LG 47LM670s czy Samsung UE46ES6800

krishd

New member
Kup LM765S jest tańszy a różni się LM760S tylko wyglądem.
Napiszesz mi recenzje czy warto kupić czy jednak samsunga. :)

2. Brać aktywne 3d mimo mniejszej ilości okularów w komplecie i ich ceny ?
Pamiętaj że nie tylko okulary są droższe i jest ich mniej, ale też oko się szybciej męczy.
Więc jak chcesz dużo oglądać i grać w 3D to lepiej nie aktywne 3D
 

alexinhio10

New member
Krishd Chodziło Ci o LG LM670s bo pisałem wcześniej włąśnie o nim i o LG LM760s. LG LM765S jest już sporo droższy. Czyli jeśli chodzi o 670s i 760s to poza wyglądem i częstotliwością odświeżania nie różnią sięniczym ? Ciekawe jak będzie z tym 3d czy na prawdę tak dużo będę go używał. Chyba jednak zdecyduję się na któregoś z tych LG'ków i wątpie że laik taki jak ja odczuje wielką różnice między którymś z tych LG, a lepszymi TV jak Sony czy Toshiba
 

jarjar82

New member
Nim się zdecydujesz na tego LG zapoznaj się z obszernym tematem dotyczącym tego modelu, tu na forum. Opisane tam przypadki skutecznie zniechęcają :( Mam tego LG obcykanego w jednym paluszku ...sam byłem bliski zakupu. Teraz syt. się skomplikowała, zakup znów się przesunął w czasie :/ ....na placu boju pozostał Panasonic 47' ET5E tez nie bez wad, ale jakościowo "wyrównany", to model w którym jeden element składowy nie występuje kosztem innego :)) ET 50 sobie odpuść, bo skoro możesz sięgnąć głębiej do sakiewki, kup Sony HX 850 bezkompromisowy model...to już czołówka tegorocznych modeli :]
 

alexinhio10

New member
Heh chyba nie kupie TV w tym roku :p
jarjar82 A co z LM670s lub LM760s jest nie tak ? Mógłbyś mi podać linka do tego tematu ? No tak Sony czołowka niestety aktywne 3d chociaż nie wiem czy byłoby ona często używane.
 

jarjar82

New member
alexinhio10 wiem że to już mantra ...ale kupując tv, za już spore pieniądze, nie kieruj sie 3D , tym bardziej że to dodatek nie w pełni wykształcony i samego materiału jest jak na lekarstwo ( nie mówię tu o pół środku jakim jest konwersja) :( a jakość aktywnego 3D w tym Soniaku poprawia nastrój....mniejsza z tym, liczy się sedno, czyli jakość obrazu a tu panel natywnie 200hz robi swoje ;)

http://www.hdtv.com.pl/forum/787877-post183.html
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Chyba jednak zdecyduję się na któregoś z tych LG'ków i wątpie że laik taki jak ja odczuje wielką różnice między którymś z tych LG, a lepszymi TV jak Sony czy Toshiba
Nawet ślepiec by to zauważył.
Nie mamy oczywiście sytuacji, że LG pokazuje nam 16kolorów na matrycy 480x300, gdzie konkurencja wyprzedza ich o lata świetlne. Ogólnie większość TV jest podobna - bez porównania dwóch modeli każda firma może się wydawać w miarę porządna - nawet Grundig :)
Jednak dopiero kiedy się to porównuje przy normalnym oglądaniu tv, jak sobie radzą z obrazem, jak skalują, jak u nich wyglądają kolory, można zacząć oceniać. Dużo lepiej prezentują się firmy japońskie (panasonic, sharp, sony, toshiba) niż koreańskie (lg, samsung).
Jeśli nie chciałbyś w ogóle decydować się na porządnej jakości TV, nie wszedłbyś na to forum :)
Wybór TV nie jest łatwy, ale nie masz też sytuacji gdzie nie ma nic sensownego do wyboru.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
A z aktywnych tylko HX 850. Lepszego Tv za przyzwoitą kasę nie kupisz...

To akurat bzdura - porządnych TV z aktywną przesłoną jest całkiem sporo :) W tym nawet lepszych w podobnej kategorii cenowej - bo Sony to już wyższa półka jeśli chodzi o cenę.
Przykłady :
Panasonic ET50
Philips 5507
Toshiba YL863
Sharp LE830
 

alexinhio10

New member
Masz racje karpaj i prawdopodobnie u mnie bedzie zwykly sygnal tv czyli analogowy i tu tez sie pojawia kwestia odbioru sd jak sobie radza. Wiec teraz wybor miedzy Sony, Panasoniciem, Toshiba i Philipsem bo wyglad Sharpa mi w ogole nie odpowiada. Toshiba cenowo w media wychodzi tak jak Sony nie wiem jak Philips i Panasonic czy sa w ogole dostepne musze sprawdzic. Jest jeszcze opcja przez sklep internetowy na raty i wyjsc moze tyle co w media przy ich 0%.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Najlepiej z sygnałem SD poradzi sobie Sony (2rdzeniowy X-Reality Pro) i Toshiba (7rdzeniowy Cevo Engine). Obydwa TV świetnie sobie radzą ze światłem, mają bardzo wysoki kontrast, świetną paletę barw. Sony ma przewagę z jakości dźwięku - masz podstawę z głośnikami. Ale nic nie jest w stanie zastąpić kina domowego :).
Jeśli chcesz ew. trochę taniej, to jeśli jest model WL863, to powinien być tańszy - gdyż tam masz czarną obudowę, nie z aluminium, ale bebechy i obraz identyczny :)
 

