lcd-agd.pl

marianoo1

New member
manorado777 napisał:
moje zamówienie ma nr. 151 i jutro ma dojechać tv ale z rana pojde na policje i mam pytanie co ze sobą zabrac
Ja byłem dzisiaj. Wszystko co można wydrukować z kompa o twojej transakcji.
Potwierdzenie realizacji przelewu, dane tej pseudofirmy, ja porobiłem zrzuty ekranowe zamówienia i potwierdzenia zamówienia do realizacji, wydrukowałem kopie e-maili do łobuzów. Czym więcej tym lepiej.
 

EMILIA

New member
wczesniejsze historie w innych przypadkach

JAK KTOS LUBI CZYTAC INNE PODOBNE HISTORIE TO PONIZEJ TAKA MALA LEKTURA:

HISTORIA 1. - MOZE ICH / JEGO TEZ ZLAPIĄ

<H3>18.1.Szczecin (PAP) - Policjanci z Choszczna (Zachodniopomorskie) zatrzymali podczas kontroli drogowej poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA) za oszustwa internetowe mieszkańca Szczecina - poinformowano PAP w biurze prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. </H3>
<H4> Według niemieckiego wymiaru sprawiedliwości mężczyzna oszukał ok. 5 tys. osób w całej Europie.

Patrol policyjny zatrzymał na jednej z ulic Choszczna osobowe bmw, którym jechał 37-letni Wojciech P. Okazało się, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 1,4 promila alkoholu. Po sprawdzenia w bazie danych Systemu Informacyjnego Schengen (SIS) okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany ENA.

Nakaz został wydany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości, który zarzuca Wojciechowi P. popełnienie oszustw przy sprzedaży internetowej na szkodę około 5 tys. osób. Zatrzymany utworzył firmę, która proponowała do sprzedaży w sieci artykuły komputerowe i telekomunikacyjne. Podał trzy konta, na które zamawiający przelewali pieniądze, jednak nigdy nie otrzymali "kupionych" przedmiotów.

Wojciech Ł. zanim zostanie przekazany do aresztu odpowie w trybie przyspieszonym za prowadzenie pod wpływem alkoholu. (PAP)

</H4>


HISTORIA 2



<H3>Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi zatrzymali na warszawskiej Woli 30-letniego Niemca, poszukiwanego przez Interpol i Policję niemiecką na podstawie Europejskiego nakazu aresztowania za oszustwa internetowe i fałszerstwa dokumentów. </H3>
<H4>Wielki wielbiciel kotów, 30-latek z Bremy od 2003 do 2004 roku w kilku miastach Niemiec zgłosił na internetowych aukcjach, co najmniej kilkaset różnych przedmiotów wartości od 20 do 800 Euro. Następnie w chwili zawarcia umowy prosił kupujących o przekazanie ceny aukcyjnej na swoje konto. Używał przy tym nielegalnych danych osobowych innych osób, a zamieszczając ofertę w Internecie od samego początku nie zamierzał wywiązywać się z podjętego zobowiązania.

Szacuje się, że swoją przestępczą działalnością spowodował wg strony niemieckiej straty sięgająceokoło 30.000 Euro. Podejrzany o oszustwa Niemiec przebywał w Polsce, co najmniej od początku roku. Korzystał z wynajmowanych w Warszawie i innych miastach mieszkań, gdzie na rachunki właścicieli podpisywał umowy internetowe i za pośrednictwem serwerów umieszczonych w różnych krajach łączył się z oferentami. Często zmieniał telefony komórkowe i mieszkania. W Polsce naraził tym właścicieli na straty spowodowane zaległymi opłatami. Wielokrotnie dochodziło do sytuacji, że łącząc się z Polski połączenie identyfikowane było np. z Malezji.

Został zatrzymany w samo południe w wynajmowanym mieszkaniu na Woli, gdzie zamieszkiwał ze swoją znajomą Polką. Jako wielki wielbiciel kotów, miał ich w mieszkaniu trzy. Drugim hobby były komputery, zawsze posiadał najlepsze i najszybsze, zakładał nawet fikcyjne strony internetowe. W mieszkaniu znaleziono komputery i dokumenty. Oszusta po przeprowadzeniu stosownej procedury przekażemy władzom niemieckim. Policjanci z Komendy Stołecznej, którzy pomogli w czynnościach procesowych sprawdzą teraz czy zatrzymany dokonał przestępstw internetowych na terenie Polski.

