LC-40LE705EV testował już ktoś ten sprzęcik?

gumkas77

Member
Ja mam od jakiś 3 tygodni 40LE705E i nie podoba mi się kilka rzeczy:
- słabe kąty, czarny jest tylko idealnie na wprost, już lekko z boku czarny robi się jakby granatowy,
- słabe działanie automatycznej regulacji głośności podczas reklam,
- włączenie 100Hz nie wnosi żadnej różnicy, np. przewijające się napisy na TVN24 wyglądają tak samo jak przy wyłączeniu tej opcji, tak samo bez różnicy podczas oglądania sportu.
Na razie korzystam z tunera cyfrowego kablówki z Vectry bez HD. Obraz z komputera po podłączeniu kablem D-Sub rewelacyjny, działa z rozdzielczością 1360x768 i pokazuje 60Hz. Nie wiem jak to się ma do włączonej opcji 100Hz w TV. Żadnej kalibracji nie robiłem, gdyż uważam, że kolory są ok. Najbardziej zależało mi na działaniu 100Hz, ale niestety się przeliczyłem.

kupilem u kiki+kalibra , ustawilem sobie kalibre we wszystkich trybach, obraz na SD slaby i dobry(zaleznosc od audycji) , HD b.dobry,d-sub b.dobry sprzet N+kabel HDMI Wireworld Chroma 5 1m
sa - i + jak to ze sprzetem wszelakiej masci bywa :cry:

ale ogolnie jestem zadowolony :-D

pozdro
 

rafaluzi

New member
Od wczoraj mam ten sprzęcik ale narazie mogłem tylko sprawdzić obraz ze zwykłej anteny naziemnej i powiem ze jestem bardzo zaskoczony, poniewaz obraz jest lepszy niż w telewizorze kineskopowym (crt) co naprawde rzadko się zdarza w telewizorach lcd. Dzisiaj bede juz mial tuner telewizja na karte hd ale nie wiem czy kabel hdmi tez dzisiaj mi przyjdzie, jak zobacze wiecej to jeszcze napisze. Dodam tylko to co juz teraz moge spokojnie napisac, dziwią mnie opinie ze są słabe katy widzenia, poniewaz ja nie dosc ze nie mam tv na wprost miejsca ogladania to jeszcze czasami siadam pod naprawde duzym katem i wlasciwie roznicy w kolorach nie widze żadnej, nie wiem moze bedzie to widoczne na sygnale cyfrowym ale nie sądze. Mysle ze duzo osob pisało opinie na podstawie modelu 700 a w modelu lc-40le705e jednak sporo rzeczy zostało poprawione co mozna przeczytac w tym artykule.

w.w.w.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1267795029

Polecam przeglądarke google chrome ktora bardzo ladnie przetlumaczyla artykuł na polski
 

MrCinek

New member
Chcialem zapyac czy jest jakas roznica pomiedzy tymi modelami czy to ten sam model SHARPA LC32LE705? :

SHARP LC32LE705EV
SHARP LC32LE705E


Chodzi o to : " V " na końcu ...
 
Ostatnia edycja:

rafaluzi

New member
rafaluzi problem z katami w 705 jest tez , mam 52LE705 i jest to widoczne.

Ciezko mi w tej kwesti sie spierac, być moze problem z kątami wystepuje w wiekszej matrycy, bo matryce 40cali moge polecić naprawde kazdemu i problem z katami jak dla mnie nie wystepuje, aktualnie uzywam tunera telewizja na karte hd i jak dla mnie rewelacja. Sygnał SD bardzo dobry a HD to bajka.
Oczywiscie kazda osoba ma swoje odczucia subiektywne ale staram sie patrzec w miare obiektywnie i ten model tv z matrycą 40 cali polecam z reka na sercu.
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
czy matryca jest mocno blyszcząca tzn mocno odbija wnetrze pokoju, okna itd? (wiadomo o co chodzi). Nie chciałbym żeby mozna bylo tylko oglądac ten tv w maxymalnym zaciemnieniu
 

i-goł

New member
Hej
co do kątów oglądania to również dziwią mnie opinie że seria 705 "źle świeci"
posiadam 705 w 46" i pomomo swojej upierdliwości co do jakości obrazu TEN parametr akurat wypada na +.

