Lg 42lm620s

tomekcl

New member
domyslam sie ze format jest inny, znow inny, tylko uwazam ze powinna byc opcja zmiany 21:9 na 16:9, jak i kazdego innego formatu na 16:9, w tym i tego kwadratowego gdy sie pojawi, poprzez zwyczajne rozciaganie na caly ekran, kto by nie chcial ten by wylaczyl, po prostu w takim wypadku mimo ze kupisz tv 42 cale to uzytkujesz 37 albo mniej...
za mala uwage na jakosc sie przyklada w dzisiejszych czasach a tylko na ilosc i to dlatego takie problemy

Nie patrzylem dokladniej ale opcji rozciągniecia w pionie obrazu odtwarzanego z pendrive chyba nie ma (sprawdze to jeszcze pozniej dokładniej). Nawet gdyby byla taka opcja to nie daloby sie tego oglądać. Ludzie byliby nienaturalnie szczupli i wysocy,rozciągnieci w pionie. Podobnie jak teraz jeszce zdarzają sie programy nadawane w 4:3 co telewizor rozciąga do 16:9 wtedy ludzie są szerocy i nienaturalnie spłaszczeni(np kiepscy na polsacie sd bo HD nadaje z paskami po bokach). Wyglądaloby to poprostu słabo.
Nie zgodzę sie że masz TV tylko 37cali bo praktycznie wszystko oprocz filmow kinowych nadawane jest w 16:9. I masz te 42cale. Duzo filmow nadawanych w TV dają tez w 16:9, ale wtedy w postprodukcji ucinane śą boki i taki obraz nie jest zniekształcony - poprostu ma uciete boki, i ucięte nie na pałe le przez osoby zajmijące sie tym i za to odpowiedzialne. Nie jest to zrobione przez procesor na slepo,
 

rychu

New member
Nie pisz o zniekształconych postaciach, bo wystarczy wybrać tryb zbliżenie kinowe i wszystko idzie ładnie rozciągnąć - ostatnio oglądałem NG Wild nadawany w jakiś kretyńskich proporcjach i wyszło ok.
Niestety opcja ta nie działa w odtwarzaniu z pena :-(
 

Laviva

New member
Panowie i Panie ten model: TV LG 42LM620S obsługuje dyski zewnętrzne 2,5' do jakiej max wielkości?
2TB / 1TB / 750GB / 500GB ?

jeśli da rade 2TB to czy TV nie zamuli / da rade płynnie obsłużyć?
 

gruby254

New member
Witam, jestm nowy wiec prosze o wyrozumialosc, zazwyczaj nie udzielam sie ale teraz potrzebuje tez pomocy wiec troche pomoge rowniez innym wzamian za inne ciekawe info dotyczace tych TV:). Rowniez zastanawiam sie nad zakupem owego modelu choc im wiecej czytam tym mam wieksze watpliwosci:/ Pomimo tego ze posiadam juz TV oraz monitor LG i jestem przywiazany do tej marki to musze przyznac ze SAMSUNg niestety obecnie wygrywa pod wzgledem jakosci co mnie niestety boli bo LG jest tanszy i lepiej wyposazony. Ja osobiscie zastanawiam sie nad LM620s lub Samsungiem se6100. Pozwólcie ze dodam troche swoich odczuc:)
Lg ma lepsze wyposażenie,wyglad(kwestia gustu) oraz pasywne 3D, które jest znacznie lepsze tylko dlatego ze jest tansze. Dla osob szukających jednak jakości polecam aktywne 3D wystepujące w Samsungu. Porównywałem oba systemy na obu telewizorach i Samsung wygrywa bez jednego zdania, jednak ze względu na cene (i przywiazanie do LG:D) osobiscie jestem za 3D pasywnym(4pary okularów w zesatwi = Ozl doplaty, 4pary do samsunga =300-400zl dopłaty na co osobiscie nie moge sobie pozwolic)
Kwestia użytkowanie jest rownoznaczna z przyzwyczajemniem wiec LG dla mnie jest na plus choc do Samsunga tez na pewno idze sie przyzwyczaic(zwłaszcza do Smart TV, który jak dla mnie wyglada genialnie, choc Lg nie jest duzo gorszy jezeli chodzi o wygla:))
Mowiac o SMART TV to bez watpienia Samsung kroluje nad wszystkimi. Ma najwiecej aplikacji polskojezycznych natomiast w LG co chwile jakies problemy albo obiecanki ze w najblizszym czasie pojawia się nowe aplikacje a do tej poty nawet nie ma w Polsce SMART TV LG(chodzi mi o wybor kraju przy logowaniu).Mowiec krotko LG jest biedny w tym temacie.
Kolejan sprawa to wsparcie produktow. Samsung gwarantuje wsparcie przez kilka lat natomiast LG juz teraz zapowiada wsparcie tylko dla modeli z 2012 roku a co najgorsze wsparcie prawdopodobnie bedzie obejmowalo TV z seri lg cinema 3d a nasz model (620s) nie jest z tej serii.Seria ta obejmuje tylko tv z cienkimi ramkami czyli wszystkie pozostale moele z serii LM. Taki zabieg sprawia ze nie wiem czy moge byc pewny uaktualnienie flasha playera do najnowszej wersji(pozostale aktualizacje zapewne beda ale flash w TV z dostepem do Internetu to podstawa).
Na koniec jeszcze jakośc obrazu. Z przykrościa stwierdzam ze Samsung bije na glowe LG czego nie moge przybolec podczas wyboru telewizora. Zapewne niektorzy ze mna sie nie zgodza dlatego dodam zaraz linki do testow obu TV na zagranicznym forum(nie pytajcie jak dlugo tego szukalem bo juz teraz mnie trafia jak o tym pomysle:D)
Test SAMSUNGA ES6100
uk.hardware.info/productinfo/149629/samsung-ue40es6100#tab:testresults

