Kupno TV 65 Cala 4k do 6000 tyś

barburian

New member
Bez reklam
Ips

Witajcie, właśnie wróciłem ze sklepu z papierkami na mojego Soniacza, którego dostanę za 2-3 dni. Zagiąłem dziś ekipę mediamarktu kiedy to wyciągnąłem srebrnego pendrive'a z samplami 4k, Full HD, motion test. Obsługa podjarana podłączyła urządzenie pod TV i zaczęliśmy seans ha ha.

Moje odczucia:
FHD- Spoko obraz (w porównaniu z moim 32" Samsungiem Soniak górą);
4k- EPIC WIN. Chyba nie muszę komentować. ;)
Motion test- skoki między klatkami, aczkolwiek winię tu brak doświadczenia obsługi w konfiguracji TV. Na Standardowych ustawieniach kwadracik biały na czarnym tle klatkował ale był wyraźny. Porównaliśmy z Samsunkiem z serii K 55 calowym gdzie kwadracik poruszał się płynnie ale miał smugi i był nie wyraźny.

Pobawię się ustawieniami telewizora i zdam relację, może komuś pomogę w wyborze takiego lub podobnego TV.





Zdecydowałeś się na IPS-a , czemu nie na LG ? 65UH8507 lub 65UH950V
To zdecydowanie lepsze IPS-y
 

Rafal8

Member
Ja brałem za 4300 na50 dołączyli do raty 2.6zl koszt kredytu 130zl. W RTV też brałem cos na raty w święto trzech Króli przez internet i tam nic nie naliczyli. Jeden i drugi kredyt z tego smego banku.
 

Emeka

Member
Dodatkowo w MM mają obecnie promocje na usługi Orange. Akurat miałem kupować synowi kartę na doładowanie lub abo. Przy zakupie tv (wspomniany przeze mnie Sony 65W855c za 5100 zł po rabacie), podpisałem u nich umowę z Orange na 2 lata za 34,90 zł/mies (rozmowy i sms bez limitu, internet 5gb) i dostałem za to bon na 600 zł, który mozna było wykorzystać przy zakupie tego tv.
A raty rzeczywiście dodatkowo kosztują ok. 3 zł/mies. Da się przeżyć.
 

bunioslaw

New member
Witam

również zastanawiam się nad zakupem tego SAMSUNG UE60KS7000S w MM do jutra jest ta promocja 15% na ten telewizor co daje cene 5500 zł czy wart jest takiej ceny? zastanawiam się czy warto już kupić jaki kolwiek tv(ten jest moim faworytem) czy lepiej poczekać 1 miesiąc czy dwa może ceny spadną bardziej i wyjdzie coś nowego?

Pozdrawiam
 

pepka

Member
Bez reklam
Jeżeli pojawią się nowe modele, to najniższe serie. Średnia i wyższa półka to minimum lato. Co do ceny, możliwe że kilka złotych zleci, tylko może być wtedy problem z fabrycznie zapakowanym egzemplarzem.
 

Boryxs

New member
a czy taka promocja jak w MM 15% zdaza sie co jakis czas w MM/Saturnie? Czy to jakas super okazja i lepiej brac cos do jutra?
 

pebe86

Member
Bez reklam
Również śledzę promocje regularnie, i wydaje mi się że ta była najkorzystniejsza od dawna. Bowiem zazwyczaj było tak, że jak były raty 0%, to nie było rabatu technologicznego lub innych bonów.
Teraz można było skorzystać i z rat 0%, jak i relatywnie bardzo dobrych cen (większość tv miała i ma ceny poniżej najniższej ceny na ceneo).

Owszem, raty nie są całkowicie 0% (dochodzi jakiś koszt 2,7 zł do raty) ale to mimo wszystko bardzo dobra oferta kredytowa.

Ja wróciłem dzisiaj do domu z 60KS7000. Swoje przeczytałem, ale "zaryzykowałem" ;) Mam nadzieję że obędzie się bez zgrzytów.
Wyszedł 5500 zł, podczas gdy najtaniej obecnie na ceneo 6000 zł. Więc oferta dobra.

