Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

strazakp

Banned
Właśnie przenosiłem sobie swojego starego Samsunga 40" (LE40B651) do sypialni gdzie wczesniej mialem 32". Troche duży bo stary model gdzie ramki byly jeszcze niezwykle szerokie ;-) Trudno....ale...obraz jest super! Nie mogę się nadziwić -bo nie doceniałem go jakos wczesniej- ze ten tv ma tak dobra jakość obrazu a ma juz 8lat. Ten obraz mocno się poprawil gdy odkrylem kilka mcy temu funkcje MotionPlus a jak ja wlaczylem to WOW :) Gdyby nie to ze ma tylko 40" to na pewno w salonie nie kupowalbym nowego tv. Teraz wisi w sypialni i właśnie delektuje sie tym obrazem oglądając mecz na nsport+ :) Jest tu 100Hz ale nie ma 4k, hdr i super procesora a obraz żyleta.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma jak po 8 latach odkryć nowe funkcje.
Mój znajomy odkrył po długim czasie, że ma 3 bieg skuterze ;)
Także nie jesteś wyjątkiem.
 

strazakp

Banned
Tak patrzę na tego Samsunga i chyba to wszystkie samsungi slyna z tak dobrych i soczystych kolorów bo jak oglądałem w sklepie ks7000 to właśnie on tez się wyroznial do innych marek stojących w pobliżu. Mu jakos się podobają takie wyraziste kolory. Gdyby nie wady ks7000 to pewnie bym go brał bo w tej cenie to naprawde ma wszystko dla każdego.
 

Malix7

Member
Właśnie przenosiłem sobie swojego starego Samsunga 40" (LE40B651) do sypialni gdzie wczesniej mialem 32". Troche duży bo stary model gdzie ramki byly jeszcze niezwykle szerokie ;-) Trudno....ale...obraz jest super! Nie mogę się nadziwić -bo nie doceniałem go jakos wczesniej- ze ten tv ma tak dobra jakość obrazu a ma juz 8lat. Ten obraz mocno się poprawil gdy odkrylem kilka mcy temu funkcje MotionPlus a jak ja wlaczylem to WOW :) Gdyby nie to ze ma tylko 40" to na pewno w salonie nie kupowalbym nowego tv. Teraz wisi w sypialni i właśnie delektuje sie tym obrazem oglądając mecz na nsport+ :) Jest tu 100Hz ale nie ma 4k, hdr i super procesora a obraz żyleta.



No właśnie to mnie najbardziej zadziwia, ja mam w drugim pokoju z 10 letniego Samsunga i jak ostatnio oglądałem coś na nim to mi kopara opadła jaki jest dobry obraz, czerń czarna jak smoła i w ogóle głębia niebo a ziemia, nie rozumiem tego dlaczego to wszystko poszło do tyłu.
Strażak filmiki na tym Sonym w youtube działają ci w 4k normalnie? bo chyba w Panasiu miałeś z tym problem.
 

strazakp

Banned
Strażak filmiki na tym Sonym w youtube działają ci w 4k normalnie? bo chyba w Panasiu miałeś z tym problem.
No właśnie 4k odbieram normalnie na Sony :) W Panasie byl problem nawet by bylo fullhd a tutaj jest i fullhd i 4k a widac to zarówno po tym co jest napisane ale również po jakości obrazu.
 

Idaho70

Member
Może i ja przeniosę swój stary TH-42PV80P na nowe mieszkanie, może tez odkryję jakieś nowe funkcje :D i trochę zaoszczędzę :D

A przy okazji, szukałem TX-50DX750E, ale w sklepach nie ma, najtaniej 4.900 przez morele.
Jest jeszcze X-50DX780E, w Euro, który podobno różni się tylko dodatkowym tunerem, czy ktoś to faktycznie może potwierdzić?

Jeszcze raz oglądałem XD8505 i jest OK, aczkolwiek sprzedawcy ciągle sugerują, że po plazmie to tylko matryca VA.
 

jaro0508

Member
No to mi wytłumaczcie jak to jest ze starszy sprzęt - a sam mam takowy (tv sony) świecą rewelacyjnie! a te nowe ustrojstwa za które żądają dużej kasy maja tyle mankamentów... a i trwałość ich jest krótsza... czy to znów czysty marketing?????
 

Idaho70

Member
No to mi wytłumaczcie jak to jest ze starszy sprzęt - a sam mam takowy (tv sony) świecą rewelacyjnie! a te nowe ustrojstwa za które żądają dużej kasy maja tyle mankamentów... a i trwałość ich jest krótsza... czy to znów czysty marketing?????
Tak jak wcześniej pisał pepka, po prostu nas doją :(

I tak jest ze wszystkim: samochody, telefony i AGD, a my się nakręcamy :)
 

Malix7

Member
Mi się wydaję że to podświetlenie led jest do d.... w starych było inne, nie było led bardziej prądożerne ale lepsze chyba.
 

danielde77

New member
No to mi wytłumaczcie jak to jest ze starszy sprzęt - a sam mam takowy (tv sony) świecą rewelacyjnie! a te nowe ustrojstwa za które żądają dużej kasy maja tyle mankamentów... a i trwałość ich jest krótsza... czy to znów czysty marketing?????

