LCD 37" Xbox 360, Cyfra +, Komputer

bialiczek

New member
Witam!
Jestem właśnie na etapie szukania odpowiedniego telewizora LCD do mojego pokoju i moich potrzeb.
Pokój w jakim będzie mi służył telewizor ma wymiary 2,5m x 3,5m, umiejscowienie jego to mniejsza ściana. Nastawiony jestem na 37" bo wydaje mi się że to max jakie mogę wsadzić do tego pokoju żeby komfortowo go oglądać...

Jedyne wymagania to 16:9, i rozdziała 1920x1080 gdyż pozwoli mi to grać na najwyższej rozdzielczości jaka oferuje Xbox 360. Mam zamiar podłączyć też komputer oraz Cyfre +. Oczywiście zależy mi na najlepszej jakości obrazu w stosunku do ceny.

Narazie jedynymi typami sa TOSHIBA 37RV685,LG 37LH4000 oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycje i dorady.

Kwota którą przeznaczam na telewizor to 2000 zł

Z góry bardzo dziękuje wszystkim którzy pomogą mi w jakikolwiek sposób w wyborze TV bo modeli jest naprawdę dużo i nie trudno zakupić jakiś felerny bądź słaby model :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to raczej retoryczna wątpliwość targa Tobą.
Bo patrząc na wyposażenie i możliwości Toshiba radzi sobie z sygnałem znacznie lepiej.
37RV685DG - Seria RV6 - LCD - TV - Toshiba-av.pl
http://www.toshiba-av.pl/pliki/ResolutionPlus.pdf
META BRAIN

Meta Brain to nowy procesor stworzony przez inżynierów Toshiba na potrzeby telewizorów REGZA. Ta zaawansowana jednostka obliczeniowa jest tzw. systemem na chipie – tzn. zintegrowano w niej wiele różnych technologii. Dzięki takiemu Rozwiązaniu telewizory REGZA zapewniają nie tylko znakomitą jakość obrazu ale również rozbudowaną funkcjonalność.

Dla polskich konsumentów najważniejszą Z pośród wymienionych funkcji jest możliwość odbierania sygnału DVB-T MPEG4. Najprawdopodobniej to właśnie w tym systemie od września 2009 nadawana będzie Polska Telewizja Cyfrowa. Jednakże sam odbiór sygnału to dopiero początek procesu, który kończy się wyświetleniem obrazu na ekranie.

Zanim obraz zostanie przekazany na ekran poddawany jest on zaawansowanej obróbce poprzez technologię Resoilution +, która odpowiada za skalowanie sygnału do rozdzielczości matrycy LCD. W wyniku wieloetapowego procesu sygnał zostaje wzmocniony a występujące w nim błędy zostają usunięte. Na koniec technologia Auto View optymalizuje wszystkie ustawienia telewizora tak aby dopasować parametry obrazu do materiałów które w danym momencie oglądamy oraz do warunków oświetleniowych pomieszczenia w którym się znajdujemy.
 

bialiczek

New member
no raczej jestem nastawiony właśnie na Toshibe tylko pytanie czy może jest jakiś telewizor który lepiej się sprawdzi za tą samą kwotę.

Nie chciał bym kupić telewizora i się dowiedzieć ze mogłem kupić inny, lepszy za tą samą kwotę więc doradzam się was :blagam::p:p
 

kapsell

New member
Bez reklam
Toshiba to bdb wybor sam mam x360 i Toshibe i jest wysmienicie. Poza tym to bardzo wszechstronny tv.
 

bialiczek

New member
poczytałem dość trochę o tym modelu i jestem raczej zdecydowany na zakupienie go tylko nurtuje mnie pytanie posiadania przez ten model wyświetlania obrazu z częstotliwością 50HZ. Nie lepiej poszukać czegoś ze 100HZ
 

kivlov

New member
No nie wiem czy XV635 jest znacznie lepsze od RV685, gdyż RV685 jest nowsze (685 nie 635) ma szybsza matrycę, a różnica między XV i RV to w sumie tylko 100Hz
 

bialiczek

New member
no wlasnie jak sie to ma w praktyce ? teoretycznie 100hz to zawsze lepiej jak 50hz czyli powinno byc lepiej :) ale wlasnie pytam was czy ten model faktycznie bedzie lepszy bo jak kazdy z nas wie nie zawsze drozsze znaczy lepsze :mrgreen:
 

a!mLe$$

New member
Toshiba 37RV685 ma tylko 50 Hz - może ja się nie znam, bo sam stoję przed zakupem TV pod Xboxa 360, ale niektóre gry wymagają 60 Hz, żeby w ogóle odpalić (np. Forza 3)...

IMO lepiej dołożyć do 100 Hz
 

a!mLe$$

New member
A ja mam takie pytanie związane troszkę z tematem (a nie chce dla jednego pytania pisać nowego tematu).

37" o lepszych parametrach czy dopłacać do 40-42" (ale do 2500 zł - powiedzmy - dostanę np. LCD o gorszych parametrach). Co wybrać ?
 

kapsell

New member
Bez reklam
A ja mam takie pytanie związane troszkę z tematem (a nie chce dla jednego pytania pisać nowego tematu).

37" o lepszych parametrach czy dopłacać do 40-42" (ale do 2500 zł - powiedzmy - dostanę np. LCD o gorszych parametrach). Co wybrać ?


A jakie konkretnie modele masz na mysli?
 

danch

New member
Toshiba 37RV685 ma tylko 50 Hz - może ja się nie znam, bo sam stoję przed zakupem TV pod Xboxa 360, ale niektóre gry wymagają 60 Hz, żeby w ogóle odpalić (np. Forza 3)...

IMO lepiej dołożyć do 100 Hz

Jedno z drugim nie ma nic wspolnego. System PAL - 50Hz, system NTSC 60Hz. Gry na rynek europejski i kupionego w europie xboxa sa systemie PAL (50Hz), czasem jakis tytul nie ma blokady regionalnej i moze wtedy dziala w NTSC, ale kazdy sprzedawany TV sobie z takim sygnalem poradzi.
Tak wiec na toshibie rv spokojnie pograsz w forze3, a 100Hz (w stanach to jest 120Hz) i tak lepiej do grania wylaczyc bo powoduje to wiekszego imput laga.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Jak grasz live w Street Fightera 4 z japonczykani to jasne lepiej wylaczyc. Ale do samodzielnego grania mnie osobiscie dobrze sie gra z 200hz (Toshiba zv) i bardzo sobie chwale.
 

a!mLe$$

New member
Tylko teraz jaki TV 37-42" co Xboxa 360:
- Toshiba XV - ok, polecana, ale ten problem z charczeniem z głośników jest dla mnie niedopuszczalny...
- Panasonic 42S10E - tylko tutaj też podobno buczenie + Panasonic ma dość mocnego green ghosta (a tego się obawiam)
 
Do góry