Kupował ktoś w www.sontel.pl

djwest

Member
zakupy przez internet robie srednio raz w tygodniu, zawsze place z gory, nigdy nie zostalam oszukana, do glowy mi nie przyszlo, ze tak sie moze stac... :hmm:
Nie należy zbytnio z góry ufać ... zwłaszcza im bliżej świąt, a zawsze trzeba się upewnić czy ten sklep to nie jakiś przekręt, jeśli tak często robisz zakupy przez internet to powinnaś to wiedzieć :hmm:
 

marekdbr

New member
Już jest w anglii i cieszy się z naiwności :D :D nie no żart... oby znalezli jak najpredzej go i ludzie ktorzy zostali nabrani na ten wielki walek niech ida odrazu na policje bo im wiecej zgloszen tym lepiej...
 

febris

New member
Niestety nie można nic zgłosić na policje w tym momencie. Każda osoba która zakupiła sprzęt w sklepie musi odczekać czas który jest wyznaczony w regulaminie danego sklepu w tym przypadku 14 dni od daty zaksiegowania wpłaty na koncie sontel. Kupując sprzęt udzielało się zgody na warunki regulaminu. Prawdopodobieństwo oszustwa w przypadku zarejestrowanej firmy jest mniejsze niż jakby się kupowało super okazje na allegro. Tak jak pisałam, jeżeli nie otrzymam sprzętu wybiorę się na policję i zgłoszę sprawę do prokuratury. Na razie czekam grzecznie....
 

febris

New member
Już jest w anglii i cieszy się z naiwności :D :D nie no żart... oby znalezli jak najpredzej go i ludzie ktorzy zostali nabrani na ten wielki walek niech ida odrazu na policje bo im wiecej zgloszen tym lepiej...

A KTO ZOSTAŁ OSZUKANY? podaj proszę wypowiedź osoby , która zapłaciła odczekała 14 dni i nie otrzymała sprzętu zakupionego...!!!
 

crimson-pirate

New member
Ciekaw jestem czy jedna z osob ktore zakupila przedmiot i cierpliwie czeka :) Z data zalozenia konta dzisiaj , dostanie zamowioną rzecz :) Byc moze jest to rowniez dzialanie autora przekretu . Jak wejdzie kilka osob z 1 postem i zalozonym kontem dzisiaj i napisze , ze dostaly zamowione rzeczy i sklep to bedzie to wiadome.Natomiast jesli "kilka roznych" osob napisze jak tutaj i otrzyma sprzet :) to juz nie bedzie takie super oczywiste ;d
 

kacperek29

New member
Witam wszystkich.

Zarejestrowałem się, bo też oglądałem ofertę tego sklepu.
Mam kilka uwag:
1. Ktoś chce pokazać, że jest dużą firmą, 3 telefony stacjonarne, 2 komórkowe, jedna infolinia, 2 adresy e-mail. Kontakt z konsultantami. itd.
2. Szkoda tylko, że przy takim budowaniu wizerunku firmy, ktoś nie potrafi popracować nad stroną internetową, a przede wszystkim nad opisami produktów.
a) np. Wypiekacz do chleba Bomann BBA 5002 CB- w opisie: wypiekacz do chleba w pikantnej cenie jedynie w redcoon.com
b) kłopoty z pokazującym się kodem html - lodowka-samsung-rl58gpgih-6148712720302.html (możliwe, że to błąd mojej przeglądarki również)
c) Patrząc na regulamin to ktoś chyba zrobił kopiuj-wklej, nawet nie przykładając się do wyglądu.
3. Czy ktoś z Was otrzymał potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji?
4. Czy ktoś zamawiał więcej niż 1 towar i otrzymał telefon ze sklepu?
Dot. 3 i 4. Po komunikacie elektronicznym o otrzymaniu zamówienia, przyjęcie zamówienia do realizacji zostanie potwierdzone przez Sprzedającego drogą telefoniczną lub elektroniczną. Z chwilą potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji przez Sprzedającego, umowa uważana jest za zawartą.Klient przy zamówieniu więcej jak jednego towaru musi się najpierw skontaktować z pracownikiem sklepu.
 

