Lg 42le8500

rufus1988

New member
Dzięki za info ! A czy może się wypowiedzieć ktoś kto zakupił DOKŁADNIE ten model ?
Chciałbym sprawdzić w menu serwisowym ilośc przepracowanych godzin, czy jest możliwe majsterkowanie przy tym menu ? Zmiana wartości, reset ?
Pytam ponieważ zakupiłem go od pracownika fabryki LG i pomimo iż nie jest obklejony zapewniał iż jest to nowka, powoływał się iż mogę sprawdzić to w menu serwisowym i tu się zastanawiam czy osoba pracująca w fabryce LG mogła grzebać w menu serwisowym i z "powystawowego" zrobić "nówkę" jeżeli chodzi o wskazanie przepracowanych godzin. . .? PROSZĘ o informację. . .
 

dzikus66

New member
Witam, piszę z uprzejmą prośbą do osób które zakupiły ten tv nowy, czy po wyjęciu z kartonu, Telewizor / ekran jest w jakiś sposób obklejony ? Zabespieczony folią czy czymś podobnym ? Czy sam tv/ekran nie jest ofoliowany. . .? Czy może różnie z tym bywa ? Uprzejmie prosze o odpowiedź ponieważ zakupiłem takowy tv i nie był on obklejony i zastanawiam się czy nie jest to model powystawowy itd, itp. . ..

Kupiłem ten model i rozpakowałem go w sklepie telewizor nie miał oklejonego ekranu tylko był zapakowany w taki worek foliowy no i oczywiście styropian
 

viera

New member
tv lg le 8500

nie panikuj z tym ofoliowaniem bo wystarczy jak jest folia na krawędziach wokół ekranu ,a sam worek jest wystarczającym zabezpieczeniem,ponadto gdyby nawet był używany /wystawowy to i tak na niczym nie tracisz bo wiedz,że jest to telewizor podświetlany diodami z tyłu ekranu ,podświetla całą powierzchnię równomiernie nie tak jak w większości tv podświetlenie tylko krawędziowe w tej chwili jest to najlepszy tv jeżeli chodzi o jakość obrazu najlepsze plazmy nie dorównują jemu i ciesz się tym co masz
nie wchodz w menu serwisowe bo możesz niechcący wykonac zły ruch pilotem i zmienisz parametry ,a ilość godzin sprawdza się jest taka możliwość ,ale jezeli tv grałby nawet 1 rok gdzies na wystawie to i tak nie zauwazysz roznicy od tego wyjetego z pudelka..
 

don111

Banned
w tej chwili jest to najlepszy tv jeżeli chodzi o jakość obrazu najlepsze plazmy nie dorównują jemu i ciesz się tym co masz
chyba sobie żartujesz :)
ma bardzo dobry obraz, ale bez przesady... to poziom dobrej tegorocznej plazmy Panasonica, są też lepsze LCD od niego (choć paskudnie drogie)

do menu serwisowego można wejść łatwo jeśli mamy tel. Nokia z irda na systemie Symbian

Musimy posiadać telefon komórkowy z łączem IrDA (czyli podczerwień) pracujący na Symbianie S60v3 i dostępem do Internetu. Ja pożyczyłem do tego Nokię. Po prostu - wykorzystujemy telefon w roli pilota serwisowego.
I tak: pobieramy program "IrRemote" ze strony: Psiloc Shop
1) Instalujemy programik w swoim telefonie komórkowym.
2) Uruchamiamy program
3) Menu, a następnie "dodaj urządzenie"
4) Znajdujemy i wybieramy "TV"
5) Znajdujemy i wybieramy "LG"
6) Odświeżamy listę
7) Znajdujemy i wybieramy "In-Start Service Menu + EZ Adjust..."
:cool: Odświeżamy listę i wybieramy "mon"
9) Wybieramy "TV.LG IN-START Service Menu + EZ Adjust..."
10) Na ekranie telefonu pokaże się narysowana, niekompletna klawiatura pilota. Z klawiatury telefonu wciskamy "2" (przy klawiaturze QWERTY pamiętać o Ctrl) i trzymamy tak długo (nawet ok. 10-15 sekund), aż na ekranie naszego TV pokaże się prośba o hasło (może nie udać się za pierwszym razem, ale próbować !!!
11) Przy pomocy pilota od TV wpisujemy "0000" jako hasło (u mnie wchodziło hasło 0413)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jest możliwe, włączasz czarną planszę na komputerze i jedziesz kursorem myszki powoli od dołu do góry a potem od lewej do prawej, mnożysz pionowe i poziome strefy
można to zrobić też jak masz pilota "magic remote", klikasz na planszy bez sygnału i robisz to samo co z myszką
 

dzikus66

New member
jest możliwe, włączasz czarną planszę na komputerze i jedziesz kursorem myszki powoli od dołu do góry a potem od lewej do prawej, mnożysz pionowe i poziome strefy
można to zrobić też jak masz pilota "magic remote", klikasz na planszy bez sygnału i robisz to samo co z myszką

Robiłem dokładnie tak jak pisałeś ale nic się nie działo tv podłączony przez hdmi z lapkiem
 

dzikus66

New member
musisz obniżyć jasność żeby nie było widać tv w pokoju

Dzięki wielkie pomogło i teraz wszystko jasne
icon10.gif
 

zebro

New member
Czy jest sens kupić ten telewizor teraz za 2.999 PLN? Nie jest już produkowany, więc może to jakiś staroć? Większość opinii w tym wątku jest sprzed roku. Warto go brać, czy raczej można obecnie znaleźć coś bardziej sensownego do 3 tys.?
 