agdlab.pl/reviews/review/samsung-smart-tv-ue40es6100w-telewizor-hd-i-3d-test,47059,page15/#podsumowanie

Test Lg LM620s
uk.hardware.info/productinfo/148572/lg-42lm620s#tab:testresults


translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fclaudiubm.dyndns.org%2Fwordpress%2F2012%2F10%2F10%2Fforum-review-pareri-recenzie-recomandare-smart-tv-3d-lg-seria-lm620s-37lm620s%2F

WPISZCIE DO GOOGLE BO NIE MOGE DODAWAC LINKOW;/

Ma nadzieje ze komus to sie przyda i ze ktos tez cos ciekawego podesle zebym sam mogl podjac dobra decyzje poniewaz pomimo tego ze LG jest gorszy to go bardziej chce ale rowniez chce miec czyste sumienie:D

Mam tez pytanie do posiadaczy tych telewizorów. Moze ktos mi sprawdzić czy mozna ogladac filmy na KRESKÓWECZKI.PL lub naruto24.pl Lubie Naruto wiec fajnie jakby udalo sie to odpali:D. no I czy chodzi stronka CDA.PL(ta z filikami, nie magazynu:smile:)
 

dawram

New member
Mam tez pytanie do posiadaczy tych telewizorów. Moze ktos mi sprawdzić czy mozna ogladac filmy na KRESKÓWECZKI.PL lub naruto24.pl Lubie Naruto wiec fajnie jakby udalo sie to odpali:D. no I czy chodzi stronka CDA.PL(ta z filikami, nie magazynu:smile:)

No nie będę polemizował o wyższości marki jednej nad drugą, każdy ma swoje zdanie. Ja wcześniej byłem posiadaczem marki Samsung - byłem i straciłem zaufanie, ale..... Dla ciebie sprawdziłem wskazane stronki i stwierdzam, że działają ;-)
 

Debianxx

New member
Witam Panowie
jestem nowy. Wczoraj w Saturnie zakupiłem własnie Lm620s i pierwsze moje rważenie jest nijakie. Co do konwersji z 2d do 3d przy odbiorze kanału cyfrowego-> porażka...jak dla mnie zero efektu...jakby wogóle nie było żadnje konwersji. Sam obraz przy odbiorze jakiegoś kanały cyfrowego jest ok, lecz niestety na widać czasami smużenia. Co do jakośc SD porażka. NIe wiem czy nie oddam tego telewizorka spowrotem. Zastanawia mnie jedna kwestia mianowicie tej konewrsji 2d na 3d... dodam, że mam kablówkę, i kanały DTV. lecz tak jak mówie jak zrobię konwersję to nie widze żadnej różnicy. O co chodzi?? POnadto jak juz wcześniej wyczytałem to pójdzie mi MKV z dysku, ale jak to będzie z tym 3D? Chcuiałbym sprawdzić jakość i powiedźcie mi czy jak ściągne filmy 3d mkv wrzuce na dysk i puszcze na Tv to będą jakieś efekty?? Chciałbym sprawdzić to "niewiarygodne" cinema 3d LG.
 

