Który wybrać UE40F6400 czy UE40ES6800

pocinas

New member
Restety nie sa normalne soft 1116? Wylacz wifi i sprawdz czy przy wylaczontm necie nadal tak bedziesz miec....

Clouding moze wystepowac pozesz to zniwelowac zmniejszajac posdwietlenie ustawiales juz tv czy lecisz na standardzie?

Wysłane z mojego GT-I9100


Soft tak 1116. Wyłącze Wifi i dam znać na dniu.
Coś tam pozmieniałem w ustawieniach jednak odnośnie obrazu NIC, jadę na gotowych profilach Dynamiczny, Standardowy, Naturalny, FILM, gdzie głównie używam Dynamiczny lub Naturalny.

Jakieś propozycje odnośnie ustawień.... był bym wdzięczny za podpowiedzi
 

tdx

New member
Bez reklam
Możesz spróbować pobawić się tymi

Tryb obrazu FILM
podświetlenie 16
kontrast 96
jasność 47
ostrość 13
Kolor 50
Odcień G50/R50

Opcje zaawansowane
kontrast dynamiczy Wył
Tonacja czerni Wył
Odciń skóry 0
Tylko tryb RGB Wył
Przestrzeń kolorów Auto
10pt Balans bieli Wł
Gamma +1
Wzorce zaawansowane Wył

Opcje obrazu
Tonacja koloru Ciepły2 >> tu możesz wybrać co Ci odpowiada mi bardziej Ciepły1
czysty obraz cyfrowy Wył
Redukcja zakłuceń MPEG Wył
Poziom czerni HDMI (Niski jeśli dostępny)
tryb Filmu Wył
Motion Plus wyraźny >> tu możesz się pobawić 


10pt Balans bieli
Interwał|czerwony|zielony|niebieski
1 0 1 0
2 1 0 -2
3 0 0 2
4 0 0 0
5 -1 0 +1
6 0 -1 0
7 -1 -2 -2
8 0 2 1
9 1 0 0
10 2 1 0

Balans Bieli
C 25
Z 25
N 27
C 19
Z 22
N 21


Wysłane z mojego GT-I9100
 

WavinFlag

New member
@tdx - rozważam kupno tego telewizora w wersji 40-calowej. Z testu Digitalversus wiem, że matryca w wersji 32 i 40-calowej jest inna aniżeli w 46-calowej i wyższych, a Ty z tego co wnioskuję masz egzemplarz 46-calowy, zgadza się?

Kazałeś koledze sprawdzić w jego 40-calowej wersji matrycę - mogę trafić na różną kupując 40 cali?
Jest to dla mnie ważne bo za 1700 zł mogę mieć Panasonica E6E w 39 calach, a do Samsunga musiałbym dopłacić 3 stówy, a to dla mnie niemało i nie wiem czy warto się bawić w dopłatę, stąd te pytania. Do wyboru mam jeszcze Sony R470 w 40 calach. Proszę o szybką odpowiedź :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Mam 40F6650 i 46F6500

Możesz trafić na matryce samsunga AUO lub Chimei Innolux

Jeśli piszesz o E6E to F6400 jest modelem zdecydowanie wyższym (natywna matryca 100Hz >> czyli inna płynność) oraz lepiej wyposażonym....

jeśli chcesz model E6 to w samsungu bęzie to F5500 który występuje w 39/40 i 42" :D

PS w Panasie myślisz że czyja jest matryca? :)
 

WavinFlag

New member
A co myślisz o plazmie Panasonic TX-P42X60E za ok. 1500 zł zamiast F6400/E6E? Tak ją zachwalają na necie, ale w temacie plazm jestem kompletnie zielony i trochę się boję takiej budżetówki mimo wszystko.
I jak ma się Sony R470 do tej reszty? Będę oglądał sporo sportu i grał na konsoli. Oczywiście seriale i kanały informacyjne też będą grane. Ogólnie mówiąc telewizor będzie spełniał wiele funkcji. Sorry że tak zamieniam sobie temat pod swój problem, ale we właściwym dziale nikt nie odpisuje.
 

tdx

New member
Bez reklam
X60 to jeszcze TV hd ready zaletą będzie świetne kąty odwzorowanie kolorów oraz przelicznik cena/cal ale pod względem dokładności i płynności oraz wyposażenia nie ma za bardzo co porównywać....

