LG 42LA660s

ManiuS_tM

New member
Witam serdecznie.
Wczoraj stałem się posiadaczem LG 42LA660s. Niby wszytko Ok, obraz super, jednakże jak odpalam filmy HD, FullHD z dysku twardego WD 2TB lub przez kabel HDMI to obraz sie przycina i to jest denerwujące. Poza tym jeżeli przewinę film dalej to napisy już nie są zsynchronizowane z filmem.
Czy to jest wada fabryczna ? Czy wystarczy aktualizacja softu ? Telewizor jest z października. Niestety nie aktualizowałem jeszcze softu ponieważ nie mam jeszcze stałego łącza . Czy to jakaś inna wada?
 

prezy

New member
Bez reklam
Po HDMI z jakiego źródła korzystasz?
Co do WD 2TB: ma usb 3.0, jakie ma zasilanie, jak długi jest kabel USB?
 

prezy

New member
Bez reklam
ad1. Kabel trochę za długi, ponadto 2TB tv może w pełni nie obsługiwać tego typu dysków.

ad2. Mieszałeś co w ustawieniach karty graficznej? Tv lubi mieć na źródle taką rozdzielczość jaka jest najlepsza dla karty graficznej, nie zawsze jest to HD

Rada spróbuj jeszcze jakaś próbkę hd puścić z pena.
Jak nadal przycina, to zostają ustawienia. czy do wszystkich źródeł masz identyczne. Często takie przycinanie bywa spowodowane funkcjami ulepszającymi jakość obrazu, głownie zwiększenie częstotliwości i redukcja wszelkich sumów włączona jednocześnie.
 

ManiuS_tM

New member
Na karcie graficznej w lapie nic nie grzebałem. W chwili obecnej nie mam takiego dużego pendriva przy sobie aby sprawdzić jakość HD, także Ci nie powiem. Ale za tydzień sprawdze.
Mimo wszystko mam nadzieje ze to ten soft jest zrypany...a raczey chciałbym aby tak było bo nie chce oddawać go do serwisu ;/ Jeszcze zobaczymy jak będzie tunerze DVB-T bo w chwili obecnej nie mam jeszcze sygnału , dopiero jutro mi podłączą

Co do kabla od dysku - taki był w zestawie :p
Edit: Znalazłem serial w HD zaraz luknę z pendriva.
 
Ostatnia edycja:

ManiuS_tM

New member
Niestety na pendrive jest to samo. Resetowałem ustawienia obrazu ale dalej to samo.
A jak podczas filmu HD chce coś zrobić pilotem Magic to strasznie sie zacina wszystko. Nawet ciężko jest wyjść z danego filmu.
 

prezy

New member
Bez reklam
Pobaw się ustawieniami obrazu. Wyłącz wszystkie "cuda"
Z dysku czy pena to jeszcze jestem wstanie zrozumieć, ale z laptopa coś mi to marnie wygląda.
 

ManiuS_tM

New member
ok poświęciłem swój płatny transfer bo nie mogłem wytrzymać tych paru dni z myślą że tak się tnie i po aktualizacji softa obraz się nie tnie. ;)
Jedyne co mnie wadzi to przy przewijaniu filmu z dysku napisy się nie synchronizują ;/

Co to jest za plik do ściągnięcia ze strony LG ?

SmartShare PC SW(DLNA) ? dodany tez 28 listopada.
 

piotreek88

New member
U mnie z dyskiem 2tb było podobnie, że obraz się rwał, nie na każdym filmie i w losowych momentach. Po aktualizacji softu i przywróceniu ustawień fabrycznych wydaje się, że teraz jest ok. Dzisiaj jeszcze odpalę jakiś film wieczorem w hd i zobaczymy co się będzie działo.
 

Battle85

New member
tez mam ten dysk i u mnie dziala wszystko ok na 42lm620s.
sam dlugo meczylem sie z kalibracja obrazu,teraz uzywam tej i jest wszystko ok https://www.youtube.com/watch?v=uumQWA4n3AU.
Ale od jakiegos czasu z lewej tylnej czesci obudowy niedaleko wszystkich wejsc hdmi wydobywa sie drazniacy dzwiek cykania co ok 30 sek,ktory wystepuje nawet po wyl TV,ktory wrocil z gwarancji i nic nie zrobili.ktos wie co to moze byc jak to wyeliminowac?
 

ManiuS_tM

New member
Pod wpływem ciepła plastik tak jakby się rozciąga dlatego , występują czasami strzelania.

Czy jeżeli odpale film z kompa i przez HDMI do TV to jest taka sama jakość jak bym odpalił prosto z pendriva lub dysku ?

Czas na 3D.
Jakie najlepiej sciągać filmy 3D do naszych smartów ?
Przeglądając dzisiaj torrenty na róznych stronach natknąłem się na 3D SBS, OU, Half SBS, Half OU. I czy warto sciągać wersje mini-HD ? Bo niektóre wersje 720 p mają po 15 GB , a wersje miniHD mają po 3-4 GB. Czy efekt jest taki sam ? Dzięki za wyjaśnienie ;)
 
Ostatnia edycja:

piotreek88

New member
3d obojętnie, bo tv i tak to łyknie (pewnie sam nie rozpozna, ale można ręcznie wymusić odpowiedni rodzaj 3d i śmiga). Co do filmów, to jakoś nie widzę różnicy pomiędzy tymi dużymi, a małymi plikami. Różnica może być w bardziej dynamicznych scenach, ale najlepiej będzie jak sam sprawdzisz.
 
Ostatnia edycja:

piotreek88

New member
jeśli nie mają wejścia cyfrowego to nie podłączysz, a z tego co widzę, takiego wejścia nie posiadają.

Są co prawda jakieś przejściówki digital/analog, ale nie będzie to kosztowało co zwykły przewód.
 

ManiuS_tM

New member
Pod Lan.

Ktoś mi powie dlaczego nie mogę połączyć lapa bezprzewodowo po intel widi ? Moj laptop posiada tą technologię, telewizor też. Laptop odnajduje telewizor, ale TV nie może odnaleźć lapa. I przez to brak połączenia. Nie wymagam chyba jeszcze jakiegoś dodatkowego odbiornika prawda?

Jak skorzystać z promocji FilmBox live ? Zarejestrowalem się na stronce LG, zarejestrowalem TV i jak klikne w ikone FilmBox live to wyskakuje mi ze pakiet full 29,90
 
Ostatnia edycja:

tompatrz

New member
Czy orientujecie się czy jest jakiś program do edycji listy kanałów w kompie aby sobie poukładać i wgrać?Zamierzam korzystać z tunera dvbs a na satelicie troche tych kanałów jest. pozdrawiam i licze na odpowiedzi
 

Battle85

New member
Pod wpływem ciepła plastik tak jakby się rozciąga dlatego , występują czasami strzelania.

Czy jeżeli odpale film z kompa i przez HDMI do TV to jest taka sama jakość jak bym odpalił prosto z pendriva lub dysku ?

Czas na 3D.
Jakie najlepiej sciągać filmy 3D do naszych smartów ?
Przeglądając dzisiaj torrenty na róznych stronach natknąłem się na 3D SBS, OU, Half SBS, Half OU. I czy warto sciągać wersje mini-HD ? Bo niektóre wersje 720 p mają po 15 GB , a wersje miniHD mają po 3-4 GB. Czy efekt jest taki sam ? Dzięki za wyjaśnienie ;)


Jak mozna ta wade wyelimonowac skoro serwis nic nie zrobil a mnie do doprowadza do szału?
 

ManiuS_tM

New member
Czy zapoda ktoś może kalibracją obrazu dla oglądania telewizji DVB-T ? bo albo mam źle ustawiony telewizor albo matryca jest z du*y. Banding widać spory.
Czy 42 " może za duzy TV na odległośc 2,2 m ?
 
Do góry