LCD do 4 500 max

Ikka

New member
Witam, to moj pierwszy post na forum choc czytam Wasze posty juz od 2 lat jako ze od tak dlugiego czasu nosze sie z zamiarem kupna tv LCD lub plazmy.

Na poczatku mialo to byc LCD 32w4000 Sony, potem blisko bylo Sony 40W4000 ale jak to mawiaja "im dalej w las tym wiecej drzew".

Pomine Wam cala sciezke ewolucji moich preferencji przez ostatnie 2 lata zeby nie zabierac cennego czasu i przejde do konkretow.

Szukam tv 42". Sporo naczytalem sie o plazmie Panasonic P42G10/G20 i juz gotow bylem ja kupic ale zaniepokoily mnie posty i informacje o szybkim "traceniu czerni" i innych niedoskonalosciach panelu zwiazanych z "automatycznym mechanizmem zmiany napięć w zależności od długości pracy panelu", jakos to mnie tak zniechecilo i moje zainteresowanie ponownie wrocilo do paneli LCD.

Moja uwage szczegolnie zwrocila Toska 42ZV635DG.

Do tej pory ogladalismy z moja druga polowa TV na 21" Grundigu (kineskop) z przeklamanymi kolarami, potem przesiedlismy sie na ogladnie filmow i TV na Samsungu T240HD i ani ja ani moja partnerka nie mielismy zadnych zastrzezen co do jakosci obrazu czy smuzenia w tym "monitorze".

Prosze Was o pomoc w wyborze LCD 42" na najblizsze 5-6 lat. Najwazniejsze to super obraz przy wspolpracy z PS3 (gry i BR) oraz z programami Aster (SD I HD). Ponizej szczegoly:

Moje oczekiwania :

Odległość od telewizora: 3,0 - 3,5

Częściej oglądam: wieczorami

Preferowana wielkość matrycy: 40 - 42"

Preferowana technologia: LCD

Jaki sygnał: ASTER, BR z PS3, gry z PS3

Jakie urządzenia do podłączenia: komputer HDMI (filmy, gry), PS3 (filmy, gry) oraz logitech z5500

Jaka klasa cenowa: ok. 3500 , max 4000 +/- 500 zl

Jakie masz nasłonecznienie pokoju: średnie, czasem slonce daje przez baklon zza/od strony TV

Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2

Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost przewaznie

Ma stać czy wisieć: stac, ewentualnie wisieć

Czego oczekuję: dobrego obrazu z ASTER (SD i HD), super współpracy z BR i PS3, dobrej wspolpracy z komputerem po HDMI

Full HD czy HD ready: FULL HD - preferuje 42"

Z checia rozwaze inne propozycje.

Dziekuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dominujące potrzeby dla Ciebie - ostrość obrazu, skalowanie , mały input lag,
no wielkość do odległości .
Łaczac warunki Toshiba ZV 635 = powinno być extra
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam, to moj pierwszy post na forum choc czytam Wasze posty juz od 2 lat jako ze od tak dlugiego czasu nosze sie z zamiarem kupna tv LCD lub plazmy.

Telewizor Sony Bravia KDL-52V5610 lub 5500, jest w tym przedziale cenowym
Zobacz na skapiec.pl w MediaMarkt, Saturnie.
Ja kupiłem w EuroAgd.
Poczekaj, za miesią lub dwa sony wprowadza nowe modele na rok 210, wtedy kupisz, bo będa wyprzedawane.
 

Ikka

New member
Telewizor Sony Bravia KDL-52V5610 lub 5500, jest w tym przedziale cenowym

Dzieki ale ja potrzebuje 42", poza tym Sony mi jakos tak nie lezy z powodu nie obslugiwania filmow DivX z kart SD.

Nie chce takze czekac 2-3 miesiace bo nowe "modele wychodza" co chwila i czekajac na cos "nowszego" moglbym sie "zapetlic" i nigdy nie kupic nowego TV :).

Skoro sie skladamy z 2ga polowa po 1/2 ceny i decydujemy na kupno na "teraz" to potrzebuje informacji na te chwile :)

Dlatego nadal szukam odpowiedniego TV na dzis dzien.
Ide grzebiac jeszcze w forum Philipsa i Panasonica.
 

LUPO78

Banned
i nawet się nie próbuj podniecać sony bo może cię ogarnąć zdziwienie po kupnie,to nie jest to sony co kiedyś :)
 

Ikka

New member
z lcd to bralbym tylko sharpa w sonym to tylko obudowa orginalna a z toshiba to problemy z serwisem

kazdy kij ma dwa konce - jak to mowia :)

Co nie kupisz to mozesz miec problemy (z obudowa, buczeniem, serwisem, pixelami itp.).

