Lg 47lw5400

xmalpa18

New member
Ja nie wiem co mam powiedziec bo mam taki problem jak napisalem telewizor jest na prawde super i tak dalej ale mowie nie wiem czy to wina enki dekodera enki jako telewizji czy co mam problem z tym ze rozmazuje mi obraz opisalem dokladnie o co tam chodzi mi, moze mam wade techniczna ja nie wiem dlatego napsialem tu by ktos mi pomogl z tym czyms jak chcesz to pytaj o inne rzeczy chetnie odpowiem :D
 

1grzecho

Member
podłączałes inne żródła sygnału? jeśli nie będzie tego zjawiska to jest to wina n-ki?
napisz jak z podświetleniem matrycy, jest równomierne?
korzystałeś z 3d?
 

xmalpa18

New member
Podswietlenie jest rownomierne to moge stwierdzic, 3d no to jest zabawka szalu nie robi maly efekt wychodzenie z ekranu ale jednak cos tam jest jakosc obrazu 3d jest tak na 4+ to jak sie przerabia z 2d na 3d natomiast nie wiem jak z orginalnymi formatami 3d czekam bo w niedziele ma leciec jakis film w 3d takze stwierdze po
 

TOMi_

New member
xmalpa18 - spróbuj następujących ustawień:
obraz - standardowe i trumotion recznie (de blur 9 i de judder 5/6)

1grzecho - oryginalne 3d z dwóch kamer - CZAD, efekt jak w kinie. testowałem na m.in. final destination i immortals. szczegolnie fd 4 rządzi ;-)

Pzdr!
 

xmalpa18

New member
TOMi_ - tez masz ten rozmiar co ja czy wiekszy ? nie miales z nim takich problemow jak ja mam z tym obrazem ? jaki masz dekoder jakiej telwizji?
 

xmalpa18

New member
TOMi_ - tez masz ten rozmiar co ja czy wiekszy ? nie miales z nim takich problemow jak ja mam z tym obrazem ? jaki masz dekoder jakiej telwizji?

Ogolnie ustawilem tak jak mowiles i dalej to samo czekalem na "na wspolnej" moja oglada dla jasnosci :p jak akcja jest wolna to obraz jest zyleta jak tylko ktoraz z postaci sie ruszy szybciej ciagnie sie za nia smuga, koles w serialu ma koszule w kratke i trzma jakis przedmiot w reku gdy rusza reka i tym przedmiotem na tle tej koszuli to normalnie widac jak by ten przebdmiot mial taka aureole na 2cm w okolo siebie. Szalu dostaje, mam nadzieje ze to ta platforma N ma tak nie mam jak jeszcze sprawdzic innego zrodla sygnaly ale bede kombinował
 

Hooyraq

New member
Ja na swoim 47 cali takiego efektu "aureoli" nie zauważyłem. Co prawda oglądałem na razie sygnał tylko po DVB-T.
Mam N-kę i dekoder biały więc postaram się sprawdzić czy na kanałach HD w tym tvn jest ten problem.
Na innych źródłach ( filmy różne z pendrive, konsola X360 ) takiego efektu nie spotkałem.
Być może mam mniej wyczulone oko na takie mankamenty -kto wie :)
Pozdr,
 

TOMi_

New member
xmalpa18 - tv kupiłem dla dziewczyny 42", testowałem na UPC i filmach .mkv 720 i 1080p. Nie zauważyłem aż takich problemów jak piszesz, podobnie jak Hooyraq. Obraz oglądałem z odległości ok 2,5 metra. Generalnie jestem zwolennikiem plazmy i mz przy technologii lcd/led konieczne są wspomagacze. Wiadomo, coś za coś, ale nie jestem w stanie zaakceptować klatkowania obrazu. Czytałem zresztą, że przy grach to się słabo sprawdza ale nie do tego był kupiony tv.
A ustawienia, o których pisałem rekomenduje LG na szkoleniach wewnętrznych do uzyskania jak najbardziej płynnego obrazu - tak się dowiedziałem i mz sprawdza się to bardzo dobrze. W 3d jest mały problem odnośnie płynności przy szybkich scenach i chyba wtedy wspomagacze są wyłączone. Ale to akurat odnosi się chyba do wszystkich tv w 3d.
 

Alex-12

New member
xmalpa18 wyłącz Trumotion u mnie zadziałało, ja też tak miałem ja jeszcze miałem tak że obraz z filmu wyglądał jak bym teatr oglądał, żona śmiała się że oglądam teatr po wyłączeniu tej funkcji i ustawieniu własnych ustawien na w kreatorze obrazu wszystko to znikło smużenie i obraz w stylu teatru też zniknął, trzeba trochę posiedziec w ustawieniach, dzieciak ma Xbox360 obraz jest bardzo ładny, u mnie filmy z dysku przez usb nie wszystkie działają pisze że problem z formatem , 3d świetna sprawa, TV polecam jak dla mnie to dobry wybór....
 