HISTORIA 3




</H4>
 

EMILIA

New member
Historia Dla Otuchy :)

Namierzony mimo braku linii papilarnych


Dariusz J. ma na swoim koncie kradzieże i oszustwa. 8 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, wydano za nim 5 listów gończych, 4 nakazy ustalenia miejsca pobytu i 2 nakazy doprowadzenia. By zmylić pościg posługiwał się fałszywymi danymi, jeździł autobusami miejskimi i taksówkami, a nawet uszkodził sobie opuszki palców. Mimo to wpadł w ręce policjantów.


Wczoraj kilka minut po 19:00 policjant z sekcji kryminalnej ochockiej komendy przeglądał właśnie zapis z monitoringu w jednym z centów handlowych, gdy na jednym z monitorów zauważył poszukiwanego mężczyznę. Zawiadomił przez radiostację policjantów sekcji kryminalnej. Ci po kilku minutach zjawili się na miejscu i zatrzymali Dariusza J.

35-letni Dariusz J., poszukiwany od 8 lat na terenie całego kraju za liczne za kradzieże i oszustwa, był kompletnie zaskoczony. Zupełnie nie spodziewał się zatrzymania. Posługiwał się fałszywymi danymi personalnymi, korzystał wyłącznie ze środków komunikacji miejskiej i taksówek. Uszkodził nawet opuszki palców a wszystko po to, aby uniknąć rozpoznania i ewentualnego zidentyfikowania.

Razem z mężczyzną zatrzymano jego dziewczynę, 23-letnią Annę T. Kobieta była również poszukiwana 3 listami gończymi za oszustwa.

Jak wynika z ustaleń policjantów, Dariusz J. tylko na przełomie września i października ubiegłego roku na aukcjach internetowych oszukał prawie 140 osób na ponad 80 tysięcy złotych.

Dariuszowi J. za oszustwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności. O jego aresztowaniu zadecyduje Sąd.
 

EMILIA

New member
Znalezc Detektywa

SLUCHAJCIE TRZEBA ZNALEZC DETEKTYWA , JA POSZPERAM COS W SOBOTE ITAK ZANIM SIE ZGADAMY Z DETEKTYWKIEM TO MINIE 5 DNI PODEJRZEWAM, NO CHYBA ZE KTOS ZACZNIE WSTEPNIE MAILOWAC, ALE PAMIETAJCIE, KOLEJNI OSZUSCI MOGA SIE POJAWIC, NIE SZUKAJCIE DETEKTYWOW W INTERNECIE, NAJLEPIEJ PO KONTAKTACH Z POLICJI,

MOZE Z TELEWIZJI CHA POLECĄ DETEKTYWÓW, MOZE TAK BYLOBY NAJLEPIEJ, BO BYSMY MIELI 100% PEWNOSCI... MYSLE ZE TVN LUB POLSAT, MOZE TVP MA JAKIS KONTAKT I DA :) ONI TYLE AUDYCJI ROBILI ZE PEWNIE KOGOS TAM JUZ ZNAJA
Z TV MIELIBYSMY PEWNOSC ZE KTOS JEST DOBRY, MOZE KTOS MA ZNAJOMYCH W TV... JA SIE ZACZNE OD JUTRA PYTAC :)

DO DZIEEEEEEEEEEEEEELA :)

WTEDY BEDZIE NO PROBLEM BO WPLACIMY KASIORKE PANU DET. I BDZIEMY WIEDZIELI ZE NIE ZWIEJE Z KASĄ :)

ACHA NEICH KAZDY SOBIE PRZYSZYKUJE DANE O KTRYCH JUZ COS WIE, BADZ SIE CZEGOS DOWIEDZIAL

JA JUZ PRZESTAJE PISAC TAK POPROSTU...