Najbardziej uniwersalnym będzie jednak ten F6400 bo zapewnia dobrą płynność i dobre parametry obrazu + smart 2.0 + wyposażenie...
R470 uboższy krewniak E6E
 

WavinFlag

New member
A Samsung F5500? Co o nim powiesz? Jak się ma do reszty? Są jakieś alternatywy w cenie do 1800 zł dla tych TV o których wspomnieliśmy wyżej? Bo nie ukrywam że z kwotą jaką musiałbym zapłacić za F6400 (2000 zł) byłby trochę problem i dlatego tak kombinuję.

Pozdro :)
 

WavinFlag

New member
Trochę się namieszało. E6E już nie ma w okolicznych sklepach, a F6400 jest za drogi. Co wobec tego do 1800 zł 39-42"? Smużenie w R470 redukuje podobno pulsujące podświetlenie, czy to jest jakiś plus, którego nie mają inne TV, czy to normalne dla każdego?
 

WavinFlag

New member
wolalbym zeby byl, ale jesli cos w tej kwocie bez smarta mialoby miec lepszy obraz niz inne w tej cenie ze smartem to bym sie zgodzil raczej, dobry obraz naziemnej tv cyfrowej i na konsoli to priorytety
 

tdx

New member
Bez reklam
Najciekawszy telewizor w tym przedziale cenowym to ogólnie F5500, ale bardzo dobry obraz uzyskasz też na Sonym.
Najlepiej zobaczyć w akcji bo wszystko zależy ostatecznie od naszego widzenia :D
 

WavinFlag

New member
dziwne jest troche to, ze r470 i e6e, mimo ze roznia sie znaczaco w kwestii internetu, kosztuja niemal tyle samo w sklepach internetowych (1700). Jesli zdecydowalbym sie na sony'ego, musialbym zapacic u siebie w ME nawet 1800. Z tego co czytam o r470 wynika ze jest to mocno okrojony tv - podstawowe mozliwosci kalibracji, 2 hdmi, no i ten brak smarta. Juz chyba wolalbym odlozyc to "na po swietach" i kupic e6e niz dawac stowe wiecej za gorszy model - chyba dobre myslenie, czy moze troche przesadzam z tym stawianiem e6e nad r470? Co do F5500 to u mnie w Euro i ME stoi z tego co pamietam jakos ok. 1900 zl, wiec cena nadal niezbyt na moja kieszen:/
 

WavinFlag

New member
Czyli jednak coś zyskuję płacąc tą samą cenę co E6E za telewizor bez smarta? :D Ok, sprawę mam już mniej więcej objaśnioną - TV kupują rodzice, jeśli będą chcieli dołożyć to kupię F6400, jeśli nie - prawdopodobnie R470. Co myślisz?

PS. Wiadomo Ci coś o tym jakoby Samsung wrzucał do swoich TV średniej jakości części po to, żeby rok-dwa po upływie gwarancji telewizor padł? Naprawy podobno drogie i wychodzi na to, że klient znowu kupuje nowy telewizor, przez co Samsung osiąga swój cel - cały czas telewizory schodzą.

Tutaj link (pierwsze 25 min): Tajemnice korporacji odc.3 Ściemy wielkich marek - video w cda.pl
 

tdx

New member
Bez reklam
Wyśle że rodzicom smart nie potrzebny :D

:) nie zaczynaj z tajemnicami korporacji proszę

A jak już chcesz to znajdź coś co się tyczy aktualnych modeli :D
 
Do góry