LCD 40-42'' pod PC. Pomóżcie kobiecie :-)

pytam ja sie

New member
Witam;)
Przymierzam się do kupna tv LCD, najpóźniejszy zakup przymierzam na ten sierpień.
Pożądany rozmiar od 40 (tylko ze względu, że Samsungi 42 nie mają) do 42''. Budżet, niestety, dość skromny, do 2800zł brutto;)

TV głównie ma pełnić funkcję monitora pod PC (może niedługo też pod X360), do grania, oglądania filmów (z dysku) a także od czasu do czasu "zwyczajnej" telewizji (dlatego przydałaby się możliwość odbioru tego cyfrowego obrazu, który ma zastąpić analogowy). Mile widziane full HD:)
Dodam, że zależy mi na jak najładniejszym, ostrym obrazie:rolleyes:. Do tv zamierzam zakupić odpowiedni amplituner z kompletem głośników albo "gotowe" kino domowe.

Moje typy (kierowałam się ceną, opiniami i wyglądem:) proszę przejrzenie ich pod kątem technicznym oraz funkcjonalności/przydatności :eek:k:)




"UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi. "
(wkleję zaraz, bo mnie funkcja antyspam napastowuje:) )
 

pytam ja sie

New member
Ech, niestety, wiadomość z linkami dalej nie chce przejść:roll:
Podaję więc nazwy:

1) Toshiba 42X3000PG
2)
Philips 42PFL5603
3)
Philips 42PFL3403
4)
Samsung LE40A656
5)
Samsung LE40A615
6)
Sony Bravia KDL-40V4240
7)
Toshiba 40XF356DG

I w dalszym ciągu proszę o pomoc:)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o tv do pc i konsoli to bez dwóch zdań a656. Jego obsługa kompa bije na głowę wszystkie inne tv (tylko proszę nie polemizować) a niziutki (w przypadku starszych egz. może być przydatny update softu-3 min roboty) input lag i minimalne smużenie sprawia że tv nadaje się do tego idealnie. Soniaki z kompem grają słabo (jedna-dwie rozdziałki i tylko 60hz) a toshiba x3000 ma słabiutką czerń (fatalną). O Philipsie się nie wypowiadam bo nie miałem okazji go obczaić ale czytałem na forach o sporym input lagu (czas od wduszenia przycisku na padzie do jego przerobienia przez tv i pokazania na ekranie)

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

pytam ja sie

New member
A co myślicie o Samsungu LE40B550?
Jeździłam dziś po sklepach zorientować się mniej więcej w cenach i promocjach (ale na necie jednak jest taniej;)), obejrzeć tego A656 na żywo, zobaczyć obraz i ogólne menu, sprzedający zaproponował mi właśnie Samsunga z tegorocznej wersji (LE40B550), chwalił go za większą funkcjonalność [m.in. można oglądnąć filmy prosto z pendrive'a (ale właściwie po co mi to, skoro będę miała bezpośrednie połączenie do PC:rolleyes:)]. Dowiedziałam się też od sprzedawcy (ale to już nieformalnie:)), że Samsungi można "podrasować", żeby odtwarzały te filmy z pendrive'ów.
Zastanawiałam się nad tym modelem, bo jednak ma mniej hz (i brak funkcji PIP-właściwie dla mnie również zbyteczna:)), LE40A656 ma 100hz. Czy ta różnica w częstotliwości odświeżania obrazu będzie tak istotna i zauważalna, że lepiej jest dopłacić 500zł?
 

znamek

New member
Niech zgadne była Pani w Mediamarkt?? Mi też ten model proponowano pomimo, że przyjechałem z listą innych TV.:)
 

pytam ja sie

New member
Byłam w RTV EURO AGD, w Media Markcie za specjalnie się mną nie zajęli, powiedzieli jedynie, że A656 już nie mają:)
W EURO LE40B550 był akurat w "promocji" z 3500 na 2990...;)
 
