Laptop+ DAC nostrono+ wzmacniacz stereo

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
I to pole zmienia 0 na 1 a 1 na 0 :O?
Ta teoria jest mega fantastyczna ...

To komentarz na jednym z forum : "Testowaliśmy kable USB z przedziału od 100 do 400zł i faktycznie różnic w brzmieniu jest tyle co na lekarstwo ale jednak są."

wiesz z czego wynikaja róznice ? z zakłóceń , ktore w wypadku słabego sprzetu sa nie zauwazalne w odniesieniu do brzmienia, bo przede wszystkim wiecej zakłóceń jest wynikajacych z konstrukcji słabych ampli/wzmacniaczy czy innych urzadzen takich jak komputer.

Wiec na miejscu Katki nie szukalbym super kabla za taka kase , Dac jest wiekszym ograniczeniem a nie kabel.

PZDR
Też mi się tak kiedyś wydawało więc kupiłem jakiś tani QED żeby tylko był. Potem gdzieś przeczytałem wypowiedzi gościa który robił testy u siebie w domu i rzekomo kabel Wireworlda miał być z nich najlepszy w danym przedziale cenowym.
Natchniony kupiłem ten dwa i pół raza droższy kabel Wireworld po czym różnica była tak znikoma że tylko do wyłapania dla kogoś kto bardzo dobrze zna swój system. Założyłem więc że to jednak lipa z tym USB.
Nie dalej jak miesiąc temu zamawiałem kabel USB znajomemu przy okazji jakiegoś tam mojego zamówienia i tak z ciekawości jako że wielu testów sam nie robiłem z USB poprosiłem go czy sobie moge przetestować.
No i szczena wypadła. Kabel 40% ceny Wirewolda niemieckiej firmy ViaBlue rozwalił mi system.
Pogłębienie i poszerzenie sceny, złagodzenie wysokich tonów przy jednocześnie minimalnym wzroście detalu. Bas bez zmian.
Cholera ten kabel jednak ma znaczenie..
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Za twoja namową Rafa sprawdze róznice jak tylko bede miał okazje.
Sceptycyzm nada jest ale zobaczymy..
Gnerelanie takie tematy da mnie to strata czasu ale ok jestes zdecydowanie bardziej doswiadczony - warto sprobowac.

pzdr
 

katka10

New member
Koledzy i koleżanki. Z czego może wynikać błąd jaki wyskakuje mi przy instalacji daphile nie zależnie czy wersja 32 czy64 bo którym pisałem wcześniej.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Za twoja namową Rafa sprawdze róznice jak tylko bede miał okazje.
Sceptycyzm nada jest ale zobaczymy..
Gnerelanie takie tematy da mnie to strata czasu ale ok jestes zdecydowanie bardziej doswiadczony - warto sprobowac.

pzdr

Mało tego, sam jestem nadal sceptyczny i podejrzewam że większość tych kabli jest g.. warta. Z tym że teraz wiem że istnieją takie które warto kupić. Pytanie jak je tu wszystkie zbadać bez ruiny i bankructwa?..
Testuj, testuj. Im więcej doświadczeń zbierzemy tym lepiej dla wszystkich.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Teraz dla Brata poszukuje fajnego nie drogiego DAC-a.
Jak tylko coś kupie to porównam z Onkyo --> Ampli (Sama Końcówka) + DAC vs Ampli po USB.
Jest Cambridge DACMAGIC 100 na Alle... ~670 ale chyba jest za drogi - bo nowka 890..

Tez uwazam , ze kazde doswiadczenie nie rujnujace portfela jest warte sprobowania :).

pzdr
 

Rucia1

New member
Jeszcze raz instalowałam:
1. Przygotowanie pena.
2. uruchamiamy laptop s pena i jak wystartuje wciskasz F1 i zatwierdzasz : English (US)
3. Connect WiFi (leave empty to skip): tu podajesz nazwę swojej sieci
4. Hide input for password: y
i wpisujesz hasło wifi
5. Configure statistic IP: n
6. Confirm Settings: y
7. SKIP


i daphile uruchamia się
 
Do góry