PROSZE PISZMY ALBO O TYM CO NAM SIE PRZYTRAFILO

ALBO KONKRETY juz bez historyjek etc...
ja napisalam tylko dla otuchy ze kiedys ich zlapia
a my sie przyczynimy do tego zeby wczesniej siedzieli
teraz sobie beda kase w ciupie liczyc
 

EMILIA

New member
Zebrane Dane Dane Dane Dane

PROSILBYM O TYTULOWANIE MAILA JAK POWYZEJ
JESLI BEDZIECIE DOPISYWAC NOWE DANE O KOLEGACH OSZUSTACH
NO CHYBA ZE TWIERDZICIE ZE TO JUZ POLICJA MA SIE TYM ZAJAC
I NIE MA SENSU WIECEJ PISAC, JA PODAJE ZEBY NIE ZNIKNELO GDZIES BO KTOS WYKASUJE SKLEP LCD-AGD
A NA HD-TV RACZEJ ZOSTANIEWIEC HISTORYJKE SOBIE UKLADAMY STOPNIOWO


Danpol. PHU. Obremski D. Koszarowa 1e/11 66-100 Sulechów woj. lubuskie

NUMERY KTORE PODAWALI
068/ 385-28-93


<FONT size=3>Telefon firmowy:
 

EMILIA

New member
Dane Dane Dane Dane

Właścicielem sklepu lcd-agd PL jest:
P.H.U. "DAN-POL" Damian Obremski
ul. Koszarowa 1E/11
66-100 Sulechów

NIP 973-033-79-17
REGON 978118098


Rachunki bankowe:
BZ WBK 21 1090 1535 0000 0001 1047 7413
ING 96 1050 1911 1000 0023 3474 3420


noi teraz wlasnie mam pytanie
czy ktos wie albo po prostu nie sadzicie ze Banki widzac tyle wplat na konto prywatne z dopiskiem ze to jest przelew do firmy
bo ja zrobilem dane do przelewu jak ponizej / powyzej czyli:
­
P.H.U. "DAN-POL" Damian Obremskiul. Koszarowa 1E/11
66-100 Sulechów

no to chyba tez powinno byc to podejrzane i bank nie powinien
takich platnosci juz przyjmowac, powinno byc juz konto zablokowane, ale pewnie co prawo to prawo,

PROSILABYM O OPINIE / POPDOWEDZ JAK TO DZIALA ?
MUSI BYC PROKURATURA?

TO BANK PO OTRZYMANIU TAKIEJ INFORMACJI POWINIEN TEZ DLA KLIENTOW COS ZROBIC? MYSLE ZE SYSTEM BANKOWY TEZ TRZEBA USPRAWNIC... NIESTETY.. MOZE W TV TEZ COS NA TEN TEMAT POWIEMY, TO PRZYDA SIE NAM WSZYSTKIM , A NAPEWNO JUZ NIE ZLODZIEJOM I OSZUSTOM
 

aka_72

New member
jeszcze jeden frajer

Nr transakcji 185 z 27.11 na kwotę 2150zł oczywiście wpłacone no i pewnie stracone. Jak tak trafili pare dyszek frajerów (bez obrazy) to i ładna kwota się nazbiera. Na waciki jak znalazł. Na policji byłem chyba nawet ich ubawiłem, w banku też tam przynajmniej pani zachowywała więcej pozorów, że może się uda coś anulować (z dwojga złego, nie wiem która postawa lepsza). Co do portali typu ceneo czy nokaut to uważam, że zamiast likwidować info o sklepie powinni wyraźnie ostrzegać kolejnych potencjalnych klientów, ale oni takie sugestie pewnie mają w poważaniu.
Pozdrawiam i zdrowia życzę.
 

Martinl8

New member
A jak wygląda pomysł z mediami? Z tego co widziałem chyba jedna osoba jest chętna do tego wywiadu? Myślę, że sprawa nabrała by obrotów po takim miedialnym przedstawieniu...
 

Slaphead

New member
Szkoda gadać...