Long3r

New member
forumprawne.org/prawa-konsumenta/57401-poradnik-konsumenta-przeczytaj.html#post258219 punkt 4 najbardziej pasuje. Możecie całą ustawę poczytać. Sam kupiłem w innym sklepie i czekam za rozwojem sytuacji. Wcześniejsze wysyłanie wezwań o zwrot czy zgłaszanie na policję ma sens?
 

febris

New member
otrzymałam tylko potwierdzenie, że sklep otrzymał wpłatę na konto. Nic na temat realizacji transakcji...<głową w ściane>
 

febris

New member
forumprawne.org/prawa-konsumenta/57401-poradnik-konsumenta-przeczytaj.html#post258219 punkt 4 najbardziej pasuje. Możecie całą ustawę poczytać. Sam kupiłem w innym sklepie i czekam za rozwojem sytuacji. Wcześniejsze wysyłanie wezwań o zwrot czy zgłaszanie na policję ma sens?

wysłanie listu poleconego za potwierdzeniem odbioru do sprzedawcy może nie zaszkodzić.
 

mikq1991

New member
Ja już sobie zupełnie darowałam TEN sklep, Tassimo zakupiłam dziś w Saturnie (sporo przeceniony) a tv zamówiłam w neo24 z odbiorem osobistym, chociaż są wiarygodni i zapłacę przy odbiorze, szczerze współczuje ludziom którzy zamówili i zapłacili tym oszustom, bo nawet jak zgłosicie sprawę na policję to nie wiem jakie są szanse na zwrot pieniędzy, policja może ich w dobrym przypadku "ściągnąc" i na tym się skończy, za miesiąc właściciel może się zwinąc z interesem i zniknąc za granicą i TYLE o mu zrobią. Policja w naszym kraju działa niezwykle "sprawnie", jak ktoś zwinął mi iphone na uczelni, zgłosiłam sprawę na policji (przesłuchiwano mnie około 3h, czułam się jakbym to ja zwinęła komuś telefon i była sprawcą, a nie poszkodowanym..) :fool: finał był taki, że sprawy wzięłam w swoje ręce, przejrzałam monitoring, znalazłam sprawcę, zgłosiłam do władz uczelni, telefon został mi zwrócony, delikwent wywalony z uczelni, a 3 dni po tym jak zwrócono mi telefon, policjant łaskawie zadzwonił do mnie że właśnie zaczynają zajmowac się moją sprawą :???: ładnie co?
 

kowalski444

New member
macronom.pl

Witajcie,

specjalnie zarejestrowałem się by coś napisać w tym wątku, jako że mnie dotyczy pośrednio niestety...

Zajrzałem w źródło strony sontel.pl akurat przypadkowo był to regulamin, o to co tam m.in. znalazłem:

Regulamin sklepu internetowego macronom.pl
Sklep internetowy macronom.pl,
dostępny pod adresem www_macronom_pl,
prowadzony jest przez firmę:
P.P.H.U."ELREM" spólka z o.o.
41-200 Sosnowiec
Ul.Staszica 27
Oddział:
Bartosz Matelski
81-531 Gdynia
ul. Wielkopolskia 44
KRS 0000136849
Nip 641-001-24-02
Regon 271779967
Tel. (058) 620-00-53
fax. ***(058) 620-86-14
Tel. Komórkowe
biuro : 48 503-415-222
sklep : 48 530-777-247
e-mail: sklepATmacronom.pl
Tel. (058) 620-00-53fax. ***(058) 620-86-14
Tel. Komórkowe
biuro : 48 503-415-222sklep : 48 530-777-247e-mail: skleATmacronom.pl Tel. (058) 620-00-53
Regulamin zakupów
1. Sklep internetowy macronom.pl
...

Powyższy tekst został ukryty ale gość zrobił to tak nieporadnie, że zostawił go w źródle...
Ludzie o słabszych nerwach niech nie wpisują w google macronom.pl
Niech lepiej na spokojnie wydrukują całą korespondencje ze sklepem w tym potwierdzenie zamówienia, przyjęcie płatności, a także stronę internetową z której zamawiali, opis produktu z ceną oraz działy: kontakt, regulamin... No i przelew z banku.
Po regulaminowych 14 dniach będą to bardzo potrzebne dokumenty.

:(
 

mikq1991

New member
A co wy na to by zaspamowac im skrzynki, pokupowac nie wiadomo jaką ilosc produktow i to olac? ja pisałam do nich dwukrotnie maila, ani razu nie odpisali, raz dzwoniłam i się nie dodzwoniłam :???: są nie poważni, dobrze, że nie dałam się oszukac i zawsze kilka razy sprawdzam sklep i opinie zanim zdecyduje się na zakup :D hmmm, a od nich na maila raczej ktoś zagląda, to możnaby zrobic im niespodzianke, powpisywac fikcyjne dane adresowe itd i poklikac sobie większe świąteczne zakupy, niech i oni mają niespodzianke 8)
 

febris

New member
ok.Czy ktoś próbował się do nich dodzwonić dzisiaj albo wczoraj z osób prawdopodobnie poszkodowanych? Czy zgłosił już ktoś sprawę na policję?
 
Do góry