LG 47" LM670S LM760S czy LM860V

pawell3000

New member
Witam
Postanowilem napisac ten temat bo juz jasia dostalem :roll: pisalem,czytalem,szukalem po forach opini,informacji itp na temat tych Tv:

1. 47" LM660S lub LM670S
2. 47" LM760S lub LM765S
3. 47" LM860V
4. 47" LM960V

ale nikt mi nie mogl pomoc ile opin tyle roznych zdan :/ i dalej pustka.
Obecie mam LG 32"LK530 nie narzekam na niego ale chcialbym zmienic na cos wiekszego i lepszego :)
Na poczatku chcialem kupic LM 660S za ok 4300zl dane produktu robia wrazenie (jak dla mnie) ale po wiekszym grzebaniu w necie trafilem na model LM 760S w sumie lepiej dolazyc tysiaka i miec "lepszy" model, kosztuje od 5300zl (wie moze ktos jaka jest roznica miedzy 760 a 765 ? oprocz podstawki) ale po wiekszym szukaniu trafilem tez na model LM 860V i znowu dokladam tysiaka i mozna go kupic od 6000 zl. Marzy mi sie tez model 47" LM960V ale to juz za duza kasa ok 8000zl to jak dla mnie za duzo :p Zaczynalem od kwoty 3000zl a skonczylem na 6000zl :-D Zalezy mi na najbardziej na jakosci obrazu i zywotnosci nie mam zamiaru za rok czy dwa kupowac nowego tv, takze czy moze mi ktos doradzic ktory model kupic ???

Moze te pytanka pomoga:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 4x4
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? max 5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - Roznie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - Stac
6. Jak słońce świeci w pokoju? - Od poludnia
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 32" LK530
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - 3D,Wifi,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - Cyfrowy polsat,Tv naziemna,Nka cos z tego
10 .Jakie urządzenia? - kino domowe,laptop ...
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - az tak dobrze sie nie znam na tym
13. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - A to roznie
14. Preferencje co do marki? LG
15. Preferencje co do wielkości? 42 lub 47 (nie wiem jaki bedzie pasowal do pokoju)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem
17. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? chyba pasywne
18. Na czym najbardziej Ci zależy: Na jakości obrazu i żywotności sprzętu

Za pomoc z gory dziekuje :)
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Upselling - taka technika sprzedażowa. Dzięki odpowiedniemu rozłożeniu cen w kolejnych, coraz wyższych modelach, klient zazwyczaj decyduje się dołożyć te "parę złotych" i mieć "lepszy model". Producenci zazwyczaj na tanich modelach zarabiają tyle co nic, ale ten tysiąc który dokładasz do wyższego modelu ich tak naprawdę kosztuje 200zł i tam zaczyna się właściwy zysk.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
wie moze ktos jaka jest roznica miedzy 760 a 765 ? oprocz podstawki) ale po wiekszym szukaniu trafilem tez na model LM 860V

Różnice technologiczne między linią LM760S, a linią LM765S są żadne.
A linia LM860V ma dwu-rdzeniowy procesor i trochę większe zużycie prądu od tych niższych modeli.
I to wszystkie różnice.

... w każdym z tych trzech telewizorów są też minimalne różnice w kolorach ramki wokół ekranu.
 

efkajot

New member
Mam podobny dylemat co założyciel wątku. Właściwie zdecydowałam się już na kupno 42LM760 ale po przeczytaniu tysięcy postów na różnych forach dręczy mnie pytanie: czy różnica między 800Hz i 400Hz MCI jest odczuwalna dla ludzkiego oka czy tylko dla portfela ? Doradźcie proszę, kupić wyżej wymieniony czy poprzestać na 42LM660 ?
 

kini0

New member
Bez reklam
Może to złudzenie, ale 860 jak dla mnie świeci lepiej niż 6xx....
- chodzi mi o to samo demko 3D lecące kilku tv synch (w sklepie co prawda, ale.....)
 

RHJG

New member
Bez reklam
400Hz-to 100Hz,800Hz-to 200Hz,pewnie są tacy co coś tam zauważą?ale raczej odczuwalne jest to dla portfela.Moja skromna rada kup teraz 42LM660,lub 42LM670(moim zdaniem ładniejsza zaokrąglona na dole ramka-srebna)
A za 3-4 lata kupisz OLED.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
czyli nie warto dokladac do modelu 860 tylko wziasc 765
tylko wlasnie moga sie roznic jeszcze jakoscia obrazu ale to pewnie tez minimalnie
Widziałem te telewizorki obok siebie z tym samym demo i jak dla mnie :roll: nie było żadnej różnicy w obrazie. LM 860 ma dwurdzeniowy procesor , ale jest on więcej ; przydatny do Smart TV (jeżeli się mylę to poprawcie moją wiadomość) . Moim zdaniem nie warto przepłacać;-) .
 

pawell3000

New member
a co myslicie o 960 ???
porownujac model 760 a 960 faktycznie roznica w danych jest jakas tam
a porownujac model 760 a 860 praktycznie zadna to samo z 860 a 960

efkajot ja na Twoim miejscu wybral bym 760 chyba ze masz wypchany portfel to mozesz zmienic jak poradzil RHJG ja napewno za 3-4 lata nie wymienie, ma mi troszke dluzej posluzyc ten telewzorek

mam jeszcze jedno pytanko LM to jest model z tego roku ??? bo widzialem model 960 ale chyba z przodu bylo LS w kazdym razie druga literka byla inna
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
a co myslicie o 960 ???
LM to jest model z tego roku ???

