrowe audio
usb muza i foto
kolorki zywe

Mialem monitor LG 19" kosztowal mnie ale sprawial sie ok. no niestety padl ale juz naprawiony i dalej smiga wysmienicie. Lodowka LG super mala i piwko zawsze o odpowiedniej temperaturze. Teraz telewizor. Wiem ze to nie za dobrze wrozy jak firma robi wszystko od kapci po :D no ale odbieglem od tematu
Wszystkim pozostaly nie czekajcie na testy. Wiecie co wiedzie prym do sklepu i pobawic sie.
Ps
Pewnie wycisnac da sie wiecej z tych telewizorkow ale robilem z nimi tylko tyle co "przecietny zjadacz cheleba robi".
Patrzac na mojego (naszego- zonki :D) Grundiga gdzies raz mniejszego uzywam na dzien dzisieszy przycisku wlacz wylacz, glosnosc i zmiana zrodla
END
 

klm7

New member
LG 42pg6000

Witam

mam ten tv od ponad miesiąca i się dziwię
Anglicy ,Niemcy ,Szwedzi znalezli w nim jakieś plusy a my same wady
co do ceny to jest porównywalna do Panasonica więc ten też należy do tych tanich i niemoże być lepszy od tych droższych



Pozdrawiam i się dziwię
 

czytelnik

New member
Kiki Jak miło, że test ukierunkowany jest dla mnie osobiście ;)
Podniecać tv na razie się muszę, po prostu szukam tv do domu. Nie jestem dystrybutorem więc specjalnie nie obchodzi mnie też co kupią inni dlatego od kilku miesięcy zbieram opinie.
Pionier w ogóle nie był brany pod uwagę przeze mnie więc porównania z nim są bezprzedmiotowe bo nie zarabiam tyle, żeby wydać taką kase na tv jaki by on nie był i choćby miał czerń czanej dziury. Jak poczytasz moje posty wcześniejsze to dowiesz się, że nie kupiłem jeszcze tego LG bo dla mnie jest cały czas za drogi, a nie tani. W europie 50 cali kosztuje około 4200-4300 w przeliczeniu.
Jeśli chodzi o tą innowację to jak rozumiesz pijesz do hdtvtest z UK, którzy napisali, że nie ma się co dziwić , że ten tv jest inowacją roku i panasonic ma się obawiać.
Jak widzę już oprócz zwykłych userów (szczególnie licznych w uk i rfn) kilkunastu recenzentów zbłądziło oceniajac bardzo wysoko ten tv - i ostatnio plaga dotarła do hiszpanii bo i tam była dobra recenzja.

Jeśli chodzi o odbicia to mamy godnego konkurenta pv80 (nie chce mie się szukać bo jest już sto kilkadziesiąt stron o pv80, ale ktoś tu zamieścił zdjęcie z identycznymi odbiciami. No ale pv80 - przoduje ma jeszcze stylową siateczkę widoczną ,a tu tylko gładki odbijajacy się ekran. Oglądałem te odbicia w sklepie - bardzo dużo zależało od ustawienia ciut wyżej, ciut niżej i wielkie róznice w poszczególnych tv.

co do obiektywności oceny przedmówcy powiedzieli już wszystko
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sorry - nie miałęm nic złego na myśli. Tylko się sam wkurzam bo siedzę na tym testem już dwa tygodnie. Szukałem dobrych stron i jakoś nie wyszło. Bardzo mi sie podoba design i menu - uważam że super.
Ale jakość uwględnia cenę.
Obok stoi plazma Pioneera Kuro 4280 xa.

Oczywiscie że pokazałem wady - w teście będą również zalety - bo takie są.
 
Ostatnia edycja:

Paweł Dziuba

New member
1.
Kiki - w temacie postów w TESTACH powinna być podana ( czytelnie , np. kolorowo - np. czerwonym ) data testu = data rozp. tematu !!!
ZNACZNIE ułatwi to wszystkim ( ŁATWE ) sprawdzenie jakie są nowe/najnowsze testy .
Zerowy koszt , a ogromne ułatwienie dla forumowiczów .

2.
WIELKA szkoda ( i wielki brak ) też , że w testach nie porównujesz ( bezpośrednio ! ) obrazu w rozdz. SD ( z różnych źródeł ! ) do ( jakości ) obrazu ( dobrego ) CRTka .
 

