LG 47LM670s czy Samsung UE46ES6800

Karpaj

New member
Bez reklam
Okulary niestety nie stanieją :/ Duza szansa że np. za rok w następnej serii będziemy mieć zupełnie nowe okulary, a stare przestaną być produkowane.

Dużo nie odbiega - mówimy tutaj o telewizorach z najwyższej półki, więc różnice będą minimalne, czasem na korzyść jednej firmy, czasem na korzyść drugiej. Bez względu na to który kupisz - będziesz bardzo zadowolony. Tak czy siak - z wyraźnych plusów
Sony : ma podstawkę z głośnikami, więc nie trzeba dokupywać kina domowego, bo brzmienie ma naprawdę na dobrym poziomie.
Toshiba : 1x okulary w zestawie + 1rok gwarancji darmowej Zero Problemu od uszkodzeń mechanicznych i kradzieży.

Każda z większych sieci ma zamówienia indywidualne - czy to Saturn, czy to Media Markt, te firmy często też nie trzymają kartonów od telewizorów, więc sprzedaż sztuki z wystawy często wygląda tak - owijają TV folią bąbelkową, drukują sami instrukcję z neta + dają pilot zastępczy i na koniec 5% rabatu...
W mniejszych typu RTV Euro AGD, Partner AGD RTV, Neonet, Mix Media - masz często samowolkę, oprócz "obowiązkowych towarów" - czyli całej palety serii Samsunga + wybiórczych modeli innych firm. Choć w tej pierwszej słyszałem że jest to trochę bardziej zorganizowane, stąd ceny mają czasem lepsze niż konkurencja.
Natomiast takie jak Avans, Media Expert mają zamówienia często masowe, a do sklepów dostarczane jest po równo, w zależności od wielkości hali, miasta oraz obrotów.
 

paeru

New member
Bez reklam
te firmy często też nie trzymają kartonów od telewizorów, więc sprzedaż sztuki z wystawy często wygląda tak - owijają TV folią bąbelkową, drukują sami instrukcję z neta + dają pilot zastępczy i na koniec 5% rabatu...

Z tą folią to OK, ale pilot zastępczy i instrukcja z neta? O ile pudeł się nie przechowuje, tak akcesoria jak najbardziej... Nie wiem skąd ten pomysł.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Z tą folią to OK, ale pilot zastępczy i instrukcja z neta? O ile pudeł się nie przechowuje, tak akcesoria jak najbardziej... Nie wiem skąd ten pomysł.
nie pracowałem tam nigdy, więc być może słyszałem tylko "bajki", ale od niejednego pracownika (byłego czy nadal pracującego) słyszałem to właśnie - że wyrzucają wszystko bezwartościowe (czasem nawet pilot, podobno czasem nawet zdarzało się przez przypadek okulary aktywne z zestawu), bo po prostu nie mają żadnych magazynów. A trik z instrukcją z neta jest bardzo popularny, nawet w mniejszych sieciówkach - bo po prostu się gubią też :)
 

alexinhio10

New member
Karpaj zdecyduje sie na Toshibe tylko chyba ze sklepu internetowego bo jest zdecydowanie taniej. Ewentualnie ten Panasonic w MM jest tanszy bo kosztuje 4999zl ale czy jest na tym samym poziomie co Toshiba?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W starych, dobrych czasach Grundig był producentem jednych z najlepszych TV :)
Aż do 2003roku kiedy zbankrutowali:p teraz to tylko nazwa, tak naprawdę to Turek z krwi i kości, czyli niestety o jakości to nawet nie słyszano tam.
Karpaj zdecyduje sie na Toshibe tylko chyba ze sklepu internetowego bo jest zdecydowanie taniej. Ewentualnie ten Panasonic w MM jest tanszy bo kosztuje 4999zl ale czy jest na tym samym poziomie co Toshiba?
ET50 raczej nie, raczej DT50 można porównywać, jako zbliżone parametrami i obrazem telewizory.
Jeśli ze sklepu internetowego, to poszukaj jakiś pewny + najlepiej taki gdzie masz jak najmniejsze raty :p
Myśl myśl, bo zakup TV to inwestycja pewnie przynajmniej na parę lat.

I być może warto by przedłużyć gwarancję przynajmniej do takiej ilości, na ile lat rozkładasz raty :) Bo awarie (produkcja masowa :/) niestety mogą dotyczyć każdej firmy - od najtańszych po najdroższych.
 
Ostatnia edycja:

alexinhio10

New member
DT50E Bardzo fajny widziałem go dzisiaj w MM i zrobił duże wrażenie na mnie ale to już półka cenowa HX850 lub wyżej więc wychodzi że będąca na podobnym poziomie Toshiba jest tańsza o 1tys w sklepach internetowych. Karpaj jako że pewnie jestes w temacie to napiszę Ci w jakich sklepach internetowych są najtańsze Tośki. Electro.pl - 4680,73 zł, morele.net - 4682,64 zł, net-s.pl - 4680,71 zł. Jak byś mógł poradzić który pewniejszy. Rat będzie 12cie.

