kupilem panasa pv80

eragon64

New member
wczoraj kupilem panasa PV80 w euro agd za 3540 jest to moj wybor lecz czy przy docieraniu plazmy ogladajac dvd HDMI trzeba wlaczac zoom by znikly paski panoramy czy mozna je zostawiac i przez jaki okres czasu tak robic. pozdrawiam.
 

sittek

New member
Proszę nie cytować (powtarzać) ostatniej wypowiedzi. ArtS :)

na czym polega docieranie ? czy nieumiejętne oglądanie tv może zniszczyc sprzęt? czy docieranie także jest potrzebne w przypadku lcd?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Z moderatorskiego obowiązku poproszę Cię o niecytowanie ostatniej wypowiedzi. To zbędne powtórzenie.

Wracając do Twojego pytania:
Docieranie sprowadza się do zachowania dwóch warunków: przez pierwsze 200 godzin ustawiasz możliwie małe wartości jasności, kontrastu i nasycenia kolorów oraz nie dopuszczasz do tewgo, aby obraz wypełniał niecały ekran (czarne pasy).

Problem powidoków nie dotyczy LCD. Dziesiejszych zaś plazm w coraz mniejszym stopniu.

ArtS :)
 

sittek

New member
czyli w przypadku dzisiejszych plasm,np. Panasonic 37PX80B należy stosować taką procedure czy nie?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Popieram przedmówcę. Nawet jeśli nie jest to konieczne, to dlaczego z tego rezygnować?

ArtS :)
 

sittek

New member
dzieki za porady. naprawde są cenne,gdyż nie wiem czy w instrukcji obsługi są zawarte te cenne rzeczy a posiadaczem płaskiego mam stac się pierwszy raz w życiu. Korzystając z okazji może otrzymałbym od Was ostateczną poradę. Jestem zdecydowany na panasonica. Koniec kropka. W sklepach wielokrotnie porównywałem obraz z lcd ( 32LXD700) oraz plasmy (TH-37PX80). I tutaj co co obrazu stwierdam jednoznacznie,że obraz z plasmy jest głębszy i mniej męczący. Kilka razy widziałem oba z tego samego sygnału. jednakże nie wiem do końca czy ustawienia (nie wiem czy kalibracja) nie są skierowane w kierunku klienta zainteresowanego plasmą a nie lcd. W LCD obraz był przejaskrawiony, choc naprawdę ładny i ostry (czy to z SD czy HD). Obraz z plasmy był mniej ostry ale przyjemniejszy w odbiorze. Nie wiem, może w lcd tez mozna tak ustawić aby obraz był mniej przejaskrawiony i bardziej ciemny. Dlatego mam pytanie: czy lcd 32LXD700 przy odpowiednich ustawieniach może dawać taki sam obraz jak plasma TH-37PX80?? Co do wielkości to oba są optymalne. POnadto pojawiło sie nowe lcd TX-32LX85. Czy ten ma podobny obraz do swojego poprzednika?(poprzedni model jest nadal droższy.....)
Dziękuję z góry za cenne porady i pozdrawiam.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Chyba jesteś pierwszy, który pisze, że w sklepach preferuje się plazmy, zazwyczaj mówi się o lobby LCD które to są częściej doradzane i nakłania sie na nie nieświadomych klientów, pokazując jak to w sklepie przy całkiem innych warunkach oświetleniowych (nie porównywalnych z domowymi) LCD ma pewne fory i lepiej wygląda obraz na nim.

Co do obrazu to nawet dziś moja druga połówka jakieś 2h temu westchnęła z zadowolenia i powiedziała " jak to dobbrze, że mamy tą plazmę, oczy się tak nie męczą" czy jakoś tak w tym stylu. Takiej głębi obrazu - kolorów nie uzyskasz w LCD, na pewno nie w takim przedziale cenowym co u plazmy, no i wiadomo LCD "świeci", może się to da nieco ograniczyć, ale za pewne kosztem obrazu.... wybór należy do Ciebie ale ja bym stawiła na plazmę jeśli nie będziesz ciągle grywał "na tv" ;) Może jeszcze pomyśl nad rozmiarem panelu, bo na prawdę warto mieć możliwie największy, zwłaszcza jeśli miałbyś powiesić tv na ścianie, wtegy po kilku dniach jakby maleje ;)
 