Ostatnia edycja:

pytam ja sie

New member
A może czekać aż B650 będzie tańszy pod koniec tego lata? A jeśli już nie będzie A656? Coraz częściej zdarzają się ich braki w magazynach:( Gubię się już w tych telewizorach:confused: :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak dla mnie za mało danych
Proszę odpowiedz jeszcze raz na pytania:

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
preferowana marka?
preferowana wielkość ekranu ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Co Cię wkurza w telewizorach ?
Czego oczekujesz od telewizora ?
Full Hd czy HD ready ?
Czy masz swoich faworytów?
 

pytam ja sie

New member
Pisałam już o większości:)

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaka odległość od ekranu ?
preferowana wielkość ekranu ?
- ustaliłam już, że będzie to 40" (Samsung) lub 42":)

preferowana marka? - Jak wyszło w późniejszych postach: Samsung:) Powiem nawet więcej-na początku Samsung A656, potem B520, B550, B650

Czego oczekujesz od telewizora ? (też było) pięknego obrazu:rolleyes: wiem, że dużo zależy jednak od źródła i tych kabelków:(

Full Hd czy HD ready ? -Full HD

Czy masz swoich faworytów? -tak, byli w drugim poście, teraz Samsung B520, B550, B650

jaki sygnał ? - zwykła telewizja (analogowa?), cyfrowa, (pc-też się wlicza?)
jakie urządzenia do podłączenia? (było) PC, kino domowe, później xbox360
jaka klasa cenowa? 2800, przeboleję jednak do 3300[zł] jeśli ma być to jakiś wypasiony tv

więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - różnie, wezmę LCD
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - średnie, drzwi balkonowe i okno, żaluzje, wezmę LCD

ile osób zasiada przed telewizorem? - w pokoju jestem sama, ale nie zawsze sama będę oglądać:) Moja sofa teoretycznie jest 3-osobowa:D

Jaki masz ulubiony program? - Nie mam ulubionego programu, tv będzie służył mi głównie jako monitor

jaki masz telewizor? - stary, pudełkowy, Daewoo:)

Ma stać czy wisieć? - jeśli nie trzeba będzie kuć w ścianie pod te wieszaki to oczywiście wisieć

Co Cię wkurza w telewizorach ? - zależy w jakich. Nie lubię, kiedy się zepsują, jest brzydki obraz, brzydka obudowa, "nie parzą kawy"...:D

Czego oczekujesz od telewizora ? - ładnego obrazu, dekodera MPEG-4, 100hz (lub więcej, jeśli moje fundusze będą wystarczalne:) )
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ceny podaję tylko na priw. ale ważniejsze żebyś była zadowolona ze swojego wyboru :D
Ponieważ prawie sama :D wyodrębniłaś najlepszy model dla siebie - to zostałbym przy 40B 650 Samsunga. Oczekiwania zostaną spełnione, wizualne potrzeby również .Masz żaluzje więc nie masz problemów z refleksami.
Płynność też Ci się przyda.
MPEG 4 tylko z anteny dachowej.
 

pytam ja sie

New member
Dlaczego?:) Wydaje mi się, że to niezła okazja, na kompa nie chciałam przeznaczyć więcej niż 1200-1300zł, gdybym chciała go "składać" tymi częściami, wyszłoby mi jakieś 1500, bez ok.200zł na same przesyłki. Mam też wrażenie, że generalnie jest dobry (procesor dwurdzeniowy 2x2,5GHz, dobra karta, 2GB pamięci), z wyjątkiem zasilacza (450W), z nim może być jakiś problem?
Patrzyłam na niego przez pryzmat wymagań gier (f.e.a.r. 2, crysis, diablo 3), co do filmów w jakości full HD powinnam zwrócić uwagę na coś więcej niż odpowiednio dużo miejsca na dysku? (to nie będzie zależało w głównej mierze od tv?):)
 

pytam ja sie

New member
Chyba, że taki allegro.pl/item711723750_hicior_e5200_2x2_5ghz_4gb_geforce_9500gt_1gb_450w.html
ten sam procesor, karta graficzna ma tu wyjście HDMI (dużo i czego to daje?), 4 GB pamięci (takich wymagań nie ma chyba żadna gra), ale bez dysku i nagrywarki (czyli koszt ok. 350zł, jeśli chciałabym mieć dysk i nagrywarkę jak w tamtym kompie?) ?:)
 

