LG 47" LM670S LM760S czy LM860V

efkajot

New member
efkajot
w sumie masz duzo racj, zywotnosc i jakos obrazu to podstawa (chociaz wielkim znawca nie jestem) mi jeszcze pasowaloby miec 3D takie lepsze :)
a co do psucia to zawsze tak jest jak skonczy sie gwarancja to wszystko pada hehe :) a duzy masz pokoj ?

Pokój mam bardzo nietypowy bo w kształcie litery L ale jego główna część to 4x5m. Stary telewizor stoi w rogu obok drzwi balkonowych, żeby z obu części pokoju było go widać. Nowy też tak musi stać bo żadna vesa nie wchodzi w rachubę ( ścianki działowe z pustaczków).
W dodatku okno wychodzi na zachód, po południu słońce 365 dni w roku i trochę mnie martwi ta błyszcząca matryca bo sklepie odbijały się w niej wszystkie świetlówki :(. Jak nie urok to...
 
Ostatnia edycja:

pawell3000

New member
u mnie tez swieci od poludnia :/ ale na Twoim miejscu bralbym 47" jak juz
ten model 760 kosztuje ok 5 tys ale jak Ci nie zalezy na bajerach to bierz 660 kolega ma ten model i nie narzeka na niego
 

krishd

New member
U mnie słońce świeci na telewizor i wszystko ładnie widać w modelu 765. Wcześniej miałem samsunga matowy i było gorzej niż teraz.
 

efkajot

New member
Ooooo to mnie bardzo pocieszyliście :)
A co do rozmiaru to ja już sobie wycięłam kartonowy szablon :lol: wystarczy 47` bez dwóch zdań :lol:

a bajery... te dwa telewizory różnią się tylko MCI. Wszystkie inne bajery, piloty, duperele mają takie same.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Jeśli dobrze zrozumiałem, to chodziło mu o to, że led plus daje lepszą czerń od nano led, co nie jest prawdą.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Jeśli dobrze zrozumiałem, to chodziło mu o to, że led plus daje lepszą czerń od nano led, co nie jest prawdą.

Naturalnym jest że podświetlenie krawędziowe jest "gorsze" niż pełne podświetlenie, jednak w tegorocznym modelu 960 czerń okazała się porównywalna/ciut gorsza niż w modelach niższych, z racji odmiennego działania algorytmu wygaszania stref niż jak to było lata wcześniej (na podst. testów Flatpanelshd, 9800 itp ). Chodzi tylko o czerń.

Obraz wg zapewnień prezentuje się lepiej jednak moim zdaniem to technologiczne rozwiązanie nie jest warte zawyżonej ceny modelu 960.

Led PLUS wg mnie "lepiej że jest niż żeby miało go nie być":wink:
 
Ostatnia edycja:

Soryu

New member
Bez reklam
Zapomniałem, że nano led w lw980 jest inne od nano led w lm960, i w tym ostatnim jest skopane.

Co do led plus, to np. na lw4500 prawie nic nie daje i nadal obraz jest tragiczny.
 

pawell3000

New member
ale mieszacie i znowu trafilem do punktu wyjscia:/
a az tak widac ta czern ??? ze cos nie tak jest z nia ?
w sumie modele lm960 a lw 980 sa w tej same cenie a jak z danymi ?
 

pawell3000

New member
a mam jeszcze jedno pytanko tak wlasciwie to o co chodzi z ta czernia ? wybaczcie ale specem nie jestem i prawdopodobnie nawet bym roznicy nie zauwazyl :/

model LW 980 jest nowszy od LM 960 ?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Panowie nie ma co kupować najdroższego bo za rok, dwa to będzie już historia, a tv na siebie nie zarabia. Lepiej kupić ze średniej półki i później tak serce nie będzie boleć przy wymianie, a taka będzie wcześniej czy później. Już się oto producenci postarają ;)
 

barteknowack

New member
Bez reklam
a mam jeszcze jedno pytanko tak wlasciwie to o co chodzi z ta czernia ? wybaczcie ale specem nie jestem i prawdopodobnie nawet bym roznicy nie zauwazyl :/

model LW 980 jest nowszy od LM 960 ?

Seria LM jest tegoroczna, seria LW jest zeszłoroczna.

W zeszłorocznym high-end, modelu LW9800 funkcja NANO Full LED działała tak, że 96 stref podświetlenia ekranu (lub dwieście pare, zależy od modelu wydanego na Europe lub Koreę ) wygaszane było całkowicie w w miejscu gdzie obraz powinien być czarny - dawało to stuprocentową czerń, jednak były też wady: efekt halo, czyli jasne prześwity wokół jasnych obiektów na czarnym tle, oraz to że prędkość zapalania strefy była zbyt wolna.
W tegorocznym modelu LM960v stref jest podobno tylko 24, i podczas działania nigdy nie są wygaszone do końca. Redukuje to wspomniane wyżej wady, ale poziom czerni jest gorszy.

Co ciekawe, tańszy system LED Plus ma 16 bloków podświetlenia, które wygaszają się całkowicie przez co czerń jest głębsza :)

Dlatego dla mnie rozsądniejszym wyborem będzie zakup modelu 860v niż 960v. (Led plus a nano full led, koło 2000zł różnicy). Model zeszłoroczny wybierz, gdy zależy ci na wysokim poziomie czerni.

Z czernią chodzi o to, że oglądając TV elementy które powinny być na obrazie czarne, będą subtelnie świeciły, co widoczne jest najbardziej wieczorem, w nocy.
 

pawell3000

New member
tylko trzy roznice zauwazylem miedzy tymi modelami:

LM960
- MCI 1000
- NANO Full LED
- 3 glosniki

LM860
- MCI 800
- LED Plus
- 2 glosniki

roznica w cenie jest troszke :) mysle ze z 860 bede zadowolony
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
mysle ze z 860 bede zadowolony

Jeśli możesz to obejrzyj dokładnie w sklepach stacjonarnych wszystkie modele (LM960V, LM860V, LM765S).
Nic nie kupuj w ciemno.
Telewizor to drogi mebel i nie ma nic gorszego niż stojące w salonie wielkogabarytowe dziadostwo za 5 - 8 tys. PLN.
Dizajn i szczegóły obudowy (różne kolory ramek w różnych miejscach telewizora i różne wykończenie na samym dole obudowy) też są bardzo istotne.
Przyjrzałem się dokładnie, że np. aluminiowa zewnętrzna ramka w LM960V jest deko grubsza niż w LM860V, a jednocześnie "czarna obwódka" wewnątrz ramki jest najcieńsza w LM960V i grubsza w LM860V.
To niby niuanse, ale lepiej ocenić je samemu.
A jeśli zdecydujesz się na LM860V to napisz potem, czy 2-rdzeniowy procesor faktycznie pomaga w serfowaniu po Internecie, czy to mało istotne.
 
Ostatnia edycja:

pawell3000

New member
To wiadomo ze bede ogladal jeszcze ale do ramek nic nie mam, akurat na to az tak wielkiej uwagi nie zwracam ale po zdjeciach nie sa takie zle wazne zeby jakos byla super :) z kupnem i tak sie jeszcze wstrzymam z miesiac teraz bede szukal jakiegos kina domowego to tv

Tutaj pisaliscie ze NANO w modelu 960 jest do dupy a na innym forum sobie chwala :)
 
Do góry