Lg 47lw5400

Hooyraq

New member
Witam,
czym różni się ten tv od modelu 47LW4500??
Wg specyfikacji na stronie Euro Agd nie ma konwersji 2D-3D, jednak strona LG juz tego nie potwierdza.
Cena na podobnym poziomie.
Zastanawiam się nad wyborem akurat tego modelu, choć o LW4500 przeczytałem już wiele.
Na LW5400 miałbym w w\w sklepie raty 0%.
Prosiłbym o info czym się różnią i jak jest z tą konwersją 3D.
 

1grzecho

Member
Również jestem zainteresowany tym modelem lw5400, to jest jedyny model z serii cinema 3d w którym podoba miśię design(czyt. wąskie ramki)
 

Hooyraq

New member
Witam,
co do konwersji 2D-3D to model LW5400 ją posiada.
Znalazłem kilka wpisów w internecie odnośnie tego.
Pytanie jak jest z aktualizacją oprogramowania?
Na stronie LG przy tym modelu nie ma nic odnośnie tego.
W zakładce serwis i wsparcie jest tylko instrukcja obsługi.
Przykładowo w modelu LW4500 jest możliwość pobrania nowego firmware.
Czy oznacza to, że model LW5400 nie ma możliwości aktualizacji, czy też może pasuje do niego soft przykładowo z podobnego modelu LW4500/5500??
Ktoś, coś pomoże w powyższym ?? :)
 

Hooyraq

New member
Też długo przymierzałem się do Toshiby TL838, jednak mnie 3D migawkowe strasznie męczy wzrok.
Design Tośki to mistrzostwo świata za taka cenę, jednak brak okularów w zestawie i 3D aktywne przekonały mnie do wyboru pasywnej technologii i LG modele LW4500/5400.
 

magadamus

New member
W sumie między tym LG a Toshibą to bardziej mnie interesuje jakość obrazu z telewizji z dekodera, czerń, podświetlenie matrycy i matowość ekranu. 3d tylko dla rodziny, bo ja z tego nie korzystam
 

Hooyraq

New member
Po przeczytaniu ogromnej ilości postów stwierdzam, że tylko organoleptycznie ( samemu ) oglądając oba modele będziesz w stanie zobaczyć czy są jakieś duże różnice pomiędzy tymi modelami : czerń, kontrast itd.
Oba to ledy, niby Lg ma LED Plus, więc powinno być lepiej, jednak oba to LED edge, więc jak dla mnie to tylko marketing firmy.
Musisz samemu sprawdzić, co Ci bardziej leży.
Ja im więcej czytam , tym bardziej ogłupiały jestem :p
 

Hooyraq

New member
A więc jestem właśnie po oględzinach LG 42LW5400.
Testowałem go głównie pod kątem 3D.
Na materiale o dobrej jakości - dwuminutowy trailer Drive angry.mkv 2,12GB jakość rewelacja!!!
Czyta zarówno filmy SBS jak i OU. Formaty mkv i x264 działały z głosem i prawidłowo.
Materiały gorszej jakości wyglądały już ciut gorzej - straty na głębi, rozdzielczości, szczegółowości.
Ale i tak do przeżycia.
Innych formatów nie testowałem.
Widać głębię oraz elementy wychodzące z ekranu - w sklepie przy dużej jasności w pomieszczeniu i standardowych nastawieniach ekranu :) Myślę, że, w domu wieczorkiem efekt byłby jeszcze lepszy.
Xbox 360 slim chodzi na tym porządnie.
Ja ŻADNYCH efektów smużenia, duszków, pasów i innych niedogodności nie zauważyłem.
Jeśli chodzi o wygląd to model ten ma najsmuklejszą obudowę jeśli chodzi o LG Led z roku 2011 - nie mierzyłem ale jakieś max 2cm, podobnie jak w Smart-ach Samsunga z serii 6 w górę.
Dla mnie też był to wyznacznik jeśli chodzi o zakup.
Czekam teraz tylko aż pojawi się model 47 calowy.
Polecam niezdecydowanym - a jestem osobą, która zwraca uwagę na szczególiki przy wyborze sprzętu multimedialnego.
Cena też jak za model 42 cali w dużej sieci 2649 robi różnicę.
Pozdr,
 

magadamus

New member
I ja dziś obejrzałem ten model, z wyglądu rewelacja..lepiej spasowany niż toshiba..wszystko byłoby fajnie gdyby, no właśnie...nie ma wejścia do internetu, albo ja nie moglem znaleźć..czy to możliwe żeby nie miał ani D
LNA, ani wifi ani LAN?
 

luko80

New member
No to i ja muszę poważnie nad nim się zastanowić.. do tej pory myślałem o TL838 (ale tu jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia, poza tym pojawiały się głosy, że coś tam smuży - choć to dziwne przy prawdziwych 100Hz) oraz o Sharpie LE630E (tu natomiast nie ma pewności co do pełnych 100Hz).
Może ktoś wie, czy w tym LG na czarnym tle bardzo widać białe poświaty od krawędziowych LEDów?
No i tak ogólnie - jak Waszym zdaniem wypada on na tle dwóch w/w modeli? Czy ma jakieś słabe punkty (z wyjątkiem braku Internetu, co również nie jest mi potrzebne)?
 