Lech36

New member
Czy jest sens kupić ten telewizor teraz za 2.999 PLN? Nie jest już produkowany, więc może to jakiś staroć? Większość opinii w tym wątku jest sprzed roku. Warto go brać, czy raczej można obecnie znaleźć coś bardziej sensownego do 3 tys.?
Warto. To jedyny TV LCD w Europie, kóry ma oficjalnie certyfikat THX (dla obrazu oczywiście) i to widać w obrazie jak TV pracuje w tym trybie. Niema w nim 3D, ale to mała wada. THX-a nie będzie miał (wg oficjalnej strony LG) nawet nowy, na starcie "utopiony", LW980 (96 aktywnych stref podświetlenia zamiast wcześniej deklarowanych 288 - 55').
 
Ostatnia edycja:

kolesmaniek

New member
poziome pasy

Witam. Chiałbym dołączyć się do rozmowy o le8500. Odnośnie odtwarzania plików mkv jak i divx nie tylko jest problem z dts. Występuje również z qpel który występuje rzadko, jak i często z profilem 5.1 który występuje już częściej. Oczywiście wszystkie te rzeczy można za pomocą konwertera przerobić. Za pomocą dołączonego Nero MediaHome 4 całkiem dobrze odczytuje udostępnione filmy. Efekt tutaj nazwany "halo" zaobserwowałem raz (orócz oczywiście sytuacji gdy wyświetlane są białe napisy na czarnym tle, no ale kto ogląda napisy po filmie) i biorąc pod uwagę korzyści z naprawdę ładnej czerni nie przeszkadza mi bardzo. Bluetooth działa poprawnie z nokią c5 i 3720c, również ze słuchawkami Philips SHB9000. Zdjęcia odtwarza do około 5mb max. Kolory według mnie są bardzo dobre. Refleksy są i to trzeba brać pod uwagę. Mam nadzieję, że trochę pomogłem niezdecydowanym. Proszę także o pomoc użytkowników tego telewizora. Chodzi mi o poziome pasy które zaobserwowałem w tym tv. Są one najbardziej widoczne wieczoremna białym tle. Mój problem widziałem również na youtube co prawda dotyczy to LX9500 ale wygląda identycznie. Niestety nie mogę dodawać jeszcze linków. Być może ktoś również to zaobserwował, czy jest to wada mojego tv, czy może tej serii. Pozdrawiam.

Witam mam taki sam problem jak kolega. Co z tym zrobiles, czy reklamowales ta usterke i jesli Ci naprawili to moze chociaz bys cos o tym napisal bo nie wiem czy zglaszac reklamacje czy nie bo moze tego nie uznaja? a moze inny uzytkownik tego tv mial rowniez ten problem i wie czy serwis to uznaje jako wade fabryczna bo nie ukrywam ze dosc mocno mi to przeszkadza (poziome pasy). Z gory dziekuje za odp.
 
Ostatnia edycja:

Lech36

New member
Witam mam taki sam problem jak kolega. Co z tym zrobiles, czy reklamowales ta usterke i jesli Ci naprawili to moze chociaz bys cos o tym napisal bo nie wiem czy zglaszac reklamacje czy nie bo moze tego nie uznaja? a moze inny uzytkownik tego tv mial rowniez ten problem i wie czy serwis to uznaje jako wade fabryczna bo nie ukrywam ze dosc mocno mi to przeszkadza (poziome pasy). Z gory dziekuje za odp.
Jest to niestety cecha serii LE i LX opisana w testach (banding). Występuje bardzo rzadko. Ja szacuję, że na około 5 % wyświetlanego materiału. Wynika z liniowego ułożenia ledów podświetlających oraz małej ich odległości od matrycy (trudno przy tak małej odległości dokładnie rozproszyć światło z podświetlenia - ale za to mamy cienki TV). Mimo tej niedoskonałości TV z tej serii (LE8500/LX9500) były uznawane w testach za jedne z najlepszych TV w zeszłym roku.
 

kolesmaniek

New member
Nie o to mi chodzi, zle mnie zrozumiales albo zle opisalem problem. Chodzi mi o to ze te pasy wystepuja na nie ruchomym statycznym obrazie, sprawdzilem to Nokia Test Monitor i te pasy wystepuja na jednolitych kolorach podanych z programu (zielony, bialy, niebieski, czerwony itp) wiec to nie banding bo banding wystepuje na ruchomym obrazie najczesciej gdy kamera jedzie z gory na dol lub odwrotnie. Brdzo podobnie to wyglada jak na zdjeciu u kolegi marekkurzyna ktorego zacytowalem w poprzednim poscie. Zobacz sobie to zdjecie ktore zamiscil w poscie na str 7.
 
Do góry