Reasumując- być może za jakiś czas pojawi się podobna oferta, może minimalnie lepsza, ale nie spodziewam się już jakichś znacznych ruchów cenowych. Nie licząc modeli z najwyższej półki po kilkanaście tysięcy, bo tam może coś jeszcze spaść. Ale w przedziale cenowym 3000-8000 zł myślę że zeszłoroczne serie osiągnęły już taki poziom cenowy, że znacznych zmian nie będzie (w stosunku do tej obecnej promocji w MM).
 

mypenza

New member
Dzięki ludzie za pomoc w wyborze mojego wymarzonego pudła. Gdyby nie wy mógłbym ostro wtopić, mając na oku kilka modeli, które już były na wyciągnięcie mojej ręki. Ten wątek wbrew pozorom dużo mnie nauczył i chętnie w przyszłości pomogę komuś wyrazić swoją opinie. Jesteście świetni i chwała wam za to. :)

@Offtop:
Podzielę się z wami moimi wrażeniami kupna TV z zamierzchłych lat. Otóż kilka lat temu kupiłem 2 TV LCD (mój już miał podświetlanie LED- Samsung 32"), drugi to był właśnie Sony Bravia 48". Rocznikowo modele te wychodziły podobnie więc nie oczekiwałem zbytnio dużej rozbieżności między nimi a ku mojemu zaskoczeniu mój Samsung bił Sonego z każdej strony. Zaznaczam, iż obydwa modele miały już FHD.

Z początku Sony miał problem z formatami video z USB. Później świrował soft, aż w końcu wylądował w serwisie gdzie wymieniono moduł związany z pamięcią. Mój Samsung hula do dziś choć też ma problemy z odtworzeniem filmów kodowanych w tych nowszych formatach/kodekach.

Przykład z autopsji kiedy to zajechałem do MediaM. i wyciągnąłem pendrive z samplami 4k i FHD + testery matryc. Odziwo Sony łyknął wszystko i Samsung podobnej klasy też. Natomiast z LG w podobnej cenie już były problemy bo TV się wyłączał podczas wyświetlania video. Sprzedawca z góry powiedział, że odradza zakupu LG z końcówką 615V czy coś takiego co się potwierdziło na sklepie.

Zaznaczam, iż nie jestem fanboyem danych marek, po prostu nauczyłem się weryfikować rynek zanim coś kupie a chyba nie ma w tym nic złego. ;)

@Topic:
kiki szacun ogrom za tego linka. :D Wszyscy macie u mnie dobre piwko ;)

1. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć coś na temat tego AndroidTV ?
2. Jak z Aktualizacjami?
3. Problemy z softem?
 

bunioslaw

New member
A jak jest z gwarancją w przypadku Samsunga KS7000 jeśli chodzi o martwe piksele? powiedzmy że kupię ten TV będą jakieś martwe piksele to mogę go wymienić? a co np po okresie gwarancji jeśli takie się pojawią?
 

pebe86

Member
Bez reklam
Najbezpieczniej kupić przez internet, wtedy masz 14 dni na zwrot.
Chociaż mi w MM wczoraj też powiedzieli że mogę w ciągu 14 dni zwrócić towar (mimo zakupu w sklepie stacjonarnym), a jeśli nie był brany na raty to nawet w przeciągu 30 dni. Weryfikowałem to też w informacji sklepu.

A jeśli bad pixele pojawią się po gwarancji to sam się zastanów, czy Ci go wymienią. Odpowiedź przecież jest oczywista...
 

bunioslaw

New member
Noo tak wiadomo spraw... z tego ci widzę to właśnie kupiłeś ten tv który planuje dzisiaj w tej samej promocji kupić.. jak wrażenia czy miałeś problem z tą obudową z tyłu i jakimiś pikselami ?
 
Do góry