Dużym minusem jest dźwięk - tzn. jego beznadziejnie denna jakość - plastikowość, bez niskich tonów z przejaskrawioną średnicą i wyostrzonymi wysokimi tonami.

Też tak koledzy mają?

oczywiście ustawienia audio są wg. soprany -2, bas +16, podbicie basu +, wysoka jakość .
jakby co mogę nagrać próbkę w mp3 i umieścić gdzieś do odsłuchania, bo mam wątpliwości czy przypadkiem nie jest coś w moim sharpie zepsute. W końcu w jednym z droższych telewizorów o takiej legendarnej jakości taka lipa???
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

akwidzynski

New member
Bez reklam
Niestety, ale teraz coraz czesciej takie "lipy" są wypuszczane na rynek. Nabijaja klientów w butelkę, a za 3-6 miesiecy pokazują nowy model z poprawkami. Przykre to, ale prawdziwe.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dzwiek jest kiepski.

Katy boczne do przyjecia, pionowe juz gorzej, szczegolnie z gory. Podswietlenie - tutaj roznie, od prawie ze idealnych do dosyc "plamiastych".
 

mataman

New member
Bez reklam
Czyli rozumiem oglądasz stojąc ? Tak samo dźwięk. Rozumiem ze ogladacue filmy BD i sluchacie muzyki przez glosniki telewizora ?

Tak się zastanawiam dlaczego wszyscy lamentujacy nie oddadzą/sprzedadzą swoich egzemplarzy.
 

mataman

New member
Bez reklam
czy matryca jest mocno blyszcząca tzn mocno odbija wnetrze pokoju, okna itd? (wiadomo o co chodzi). Nie chciałbym żeby mozna bylo tylko oglądac ten tv w maxymalnym zaciemnieniu



Przy włączonym tv nie stanowi to żadnego problemu. Nie jest tak jak w le820, gdzie odbija się cały pokoj. Spokojnie można oglądać bez zaciągania rolet :)
 

edwardm@op.pl

New member
witajcie, ja do wczoraj miałem same dylematy, który kupić. Zdecydowałem się na zakup LC-40LU705ev z kalibracją u Kikiego. Dzisiaj po kilkunastu godzinach oglądania, przeglądania dostępnych stacji mogę powiedzieć, że jestem w pełni usatysfakcjonowany wyborem. Najlepszy efekt jest po kalibracji (sprawdzałem także na ustawieniach fabrycznych) na dekoderze HD w tym przypadku "n-ka". Zarówno kanały SD jak i HD są dobrej jakości o bardzo zrównoważonych barwach i dla mnie czystych pastelowych. Na dekoderze SD Polsatu jakość jest poprawna z plusem (zdecydowanie należy zastosować dekoder HD). Dla mnie dźwięk jest dobry, pasmo oczywiście nie powala ale jest czysty bez efektów ubocznych. To tyle, może komuś ta informacja pomoże. Ja szukałem opinii przez kila miesięcy ze względu na dobrobyt zmuszony byłem z planowanych 46" zejść do 40 no i te kilka miesięcy dodatkowych oszczędności.
Pozdrawiam niezdecydowanych, (poprzednio miałem CRT Sony z lat 90-tych) kolory były wzorcowe. W nowym nie są gorsze a wyrazistość obrazu nie do porównania na plus szczególnie w HD.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Czyli rozumiem oglądasz stojąc ? Tak samo dźwięk. Rozumiem ze ogladacue filmy BD i sluchacie muzyki przez glosniki telewizora ?