Widać, że grono osób oszukanych się przez D.Obremskiego się powiększa. Ja już zgłosiłem sprawę na policję wczoraj, dzisiaj napisałem maila do TVN UWAGA i TVP Wiadomości, zobaczymy, czy wogóle coś z tym zrobią. Jeśli chodzi o detektywa, to bardzo dobry pomysł, ale trzeba być ostrożnym.Musimy pamiętać, że oszusci mogą też wpisywać uwagi na forum i je wnikliwie śledzić. Wg.mnie to było ich dwóch, scenariusz u mnie był taki sam jak innych.Ostatni raz rozmawiałem z tym oszustem we wtorek rano, oczyswiście był w samochodzie i nie mógł sprawdzić mojego zamówienia czy wszyło. Trudno dałem się nabrać, ale mam nadzieję, że go złapią. Niestety chyba bez nakazu prokuratury nie mogą zablokować konta.Miejmy nadzieję, że go złapią.
 

marol

New member
!

Raczej nie ma sie co nastawiac ze go zlapia.No moze jakims cudem.By musieli gdzies w tv jego twarz pokazac, to by moze sie cos ruszylo.Ale o pieniadzach mozemy raczej zapomniec..
 

zaku176

New member
kolejny oszukany

Witam! Jestem kolejnym oszukanym zamowiłem LCD samsunga przelałem 2215,90zł na konto wbk. Zanim złożylem zamówienie rozmawiałem telefonicznie z tym oszustem jackiem. Chciałem się dowiedzieć czy aby napewno wystawią mi fakturę z datą z listopada bo był już 28.11 Oczywiście powiedzial, ze nie ma problemu bo wiedzą o co chodzi i mają zamiar zostawić pare numerow na Grudzień. Po tym telefonie moja czujność została uśpiona myślałem, że rozmawiam z profesjinalistami i tego samego dnia zrobilem zamowienie i przelew. Najbardziej jestem wściekły na siebie że pożałowałem 60zł za przesylkę za pobraniem, ale znów z drugiej strony po to człowiek zagląda na CENEO aby kupić najtaniej.

Dziś żona idzie zglosić to na policję zobaczymy jak ją potraktują.
Jestem za pomysłem z dedektywem i tv zaraz wysmaruje do nich maila.
Pozdrawiam wszystkich
 

Piotrek !

New member
Dwa niepokojące fakty...

Jestem kolejnym oszukanym. Najbardziej nie mogę sobie wybaczyć że poskąpiłem te 100 zł wiecej na przesyłke za pobraniem (a zwykle tak kupuje w internecie). Zamiast zyskać 100 zł straciłem ponad 4000 zł.

I prawde mówiąc winą obarczam też serwisy typu Ceneo, Nokaut itp. To tylko dzięki nim kupiłem w tej firmie. Gdyby nie oni pewnie bym nawet nie wiedział o istnieniu takiej firmy. Myślałem że oni te sklepy jakoś sprawdzają, a wygląda na to że reklamują złodziei. A może oni powinni nam oddać pieniądze.... ;-)

Jeden fakt mnie ciekawi. Kilka osób pisało że rozmawiało z tym Panem we wtorek i jechał samochodem. Chciałbym ustalić w jakich godzinach z nim rozmawiali i czy było jakoś słychać że naprawde jedzie samochodem (jakieś odgłosy w tle) czy tylko tak mówił.

Bo jeśli jechał tym autem naprawde i jechał kilka godzin to myśle że facet wyjeżdzał za granice (Anglia, Niemcy czy gdziekolwiek) i wtedy będzie jeszcze większy problem go znaleźć.

A druga sprawa to skąd pewność że ten facet to Damian Obremski ?
A może Damian Obremski to jakis bezdomny menel od którego za flaszke kupił dowód albo któremu ukradł dowód.
Czy ktokolwiek może go zidentyfikować po twarzy że to był napewno on ?
(może ktoś kto mu wynajmował tą piwnice go widział)
 

Slaphead

New member
Szkoda gadać...

