Laptop+ DAC nostrono+ wzmacniacz stereo

katka10

New member
Witam koledzy, mam pytanie.
Zakupiłem DAC'a Nostrono v2 z zamiarem połączenia laptopa z zainstalowanym Daphile do wzmacniacza.

Teraz pytanie, które mnie nurtuje.
Która ścieżka sygnałowa powinna być krótsza:
- Laptop przez USB do DAC'a ?
- DAC po RCA do wzmacniacza??

Jak macie to u siebie rozwiązane? Czy kable USB ma znaczenie w jakości dźwięku?

Może polecicie jakieś godne uwagi kable w cenie do 100 zł... wiadomo, by stosunek ceny do jakości był jak najkorzystniejszy.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Katka , jakosc usb nie ma nic do brzmienia.
Fakt wazne aby byl wytrzymaly.

Poprawe brzmienia mozesz zauwazyc przy RCA.

Pzdr
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Katka , jakosc usb nie ma nic do brzmienia.
Fakt wazne aby byl wytrzymaly.

Poprawe brzmienia mozesz zauwazyc przy RCA.

Pzdr

Nie jest to prawda .Jakość kabla cyfrowego również wpływa na dźwięk .Przewód usb to po prostu dwa biegi kabla (w sumie cztery przewody) jednym przesyła się sygnał a drugim napięcie .Problem polega na tym ,że wytworzone zostaje pole elektromagnetyczne które zakłóca sygnał ,lepszej klasy kable mają ekranowany bieg zalania
 

katka10

New member
A jak jest z długością kabla, który powinien być tym dłuższym...wydaje mi się że Rca zniesie lepiej odległość 3m od zródła.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Stosowanie długich kabli nie ma uzasadnienia ani technicznego, ani ekonomicznego .Jeżeli np.wystarczy kabel o długości 1m to nie widzę sensu kupowania kabla 3 m ,wiadomo że nie przyczyni się to do poprawy dźwięku ,na dodatek dłuższy kabel będzie droższy
 

katka10

New member
Doprecyzuje...od miejsca odsłuchu do wzmacniacza mam ok 2,4m.czyli całkowita długość przewodu jaką potrzebuje, bo lubię mieć kompa pod ręką. Załóżmy że jest to odległość X.

Tak więc lepiej by odcinek laptopa do DAC,a czyli usb to była 1/4 odległości, a odcinek od DAC'a do wzmacniacza przewodem Chinch to 3/4odległości, czy może odwrotnie.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Nie jest to prawda .Jakość kabla cyfrowego również wpływa na dźwięk .Przewód usb to po prostu dwa biegi kabla (w sumie cztery przewody) jednym przesyła się sygnał a drugim napięcie .Problem polega na tym ,że wytworzone zostaje pole elektromagnetyczne które zakłóca sygnał ,lepszej klasy kable mają ekranowany bieg zalania

I to pole zmienia 0 na 1 a 1 na 0 :O?
Ta teoria jest mega fantastyczna ...

To komentarz na jednym z forum : "Testowaliśmy kable USB z przedziału od 100 do 400zł i faktycznie różnic w brzmieniu jest tyle co na lekarstwo ale jednak są."

wiesz z czego wynikaja róznice ? z zakłóceń , ktore w wypadku słabego sprzetu sa nie zauwazalne w odniesieniu do brzmienia, bo przede wszystkim wiecej zakłóceń jest wynikajacych z konstrukcji słabych ampli/wzmacniaczy czy innych urzadzen takich jak komputer.

Wiec na miejscu Katki nie szukalbym super kabla za taka kase , Dac jest wiekszym ograniczeniem a nie kabel.

PZDR
 

Rucia1

New member
Doprecyzuje...od miejsca odsłuchu do wzmacniacza mam ok 2,4m.czyli całkowita długość przewodu jaką potrzebuje, bo lubię mieć kompa pod ręką. Załóżmy że jest to odległość X.

Tak więc lepiej by odcinek laptopa do DAC,a czyli usb to była 1/4 odległości, a odcinek od DAC'a do wzmacniacza przewodem Chinch to 3/4odległości, czy może odwrotnie.
I Daphile i Foobar2000 obslugujesz tabletem lub smartfonem nie placz się w długie kable.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
I to pole zmienia 0 na 1 a 1 na 0 :O?
Ta teoria jest mega fantastyczna ...

PZDR

Błędnie rozumujesz .Sygnał cyfrowy w przeciwieństwie do analogowego nie jest ciągły .Kolejne pakiety danych podawane są w odstępach czasu ,które powinny być takie same i tu leży główny problem ,a nie to że 0 nagle zmienia się w jedynkę

Na forach można rożne ciekawe rzeczy poczytać ,ostatnio gdzieś widziałem tezę że drogie gramofony odtwarzają płyty bez szumów i trzasków ,tylko osoba która to napisała chyba zapomniała ,że odczyt przebiega w sposób mechaniczny i zawsze temu będzie towarzyszyć szum
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Sygnal cyfrowy odbywa sie bramkami logicznymi , wiem o tym tylko akurat w sprzecie ktory posiada katka znaczenie jest znikome. Bramka cyfrowa posiada pakiety , ktore jak przy necie mozna stracic o o to chodzi jednak kabel za 100 zl? Nie jest to rozsadne.

Ale dzieki za wytlumaczenie.

Pzdr
 

katka10

New member
Hej, koledzy.
Pod jakie wejście we wzmacniaczu powinienem podłaczyć dac'a?? Czy ma to znaczenie?
Czułość wejścia dla poszczególnych gniazd to:
Phono1, 2:2.5mV/47kohm
Tuner, Aux1, 2:150mV / 40kohm
Tape in: 230mV / 47kohm
 

Rucia1

New member
Tuner lub aux, tape in służy do nagrywania, a pono jest mocniejsze dla gramofonu

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
 

katka10

New member
Tuner lub aux, tape in służy do nagrywania, a pono jest mocniejsze dla gramofonu

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

To tak mam... podłączone pod Aux.

Rucia1 , chciałem zainstalować daphile.
Doszedłem do momentu w instalacji gdzie jest continue , i wyskakuje mi błąd. ( patrz załączniki)

Kolejna sprawa ze nie wiem ale w biosie ustawiłem że pierwsze komputer ma sie uruchammiać z pendriva, ale tak sie nie dzieje... kolejny problem jak odnaleść komputer jak za pomocą telefonu by uruchomic program...

Może ktoś pomoże...
 

Attachments

  • 20160621_202537.jpg
    20160621_202537.jpg
    317,7 KB · Wyś: 32
  • 20160621_202556.jpg
    20160621_202556.jpg
    291,8 KB · Wyś: 23

Rucia1

New member
a czy przed tą planszą nie było możliwości wybrać "SKIP" czyli pomiń bo nie instalujesz na dysku twardym tylko na pendrive ?
 
Do góry