Kupował ktoś w www.sontel.pl

djwest

Member
Ja wysłałem zapytanie i powołałem się na wpis z forum ze wyślą za pobraniem do tego napisałem że zapłacę nawet za opcję otwarcia i sprawdzenia przed zapłatą. Czekam na odpowiedź. Jak będzie odzew to dam znać, chociaż nie wydaje mi się żeby ktoś ze strony sklepu się na to zgodził :D
 

mikq1991

New member
Od kilku dni chodzę po sklepach i szukam tv lcd, nie mam wysokich wymagań, ani zbyt dużego budżetu, kryteria były takie : 32", Full HD, Samsung lub Sony. Zdecydowałam się na konkretny model (w sklepie za 1599zł), więc jak to zawsze bywa zaczęłam szukać na Allegro i w innych sklepach internetowych, na allegro chodziły średnio po 200-300zł taniej, no ale jak to Polak szuka dalej, byleby taniej. No i zupełnie przypadkowo natknęłam się na TEN sklep. Od razu zaszokowały mnie ceny, interesujący mnie telewizor Samsung za 962zł !! To połowę tego co w sklepie, no więc szok :confused: poszperałam troszkę w TYM sklepie i znalazłam jeszcze ekspres Tassimo, który kosztuje 400zł, a u nich jedyne 184zł, to już wydało mi się mega podejrzane, no ale cóż, zaczęłam czytać regulamin, info kontaktowe, no i kolejna lampeczka niepokoju się zapaliła - raz, dostawa od 100zł kurierem GRATIS (to troszkę dziwne, bo nawet duże, długo działające sklepy mają płatną dostawę), kolejno możliwość dostawy za pobraniem, ale powyżej 6tys zł ! No i przede wszystkim 3 500 sprzedanych towarów, to dość dużo zważywszy na to, że sklep istnieje te kilka ( =2 ?) miesięcy. :hmm:A i teraz najciekawsze, firma zarejestrowana w bloku mieszkalnym! :roll: na osobę fizyczną, a serwer strony w Niemczech, tu pojawia się pytanie, czy to ktoś z Niemiec wskoczył na Polski rynek i wpisał sobie pierwszy lepszy adres, czy jakiś Polak tak "umiejętnie" prosperuje na własnym rynku.

Wydaje mi się, że ten sklep to jedna wielka lipa, cieszę się bardzo, że trafiłam dziś na to forum i upewniłam się w tym, że nie ma co się łaszczyć tylko znaleźć, sklep inny internetowy z odbiorem osobistym, albo jakiegoś pewniaka, długo będącego na rynku. Myślę, że wiele osób w świątecznym szale zakupowym, zamówi tam towar, wyda kasę i na tym się zakończy ten cały biznes z tą "firmą".. a jeszcze zapomniałam, dodać 2 dni temu napisałam do nich maila, oczywiście odpowiedzi nie dostałam, miałam więc dziś do nich dzwonić, ale w takiej sytuacji to widzę, że nie ma sensu. A najgorsze, że jak kupuje się tego typu sprzęt to nie są to małe sumy bo ok 1000zł dla przeciętnego Polaka, to uważam jest sporo. Nauczka z tej "lekcji" jest taka, że przed zamówieniem czegokolwiek, należy najpierw dużo poszperać w opiniach i na forach, albo odbierać towar osobiście. Ehhh, no i teraz przypadłoby się nasłać na nich policję, żeby wybadała kto, co i jak. Obawiam się jednak, że zanim by się zajęli tą sprawą, to Pan x byłby już za granicą z niemałą sumką, ale kto wie, może przed świętami o owej firmie dowiemy się z Uwagi, lub innego tego typu programu :niewiem:
 