dawram

New member
Witam Panowie
jestem nowy. Wczoraj w Saturnie zakupiłem własnie Lm620s i pierwsze moje rważenie jest nijakie. Co do konwersji z 2d do 3d przy odbiorze kanału cyfrowego-> porażka...jak dla mnie zero efektu...jakby wogóle nie było żadnje konwersji. Sam obraz przy odbiorze jakiegoś kanały cyfrowego jest ok, lecz niestety na widać czasami smużenia. Co do jakośc SD porażka. NIe wiem czy nie oddam tego telewizorka spowrotem. Zastanawia mnie jedna kwestia mianowicie tej konewrsji 2d na 3d... dodam, że mam kablówkę, i kanały DTV. lecz tak jak mówie jak zrobię konwersję to nie widze żadnej różnicy. O co chodzi?? POnadto jak juz wcześniej wyczytałem to pójdzie mi MKV z dysku, ale jak to będzie z tym 3D? Chcuiałbym sprawdzić jakość i powiedźcie mi czy jak ściągne filmy 3d mkv wrzuce na dysk i puszcze na Tv to będą jakieś efekty?? Chciałbym sprawdzić to "niewiarygodne" cinema 3d LG.

A jak oglądałeś w sklepie to miałeś pomroczność jasną czy ciemną! Wejdż w temat "Ustawienia obrazu w 47LM660S (670S)" stronka 3 i tam niejaki pan RHJG podał ustawienia dla obrazu i 3D, które nawiasem mówiąc możesz wypróbować i ocenić czy widzisz różnicę.Coś mi się wydaje, że konwersja 2D do 3D będzie na wszystkich TV mizerna, zero wyjścia z ekranu, ale... głębia się wyciąga:p
 

matek451

New member
Jeśli będziesz miał dobre ustawienia 3 D ( patrz forum ) do tego odpowiedni film MKV 3D to dopiero wtedy będziesz mógł ocenić " niewiarygodne cinema 3d lg ". Materiału w 3D nie brakuje ( filmy , kreskówki , dema ). Ściągnij , puść i dopiero wydasz opinię . Konwersja 2D do 3D we wszystkich telewizorach wygląda słabo , cóż jest to wina materiału nagrywanego w 2D i cudów tu nie zobaczysz ( tylko głębia ). To tylko taki dodatek , zresztą trudno by było siedzieć pół dnia w tych okularach przed tv. Dlatego nie może ona decydować o wyborze przy zakupie telewizora.Co do SD to niektóre kablówki nadają sygnał marnej jakości (porównaj z naziemną DTV ).
 

Debianxx

New member
A jak oglądałeś w sklepie to miałeś pomroczność jasną czy ciemną! Wejdż w temat "Ustawienia obrazu w 47LM660S (670S)" stronka 3 i tam niejaki pan RHJG podał ustawienia dla obrazu i 3D, które nawiasem mówiąc możesz wypróbować i ocenić czy widzisz różnicę.Coś mi się wydaje, że konwersja 2D do 3D będzie na wszystkich TV mizerna, zero wyjścia z ekranu, ale... głębia się wyciąga:p

Wiecie jak to jest w marketach, puszczą materiał w najlepszej jakości, który w najlepszym stopniu odzwierciedla wszystkie kolory. W saturnie wydaje mi się, że miałem jasność ustawioną na połowę, nie wiem nie powiem Wam czy było ciemna czy też pomroczna, ale obraz był w miare ok. Co do ustawień obrazu z linka zaraz zajrzę i poczytam . ściągam własnie Kung Fu Pande w 3D;) puszcze z dysku i zobaczę jaki będzie efekt. Dam znać ps dzięki za szybką odpowiedź !!!! panowie a Wy ogólnie jako fachowcy którzy posiadają ten model jak oceniacie Lm620s???
 