Morfeusz42

New member
Witam Forumowiczów!!!

Nie chciałem dorzucać się do opinii o stronniczości bądź nie Kikiego w kwestii testów i oceny telewizorów różnych marek, ale próbka możliwości jakie zademonstrował przy tym LG po prostu mnie sprowokowała . Podsumuję krótko cytując Szymka Majewskiego - "żenujący żart prowadzącego"...
 

robos01

New member
Witam .Po obejrzeniu "obiektywnego" testu Kikiego a w szczegulności czarnych zdjęć na których widać jakiś napis z tego co widze to pionier stoi w zupełnej ciemności a na lg z boku pada jakieś żródło światła czyli obiektywność pozostawia wiele do życzenia. Nie pisze że lg to super marka ale porównywanie go z dwa razy drorzszym modelem to kpina .
 

shudokan

New member
dwa pytania

jak wejsc w menu serwisowe by sprawdzic ile godzin telewizor "biegal"?
ile czasu nalezalo by docierac i na jakich ustawieniach?
bogdan LG 42PG6000
 

bigxlx

New member
KIKI powiedz mi czemu plazemka LG ma pozostawiona folie ochronna na module? (widac na powiekszeniu charakterystyczne bomble powietrza wiec nie sciemniaj)
Aby obraz byl bardziej rozmyty, czy aby podkreslic odbicia od folii ochronnej za 3centy, a zamaskowac prawdziwy refleks wielowarstwowego filtra szklanego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
morfeusz nie podniecaj się - ten model poprostu tak ma .
Z plazmą Pioneera sparowany był celowo by porównać zbieżne cyferki producentów.

robos01 - masz częściowo rację , ale sprawdzałem to samo gdy stały odwrotnie , zapewniam że nie ma różnic.
Sprawdzisz w teście.
 

klm7

New member
42pg6000

menu serwisowe = menu pilot +menu tv razem ok 10 sekund potem 0000
pojawi się małe menu wychodzimy i wchodzimy jeszcze raz pojawi się rozwinięte UTT = czas pracy
ja docierałem 300 godzin wszystkie ustawienia na 50% polepszacze wyłączone tryb oszczędny 3

Wszystkim niezdecydowanym polecam taki test
podłączyć przyzwoite DVD zapuścić film Obrońca/Tom yum goong obejżeć scenę walki w palącej się kaplicy z wodą na podładze lub film Adrenalina do tego zimne piwko.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dzakk

New member
czytelnik: Zamowiłem TV, ma być w przyszłym tygodniu. Dam znać co i jak z gwarancją, ale zapewniali mnie, że nie bedzie z tym problemu w serwisie LG. Jak bedzie coś nie tak to mam prawo odstąpić od umowy, ale to chyba nie bedzie konieczne ;)
Co do testów Kikiego... każdy ma oczy i sam niech sobie zrobi test, w miarę możliwości oczywiście. Ja porownywałem PV80 z PG6000 w wersji 42' i żadnych różnic jakoś nie widziałem (sygnał SD bo ten mnie interesuje). Formatowanie nie jest dla mnie dyskwalifikujące, a jako że chcę mieć 50' nie widzę konkurencji ze stony panasa w tym segmencie o podobnych parametrach i jakosci obrazu (brak PV80 w tym segmencie, a PV700 nie przypadł mi do gustu jakoś, ale to tylko i wyłącznie moje subiektywne zdanie), zdecydowałem sie na tego LG.

Pozdrwaiam ;)
 

czytelnik

New member
Dzakk czekam w takim razie na twoje info w przyszłym tygodniu, napisz jaką gwarancję dostałeś (czy LGE Polska czy jakąś( inną wg info z lg jest istotne żeby była podbita przez sklep + faktura sprzedaży poslkiego sklepu.
Chyba dla pewności zadzwoń od razu na infolinię albo lepeij napisz maila do LGE opisz dokłądnie gwarancję, która otrzymasz i zapytaj czy polski serwis ją honoruje.
JA czekam z niecierpliwością może tez skorzystam wtedy z tego sklepu
pozdrawiam
 
Do góry