Tak się zastanawiam dlaczego wszyscy lamentujacy nie oddadzą/sprzedadzą swoich egzemplarzy.


Ze skrajności w skrajność. Gdybyś nie zauważył - to jest forum, jest ono po to by wymieniać się spostrzeżeniami dotyczącymi działania różnych sprzętów a że Cię bolą pewne kwestie (najwyrazniej) to już inna sprawa. Ja osobiście oglądam cyfrę+ do której nie mam podłączonych innych głośników niż te z tv, kto inny może oglądać też na stojąco...

Stary - masz bardzo dobry tv i ciesz się nim bo masz czym ale po co się ciskać bo ktoś wymienił jego wady?
 

Kris_6

Member
A czy przed zakupem tego Sharpa porównywał ktoś ten TV z innymi markami edge led typu Samsung lub inne modele i co możecie na ten temat powiedzieć czy warto wybrać Shapra czy znacznie lepiej świecą Samsungi ??
 

i-goł

New member
Czyli rozumiem oglądasz stojąc ? Tak samo dźwięk. Rozumiem ze ogladacue filmy BD i sluchacie muzyki przez glosniki telewizora ?

Tak się zastanawiam dlaczego wszyscy lamentujacy nie oddadzą/sprzedadzą swoich egzemplarzy.


Mam chęć sprzedać. rozumiem że masz kolego ochotę odkupić lub uczestniczyć w pomocy sprzedaży -
sprzęt jest 2 tyg. świeci prawie równo, podniety na temat czerni w nocy nie ma bo jest fioletowo-śliwkowa i to jasna ( jak się wyłączy to jest czarny) facet jestem techniczny i grzebiący w DIY choć 40letni , wzrok sprawny i mający gruby margines do mądrości z netu choć pamiętam jego początek i od początki z niego korzystam. Może dla tego, bo już wielu mądrych było.

Poza tym to nie lament tylko bubel - że tak powiem philips potrafi i lamentu nie ma- a mam na czym i gdzie porównać.

Gadające głowy w wiadomościach słucham z telewizora bo nie warto inaczej. Bajki lecą niemalże cały dzień z dźwiękiem z telewizora bo jego kiepskość powoduje że nie roznosi się po chałupie, więc w tym aspekcie jest OK :grin: i w innych pomieszczeniach nie irytuje.
Muzyki słucham STEREO na lampach DIY a filmy oglądam stereo przez ampli też zresztą nowy nabytek i tylko stereo. Dla zrozumienia tematu i całości.

A stereo dla tego że jak przeczytałem na forum to co usłyszałem w realu do tego co niektórzy koledzy pieją z zachwytu nad niektórymi typami kolumn - to stwierdziłem, że nie jestem miłośnikiem skrajów pasma i na kolumny do kina "trzeba wydać" aby nie mówić z całym najgorszym pejoratywnym znaczeniu słowa " Dla MNIE TO jest Sharp":fool:

Pozdrawiam tych co nie zauważyli że kino i telewizja to od ok 100 lat ma RÓWNIEŻ dźwięk. Powinni o tym chyba wiedzieć producenci.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czy przy wyborze telewizora określiłeś sprzedającemu swoje referencje ?
Tzn czy powiedziałeś że dźwięk dla Ciebie jest najważniejszym elementem bo jeśli jest słaby to Cię irytuje?
I wg mnie jeśli porównujesz :
"Muzyki słucham STEREO na lampach DIY a filmy oglądam stereo przez ampli też zresztą nowy nabytek i tylko stereo"
To tak jakbyś chciał porównać Maybacha

maybach_seating-6833.jpg


The+8+Million+dollar+Maybach_136.jpg


z używaną syrenką
Inne auta marki SyrenaSyrena 105



Pokaż na Facebooku
1999738270.jpg




. I przyznasz jako znawca tematu że żadnego sensu takie porównanie - nie ma.
 
Do góry