Kupno TV 65 Cala 4k do 6000 tyś

bobtong

Member
no to się wybiorę chyba dziś :D myśle jeszcze o lg uh950 wiem że ma matryce ips i wszystkie wady z tym związane i to jest to samo co uh7707 i 8503 ale wygląd ma prze kozacki :D
 

mypenza

New member
Ja dziś właśnie jadę zamawiać tego PANASONIC TX-65DX750E. Mam nadzieję, że się na nim nie zawiodę... ;) Specjalnie odstawiłem xboxa, żeby móc czerpać przyjemność z gry w Forza Horizon i przede wszystkim Kinect. <3

EDIT:
Czy tryb HDR można włączyć w trybie GRA nie zależnie od roździelczości (1080p/4k) ?
 
Ostatnia edycja:

bobtong

Member
kurde w moim rejonie już w ogole nie ma takich tv jakich bym chcial na dzień dzisiejszy :( ciekawe czy bedzie dostawa od poniedziałku czy po prostu chcą się już pozbyć nie moge się dodzwonić na infolinie do nich
 

mypenza

New member
Potwierdzam u mnie w Legnicy w obydwu media towar do godz 11 był, niestety się spóźniłem. Pan w sklepie uporczywie próbował mi wcisnąć Sony KD-65XD7505. Ktoś się wypowie na temat tego TV ?

Matryca IPS, 120Hz, HDR, 10Bits, input lag: 31ms.

Po rabacie -15% za ten TV chcą 6199zł. Czy warto dopłacić? Nie mam zdania jeżeli chodzi o Sony i TV. :/
 

Emeka

Member
A ja zastanawiam się nad zejściem w dół skoro nie ma tego Panasa i wybór Sony 65W855c. Bardzo dobre opinie w różnych testach, przede wszystkim b. dobra jakość obrazu. Nie ma 4K co w tym momencie nie jest najważniejsze. No i jest ok. 900 zł tańszy od Panasonica.
 

84adrian

New member
Po przebojach z samsungiem ks7000 zdecydowałem się na dx750.
Jeśli chodzi o wykonanie to zupełnie inna klasa niż samsung.
Ramka z metalu, a nie plastiku.
Przede wszystkim skręcany a nie klejony.
Kupiony w MM w promocji -15%, nowy, nie z ekspozycji.
Obym po włączeniu i sprawdzeniu nie musiał jeździć jak głupi i wymieniać.
Uboższy smart tv to nie problem.
Zastanawia mnie jedynie wsparcie dla tego modelu po wycofaniu się mozilli...
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Wybór padł na Sony KD-65XD7505 i wszystko w temacie :) Po testuje sample 4k to się wypowiem czy warto było.

Koniecznie podziel się wrażeniami, bo opinii o tym tv jest w necie mało. Aż dziwne, bo ma całkiem rozsądny stosunek ceny do wielkości.

Do posiadaczy Panasa DX750- jak wypada obsługa mkv? Czy tv ma tvn player'a?
 

mataman

New member
Bez reklam
Panas na papierze odstaje tylko gorszym wypełnieniem skali DCI. Reszta parametrów w tym średnia wartość HDR jest taka sama jak w ks7000. A nie ma problemów samsunga. Soft ma być dalej rozwijany przez samego Panasonica.
 

mypenza

New member
Witajcie, właśnie wróciłem ze sklepu z papierkami na mojego Soniacza, którego dostanę za 2-3 dni. Zagiąłem dziś ekipę mediamarktu kiedy to wyciągnąłem srebrnego pendrive'a z samplami 4k, Full HD, motion test. Obsługa podjarana podłączyła urządzenie pod TV i zaczęliśmy seans ha ha.

Moje odczucia:
FHD- Spoko obraz (w porównaniu z moim 32" Samsungiem Soniak górą);
4k- EPIC WIN. Chyba nie muszę komentować. ;)
Motion test- skoki między klatkami, aczkolwiek winię tu brak doświadczenia obsługi w konfiguracji TV. Na Standardowych ustawieniach kwadracik biały na czarnym tle klatkował ale był wyraźny. Porównaliśmy z Samsunkiem z serii K 55 calowym gdzie kwadracik poruszał się płynnie ale miał smugi i był nie wyraźny.

Pobawię się ustawieniami telewizora i zdam relację, może komuś pomogę w wyborze takiego lub podobnego TV.

PS
Jeden ogromny minus za tego androidTV, który strasznie muli po włączeniu TV. Po chwili działa normalnie płynnie. Być może podłączenie mojego Pena wykryło nowe urządzenie i instalowało katalogi konfiguracyjne.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Parametry parametrami a na żywo może być zupełnie co innego :)

Na żywo jest podobnie. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Wybrałem 65DX750, bo nie odstawał od KS7000 w kwestii obrazu, nie ma problemów z jakością wykonania oraz ukrytych wad matrycy w postaci martwych pikseli, a także za różnicę w cenie praktycznie kupiłem Xbox One S :)
 
Do góry