electro69

New member
Witam Panowie
jestem nowy. Wczoraj w Saturnie zakupiłem własnie Lm620s i pierwsze moje rważenie jest nijakie. Co do konwersji z 2d do 3d przy odbiorze kanału cyfrowego-> porażka...jak dla mnie zero efektu...jakby wogóle nie było żadnje konwersji. Sam obraz przy odbiorze jakiegoś kanały cyfrowego jest ok, lecz niestety na widać czasami smużenia. Co do jakośc SD porażka. NIe wiem czy nie oddam tego telewizorka spowrotem. Zastanawia mnie jedna kwestia mianowicie tej konewrsji 2d na 3d... dodam, że mam kablówkę, i kanały DTV. lecz tak jak mówie jak zrobię konwersję to nie widze żadnej różnicy. O co chodzi?? POnadto jak juz wcześniej wyczytałem to pójdzie mi MKV z dysku, ale jak to będzie z tym 3D? Chcuiałbym sprawdzić jakość i powiedźcie mi czy jak ściągne filmy 3d mkv wrzuce na dysk i puszcze na Tv to będą jakieś efekty?? Chciałbym sprawdzić to "niewiarygodne" cinema 3d LG.
Ja tego nie rozumiem myślisz że jak podepniesz TV do dekodera itp. to stanie się od razu "cud" i będziesz miał super extra obraz :shock: ... podstawa to poszukać fachowych ustawień do tego modelu i dopiero wtedy możesz wydawać wyroki co do TV a nie od razu oddawać ... po za tym dużo zależy od nadawanego sygnału (a kablówka to chyba do "asów" jakości sygnału to nie należy) ... co do jakości 2D do 3D to tak jak pisało już kilka osób to raczej taki chwyt reklamowy i jedyne co rzeczywiście tam możesz zobaczyć to głębia obrazu na pewno nie efekty "wychodzenia" z ekranu (oczywiście musi być też dobry materiał najlepiej w HD).
Pozdrawiam
 

electro69

New member
Wiecie jak to jest w marketach, puszczą materiał w najlepszej jakości, który w najlepszym stopniu odzwierciedla wszystkie kolory. W saturnie wydaje mi się, że miałem jasność ustawioną na połowę
W takich marketach to jak się chce kupić telewizor to trzeba samemu posprawdzać ustawienia obrazu (nie licz na to że ktoś z sprzedawców chce tam dla klienta ustawić jak najlepszy obraz ;-) raczej eksponują te telewizory konkretnych marek za które mają lepszą prowizję lub mają odgórny nakaz) ... tym bardziej że sami klienci wprowadzają różne ustawienia (nikt tego później nie koryguje) i tak się może okazać że dany Tv podczas dokonywania zakupu świeci beznadziejnie a po właściwych ustawieniach obraz byłby super ... ale się o tym nie przekonasz :pbo akurat wybrałeś ten telewizor który w danym czasie "świecił lepiej na wystawie" ... także polecam testować w sklepie ustawienia.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gruby254

New member
Ja jestem tylko ciekawy na jakich oni ustawieniach robią te testy, bo w wielu TV na standardowych często wszystko jest przekontrastowione.
W tamtym przypadku test byl na ustawieniach standardowych robiony i w trybie film o ile pamietam co pokazuje ze dobre ustawienie ekranu jest bardzo wazne. Wielkie dzieki DAWRAM za odpowiedz, zwlaszcza ze to bardzo dobra wiadomosc dla mnie:D
 

electro69

New member
czy ktos posiada dobre ustawienia dla tego modelu ? ps szukałem na forum ale nie znalazłem....
Ustawienia do tego modelu są takie same jak do np. Lm660s już Ci wcześniej pisali użytkownicy gdzie ich szukać ... różnica na pewno będzie w "local dimming" Lm620s nie ma takiej opcji ... reszta ustawień obrazu powinna w większości być taka sama.
Pozdrawiam
 

Debianxx

New member
Słuchajcie ściągnąłem film mkv ale tv nie widzi go z dysku zewnętrznego (samsung 500GB). Gdzieś wcześniej wyczytałem, że nie powinno być problemu z puszczaniem filmów 3d z dysku o co chodzi ??
 
Do góry