mikq1991

New member
Również widziałam te oceny i cały czas pojawia się Pani B. która sklep nie wiadomo jak zachwala :) czytałam, też jej wypowiedzi na innych forach i na prawdę sądzę, że jest to osoba powiązana z tą "działalnością" rodzina, pracownik, właściciel i nie wiele to ma wspólnego z faktycznym zamówieniem. Tak czy siak ja sobie ten sklep odpuściłam, znalazłam tv i ekspres w agito.pl - jest odbiór osobisty, blisko domu, więc tam ten "zestaw" zakupię. Przynajmniej dostanę towar i zapłacę bezpośrednio przy odbiorze, nie ma żadnej ściemy, sklep działa od długiego czasu i ma same pozytywne komentarze. Nie ma się co łaszczyć na niską cenę u TEGO sprzedawcy, skoro zapłacimy,a towaru nie dostaniemy... :(
 

febris

New member
hm..

Ja niestety dałam się skusić i od razu zapłaciłam. Wcześniej wpadłam tylko na stronkę na której były wymienione pochlebne opinie. W najgorszym wypadku będę stratna 1400 zł. Czas oczekiwania 2-7 dni kurier. Dam znać jak dotrze do mnie sprzęt / albo nie dotrze.

Odnośnie negatywnych opinii to nigdzie nic nie wyczytałam argumentów oprócz "mają kiepską stronę internetową", mają "za niskie ceny". Ceny są rzeczywiście niskie...ale należy pamiętać, że np. w saturnie promocje -70% też się zdarzają! Po kontakcie z pracownikiem wnioskuje że mają kilka sztuk które sprzedają w promocji i już.

Jeżeli nie otrzymam sprzętu to wybiorę się na policję.

Poza tym niech ktoś poda namiar na wypowiedź w której ktoś powiedział ile zapłacił jak długo czekał na przesyłkę i czy sprawa została doniesiona jako kradzież.

Jeżeli chodzi o wysyłki za pobraniem to jeszcze rozumiem, bo moze firma chce mieć ciągłość zachowaną, a klienci bywają różni. np. tacy którzy się rezygnują w ostatnim momencie czyli po przywitaniu kuriera. Firma wtedy ponosi straty transportu.

Rozmawiając z faciem przez telefon, poza tym powiedział że aby dostać przesyłkę za pobraniem należy napisać maila z prośbą o to.

Bardziej mnie ciekawi wersja odnośnie gwarancji. ponieważ dostaje się
"Karty gwarancyjne, które Kupujący otrzymuje wraz z towarem standardowo nie są podbijane. Wraz z przesyłką dostarczane są pieczątki-naklejki, które po sprawdzeniu otrzymanego towaru należy przykleić na karcie gwarancyjnej, w miejscu przeznaczonym na pieczęć sprzedawcy." ----ciekawa jestem co na to salon canona hehehe
 

djwest

Member
Ja niestety dałam się skusić i od razu zapłaciłam. Wcześniej wpadłam tylko na stronkę na której były wymienione pochlebne opinie. W najgorszym wypadku będę stratna 1400 zł. Czas oczekiwania 2-7 dni kurier. Dam znać jak dotrze do mnie sprzęt / albo nie dotrze.

Odnośnie negatywnych opinii to nigdzie nic nie wyczytałam argumentów oprócz "mają kiepską stronę internetową", mają "za niskie ceny". Ceny są rzeczywiście niskie...ale należy pamiętać, że np. w saturnie promocje -70% też się zdarzają! Po kontakcie z pracownikiem wnioskuje że mają kilka sztuk które sprzedają w promocji i już.

Jeżeli nie otrzymam sprzętu to wybiorę się na policję.

Poza tym niech ktoś poda namiar na wypowiedź w której ktoś powiedział ile zapłacił jak długo czekał na przesyłkę i czy sprawa została doniesiona jako kradzież.

Jeżeli chodzi o wysyłki za pobraniem to jeszcze rozumiem, bo moze firma chce mieć ciągłość zachowaną, a klienci bywają różni. np. tacy którzy się rezygnują w ostatnim momencie czyli po przywitaniu kuriera. Firma wtedy ponosi straty transportu.