Mnie zalezy w wyborze na najlepszych danych dla moich potrzeb - co najwyzej potem sie bede uzeral z serwsem lub przyzwyczajal do buczenia czy innych rzeczy.

Zakladam, ze kupie pozbawiony wad na starcie produkt i bede sie nim cieszyl - na tym opieram swoj wybor szukajac pomocy w wyborze u Was :)
 

gabo2

New member
bierz sharpa sony to nie to samo co kiedys duzo osob polecalo tego sharpa a sony te ex500 i hx700 maja tylko krawedzie podswietlane nie sa w full led
 

Ikka

New member
Nowe modele sony
tańszy ex500 i droższy hx 700 maja dobre notowania w testach i ogólnie

juz pisalem ze nie chce Sony :) Wiem ze maja dobre notowania ale po 2ch latach studiowania tego forum widze ze Sony jest dobre ale sa TV LCD lepsze w danych przedzialach cenowych :)

A co wy byscie wybrali majac taka opcje: Toska 42ZV635DG czy SHARP LC-40LX700.
Toska 42 cale Sharp troszke mniejszy ale mnie zalezy na BR, grach z PS3, filmach z Koputera, TV HD i SD - w takiej kolejnosci.
 

Rictusgrin

New member
Chodzą słuchy że ten Sharp LE700 w porównaniu do innych modeli na rynku nie radzi sobie najlepiej z obrazem w ruchu (testy m.in. na flatpanelshd). Również kilku użytkowników naszego forum to zauważyło (nieostrość obrazu w szybkich scenach i smugi - ale oczywiście bez przesady). Z resztą w sklepach materiały Sharp'a są mało ruchliwe (a jak już jest ruch to w miejscu) więc można przypuszczać że na tym polu jest słabszy od konkurencji. To taka uwaga pod kątem wykorzystania w grach...
 

kapsell

New member
Bez reklam
Co do Sony ogolnie prawda (kiedys kinestkop z napisem Trinitron byl synonimem jakosci i obiektem pozadania) jednak z nowymi modelami Sony wraca do pierwszej ligi (oczywiscie modele full led).
 

annddy

New member
Co do Sony ogolnie prawda (kiedys kinestkop z napisem Trinitron byl synonimem jakosci i obiektem pozadania) jednak z nowymi modelami Sony wraca do pierwszej ligi (oczywiscie modele full led).

Podaj przykład.
Najnowsze sony dobrze wygladają.Świetny obraz.Czym Sony jest gorszy od Toshiby?
Mówi się ,że płacisz za markę! W toyocie ,mercedesie też.

W sklepie toshiby nie widziałem.Wykupili ?nie znają się?a może sie nie sprzedaje.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Podaj przykład.
Najnowsze sony dobrze wygladają.Świetny obraz.Czym Sony jest gorszy od Toshiby?
Mówi się ,że płacisz za markę! W toyocie ,mercedesie też.
Chyba mnie mnie zrozumiales:
1. Nowe modele sony uwazam za bardzo udane.
2. Nigdzie w swoich postach nie napisalem nigdy ze jeden tv jest dobry a drugi nie. W danych warunkach, biorac pod uwage potrzeby i wiele innych zmiennych - jeden moze byc lepszy w DANYCH WARUNKACH. Oczywiscie jest tez szajs ale o tym nie pisze.
3. Tak, kupujac Sony placi sie za marke.


W sklepie toshiby nie widziałem.Wykupili ?nie znają się?a może sie nie sprzedaje.
Zaloze sie ze np. JVC dv1bu czy Pioneera tez w tym sklepie nie widziales jak i innych bdb tv. Sam sobie odpowiedz na powyzsze pytania...
 

kapsell

New member
Bez reklam
ostrość obrazu, skalowanie , bdb wspolpraca z komputerem i konsola niski input lag, zaawansowana obrobka obrazu, brak smuzenia - to tak na szybko.
 

jacek5d

New member
Chodzą słuchy że ten Sharp LE700 w porównaniu do innych modeli na rynku nie radzi sobie najlepiej z obrazem w ruchu (testy m.in. na flatpanelshd). Również kilku użytkowników naszego forum to zauważyło (nieostrość obrazu w szybkich scenach i smugi - ale oczywiście bez przesady). Z resztą w sklepach materiały Sharp'a są mało ruchliwe (a jak już jest ruch to w miejscu) więc można przypuszczać że na tym polu jest słabszy od konkurencji. To taka uwaga pod kątem wykorzystania w grach...

zwróc uwagę na demówki Sony teoretycznie obraz w ruchu - ale w momencie szybkich ruchów
kiedy można by ocenic kompensację ruchu obraz pokazywany jest w zwolnionym tempie, tak że to nie tylko przypadłośc Sharpa.
 
Do góry