JuiCe

New member
Ja polecam 42PFL8404H. Jest podlaczony przez VGA i dziala w trybie PC - co przeklada sie na bardzo, bardzo maly input lag (ja go widze, zona nie :D ) Jest FULL HD, obraz zyleta. jezeli nie jest sie zainteresowanym Ambilightem to mozna wziac 7404H - z tego co wiem to ten sam telewizor tylko, ze bez "choinki".

Wachalem sie miedzy b650 i philipsem. Zalezalo mi na DNLA i tu samsung wygrywal ale feedback co do input laga byl mieszany. Dlatego... wzialem w cimeno philipsa i okazalo sie, ze byl to strzal w dziesiatke. Ogladam filmy, obrabiam zdjecia w LR.

Jezeli chodzi o input laga to zamiescilem maly filmik na YT (input lag 42pfl8404h). Gralem do tej pory w Crimson Skies (pseudo symulator, szybka akcja - lag niezauwazalny) orac Zelde na WII (tutaj laga przy ruchach joystickiem nie zauwazam, przy celowaniu wiimotem jest pewena bezwladnosc ale wynika to raczej z samej charakterystzki pracy wiimoota).
 

pytam ja sie

New member
A co to znaczy, że bez choinki?:D No więc, 1000zł za "choinkę" (co by to nie było) na pewno nie dam:D
Szczerze mówiąc, trochę mi zaburzyłeś tym Philipsem 42 PFL 7404 H, jest tańszy o 300zł od Samsunga le40b650, ale jeszcze nie potrafię dojść dlaczego:D Wizualnie obydwa bardzo mi się podobają:)

I o co chodzi z DNLA?:(
 
Ostatnia edycja:

martinez80

New member
Witam, dołączam się do wątku.
Niedługo mam zamiar kupić TV LCD (najlepiej 40", względnie 37") i podobnież ma on służyć jako, drugi, monitor pod PC (głównie gry i filmy). W związku z tym proszę Was o radę i pomoc w dokonaniu wyboru.
Obecnie zapatruje się na SAMSUNGA - modele B530 i B620. Czy ktoś się orientuje jak one sprawują się pod PC? Czy te 100hz tak naprawde coś daje np w grach czy 50hz w zupełności wystarcza?
Wspomniany model SAMSUNG A656, który rzekomo jest tak dobry w współpracy PC, nie ma MPEG4 i jest dośc prądożerny z tego co wyczytałem także odpada.

I jeszcze jeśli to pomoże.
1.Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? - 25m2
2.preferowana marka? - samsung
3.preferowana wielkość ekranu ? - 37-40 ze wskazaniem na 40
4.jaki sygnał ? - kabel, ale w planach cyfra+
5.jaka odległość od ekranu ? - filmy ok 4m, gry 1,5m-2m
6.jakie urządzenia do podłączenia? - narazie PC
7.jaka klasa cenowa? - 2,5 do 3tys max
8.więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - pozne popoludnia,noc
9.jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - nie małe, od strony balkonu
10.ile osób zasiada przed telewizorem? - głównie 2 czasem 3-4
11.Jaki masz ulubiony program? - nie mam, ale interesuje mnie piłka nożna i discovery
12.jaki masz telewizor? - miałem kineskop 24"
13.Ma stać czy wisieć? - w sumie obojętne, ale póki co będzie stać
14.Co Cię wkurza w telewizorach ? - zły, nieostry obraz, smużenie
15.Czego oczekujesz od telewizora ? - bdb współpracy z PC (obraz w grach,filmach) i ogólnie bdb obrazu
16.Full Hd czy HD ready ? - obojętne, ale ful HD moze sie przydać w grach z tego co sie orientuje?
17.Czy masz swoich faworytów? jak wyżej samsung B620 40" lub B530

Dziękuje z góry
 
Do góry