Bo teraz pakują do TV wiele bezużytecznych bajerów windując cenę a jednocześnie zapominając o jakości obrazu. Po co komu 4k jeśli obraz jest słabej jakości. 6 lat temu kupiłem 43 cale lg na ips za 2,5 tys. Teraz za tą samą kwotę kupiłem 50 cali sony na VA. Nawet w sklepie widziałem, że obraz jest lepszy zwłaszcza kontrast i czerń. Jednak jak postawiłem obok siebie w domu te dwa TV to różnica na niekorzyść starego TV była ogromna, nawet się tego nie spodziewałem. Więc jeśli ktoś kupuje TV zachłystując się nowymi technologiami to niech nie dziwi się, że jego stary TV świecił lepiej. Bo wtedy wyznacznikiem wyboru była jakość obrazu.
 

danielde77

New member
Mi się wydaję że to podświetlenie led jest do d.... w starych było inne, nie było led bardziej prądożerne ale lepsze chyba.

Nawet jak dasz super hiper podświetlenie do słabej matrycy to będziesz miał słaby obraz. Obecne technologie dopiero raczkują więc na dobry obraz przyjdzie troszkę poczekać.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
podświetlenie Led jest jedną z przyczyn pogorszenia jakości obrazu. Dopiero Led z technologią kropek kwantowych poprawia sytuację, czy raczej obraz przypomina to co widzieliśmy przy ccfl. Ale tak czy siak z LCD już nic więcej nie wycisną bo nie ma jak. Przyszłość to oled co już widać. Tylko Samsung jest uparty bo nie chce dogadać się z LG.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL wprowadza modele 55 i 65" z kropką kwantową w super cenach.
Pięknie wyglądają, mają dwa piloty specjalne, Głośniki JBLa, Android, Kodi, MxPlayer, Quad Core, Specjalna powłoka antyrefleksowa, Android 6,0, Specjalna podstawka, Matryca Samsunga serii KS 9 QD, bezramkowy, HDR 10,
 

strazakp

Banned
Może i ja przeniosę swój stary TH-42PV80P na nowe mieszkanie, może tez odkryję jakieś nowe funkcje :D i trochę zaoszczędzę :D

A przy okazji, szukałem TX-50DX750E, ale w sklepach nie ma, najtaniej 4.900 przez morele.
Jest jeszcze X-50DX780E, w Euro, który podobno różni się tylko dodatkowym tunerem, czy ktoś to faktycznie może potwierdzić?

Jeszcze raz oglądałem XD8505 i jest OK, aczkolwiek sprzedawcy ciągle sugerują, że po plazmie to tylko matryca VA.

50dx750 za 4900???? Za tyle to jest 58dx750!!!
Weź sobie kup Sonego i zobacz jak to w domu wygląda. Sprawdzisz czy ci pasuje a jak nie to zwrócisz bo masz na to 14dni...tylko kup przez Internet.
 

strazakp

Banned
TCL wprowadza modele 55 i 65" z kropką kwantową w super cenach.
Pięknie wyglądają, mają dwa piloty specjalne, Głośniki JBLa, Android, Kodi, MxPlayer, Quad Core, Specjalna powłoka antyrefleksowa, Android 6,0, Specjalna podstawka, Matryca Samsunga serii KS 9 QD, bezramkowy, HDR 10,

Cóż to za model TCL i jaka cena?
 

marekdbr

New member
Jeśli się nie mylę modele P60. Sam czekam na test kikiego i chyba biorę 65 cali jak będzie test pozytywny :D

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jeśli się nie mylę modele P60. Sam czekam na test kikiego i chyba biorę 65 cali jak będzie test pozytywny :D

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Niemożliwe by P60 były z quantum dot.
TCL przeprowadził już wstępną kampanię marketingowo informacyjną.
Gdyby miały quantum dot to już by podali taką informację.
 

strazakp

Banned
Strażak rozważasz jeszcze zwrot Sonego z jakich ustawień obrazu najbardziej jesteś zadowolony.

Oczywiście ze rozważam ;-) póki mam możliwość (a dostałem taka na 30dni) to nic nie jest pewne.
Ustawień? Wybrałem "własne" i ustawiłem wszystko metoda prób i błędów pod siebie. Wydaje mi się ze juz mam OK ustawione.
 
Status
Zamknięty.
Do góry