Który wybrać UE40F6400 czy UE40ES6800

WavinFlag

New member
Tzn. rodzice kupują, a ja im oddaje Philipsa 42PFL4606, który do grania niestety nie był trafionym wyborem, dlatego teraz tak wnikliwe wypytuję, aby być zadowolonym z zakupu :D

Dzięki za poświęcony czas, pozdro! :)
 

pocinas

New member
A musi byc 40-42 cale? Samaung 32f6400 masz za 1700-1800 a to chyba te same bebechy co 40 tylko mniejsza matryca

Nadziabane z SG2 GT-i9100
 

JarooS_PL

New member
Jak rozpoznać rodzaj matrycy bez odpalania menu serwisowego?
Przymierzam się do zakupu F6400 i zastanawiam się czy po np informacjach zawartych na nalepce na opakowaniu da się wyciągnąć takie info?
 

kecyrf

Member
TV na czuwaniu
wciskasz na pilocie INFO-MENU-MUTE-POWER

pokazuje się coś takiego
http://imageshack.us/scaled/medium/94/kqif.jpg
wciskasz OK
pokazuje się coś takiego
http://imageshack.us/scaled/medium/829/m3i3.jpg
interesuje cię to co jest w TYPE

Wcisnalem te 4 klawisze po koleji jak kolega podal i nie bylo tych linkow tylko odrazu jakies menu. Do gory napis:
MODE : HDMI1/DVI, RES : 1080I
pod spodem 6 pozycji do wyboru:
option, control, SVC, expert, ADC/WB, advence a po prawej od tych pozycji sporo danych i miedzy innymi TYPE: 40A1AF6E i to oto chyba chodzi ;).

I jeszcze male pytanko dlaczego droga to tego manu u mnie byla troche inna (nie bylo tych linkow tylko odrazu manu) niz jak kolega podawal?

No to jeszcze jedno, dlaczego w tym manu gdzie sprawdzalem TYPE na dole jest date of purchase 2/8/2913? O ile dobrze kojarze to znaczy data zakupu, a ja tv kupowalem w styczniu. No chyba ze to byl poczatek lutego a najpierw jest miesiac a potem dzien.

Wogole inne pozycje ma to manu niz kolega pocinas co wklejal na 3 podstronie.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Zrób fotę menu serwisowego bo zapowiada się ciekawie :D
TV z pudła czy wystawy?

Matryca samsunga tyko przypomnij jaki masz model
 

kecyrf

Member
Zrób fotę menu serwisowego bo zapowiada się ciekawie :D
TV z pudła czy wystawy?

Matryca samsunga tyko przypomnij jaki masz model

Fota zamieszczona, myślę że jest ok pisząc te słowa.
TV kupiony w MM, brany z magazynu w kartonie, model UE40ES6800.

To jeszcze dopytam jak mogę bo trochę dużo pytam ostatnio. Jak wszedłem w tryb serwisowy to ustawienia się resetują rozumiem bo ja po tym mam bardzo jasny obraz. I tu pytanie, zrobiłem te ustawienia co kolega podawał na 5 podstronie ale one chyba były nie do 6800, ogólnie obraz trochę jakby za mgłą i mało żywe kolory (chodzi o to że jak jest coś kręcone w słoneczną pogodę to obraz jakby nie było tego słońca). Które parametry odpowiadają za te czynniki? A może kolega poda jakieś ustawienia pod 6800.
I drugie pytanie jak przełączam kanały i jest czarna plansza to jest w jednych miejscach ciemniejsza w innych jakby jaśniejsza, jakby ktoś to trochę rozmazał, nie jest to duże więc nie wiem czy wyjdzie na aparacie. Czy tak może być?
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    85,9 KB · Wyś: 340

tdx

New member
Bez reklam
Dziwne jaest data sprzedaży oczywiście mam swoją teorie na ten temat :D

Tak ustawienia się resetują
podczas przełączania kanałów nie masz sterowania matrycą stąd taki dziwny objaw który obserwujesz..

Picture Mode Movie
Backlight 16
Contrast 95
Brightness 45
Sharpness 15
Color 50
Tint G50/R50
ADVANCE SETTINGS
Dynamic Contrast Off
Black Tone Off
Flesh Tone 0
RGB Only Mode Off
Color Space Auto
10pt White Balance On
Gamma +1
Expert Pattern Off
xvYCC Off
PICTURE OPTIONS
Color Tone Warm2
Digital Noise Filter Off
MPEG Noise Filter Off
HDMI Black Level Low
Film Mode Off
Auto Motion Plus Off
LED Motion Plus Off
10PT WHITE BALANCE
ON
Interval Red Green Blue
1 0 -1 -1
2 -1 -1 -1
3 0 0 0
4 -1 0 +1
5 -1 -1 +1
6 -1 -1 -1
7 -1 -1 -1
8 0 0 0
9 +1 0 0
10 +2 0 0
WHITE BALANCE
Setting Value
R-Offset 25
G-Offset 25
B-Offset 28
R-Gain 18
G-Gain 23
B-Gain 21
 

kecyrf

Member
Podaj model i nr seryjny

model jak pisałem UE40ES6800 no i zakupiony jak dobrze myślałem w styczniu, konkretnie 25. mam pytanie nr seryjny to na pewno jest z tyłu na naklejce, a gdzieś jeszcze znajdę bo tv wisi na ścianie (myślałem że na fakturze moze będzie ale nie ma).
 
Do góry