LEDy - czyli co wybrać by nie dać się oszukać?

KolejowyGłos

New member
Samsung UE37D6120 ˇ TV LED, FULL HD, DVB-T/C, 200 Hz. 3D | redcoon Polska
A coś takiego?

Zmiana wymagań-chciałbym prawdziwego 100Hz a jak widać powyżej mamy coś takiego, mam nadzieję, że nowy cennik Samsunga od czwartku wymusi lekki spadek cen, jak uważacie? Może w cenie ok 2100-2150 dostanę coś takiego?

Będę bardzo wdzięczny za listę modeli w podobnej cenie, które mogę obserwować odnośnie promocji/okazji, jak ten powyższy z serii 6xxx, oraz proponowany już Philips.
 
Ostatnia edycja:

deywies

New member
Bez reklam
Nie liczylbym, te TV I tak mocno stanialy. Na dniach pojawi sie nowa seria, takze zostana pewnie same koncowki.
 

KolejowyGłos

New member
Czyli celować w coś w stylu tego Samsunga lub tamtego Philipsa, tak?
Jakie modele w podobnej cenie mogę jeszcze sprawdzić?
 
Ostatnia edycja:

KolejowyGłos

New member
Nie ma problemu, żebym przeczekał jeszcze z 2-3tygodnie, o ile np. nowe ceny Samsunga mogą trochę namieszać na rynku. Obecnie szukam 200Hz(tak, by mieć realnie 100Hz bez żadnych bajek i oszukanych 50-tek). Myślę, że tak 2150zł to niestety będzie górna granica, ale jeśli są szanse na dostanie czegoś dobrego w kwietniu, to poczekam. Podoba mi się 37D6100, ale na obecną chwilę przekracza budżet, 37D6120 jest za niecałe 2200, ale wchodzi w przyszłym tygodniu.

Szósta linia Philipsa ma rzeczywiste 100Hz, czy znowu kręcą?
http://www.ceneo.pl/11374859
 
Ostatnia edycja:

_szymar_

New member
Witam.
Ja po prawie dwóch tygodniach czytania i myślenia wybrałem LG 42LV5500. Po kilku dniach jestem bardzo zadowolony zarówno z obrazu na sygnale analogowym jak i cyfrowym. Też miałem określony budżet i wybrałem poprostu kierując się subiektywnym odczuciem porównując kilka modeli w saturnie.
Pozdrawiam.
 

KolejowyGłos

New member
Dzięki za wpis, ale LGki już odrzuciłem, bo nie mam zamiaru kilka razy dłużej konwertować filmu, niż zajmuje mi jego ściąganie, a telewizory tej firmy nie obsługują DTS.
Napisz mi, jak ze smużeniem, widać, że jest to 50Hz, są problemy z płynnością? Jak skalowanie? Pozdrawiam.
 

deywies

New member
Bez reklam
37PFL6606H ma 100Hz matryce, niestety w przekątnej 37' siedzi jakis ips. Proponowałbym dopłacić do 40cali i miec matryce sharpa.

Podobnie z samsungiem. Samsung nie produkuje 37' matryc.
 

KolejowyGłos

New member
40 cali to można dostać w lepszej cenie, niż te 37 i wybór pewnie padłby na tą Toshibę za ok.2000zł, ale jak już pisałem, nie zmieszczę w żadnym układzie takiego TVka w pokoju, musi być 37, na przemeblowanie nie ma szans, oznaczałoby to dzielenie segmentu na pół.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Dzięki za wpis, ale LGki już odrzuciłem, bo nie mam zamiaru kilka razy dłużej konwertować filmu, niż zajmuje mi jego ściąganie, a telewizory tej firmy nie obsługują DTS.

Z tym też można sobie poradzić, kupując jakiś najtańszy media player, który i tak poradzi sobie lepiej z filmami z usb (szczególnie tymi 720p/1080p) niż każdy telewizor.
 

Damixsat

New member
Szkoda,bo o wiele lepiej w przypadku Twoich wymagań,sprawdziłby się 40-42 cale plazma. Ale jeżeli decydujesz się na 37,to koniecznie Full HD. Do kwoty 2 tyś zł będziesz miał wybór,szukaj Samsunga.
 

_szymar_

New member
Na moim LG nie zauważyłem problemów ze smużeniem, oglądałem zarówno piłkę nożną jak i koszykówkę. Myślę, że także nie będziesz miał z tym problemów. Jestem dość upierdliwym użytkownikiem i takie mankamenty na pewno bym zauważył i przeszkadzałyby mi. Ze skalowaniem nie mam żadnych problemów.
Pozdrawiam!
 

KolejowyGłos

New member
Dzięki za powyższy wpis.
Mała prywata, ale co mi tam: jakbyście widzieli gdzieś przeceny 37 LED'ówek(gazetki marketów czy okazje na ceneo, skąpcu itd.) to poproszę o info tutaj lub na priv. Bardzo dziękuję!
 

ice77

New member
Panas LE-..E30E ma podobno matrycę 50Hz - tak przynajmniej dowiedziałem się w sklepach.
Seria D6000 i niżej na pewno 50Hz - potwierdzili w Samsungu - 100Hz dopiero od 6500.
Cały czas intryguje mnie dobór wielkości TV. Wielu użytkowników pisze, że 2-2,5m odległości to minimum 42''. a nie powinno być tak, że jak TV 37'' to odległość od odbiornika min 3m???
Obraz w jakości HD wygląda naprawdę super nawet z bliska na dużych ekranach, ale czy warto męczyć wzrok? Szczerze powiem to szacun dla gości, którzy wypisują, że siedzą przy 42'' 1,5m od TV.
 

ice77

New member
jakie matryce najlepszej produkcji w 32''

A kto produkuje najlepsze matryce w TV 32'' ? Zdecydowałem się na tę wielkość TV i chciałbym kupić coś konkretnego? 3D niepotrzebne, bajery też nie. To ma być żyleta obraz przy CyfrowyPolsat HD i SD. doradźcie proszę jakiś konkret. Nie interesuje mnie 50Hz podbijane do pseudo 100-200-400Hz. Matryca 100 Hz i tyle - najlepiej udokumentowane!!!
Co polecacie???
 

KolejowyGłos

New member
D6100 nie ma 100Hz? Wydawało mi się, że potwierdzano na forum coś zupełnie innego!
Do D5500 faktycznie jest 50hz, Panasonic również ma 50Hz, od D6100 w góre(bo taki jest dostępny na rynku, D6000 nie ma) mamy już 100Hz?
 
Do góry