Rozmawiając z faciem przez telefon, poza tym powiedział że aby dostać przesyłkę za pobraniem należy napisać maila z prośbą o to.

Bardziej mnie ciekawi wersja odnośnie gwarancji. ponieważ dostaje się
"Karty gwarancyjne, które Kupujący otrzymuje wraz z towarem standardowo nie są podbijane. Wraz z przesyłką dostarczane są pieczątki-naklejki, które po sprawdzeniu otrzymanego towaru należy przykleić na karcie gwarancyjnej, w miejscu przeznaczonym na pieczęć sprzedawcy." ----ciekawa jestem co na to salon canona hehehe
Co ty człowieku żartujesz ? Od kiedy kurier jeździ 2-7 dni ?:hmm:
Jak jesteś taki bogaty że dla Ciebie 1400 to drobne (bo tak wnioskuję z Twojej wypowiedzi) to chyba każdy potraktuje Twój wpis jako wpis pracownika tego sklepu
 
Ostatnia edycja:

febris

New member
Odnośnie firmy kurierskiej to wiadoma sprawa jest, że przesyłki na drugi dzień docierają - nie wiem co w tym takiego dziwnego. Priorytetowe paczki dochodzą do 3 dni na poczcie, a kurier którego usługi są droższe miałby dostarczać paczki w ile dni? 8? Nie wiem z jakich firm korzystałeś.

Poza tym nie mam w zwyczaju bezsensownie się stresować. Tak jak pisałam dam, znać czy regulaminowo przyjdzie do mnie przesyłka.

I proszę ponownie o opinie osoby która realnie straciła pieniądze (nie została dostarczona paczka z zakupionym sprzętem).
 

marekdbr

New member
Dobra, zobaczymy, sam jestem ciekaw. Ale te ceny po prostu przekonuja czlowieka, ze cos jest nie tak. To jest za duza roznica cenowa, nawet jak by bral bezposrednio z chin czy japonii ;D haha ;)

Pozdrawiam i z niecierpliwoscia czekam na dalszy rozwoj wydarzeń
 

BaRiBaL

Member
I proszę ponownie o opinie osoby która realnie straciła pieniądze (nie została dostarczona paczka z zakupionym sprzętem).

Pewnie przyjdzie z tydzień poczekać na lament tych co się połasili na 'cud-cenę' ponieważ tematowy sklep pojawił się w wyszukiwarkach ceneo, skąpiec etc. dopiero kilka dni temu.
Ludzie, którzy tam wysłali swoje pieniądze będą czekać te 7 dni na kuriera bo przecież w sklepie napisali, że tyle się czeka.. :fool:
Kilka opinii negatywnych:
Sklep Sontel - opinie internautów o sklepie internetowym
Opinie o sklepie internetowym sontel.pl - Forum użytkowników systemów Minolta KonicaMinolta SonyAlfa
sontel.pl - Kobieta - Forum Gdańsk, Gdynia, Sopot.
I pozytywne:
sontel.pl: Opinie o sklepie na Opineo.pl
Aż 3 na 3500 sprzedanych produktów :fool:

Czytając niektóre wypowiedzi z powyższych linków aż dziw bierze jak ludzie potrafią być naiwni żeby nie powiedzieć dosadniej. Wystarczyło poświęcić minutę na przeczytanie regulaminu sklepu żeby zauważyć, że coś z nim jest nie tak, kolejne 5 min. w googlach na sprawdzenie domeny, opinii o sklepie czy raczej ich braku.
Jedyny IMO zauważalny plus sklepu to ważny certyfikat SSL dla domeny (a za jego otrzymanie to się chyba zwykle płaci), chociaż podmiot certyfikujący czyli Geotrust ma w swojej ofercie 30 dniowy trial i być może z niego tu skorzystano).
 

djwest

Member
Odnośnie firmy kurierskiej to wiadoma sprawa jest, że przesyłki na drugi dzień docierają - nie wiem co w tym takiego dziwnego. Priorytetowe paczki dochodzą do 3 dni na poczcie, a kurier którego usługi są droższe miałby dostarczać paczki w ile dni? 8? Nie wiem z jakich firm korzystałeś.

