Lg 42lm620s

joker1501

New member
Witam wszystkich! Jestem również posiadaczem tego telewizorka i ogólnie jestem z niego zadowolony, ale gnębi mnie wciąż jedna rzecz. Czy można włączyć film z dysku usb tak by był na cały ekran i nie było na nim tej górnej i dolnej czarnej krawędzi(wiecie takiej jakby "kinowej"), gdyż pomimo, że mam filmy w 720p albo 1080p to i tak się uruchamiają z tymi paskami. Na moim drugim telewizoro-monitorze od samsunga jest możliwość "rozciągnięcia" obrazu, ale tu takiej niestety nie udało mi się znaleźć. A jak jest u was?? Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Apofis99

New member
Mam dwa pytanka Posiadam 42lm640s i nie wiem jak przesyłać obraz z laptopa przez widi to telewizora, oraz jak nagrywać gameplaye z hdmi lu robić screenshoty ?
 

matek451

New member
WiDi to standard stworzony przez Intela . Musisz mieć laptop z procesorem tej firmy i kartę sieciową tej firmy. Laptopy mogące korzystać z tej technologii są nieliczne i muszą być oznaczone symbolem WiDI. Jeśli nie masz takiego to nie skorzystasz z tej usługi na LG .Pliki multimedialne prześlesz na TV przez DLNA , nie uda ci się przesłać innych , np. ekranu laptopa (do tych potrzeba WiDI).Aby korzystać z WiDI w laptopie z tą funkcją musisz mieć zainstalowaną aplikację WiDI. Więcej znajdziesz na stronie Intela.
 

Apofis99

New member
Posiadam laptopa lenovo y580 i posiada WiDi na 100%. Mam za to inny problem podłączyłem dysk zewnętrzny i go sformatowałem i teraz nieczuta mi go komputer jak go zformatować ?
 

dawram

New member
Posiadam laptopa lenovo y580 i posiada WiDi na 100%. Mam za to inny problem podłączyłem dysk zewnętrzny i go sformatowałem i teraz nieczuta mi go komputer jak go zformatować ?

Z poziomu systemu go nie zobaczysz, sformatujesz zewnętrznym np.MiniTool Partition Wizard Home Edition:bober:
 

andreas2012

New member
Witam wszystkich! Jestem również posiadaczem tego telewizorka i ogólnie jestem z niego zadowolony, ale gnębi mnie wciąż jedna rzecz. Czy można włączyć film z dysku usb tak by był na cały ekran i nie było na nim tej górnej i dolnej czarnej krawędzi(wiecie takiej jakby "kinowej"), gdyż pomimo, że mam filmy w 720p albo 1080p to i tak się uruchamiają z tymi paskami. Na moim drugim telewizoro-monitorze od samsunga jest możliwość "rozciągnięcia" obrazu, ale tu takiej niestety nie udało mi się znaleźć. A jak jest u was?? Pozdrawiam!

przylaczam sie do pytania, jak miec w tv 16:9 obraz na caly ekran? przeciez to jest bezsens zeby te paski byly przy filmach w tv panoramicznym da sie cos zrobic z tym?
 

tomekcl

New member
Film masz pewnie w kinowym formacie 21:9 wiec nijak bez straty obrazu po bokach go nie zobaczysz na calym ekranie. Nawet na najlepszym, najdroższym Tv ponieważ zwykle Tv są w formacie 16:9. W filmach nie przerabianych do 16:9 zawsze będą czarne pasy

Wysyłane z mojego LG-GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

andreas2012

New member
Film masz pewnie w kinowym formacie 21:9 wiec nijak bez straty obrazu po bokach go nie zobaczysz na calym ekranie. Nawet na najlepszym, najdroższym Tv ponieważ zwykle Tv są w formacie 16:9. W filmach nie przerabianych do 16:9 zawsze będą czarne pasy

Wysyłane z mojego LG-GT540 za pomocą Tapatalk 2

domyslam sie ze format jest inny, znow inny, tylko uwazam ze powinna byc opcja zmiany 21:9 na 16:9, jak i kazdego innego formatu na 16:9, w tym i tego kwadratowego gdy sie pojawi, poprzez zwyczajne rozciaganie na caly ekran, kto by nie chcial ten by wylaczyl, po prostu w takim wypadku mimo ze kupisz tv 42 cale to uzytkujesz 37 albo mniej...
za mala uwage na jakosc sie przyklada w dzisiejszych czasach a tylko na ilosc i to dlatego takie problemy
 

joker1501

New member
Film masz pewnie w kinowym formacie 21:9 wiec nijak bez straty obrazu po bokach go nie zobaczysz na calym ekranie. Nawet na najlepszym, najdroższym Tv ponieważ zwykle Tv są w formacie 16:9. W filmach nie przerabianych do 16:9 zawsze będą czarne pasy

Wysyłane z mojego LG-GT540 za pomocą Tapatalk 2

Dzięki za odpowiedź, myślałem, że to tylko ja nie potrafie czegoś zmienić w opcjach aby bym na cały ekran:D Ale tomekcl nie zgodzę się z tobą, że nie da się ich włączyc na cały ekran na żadnym tv, ponieważ, jak pisałem w poprzednim poscie, moj "telewizoro-monitor" od samsunga miał opcję włączenia na cały ekran każdego filmu nie ważne jaka była jego jakość, bądź format(szkoda tylko,że ma on tylko 23"). Nie wiem jak jest w innych samsungach ale myśle, że tam w przeciwieństwie go lg jest taka opcja, więc ciągle jest jakaś szansa dla nas :blagam:
 

Apofis99

New member
Wie ktoś może jak go sformatować niema przypisanego dysku i w tym programie co dał kolega to mam tylko 1 opcje Wipe-czyli całkowite wyczyszczenie.
 

matek451

New member
Tak jak kolega tomekcl napisał , nie da rady odtworzyć kinowego formatu 21:9 bez pasów. Jeśli robiłeś to na samsungu to tylko poprzez funkcję zoom. Ale wówczas były straty obrazu po bokach . Miałem kiedyś LCD Mirai z taką funkcją. Jeśli chcesz odtwarzać 21:9 to pozostaje zakup TV w tym formacie-Philips robił coś takiego.
 
Do góry