alexinhio10

New member
Sony ma glosniki 30w. Toshiba to klasa energetyczna B jesli dobrze kojarze? Pytanie jeszcze jak z katami widzenia bo na 99% bedzie sie ogladac z boku.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Kąty najlepsze będziesz mieć u Philipsa, choć wszędzie podają te magiczne 178 (jakby podawali 190 też by nikt się nie kapnął :D ), to trzeba wiedzieć że oglądanie pod kątem większym niż 45stopni z każdej strony może przestać być komfortowe, niezależnie od firmy / ceny.
Sony 30W + 2x 10W z tego co pamiętam :p. A Tośka rzeczywiście klasa B, ale to jest kompletna bzdura, bo zużywa bardzo mało prądu (najlepiej to widać w teście kikiego, zużycie na poziomie klasy energetycznej A+)
 

alexinhio10

New member
BYłem dzisiaj w media i widziałem Sonego i Panasonica, niestety u mnie w media nie mieli Toshiby żebym mógł sobie ją zobaczyć. Coraz bardziej podoba mi się Sony.Na żywo TV i "podstawka" wygląda dużo lepiej niż na zdjęciu, tak troszke ekstrawagancko :) chociaż Panasonic też niczego sobie. Kąty widzenia w obydwu egzemplarzach ok. Przed zakupem przejade się jeszcze do troszke bardziej oddalonego media żeby zobaczyć tą Toshibe.


P.S Czy ja dobrze widzę że w HX850 nie ma nawet jednej pary okularów 3d w zestawie...? Straszna lipa z tym że nie dodali nawet jednej pary okularów, a nowe kosztują 300-400zł, znowu skomplikowali mi wybór...
 
Ostatnia edycja:

K2U

Member
Nim się zdecydujesz na tego LG zapoznaj się z obszernym tematem dotyczącym tego modelu, tu na forum. Opisane tam przypadki skutecznie zniechęcają :( Mam tego LG obcykanego w jednym paluszku ...sam byłem bliski zakupu. Teraz syt. się skomplikowała, zakup znów się przesunął w czasie :/ ....na placu boju pozostał Panasonic 47' ET5E tez nie bez wad, ale jakościowo "wyrównany", to model w którym jeden element składowy nie występuje kosztem innego :)) ET 50 sobie odpuść, bo skoro możesz sięgnąć głębiej do sakiewki, kup Sony HX 850 bezkompromisowy model...to już czołówka tegorocznych modeli :]

A jaka jest różnica między ET5E a ET50 i dlaczego uważasz, że nie warta swojej ceny? Byłbym wdzięczny za info, bo Panasonic to jak na razie jedyna firma, której telewizory miałem :) pzdr
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tak - Sony w tym roku nie daje w kartonie do żadnego TV okularów, możesz co najwyżej liczyć na promocje z okularami gratis.

ET5 ma technologię pasywną a ET50 technologię aktywną 3D. Mi się dużo bardziej podoba obraz et50, choć rzeczywiście - mają taki budżet można pomyśleć także o konkurencji :p
 

alexinhio10

New member
I dziwić się że Sony ma coraz mniejsze zyski skoro do takiego TV nie dają w kompleci nawet jednej pary okularów :D Teraz musze poszukać MM gdzie będzie Toshiba żeby ją zobaczyć bo tam jest chociaż jedna para okularów. A już mi się zaczął podobać Soniak :/ Karpaj jak się ma Tośka do Soniaka to raczej porównywalne modele ? Jeśli mógłbyś mi napisać jakieś małe porównanie wady i zalety tych dwóch modeli względem siebie byłbym bardzo wdzięczny. Pozdro

P.S Media strasznie leci w kulki z ofertą. Co drugi lepszy TV jest niedostępny w danym salonie sprzedaży. Tak np. w Czeladzi jest dostępny Panasonic ET50 , niedostępny za to LG 47LM760s czy Toshiba 46YL863, a powiedzmy że w Katowicach jest np. na odwrót. Paranoja
 
Ostatnia edycja:

paeru

New member
Bez reklam
Każdy sklep Media zamawia towar sam - stąd takie różnice. W Kato dostępna jest Toshiba 42YL963 - w razie czego można się jej przyjrzeć, ale od 46 cali będzie się różniła: kątami (inna matryca) oraz ramką: większa ma ramkę o połowę cieńszą, wykonaną z aluminium.

Sony dodaje okulary do modeli z końcówką 1, np. HX751, niestety model wyższy jakoś w takiej wersji nie występuje.
 

alexinhio10

New member
Jak dla mnie to policzek dla klientów od Sony że nawet jednej pary okularów nie dali w zestawie, a nowe kosztują sporo. W Częstochowie jest YL863 chyba się przejade ale nie wiem czy jeśli mi się spodoba nie kupić jej w sklepie internetowym, gdyż jest tańsza prawie o 1tys


P.S Karpaj mam pytanie do Ciebie, czy Toshiba dużo odbiega od Soniacza i czy jest sens wydawania więcej kasy na Soniacza bez okularów ?? Czy może lepiej wyrzucić więcej na Sonego i czekać aż okularki stanieją ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry