LG 42LA660s

edwinek

New member
Pod Lan.

Ktoś mi powie dlaczego nie mogę połączyć lapa bezprzewodowo po intel widi ? Moj laptop posiada tą technologię, telewizor też. Laptop odnajduje telewizor, ale TV nie może odnaleźć lapa. I przez to brak połączenia. Nie wymagam chyba jeszcze jakiegoś dodatkowego odbiornika prawda?

Jak skorzystać z promocji FilmBox live ? Zarejestrowalem się na stronce LG, zarejestrowalem TV i jak klikne w ikone FilmBox live to wyskakuje mi ze pakiet full 29,90
widi działa tyle że lapek musi spełnić pełne wymagania divi (karta grafiki, wifi, procek jakiś i 3,5,7)znajdziesz w podłączonych wejściach filmbox działa jezeli zarejestrowałeś się to możesz oglądać nie przejmuj sie info o full pakiecie kliknij i ogłądaj same propozycje takie sobie
 

edwinek

New member
ok poświęciłem swój płatny transfer bo nie mogłem wytrzymać tych paru dni z myślą że tak się tnie i po aktualizacji softa obraz się nie tnie. ;)
Jedyne co mnie wadzi to przy przewijaniu filmu z dysku napisy się nie synchronizują ;/

Co to jest za plik do ściągnięcia ze strony LG ?

SmartShare PC SW(DLNA) ? dodany tez 28 listopada.
smart share ,dlna bezprzewodowe przesyłanie obrazu dzwięku z pc lg widzi filmy zdjęcia muzykę z komputera oczywiście z udostępnionych katalogów win 7 przesyła filmy z media playera po wifi
 

edwinek

New member
Pod wpływem ciepła plastik tak jakby się rozciąga dlatego , występują czasami strzelania.

Czy jeżeli odpale film z kompa i przez HDMI do TV to jest taka sama jakość jak bym odpalił prosto z pendriva lub dysku ?

Czas na 3D.
Jakie najlepiej sciągać filmy 3D do naszych smartów ?
Przeglądając dzisiaj torrenty na róznych stronach natknąłem się na 3D SBS, OU, Half SBS, Half OU. I czy warto sciągać wersje mini-HD ? Bo niektóre wersje 720 p mają po 15 GB , a wersje miniHD mają po 3-4 GB. Czy efekt jest taki sam ? Dzięki za wyjaśnienie ;)
mini hd pierwszy raz słyszę ? widzę? tą nazwe hd 1080 to okolo 3g format 3d bez różnicy lg sam dostosuje się do filmu (jeśli nie przełącz dwa razy 3d i ok)i jeszcze dot filmów 1080 hd 30-70 giga to czyste filmy z br z kilkoma scieżkami dzwiękowymi z torrentow odznacz niepotrzebne języki
 

ManiuS_tM

New member
Super dzięki za odpowiedzi ;)
Jednakże napotkałem kolejny problem..
Jakoś udało mi się połączyć laptopa z telewizorem przez intel's widi , jednakże po podłączeniu nie mam neta w laptopie.. :|
i jak oglądam filmy to dźwięk nie jest zsynchronizowany z obrazem. Można jakoś temu zaradzić ?
 

edwinek

New member
Super dzięki za odpowiedzi ;)
Jednakże napotkałem kolejny problem..
Jakoś udało mi się połączyć laptopa z telewizorem przez intel's widi , jednakże po podłączeniu nie mam neta w laptopie.. :|
i jak oglądam filmy to dźwięk nie jest zsynchronizowany z obrazem. Można jakoś temu zaradzić ?
dlna i media schare najlepsze chyba rozwiązanie można wybrac jeszcze Plex it,serviio ala tam trzeba troche poustawiac pod siebie
 

ManiuS_tM

New member
Ale przez DLNA/ mediaShare mogę tylko odtwarzać /przeglądać pliki prawda? A przez Intel's WiDi mam obraz laptopa na TV , tak jakbym podłączym przez HDMI. Poprawcie mnie jesli sie myle
 

piotreek88

New member
Macie gdzieś jakieś fajne ustawienia obrazu do tego tv? Ustawiłem po swojemu i jest ok, ale może da się jeszcze coś wycisnąć z tego tv.
 

mswiniuch

New member
Czy wie ktoś jak w tym modelu wejść w tryb hotelowy - o ile jest? Chodzi mi tylko o to żeby ustawić na jakim wejściu ma się ustawić telewizor po włączeniu (HDMI-1) i ewentualnie z jaką głośnością. Chyba że tu ustawia się to jakoś inaczej. Pozostały mi przyzwyczajenia z Panasonica.
 

keraMssj2

New member
Witam
Długo wybierałem TV początkowo miał być Philips a z ambi. Ale gdy zobaczyłem, że praktycznie tylko LG maja pełny DTS, zacząłem wybierać pomiędzy modelem 5400 640 i 660.
Wczoraj kupiłem 42' 660S.
Pierwsze wrażenia:
-42 to juz naprawde duży TV, w sklepie wydawał się mały:)
-na górnej krawędzi przy lewej stronie miałem jasną plamę docisnąłem ręka ekran i już tego nie ma.
-TV sprawia wrażenie mało stabilnego
-montaż łatwy, łatwiejszy niż samsung 5500
Multimedia:
-działa dosłownie wszystko, każdy możliwy format filmow z różnych kamer, z aparatów, z telefonów.
-DTS najważniejszy dla mnie działa każdy format TS, MKV VOB itd, amplituner ładnie pokazuje znaczek DTS, ale uwaga TV czyta DTS audio, ripy płyt w formacie .wav !!! totalna masakra jak dla mnie.
-Wszędzie czytałem, że TV NIE przekaże dulby digital ze źródła HDMI, a mój po aktualizacji oprogramowanie przekazuje! Mianowicie mam podłączonego Nboxa przez HDMI do TV, a TV optycznym do AMPLI i działa DULBY DIGITAL, bardzo pozytywne zaskoczenie(jeden kabel mniej)
-Pilot hmm zabawny, niby steruje też Nboxem ale nie tak jakbym chciał, jest raczej bajerem do netu, zabawna funkcja z mikrofonem, wciskam przycisk i to co powiem znajduje w necie- dziala to dosc szybko
-Obraz w meczu w 3D po prostu mnie rozwalił, super efekt gdy jest ujęcie z kamery z poziomu boiska, a nie z trybun. Pasywne 3D dla mnie jest dużo lepsze nic ci nie miga itd.
-Podświetleni hmm.... odrobinę rozczarowuję, są ciemniejsze i jaśniejsze pasy widać to na murawie, w filmach nie, mówię sobie wtedy, że to TV za 2400zł ;)
-Youtube trochę zamulał w aplikacji miałem wrażenie, że nie włączał się w HD, przez przeglądarkę internetową mogłem wybrać FULL HD i było dużo lepiej.
-podłączyłem 2 dyski wszystko ładnie czytał, DLNA też.

W każdym razie, ogólnie bardzo na PLUS
Dziwne jest tylko to, że matryca jakby nie była przymocowana do ramki TV, jak odtykasz palcem to "zapada" się.
 

piotreek88

New member
U mnie też matryca się zapada, a co do formatów multimediów, to faktycznie lg łykną wszystko, co do tej pory mu podałem. Największym zdziwieniem było dla mnie poprawne odtwarzanie filmów full hd nagranych lustrzanką canona.
 

ManiuS_tM

New member
Dla mnie po wszystkich ustawieniach niby wszystko ok, jedyne co mnie rozczarowuje to słaba skalowalność. Mam sygnał od Multimedia Polska, antena podłączona do tunera DVB-T. Czasami jak oglądam program na TVP 1 HD to rozczarowuje :p
Poza tym ok.
 

ManiuS_tM

New member
Hejka.
oglądałem a raczej probowałem oglądać dzisiejsze Tour de Ski na TVP2 HD . Na moim 42LA660s obraz był wręcz tragiczny. Co to jest za efekt że kontury poruszających się osób był taki z pasków poziomych? Śnieg to samo. To nie były płatki śniegu tylko takie paski poziome.
Pod linkiem znajdują się zdjęcia:
(imgur.com/a/2rOmh#0)

Czy to się nadaje do reklamacji?
Korzytam z ustawień obrazu od użytkownika RHJG ( link do tematu:http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/85027-ustawienia-obrazu-w-47lm660s-670s.html)
Odbiór mam poprzez DVB-T antena z Multimedii Polska.
 

keraMssj2

New member
Hejka.
oglądałem a raczej probowałem oglądać dzisiejsze Tour de Ski na TVP2 HD . Na moim 42LA660s obraz był wręcz tragiczny. Co to jest za efekt że kontury poruszających się osób był taki z pasków poziomych? Śnieg to samo. To nie były płatki śniegu tylko takie paski poziome.
Pod linkiem znajdują się zdjęcia:
(imgur.com/a/2rOmh#0)

Czy to się nadaje do reklamacji?
Korzytam z ustawień obrazu od użytkownika RHJG ( link do tematu:http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/85027-ustawienia-obrazu-w-47lm660s-670s.html)
Odbiór mam poprzez DVB-T antena z Multimedii Polska.

Ja mam czasem to samo, to zależy chyba od programu, który jest nadawany, wiem, że realne kino musi być wyłączone, gdy mam to włączone odrazu wszystkie jest "posiatkowane"
 

tdx

New member
Bez reklam
wygląda jak brak sprzętowego deintelace'u... jeśli to z tunera sat to warto zmienić rozdzielczość z I na P, lub włączony tryb 3D :D
 

ManiuS_tM

New member
3D nie włączone :p było to z tunera DVB-T. Realne kino również jest wyłączone. Przeważnie zwykle taki "efekt" występuje u mnie podczas oglądania skoków narciarskich i właśnie Tour de Ski :(
 
Do góry