sittek

New member
ten tekst o małzonce to drukuję w celu dalszego wykorzystania :)
a co do promocji skpepowych...mieszkam w UK. Tu jest wszystko odwrotnie, więc i może plasmy są na topie:) generalnie lcd jest dla mnie za jaskrawy. a patrząc na plasme oczy sie nie męczą. A co do wielkości to do ekranu będę miał od 2,5-do 3 metrów maksymalnie....o HD to na razie nie myslę.więc chyba 37 wystarczy. Na scianie też nie będzie wisiał.
Sansei6 dzieki za komentarz ! pzdro
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
No ja mam raczej kiepski SD z kablówki i to analogowej (poza innymi sygnałami) i maxymalna odległość z jakiej oglądam to 3m a mam 42" a w UK to sądze, że lepszy sygnał masz ;) no i ja czasem nawet z 2m oglądam i nie narzekam ;)
 

sittek

New member
na razie mam freeview,ale przy zakupie tv podłącze digital BT. Nie wiem jak to sie ma do naszych nadawców,ale jak oglądam u znajomych ich 21 calowe ctr-ki to sygnał zyleta az oczy bolą, bo człowiek do takiej ostrości nie przyzwyczajony jest...:) Chociaz pewnie im więcej cali tym pogorszenie jakości.
 

magik1973

New member
Bierz TV 42cale, bo będziesz później żałował, że nie kupiłeś większego.
Mam TV 42cale, odległość od niego to ok. 3.5m i czasami żałuję, żę nie kupiłem 50.
 

koval888

New member
42px80

Kolego sittek, ja też ci radzę weź 42 cale. Ja mam do tv 3-4m zależy jak siądę w pokoju i 42" jest super, moja żona też jest bardzo zadowolona. Dzisiaj kupiłem kabel scart-scart Prowire w tesco za 25f, i rzeczywiście w porównaniu do zwykłego scarta za 3f, to jest duża poprawa. Przy tym telewizorze porządne kable dużo dają. Oglądam C+ i Polsat z polskich- jakość bardzo dobra, ale jak przełącze na BBC1 z FTA to obraz jest jak z HD- niektóre angielskie mają jednak lepszą jakość niż polskie kanały.(aha oglądam na Technomate 9100S). Co do docierania, ogladam w trybie normalnym na 40% jakości bez polepszaczy a i tak obraz jest super, szczególnie wieczorem. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego tv i polecam go wszystkim. :cool: Pozdrawiam.
 

sittek

New member
koval888 dzieki za odpowiedź.
co do moich warunków wydaje mi się,że wystarczy 37",gdyż ja będe miał do TV 2,5-3 m. Więc wydaje mi się że to będzie optimum, gdyż nadal będe chciał mieszkac w domu a nie w sali kinowej :)
 

Dlugin2

New member
Ha mówisz 2,5-3 m też tyle mam do telewizorni ale ja się zastanawiam nad 50" :D

Po wakacjach na pewno coś wjedzie ale czy 50" to nie za dużo?

Planuję zakup PS3 czyli raczej będę się skłaniał w kierunku FullHD.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Pozdr
 

prosper5250

New member
pierwszy post post sittka wspaniale obrazuje moje spostrzeżenia na temat klientów którzy kupują płaski telewizor i podłączają do tego "kabel" albo "siatkę"... kochani!!! skoro kupujecie telewizor hd to naprawdę warto zainwestować 350 zł i miesięczny abonament rzędu 50-100 zł by cieszyć się sygnałem hd, nawet jeśli to w porywach będzie 8 stacji...NAPRAWDĘ WARTO! nie róbcie krzywdy swoim urządzeniom wykorzystując ich możliwości na pół gwizdka! płacąc kilka tysięcy za tv, nie odprowadzacie tej opłaty za to że odbiornik jest płaski ale także za to że jest to odbiornik hd ready! nie pozostawiajcie więc go ready tylko GO! acha, no i wcale nie jest prawdą że sprzedawcy cisną ku lcd... no chyba że w marketach gigantach gdzie bywa że sprzedawcy mają odgórnie ustalone co mają sprzedawać... jeśli do mnie przychodzi klient i po krótkim interview wynika że ma nboxa z pełnym pakietem-wtedy doradzę lcd, ale w każdym innym przypadku plazmę... i jeszcze jedno-gadki że telewizor nagle maleje po miesiącu to nie mżonki ani wymysły-tak naprawdę się dzieje więc warto skorzystać z powyższych rad i wziąć większą matrycę! naprawdę!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlugin2 - jeśli do gier PS3 i do HD to jest idealna wielkość.
W razie wątpliwości poproś o prezentację w domu.
 
Do góry