Ostatnia edycja:

xmalpa18

New member
xmalpa18 wyłącz Trumotion u mnie zadziałało, ja też tak miałem ja jeszcze miałem tak że obraz z filmu wyglądał jak bym teatr oglądał, żona śmiała się że oglądam teatr po wyłączeniu tej funkcji i ustawieniu własnych ustawien na w kreatorze obrazu wszystko to znikło smużenie i obraz w stylu teatru też zniknął, trzeba trochę posiedziec w ustawieniach, dzieciak ma Xbox360 obraz jest bardzo ładny, u mnie filmy z dysku przez usb nie wszystkie działają pisze że problem z formatem , 3d świetna sprawa, TV polecam jak dla mnie to dobry wybór....


Moja kobita tez sie smiala ze teatr ogladamy, dziwi mnie to ze u nie ktorych tego nie ma a u mnie akurat jest ale pomogly mi ustawienia takie wlasnie jak chlopaki wyzej pisali chodz idealu nie ma czytalem o tym tez w necie ze obraz jest robiony w 24 klatkach na sekunde co wlasnie to powoduje taki efekt nie wiem moze farmazony pisze ale no cos tym stylu jakis taki artykul w necie znalazlem, HDTV Dejudder / Trumotion: a close look - YouTube a tu owy problem w 30 sekundzie.

Kupilem PS3 fifa 12 chodzi spoko nie widac tego w ogole tam jakas przygodowka cos tam sie troche pomarszczylo ale to do kazdego trzeba inaczej ustawiac wyczytalem ze na zywo 5/6 i 1/2 dla produkcji filmowych 1/2 i 9 tak czy siak idzie zwariowac zeby tak ustawiac caly czas :D

a telewizor ogolnie jest kozak :) szczegolnie ta ramka 2 cm robi wrazenie z daleka wyglada jak lustro powieszone na scianie :)
 

awierone

New member
panowie warto dołożyć ok 300-400 zł do 47LW579S.... ten ma lepszy kontrast 8000000:1 ( tamten 47lw5400- 7000000), czas reakcji 2,4 (tamten 2,6) , ten ma 600hz ( tamten 400)i w sklepie faktycznie zrobil na mnie duzo lepsze wrazenie...mial ktoś z nim do czynienia ? z góry dzieki za odp i sugestie :)
 
Ostatnia edycja:

xmalpa18

New member
panowie warto dołożyć ok 300-400 zł do 47LW579S.... ten ma lepszy kontrast 8000000:1 ( tamten 47lw5400- 7000000), czas reakcji 2,4 (tamten 2,6) , ten ma 600hz ( tamten 400)i w sklepie faktycznie zrobil na mnie duzo lepsze wrazenie...mial ktoś z nim do czynienia ? z góry dzieki za odp i sugestie :)

Moja sugestia jest taka ze nie warto bo Twoje oko i tak tego nie zauwazy nasze a te 800 to na jakims wspomaganiu jest. jak cos ma kontrast 100000:1 i zmieniasz na 700000:1 to widac a jak z siedem na osiem to co Ty chcesz zobaczyc :p i 400 zl poleci tak samo inne parametry
 

awierone

New member
może i racja...tyle że wczoraj na standzie lg w mediaexpert stały obok siebie te 2 tv i leciało jakieś tech demo.... powiem szczerze że naprawdę różnica była nawet więcej niz delikatnie widoczna.... kupując ten tv to inwestycja nie na jeden rok więc muszę to dobrzeć;)
 

xmalpa18

New member
może i racja...tyle że wczoraj na standzie lg w mediaexpert stały obok siebie te 2 tv i leciało jakieś tech demo.... powiem szczerze że naprawdę różnica była nawet więcej niz delikatnie widoczna.... kupując ten tv to inwestycja nie na jeden rok więc muszę to dobrzeć;)
Skad wiesz ze nie chcieli sie pozbyc tego drozszego i nie wiem wlaczyli cos z blueraya w nim a drugie to samo a dvd zebys mial porwnanie albo ten drugi mial przez euro podlaczone a ten pierwszy przez hdmi sprawdziles to ? Pracowalem w saturnie tam sie robi takie triki fiki miki ze pojecia nie masz :) w 80% efekt w postaci naciagniecia klienta jest osiagalny :) wracaj i sprawdzaj to co ci napisalem :)
 

awierone

New member
Naciągnąć by im mnie się nie udało bo chciałem sobie tylko je zobaczyć live..... a kupic jak zwykle takie rzeczy taniej w sieci..;)sygnał patrzyłem na tyły tv oba były po hdmi i oba epoka w 3d....... także to bym wykluczył;)
 

awierone

New member
dobra postanowione. kupuje 47lw5400... mam na dzieje ze przy grach na ps3 nie bedzie tragedii z input lagiem bo gram duzo...czasami jak żona mówi - stanowczo za dużo ;) gral ktos na nim na konsolach? lag odczuwalny ?
 
Do góry