Ja z nim rozmaiwałem ok. godz.11:30 może troche wcześniej, ale raczej na pewno jechał samochodem.Byc może dlatego nie dzialaja te telefony bo koles sie zmyl i tyle.Kazdmu wali te sama spiewke.Ktos juz wczesniej pisal O Ceneo ze powinni za to poniesc konsekwencje ale jak znam zycie to pewnie maja swoj swmieszny regulamin i nim sie obronia.Najwazniejsze zeby sprawdzic do kogo nalezaly te numery kont bankowych,Przeciez nie da sie bez dowodu zalozyc konta wiec musi byc jakis wlasciciel, a po drugie policja moze sprawdzic bilingi z tych numerow telefonow maja takie mozliwosci.
 

Piotrek !

New member
Slaphead napisał:
Ja z nim rozmaiwałem ok. godz.11:30 może troche wcześniej, ale raczej na pewno jechał samochodem.Byc może dlatego nie dzialaja te telefony bo koles sie zmyl i tyle.Kazdmu wali te sama spiewke.Ktos juz wczesniej pisal O Ceneo ze powinni za to poniesc konsekwencje ale jak znam zycie to pewnie maja swoj swmieszny regulamin i nim sie obronia.Najwazniejsze zeby sprawdzic do kogo nalezaly te numery kont bankowych,Przeciez nie da sie bez dowodu zalozyc konta wiec musi byc jakis wlasciciel, a po drugie policja moze sprawdzic bilingi z tych numerow telefonow maja takie mozliwosci.


Z tego co mi policjant na komisariacie powiedział to podobno da się założyć konto przez internet nie pokazując zadnych dokumentów w banku.
Nie sprawdzałem tego ale tak mi powiedział. Nie wiem tylko jakby te pieniądze potem wypłacił. Może przelewami na różne konta aż w koncu za granice. Nie wiem.
Ale myśle że na 99% tych pieniędzy na tym koncie nie ma już. Musiałby być kompletnym idiotą zeby je tam zostawić i zniknąć bez nich - po co by mu było wtedy takie oszustwo ;-)

A z telefonem...napewno kupił numer na karte wiec żadnego powiązania z jego nazwiskiem nie bedzie. Numer teraz nie odpowiada wiec pewnie telefon (lub karta) leży gdzieś w krzakach żeby go nie namierzyli.
A bilingi... myślisz że popełnił taki błąd że dzwonił z tych telefonow do znajomych i rodziny ? Nie sądze... Sprawdzić można ale chyba niewiele to da.

Chciałbym widzieć skany dokumentów nadania NIP, Regon, Wpis do Ewidencji. Chociaz pewnie ich się nie da załatwić. Szkoda ze wtedy od nich tego nie zarządałem :-(
 

zaku176

New member
znając życie telrfony mieli na kartę nie zarejestrowane i uzywali ich tylko do odbierania polączen. Myślę, że przy pomocy banku spokojnie można ich namierzyć.
Ilu ludzi musi być oszukanych, zeby szanowna prokuratura raczyła zająć się ta sprawą?
 

