LCD40 cali

LUPO78

Banned
orange napisał:
Czyli nie muszę się bać,że część matryc jest taka a druga inna??
wiem że są to matryce TFT niby nowsze niż tą co ja mam u siebie właśnie byłem na stronie sharpa i oglądałem ten tv i lg to bije na łeb pod względem zużycia prądu no i dodatkowego tunera do dvb-c ale jeżeli chodzi o parametru pozostałe to lg jest lepszy i super multimedialnu
 

LUPO78

Banned
LUPO78 napisał:
wiem że są to matryce TFT niby nowsze niż tą co ja mam u siebie właśnie byłem na stronie sharpa i oglądałem ten tv i lg to bije na łeb pod względem zużycia prądu no i dodatkowego tunera do dvb-c ale jeżeli chodzi o parametru pozostałe to lg jest lepszy i super multimedialnu
http://pl.lge.com/prodmodeldetail.d...rentId=01&modelCodeDisplay=42SL8000&unit=NOTH masz tu jeszcze jeden modelik lg widzałem go na własne oczy i naprawde niczego sobie sprzet ale i cena wyższa
 

orange

New member
Model 8000 to już za drogi.
A na jakie główne paramtery zwracałeś uwagę porównując model Sharpa 700E i ten LG 7000?

Jeszcze jedno - w tym LG 7000 obraz jest taki łagodny czy ostry??
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
orange napisał:
Model 8000 to już za drogi.
A na jakie główne paramtery zwracałeś uwagę porównując model Sharpa 700E i ten LG 7000?
już wiem czemu sharp tak mało prądu ciągnie na szwajcarskiej stronie jest dokładniej napisane na pewnio czas reakcji matrycy i podświetlenie i to jest też jednym z powodów że miej ciągnie prądu sharp ma 450cd/m2 no i led
lg ma 500cd/m2 jaśniej świeci lecz lg ma super gadzet w postaci czujnika który dostosowuje świecenie matrycy do naświetlenia pokoju i to też ogranicza zużycie prądu wiem bo zauważyłem po swoim
 

orange

New member
Lupo a na jakie główne czynniki patrzyłeś porónując Sharpa i LG??
A co myślisz o Philipsie 8404 vs LG?
No i napisz jak z tym obrazem- ostry czy nie? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czegoś nie łapię, chcesz kupić mniejszy niż miałeś i mówisz że
do ma być do gier
Lupo-Jakie bzdury piszesz o Samsungu to głowa mała
Sorry ale u takiego serwisanta co opowiada takie bzdury nie obbalbym do naprawy cepa.
A już opowiadanie ze Lg pobiera mniej prądu
to przegięcie totalne.
Ja wolę Sharpa który extra sobie radzi
niż Lg który gra "niczego sobie"
Lg ma być tylko dlatego extra ze ma locie oko ?
Niezły czad.......
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
kiki napisał:
Czegoś nie łapię, chcesz kupić mniejszy niż miałeś i mówisz że
do ma być do gier
Lupo-Jakie bzdury piszesz o Samsungu to głowa mała
Sorry ale u takiego serwisanta co opowiada takie bzdury nie obbalbym do naprawy cepa.
A już opowiadanie ze Lg pobiera mniej prądu
to przegięcie totalne.
Ja wolę Sharpa który extra sobie radzi
niż Lg który gra "niczego sobie"
Lg ma być tylko dlatego extra ze ma locie oko ?
Niezły czad.......
kolego nic nie napisałem na temat tego że lg mniej prądu ciągnie a co do szajsunga to prawda poczytaj se na forum jak nie którzy mają problemy z obrazem :) i nie tylko lepszy że ma czujnik bo jest bardziej multimedialny kolego
 

LUPO78

Banned
LUPO78 napisał:
gość nie wczytał się dokładnie w tekst ;)
druga sprawa przeczytaj se dokładnie kim jest kiki naptępny gość pokroju specjalistów z mm i saturna i tym podobnych,jeżeji chodzi o philipsa to czytałem ostatno na tym forum jak gość miał przeboje z tym ambilajtem =,a druga sprawa to zawsze możesz poczytać posty innych na temat tv danych firm które rozważasz i sam podejmiesz decyzję,ja tak właśnie zdecydowałem się na lg 7000 którego szczęśliwie używam,a co do szajsunga to wszędzie gdzie nie pujdziesz wszyscy sprzedawcy chwalą ten sprzęt że jest super jak by mieli jakieś profity z tego tytułu
 

LUPO78

Banned
LUPO78 napisał:
druga sprawa przeczytaj se dokładnie kim jest kiki naptępny gość pokroju specjalistów z mm i saturna i tym podobnych,jeżeji chodzi o philipsa to czytałem ostatno na tym forum jak gość miał przeboje z tym ambilajtem =,a druga sprawa to zawsze możesz poczytać posty innych na temat tv danych firm które rozważasz i sam podejmiesz decyzję,ja tak właśnie zdecydowałem się na lg 7000 którego szczęśliwie używam,a co do szajsunga to wszędzie gdzie nie pujdziesz wszyscy sprzedawcy chwalą ten sprzęt że jest super jak by mieli jakieś profity z tego tytułu
sklep tego gościa ma tylko 3 plazmy lg w ofercie a sharpa lcd i samsunga po 4 strony sprzętu to już jest to całkiem zrozumiałe :D
 

orange

New member
Nie sprawdzałem oferty sklepu tego użytkownika,natomiast z tego cowidzę to dużo użytkowników zwraca się do niego o pomoc, więc chyba nie jest taki zły :)

Testował ktoś Sharpa 700 led i Samsunga B6000?
 