P.S W tym DT50E pewnie też nie ma okularów w komplecie ? :D
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No niestety w DT50 brak :p

Ja myślę że electro.pl najlepiej - to jest w końcu TERG Złotów czyli to samo co cała sieć Media Expert. Choć niestety nie ma chyba możliwości żeby wysłali do któregoś ze swoich sklepów, a Ty byś tam odebrał :/
 

K2U

Member
W Electro.pl zamawiałem swój poprzedni tv, a w morele.net parę drobnych rzeczy, bo odbiór osobisty w Warszawie. Także w tych dwóch moim zdaniem bez ryzyka.
 

alexinhio10

New member
Moze maja punkty odbioru jak np. agito bo nie ukrywam ze wlasnie przez electro chcialem, gdyz fajnie mozna sobie dostosowac raty. Ech masakra Sony i Panasonic taka polka cenowa i brak okularow heh. W kzzdym badz razie wrazenie zrobil na mnie bardzo duze ten ET50. HX850,ET50 czy 670s bardziej mi sie podobaja niz Toshiba ale lepiej wybrac TV najlepiej wypadajacy co do jakosci i ceny. Juz w wyborze raczej nic nie powinno sie zmienic wiec dam znac jak Toska przyjdzie. Karpaj pytanie jeszcze jedno do Ciebie o to jak Toshiba radzi sobie z polskimi txt?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
"polskie txt" to zawsze loteria, gdyż nie masz tam kodowania. I większość tv radzi sobie czasami, a czasami nie :)
Najbezpieczniejsze są napisy w srt - wystarczy 1mb plik do konwersji z txt na srt i masz kodowanie utf-8 + czytanie właściwie wszędzie bez problemu
 

alexinhio10

New member
Kiki z jakich wzgledow? I mowimy o Panasonicu ET50 czy DT50 bo ten drugi jest sporo drozszy?


Coraz bardziej podoba mi się Panasonic DT50 i w sklepie internetowym znalazłem go za 5600zł czyli mniej więcej tyle co Sony HX850. Sony według waszych testów troszkę lepszy ale design zdecydowanie jak dla mnie za Panasoniciem. Może olać te okulary, a w zasadzie ich brak w Panasie i Soniaku i zdecydować się na któregoś z nich, a później sobie do tych okularów doskładać.
 
Ostatnia edycja:

alexinhio10

New member
Chłopaki chyba zdecyduję się na Panasonica DT50 mimo braku okularów. DT50 i HX850 to raczej ta sama pułka i z tego co widziałem w Waszych testach to DT50 uzyskał 88pkt a HX850 - 90pkt więc mała różnica a design Panasonica do mnie przemawia bardziej niż Sony. Dzisiaj podjadę jeszcze raz do MM zobaczyć sobie te dwa TV i może poproszę żeby zaprezentowali na nich jakismateriał. kiki prosiłbym o rozwinięcie Twojego ostatniego posta odnośnie Panasonica :p
 

alexinhio10

New member
Byłem dzisiaj w media i DT50 na prawde robi wrażenie. Obraz jak i katy widzenia dobre i na DT50 i na HX850. POgadałem chwilę ze sprzedawcą to powiedział że lepszy Sony, gdyż Panasonic ma matryce LG i dopiero co zaczeli zajmować się LCD. Ech gdyby tylko Philips 46PFL7007K/12 był w cenie Panasa lub Sony to bym sięnawet nie zastanawiał :D
 

MCR

New member
Zapytaj jeszcze sprzedawcę jaką ma prowizję za sprzedaż Sony a jaką za pozostałych producentów. Proponuję również zapytać sprzedawcy w MM czy innym żerze dla skner o najlepszą lustrzankę - poleci Sony Alpha. Pewnie jakbyś chciał kupić patelnię, to też najlepsza by była Sony :)
 

alexinhio10

New member
Hehe ja wiem że oni tam mówią to co najlepsze jest dla nich, po prostu przekazuje to co mi powiedział do Waszej oceny, gdyż jestem laikiem i jestem ciekaw właśnie czy coś miał ten ów sprzedawca racji :D Z jedną rzeczą wiem że mnie ściemnił bo powiedział że okulary w Panasie są droższe i kosztują 450zł, a sprawdzałem wcześniej i do Panasa kosztują ok 250zl na allegro, a do Soniacza 350-400zl hehe
 

K2U

Member
Ja byłem dziś w rtvEUROagd obejrzeć Sony 46HX820 i tam też sprzedawca powiedział, że z 46 polecałby Sony (ale HX750) a nie Panasonic 46ET5E i też zasugerował, że Panasonic przespał ostatnio trochę czasu jeśli chodzi o technologię LED. Wskazał również, że HX750 ma matryce Sharpa, które są podobno bardzo dobre. Skoro Sharp robi dobre matryce, to może trzeba kupić tv Sharpa? :)
 
Do góry