q.qwerty

New member
Posłuchajcie. Mój mąż kupił tv LCD. Tzn. zapłacił tak jak Wy i został nabity w butelkę. Także jesteśmy również w plecy tak jak wy. Dobra. Powiem Wam co ja uważam. Większość z Was była już na policji, policja zebrała zeznania. Policja przesyła te zeznania do Sulechowa a Policja Sulechów do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Moim zdaniem, oraz co by przyspieszyć te czynności należy napisać zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa bezpośrednio do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. W tym piśmie będzie już prokurator miał nasze zeznania, możemy wnioskować o zabezpieczenie-zablokowanie tych dwóch kont bankowych (bo to może uczynić prokuratura, a nie policja) oraz ściganie Damiana Obremskiego i zablokowanie strony sklepu. Wszystko to na podstawie art 286 par 1 Kodeksu Karnego. Oczywiście załączamy do tego dowody w postaci wydruków itd.
My zrobimy właśnie tak. Nie będziemy szli na policję tylko wyślemy pismo do prokuratury. Pamiętajcie, że musi być to list polecony,za zwrotnym potwierdzeniem odbioru - jako skuteczne doręczenie. Można też wysłać to faxem, ale oryginał i tak musi iść poleconym.
Ponadto, ktoś tu pisała, już teraz nie będę szukała, że D.O. jest ze Szczecina i ktoś ma pesel tego pana., proszę o podanie 6ściu pierwszych cyfr, sprawdzimy wiek. Wejdźcie sobie na naszą-klasę. Jeśli to ten osobnik, a wygląda na takiego, to ma również żonę i rodziców. Jeśli nasz jegomość ma żonę a nie spisali intercyzy przed tym nijak nas oszukał, i jeśli wszystkie pieniądze z konta zniknęły, to będziemy mogli zająć konto żonce-np. pensję, a jak nie żonce to rodzicom.Jednak powarzam, że nie mamy pewności, że to ten sam człowiek. Imię i nazwisko jednak nie są Jan Kowalski. Acha, jest tam całą lista znajomych tego pana i może wiedzą gdzie się ukrwa. Ponadto na zdjęciach jest nr rej. samochodu któym jechali do ślubu pożyczony pewnie od jakiegś znajomego, nie wiem. Jeśli ten człowiek to nasz oszust, to mamy już sporo danych.
Jeśli chodzi o konto bankowe. Jeśli jest ono zarejestrowane na inną osobę niż firma D.O. możemy do banku napisać reklamację, ponieważ adresat pieniędzy nie był właścicielem konta. Jednak, to my jako wpłacający ponosimy odpowiedzialność za poprawność danych. Istnieje jednak coś takiego jak bezpodstawne wzbogacenie się art 45 Kodeksu Cywilnego. Na tej podstawie możemy wezwać właściciela rachunku do zwrotu pieniędzy, mimo że to był nasz błąd, jednak pieniądze nie były skierowane dla niego.
Jeśli nie będzie chciał uczynić tego dobrowolnie, sprawa trafia do Sądu Cywilnego.
Nie mniej jednak, w tej sytuacji kiedy nasz główny zarzut wynika zArt. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Może być to wszystko załatwione na drodze postępowania w Sądzie Karnym. O ile prokuratura nie umorzy tego postępowania, a jak umorzy to złożymy jeszcze raz to samo do Prokuratury Apelacyjnej.
Prokurator i tak nakaże policji wezwać nas na przesłuchanie, ale być może opierając się na naszych dowodach, tymczasowo wyda nakaz zablokowania konta.
Dobra to chyba na razie wszystko, ja się zabieram za pisanie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Piszcie co sądzicie o tym i proszę żeby ktoś kto zna ten pesel, podał 6 1wszych cyfr.
Aha, jeśli chodzi o TV i media to da nam to tylko tyle, że nagłośnimy sprawę, ostrzeżemy innych, ale nic po za tym więc szkoda czasu. Media nie są organem ścigania więc nie zajmą się szukaniem Damiana O.
W sprawie detektywa, to w Polsce taki detektyw g. może ;-) dajcie spokój to nie stany, a na pewno prędzej niż policja go nie znajdzie. Detektywi mogą się opierać na własnych śladach , wezwać policję. Pies tropiący lepiej zda egzamin ;-) Bądźcie realistami, detektyw nam nie pomoże!!!!
Wracając do naszej-klasy, to w znajomych Damiana O. jest tylko jeden jacek, więc jak ktoś z tym jackiem rozmwaiał, ot może usłyszał jak ma na nazwisko?
Nie znamy danych tego jacka, ale jeśli był zgłoszony jako pracownikdo ZUS albo U.S. to moze policja-prokuratura ustasli jego personalia.

 

zaku176

New member
moim zdaniem po 2, 3 zgloszeniach prokurator powinien trzymać lapę na tym koncie i specjaliści w dziedzinie informatyki napewno spokojnie by sobie poradzili z ustaleniem z jakiego miejsca ten typ się loguje na swoje konto bankowe.
 

tomeck71

New member
ODWOŁANIE LISTU GOŃCZEGO

Dodano: 2005-09-19
Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zawiadamia, że odwołał list gończy za poszukiwanym Obremskim Damianem.

W związku z tą informacją, dane o poszukiwanym zostały w dniu dzisiejszym usunięte z działu "Poszukiwani".

Prokurator dziękuje wszystkim osobom, których postawa przyczyniła się do zatrzymania podejrzanego.


Szkoda że wcześniej tego nie znaleźliśmy...
 
Do góry