1. LM to linie na 2012 rok.
2. 47LM960V to największy pobór prądu w LED-ach LG (typowy pobór mocy 114 Wat oraz jednocześnie 166 kW/h rocznie ... przy założeniu 4 godzinnej pracy TV codziennie przez 365 dni).
3. Najcieńsza "czarna obwódka" od wewnątrz 1-milimetrowej aluminiowej ramki wokół ekranu.
4. Aż 1000 Hz MCI (to raczej nieprzydatne) oraz 400 Hz TruMotion.
5. Technologia podświetlania NANO Full LED (jedyny model LG z NANO Full LED).
Z kolei 47LM860V to technologia podświetlania LED Plus (800 Hz MCI oraz 200 Hz Trumotion).
6. 4-funkcyjny Pilot Magic Motion Remote Control z funkcją sterowania gestem i głosem (komendy słowne tylko w języku angielskim) ... ale to dziadowskie bajery dla "entuzjastów". Tę funkcję ma też 47LM860V.

http://www.lgblog.co.uk/wp-content/uploads/2012/03/2012-Model-Master-V4.0.pdf Specyfikacja wszystkich modeli LG na 2012 rok w pliku PDF.
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
pawell3000 obraz ustawiony jak to jest w marketach na ; maxa; z wszystkimi dodatkami typu kontrast dynamiczny , super rozdzielczość itp... z 2m. dla mnie bez różnicy.
 

koziolo

New member
LS to też są modele 2012. Ale najwyższy to LS57. Ogólnie w tym roku pierwsza litera to C -CCFL , L - LED, druga litera to S - 2D, M -3D. Najwyższe modele różnią się podświetleniem LM96 – ALEF; LM95 – IOL; LM94/86/76 – LED krawędziowy. LM96/95 posiadają dodatkowo subwoofer. LM76 i LM86 posiadają tą samą matrycę; najważniejsze różnice to w LM76 brak sterowania głosem, funkcji MHL, 2nd TV ready oraz dynamic color enhancer, resolution upscalar tylko podstawowe. Reszta różnic to kosmetyka typu inna ramka, podstawka lub brak podświetlenia loga.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
chole.. sam juz nie wiem :/ bylby jeden model to by nie bylo problemu

960 jest wart swojej ceny ???

960 wg mnie nie wart swoje ceny, NANO led finalnie daje gorszą czerń niż LED Plus, a jakość obrazu jest dla niewrażliwego oka porównywalna między modelami górnopółkowymi. Ja bym brał 860.

Chyba że zapas gotówki jest nieograniczony, wówczas można się szarpnąć na najlepszy model w klasie :)
 

efkajot

New member
efkajot ja na Twoim miejscu wybral bym 760 chyba ze masz wypchany portfel to mozesz zmienic jak poradzil RHJG ja napewno za 3-4 lata nie wymienie, ma mi troszke dluzej posluzyc ten telewzorek

Właśnie tą tabelką, którą wstawił Kleofas kierowałam się przy wstępnym typowaniu. Niestety nie mam zbyt wypchanych kieszeni ale gdyby było warto poświęciłabym się i wysupłała jeszcze trochę z kabzy.
Bardziej zależy mi na niezawodności i jakości obrazu niż bajerach typu 3D a po kilkuletnich doświadczeniach z telewizorami/monitorami firm Samsung i LG skłaniam się ku temu ostatniemu, niestety nie ze względu na BEZAWARYJNOŚĆ ale ze względu na MNIEJSZĄ AWARYJNOŚĆ. Chociaż jak człowiek poczyta trochę na forach to zaczyna wierzyć w spisek producentów, że wszystko zaprojektowane jest by się zepsuć tuż po gwarancji... ale może to tylko moja paranoja.. ;-)
Generalnie chcę mieć ładny, duży telewizor salonowy z dostępem do sieci, możliwością nagrywania na USB, oglądania zasobów (różnej jakości) zgromadzonych na PC itp... (3D jest wykreślone z listy funkcji pożądanych ale bez 3D to już chyba nie produkują)
Chciałabym też żeby mi służył długie lata ale na to najmniejszych nadziei nie mam.
Dlatego też chyba zamiast w wyższy model, zainwestuję w większy ekran...
 

pawell3000

New member
barteknowack
nie powiem bo napalilem sie troszke na model 960 :p moge kase wylozyc ale jedno razowo na dlugie lata :) a jaki model miales na mysli ? inny niz 960
a po drugie to az tak zla jest ta glebia?


efkajot
w sumie masz duzo racj, zywotnosc i jakos obrazu to podstawa (chociaz wielkim znawca nie jestem) mi jeszcze pasowaloby miec 3D takie lepsze :)
a co do psucia to zawsze tak jest jak skonczy sie gwarancja to wszystko pada hehe :) a duzy masz pokoj ?
 
Do góry