Ostatnia edycja:

Hooyraq

New member
No to i ja muszę poważnie nad nim się zastanowić.. do tej pory myślałem o TL838 (ale tu jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia, poza tym pojawiały się głosy, że coś tam smuży - choć to dziwne przy prawdziwych 100Hz) oraz o Sharpie LE630E (tu natomiast nie ma pewności co do pełnych 100Hz).
Może ktoś wie, czy w tym LG na czarnym tle bardzo widać białe poświaty od krawędziowych LEDów?
No i tak ogólnie - jak Waszym zdaniem wypada on na tle dwóch w/w modeli? Czy ma jakieś słabe punkty (z wyjątkiem braku Internetu, co również nie jest mi potrzebne)?


Nie bawiąc się w zbędne porównania i fachowy język powiem Ci, że Sharp to klasa sama w sobie.
Ja wchodząc do sklepu, nawet przy zakrytej marce tv poznałbym , który to Sharp :p
Model o którym piszesz, oglądałem ( tylko ), nad Tośką też długo myślałem, ze względu na cenę i tę cieniutką ramkę. Aktywne 3D ( ja osobiście odczuwam bardzo migotanie ) i brak okularów w zestawie zniechęcił mnie do zakupu.
Co do smużenia i "takiego sobie" podświetlenia EDGE LED to każdy musi samemu sprawdzić.
Nie są to tv Full LED, jednak jak zapuścisz dobrej jakości materiał, to raczej nie będziesz skupiał się na wykrywaniu mankamentów tylko z niekłamana przyjemnością będziesz go oglądał :p.
Moje subiektywne zdanie.
TV szukam pod konsolę X360 i 3D stąd mój wybór. Na LG żadnego smużenia nie widziałem ( Forza 4, Battlefield 3, NFS 2 - testowane w sklepie ).
Wiadomo - każdy ma inne "potrzeby" więc jest w czym wybierać, generalnie i Tośka, i Sharp to dobre sprzęty, ja jednak zostaję przy LG.
 

magadamus

New member
Ja się z Sharpa (tego konkretnego) wyleczyłem..dopłaciłbym do 730 jak już,
Na stronce lg nie ma nowego softu, a produkt jest archiwalny, co nie zmienia faktu, że jest to alternatywa dla tl838 i dla droższych lg cinema
Gdybym mógł wybrałbym plazmę, no ale warunki zmuszają do lcd matowego, więc z przeznaczoną gotówką wybieram między tymi trzema
 

luko80

New member
TL838 raczej odmówię... nie mogę pogodzić się z jej wykonaniem. W 4/4 obejrzanych egzemplarzach, fatalnie spasowana obudowa - może i nie powinno być to kryterium przy wyborze, no ale dla mnie jest i co zrobić... :)
Pozostaje zatem 42LW5400 i LE630E .. tylko ten drugi nie ma chyba prawdziwych 100Hz? Nie ma także 3D, ale to akurat dla mnie nie najważniejsze; tak jak nie przeszkadza mi brak internetu w LG.
Dla mnie ważna jest płynność obrazu, dobra ostrość i odwzorowanie kolorów, brak smużenia [kablówka cyfrowa, ew. jakieś gry z komputera], matowa matryca, możliwość odtwarzania filmów z nośników zewnętrznych, możliwość podpięcia do komputera via HDMI.
A orientujecie się, który (Sharp czy LG) czyta więcej formatów? ...i jak ze skalowaniem w tym LG?

Ps. magadamus, piszesz, że LW5400 już nie produkują, stąd brak upgrade'ów... jest jakiś model, który go zastąpił?
 

Hooyraq

New member
Faktycznie, do modelu LW5400 nie uświadczymy już upgrade softu na stronie LG ( dostałem potwierdzenie mailowe od LG ) czyli żadne kolejne poprawki nie dla tego modelu.
Jeśli chodzi o specyfikację to prawie identyczną ma 5500 ( ciut lepszy kontrast w LW5500 ).
Z tego co czytałem na forum, to z formatami jest różnie - mam tu na myśli to co pobierzemy z netu i wrzucimy na pena.
Czytaj niby ten format powinien czytać, a u mnie nie odtwarza :p
 

magadamus

New member
Nie znam się na modelach telewizorów, ale z tego co widziałem w sklepach i na forum, to wydaje się , że cała seria lw570s jest następcą tego LG 5400, z tym, że design już mi się śrtednio podoba plus cena zbyt wysoka
 

Hooyraq

New member
I 570S-579S dużo się nie różnią od 5500,5400.
Plus seria 570S ma tuner SAT, lepszy kontrast.
Różnice kosmetyczne w wyglądzie - moim zdaniem na minus w stosunku do 5400 - ale to tylko moje zdanie.
 
Do góry