Poza tym nie mam w zwyczaju bezsensownie się stresować. Tak jak pisałam dam, znać czy regulaminowo przyjdzie do mnie przesyłka.

I proszę ponownie o opinie osoby która realnie straciła pieniądze (nie została dostarczona paczka z zakupionym sprzętem).
Nie rozumiem twojej wypowiedzi ... chodzi mi o to że czas dostawy kurierem 2-7 dni to chyba trochę za długo, bo przecież pisałeś o kurierze a nie o poczcie więc po co kombinujesz ? Ja zawsze zamawiam DHL i idzie szybko, zamówiony towar kurierem idzie max 2 dni i do tego się odniosłem a ty mi robisz jakieś wywody:fool:
 

marekdbr

New member
2 dni robocze to max dla kurierow, jeszcze nie zdarzylo mi sie ze szla dluzej, raz nawet jak pomylili i wyslali gdzies kolo olsztyna to bylo w 2 dni.

ps. napisalem maila odnosnie sprzetu do tego pana ze sontelu i brak odpowiedzi ;)
 

centurion06

New member
Nie wiem z kont u was bierze się zwłoka na maile. Moi znajomi pisali czy jest możliwe wysłanie telewizora za 2 tyś do 5 tyś za pobraniem odpowiedź przychodziła po góra godzinie,zawsze nie ma problemu proszę w zamówieniu podać dokładny adres i słowa pozdrawiam. Nie czytałem jeszcze maila ,który by mówił o tym że X został oszukany przez sklep Sontel.Moim zdanie pytanie powinno brzmieć czy jest możliwa sprzedaż telewizora samsung UE46D8000 w cenie 2745 zł .Technologia LCD,Plazma i LED są stare więc koszty wdrożenia i wymyślenia tych technologii już dawno się zwróciła producentom ,WI FI to też nie nowość procesory do wyświetlanie polepszonego obrazu i mikroprocesory to też nie majątek. Więc jeżeli jest osoba lub osoby, które zostały oszukane przez Sontel proszę o wpis na forum i powiadomienie Policji, Policja nie może reagować na to że dana firma może oszukać klienta tylko na to ze został oszukany.Proszę o wpisy oszukanych,a skoro takich nie ma bo za zgłaszanie nie rzeczywistych przestępstw i pomawianie kogoś o nie to są odpowiednie paragrafy w KK.
Pozdrawiam i czekam jak to jest naprawdę z tym sklepem Sontel.
 

doc.S

New member
A ja kupiłem u nich czajnik za 129 zł. szybka dostawa i chyba mnie polubili bo dorzucili GRATIS telewizorek TH-103PF12 (taka fajna plazma od Panasonica do domku na działce). Poza tym wygrałem u nich zagraniczną wycieczkę na Kajmany - full-opcja i all-iclusive. Napisali, ze się tam spotkamy, bo właściciele Sontel-a już dawno tam są i piją drinki z palemką na koszt naiwnych poszukiwaczy mega-okazji. :)))

Jak dzieci....
 

panorafix

Member
A ja kupiłem u nich czajnik za 129 zł. szybka dostawa i chyba mnie polubili bo dorzucili GRATIS telewizorek TH-103PF12 (taka fajna plazma od Panasonica do domku na działce). Poza tym wygrałem u nich zagraniczną wycieczkę na Kajmany - full-opcja i all-iclusive. Napisali, ze się tam spotkamy, bo właściciele Sontel-a już dawno tam są i piją drinki z palemką na koszt naiwnych poszukiwaczy mega-okazji. :)))

Jak dzieci....
Dobre,dore:D
 
Do góry