LUPO78

Banned
orange napisał:
Nie sprawdzałem oferty sklepu tego użytkownika,natomiast z tego cowidzę to dużo użytkowników zwraca się do niego o pomoc, więc chyba nie jest taki zły :)

Testował ktoś Sharpa 700 led i Samsunga B6000?
nie wiem jak uważasz
poczytaj se posty innych uzytkowników na temat marek tv a puzniej konkretnych modeli i sam se wyrobisz zdanie nie pomijając specyfikacji danych tv na stronach producentów ale!!!! zerknij też na strony np samsunga czy jakiejś innej firmy produkujące tv np w Niemczach Szwajcarii czy Holandii bo bywa niekiedy tak że na polskiej stronie nie jest wszystko dokładnie podane,albo tak jak w przypadku samsunga jest podawane zużycie prądu np 100w na polskiej stronie obok w nawiasie średnie,a faktycznie to jeszcze raz tyle ciągnie .dopiero na stronach w innych krajach idzie się dowiedzieć czegoś więcej.Powodzenia w szukaniu ;) i w dobrym wyborze
 

orange

New member
Kiki, czy w płatnej części forum są dostępne testy modeli Sharp 700 i Samsung 7000?Jeśli tak, to podaj linki, a ja wykupię na to abonament :)
 

Archie

New member
Kiki co radzisz?

ponad 3 lata temu kupiłem u Kikiego 32 calowego Sharpa BV9, także za jego rekomendacją. Był to znakomity wybór, LCD z 2006 a gra na SD lepiej niż niejeden Full HD ze średniej półki dziś. Ale 32 to za MAŁO!
Kiki ograniczyłem wybór do: JVC 42 WX 70, Sharpa 40 LE 700, Philipsa 9664 42 cale, no może ewentualnie Sony 40 Z 5500. Oglądam dużo sportu (na SD i HD), trochę filmów (SD, HD, DVD Denon 1940). Nie podniecają mnie super kąty (jak niektórych na tym forum), ale zwłaszcza zależy mi na dobrym skalowaniu SD, formatowaniu, płynności i DOBRYM (jak na TV dźwięku). Co radzisz? Co odrzucić? Tak się składa, że może za 2-3-4 m-ce będę mieszkał już w Twoim mieście (Olsztynie, a wydaje mi się, że jesteś z Olsztyna, tak?), TV chcę kupić znów u Ciebie.
 

egonszef

New member
Witam po pewnej przerwie, szukam porady w pewnej kwestii. Mój znajomy ma wybrać telewizor ojcu, a skoro ja już się radziłem na tym forum i jestem z tych porad zadowolony to i czemu by mój znajomy nie mógłby.

Warunki taty mojego znajomego :rolleyes:
1.Wielkość pokoju : Pokój ma 40m kwadratowych, tyle że telewizor będzie stał tak jakby z boku, można powiedzieć że po środku pokoju 30m
2.Sygnał: POLSAT Cyfrowy, może w przyszłości jakiś player do filmów.
3.Wielkość matrycy: 40-42
4.Odległość od ekranu: 3,5-5m
5.Jakie urządzenia do podłączenia : Kino domowe
6.Cena: 3-3,8 tysiąca
7. Więcej oglądasz w dzień czy w nocy : zazwyczaj od południa do 12 godziny w nocy, takie tam normalne użytkowanie.
8.Przy włączonym świetle czy bez światła : przy włączonym głównie
9.Nasłonecznienie pokoju? Z dwóch stron przedostaje się światło słoneczne, czyli wysokie.
10.Osoby przed telewizorem? 2
11.Ulubiony program: najczęściej oglądane są wiadomości, choć telewizor będzie również używany do oglądanie sportu, mniej do filmów. Oglądane będzie bez większej różnicy czy to w sd czy w hd.
12.jaki masz telewizor ? 25 cali crt
13.Telewizor ma stać czy wisieć? Stać

Znajomy szuka dobrego telewizora na obecną chwilę ponieważ za 2 lata ten pojedzie do innego mieszkania a jego tata planuje kupić 46'. Należy brać pod uwagę to że telewizor nie musi być kombajnem gdyż najzwyczajniej te wszystkie dodatki nie będą używane i bezsensowne wydaje się dopłacanie za nie. Jakieś rady ?
 

orange

New member
Proszę jeszcze raz o pomoc,sprawa dosyc pilna.
Który tv lepszy?? Sharp 700LED czy Samsung B6000?
Jakby ktoś się pytał o to do czego będzie mi słuzył - niech spojrzy na 1 stronę tematu :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
lupo - wiem że jesteś zakochany w LG .
Ale nie opowiadaj że jest lepsze od wszystkich innych telewizorów - bo mi tak Ci nikt nie uwierzy.
I nie pisz bzdur bo nie masz pojęcia .
Telewizory produkowane w Szwajcarii i w Holandii - to napisz jakie :D:D:D

Kupiłeś LG - ok. Masz LG ok. Jest dla Ciebie najlepszy -ok.
Ale nie każdy chce jeździć Daewoo Tico - więc nie wciskaj kitu. I nie opowiadaj niesprawdzonych rzeczy bo zgłoszę sprawę do moderatora i poproszę o konsekwencję.
I trzymaj się proszę tematu

=======================================

orange
-
B 6000 masz edge le
Le 600 masz strefowe.
Dla mnie wybór jest prosty między wymi dwoma.

=======================================

egonszef- tu masz problem cenowy.
Do tak dużego pokoju i takich warunkach to 46" byłby najlepszy :
Sharp 46Xl2
Toshiba 46RV 555
Panasonic 50X 10
Sharp 46DH65
Sharp 46 DH 77
JVC 46 S 90

=======================================

Archie - bez zmian w Olsztynie. Zapraszam .
Musisz przypomnieć warunki i potrzeby. Inaczej nie ruszymy.
 
Do góry