Który 32" z nowych kolekcji? Znawcy tematu pomóżcie!

KrystWPR

New member
Witam, poszukuje telewizora do mojego malego pokoju :) przegladalem troche ofert z nowych "kolekcji" 2013 i chyba philipsy (glownie 32PFL4258 ) najbardziej przypadly mi narazie do gustu, jednak nie znam sie zupelnie na telewizorach wiec prosze Was o pomoc. Moze jakis samsung albo lg?

Odpowiedzi na standardowe pytania:
1. Odległość od ekranu? ok. 2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? z rana (okna na poludniowy-wschod) swieci od prawej strony w telewizor
3. Jak duży jest pokój? 3,3m x 2,8m
4. Preferowana technologia: LED tylko, ze slyszalem ze sa rozne sposoby podswietlania(?)
5. Jaki masz obecnie telewizor? CRT 14 :razz:
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? seriale, filmy, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie z rana i wieczorem/w nocy
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? lampka nocna lub bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? cos pomiedzy :razz:
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojetnie
11. Preferowana wielkość telewizora? max. 32"
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? obrazu słabej jakości, wolnej pracy
14. Jakie urządzenia będą podłączone? komputer, w przyszłości na pewno dekoder telewizji i PS3/4 lub XBOX
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 40% telewizja, 30% komputer (filmy/seriale z laptopa), 30% konsola
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi? tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? tak
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. Ma mieć 3D? nie
23. Ma mieć slot na karty SD? bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi: komputer, konsola, dekoder usb: pendrive/dysk zewnętrzny
26. Jaki masz sygnał: obecnie SD, niedługo dekoder
27. Ile programów HD? 10-20?
28. Ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: brak smużenia, dobrej jakości obraz, bezawaryjność, szybkość działania
31. Ile osób ogląda: przez 80% czasu jedna, 10% dwie, 10% pięć
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: okolo 6
33. Jaka klasa cenowa? okolo 1500 zł +/- 200zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 2150 zł Masz już model z amblilightem - więc może wrto dopłacić.
Jesli nie to 32PFL 4258 będzie bardzo dobry do Twoich potrzeb.
Pamiętaj tylko o kalibracji obrazu.
 

KrystWPR

New member
Dziekuje bardzo za odpowiedz :)
Tez sie zastanawialem na modelami z ambilight jednak uznalem ze mnie nie stac - za duzo musialbym doplacic do zalozonej kwoty.
Moglbys mi jeszcze wyjasnic pojecie kalibracji obrazu?
 

shavo83

New member
kalibracja obrazu- czyli optymalne ustawienia jakosci obrazu. TV fabrycznie ma swoje ustawienia ktore zazwyczaj nie zaspokoja naszych oczu tak wiec potrzebna jest kalibracja.
 

moris_pim

New member
Nie chcę zakładać nowego tematu ponieważ szukam takiego samego tv jak kolega z tematu..
Czy ten 32PFL 4258 ma możliwość nagrywania filmów z tv na dysk? Albo czy jest możliwość podłączenie do niego starego wideo? (tak nie przesłyszeliście się xD Stare wideo na kasety VHS).
 

shavo83

New member
Tak ma mozliwosc nagrywania na USB lub inny dysk.
Tu masz mniej wiecej Funkcje tego TV
Aplikacje MyRemote: kontrola; MyRemote Recording; Simply Share; TV Guide,
Smart TV apps: Catch-up TV; Netflix; aplikacje online; internetowe sklepy z filmami; otwieranie przeglądarki internetowej,
Program: wstrzymanie odtwarzania programu; nagrywanie USB,
Aktualizowanie oprogramowania przez USB; aktualizacja oprogramowania sprzętowego w internecie,
Automatyczne wykrywanie urządzeń firmy Philips,
Interfejs użytkownika: SimplyShare; MultiRoom Client and Server; Wi-fi Miracast Certified
 

felis

New member
Witam
Mam podobne potrzeby jak przedmówca więc nie będę zakładał nowego tematu.
TV ma mieć:
- 32" full HD
- bardzo dobrze radzić sobie z różnymi rodzajami plików (mkv, mp4, avi, wmv, mov itp)
- obsługiwać polskie czcionki w napisach z plików txt lub srt
- bardzo dobre skalowanie SD do HD
- minimum 3xHDMi i 2 x USB
- wifi, DLNA
- oczywiście możliwie jak najlepszy obraz
- pokój słoneczny więc marzeniem jest matryca matowa ale chyba wszędzie już dają to błyszczące badziewie.
- wąskie ramki by miał jak najmniejszą szerokość (zależy mi na miejscu)
- cena do ok 2000zł
- może nie mieć 3D - chyba że akurat model z 3D będzie lepiej robił to co napisałem powyżej niż model 2D
z góry dzięki za propozycje
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To w Twoim przypadku mieścisz się blisko Philipsa ale 32PFL 5008.
Ten realizuje Twoje potrzeby.
 

moris_pim

New member
A czy można do tych tv podłączyć stare video, żeby nagrywać programy z tv? Mi w Sklepie powiedzieli że tak, a raczej mojej matce, ale ja w to nie bardzo wierzę i chcę się najpierw was spytać xD
 
Ostatnia edycja:

felis

New member
Witam
To w Twoim przypadku mieścisz się blisko Philipsa ale 32PFL 5008.
Ten realizuje Twoje potrzeby.
Dziękuję za odpowiedź rozważę ten model, chociaż jest trochę zbyt drogi, ale przyznam że miałem ochotę by go kupić.
A może jest jakaś tańsza alternatywa. Może płacę przy nim za niezbyt potrzebne 3D, a będę miał coś tańszego bez 3D, ale dającego równie dobre efekty w kwestii obrazu i możliwości?
Pozdrawiam
 

shavo83

New member
felis do tych wymogow to raczej Panasonic E6E lub lepszy ale raczej juz niedostepny ET5 aczkolwiek wymagania masz za wysokie jak na budzet 2000 tys zl bo w tej cenie nie znajdziesz super mega wypasionego obrazu z bardzo dobrym skalowaniem SD do HD itd. Mozesz jescze zerknac na Toshibe 32RL939 ale to jest model ciut starszy od Panasa.Sam ciagle szukam czegos do malego pokoju i czytalem juz wiele opinii o roznych TV.
 

felis

New member
felis do tych wymogow to raczej Panasonic E6E
A jak się ma ten Panasonic E6E do 32PFL5008. Stracę na jakości obrazu i całej reszcie czy tylko nie będę miał 3D. różnica w cenie między oboma modelami to ok. 300zł więc jakbym miał stracić coś więcej niż 3D to chyba wolę dołożyć.
Mozesz jescze zerknac na Toshibe 32RL939
Na toshibę nie zerknę bo mam model 40TL939 i takie mocno mieszane odczucia wobec niego. O ile obraz jest w miarę OK to soft, prędkość działania, kłopoty z odtwarzaniem wielu plików w niby obsługiwanych formatach, brak zmiany proporcji obrazu podczas odtwarzania z USB to powstrzymuje mnie przed kupnem kolejnej Toshiby.

A mam jeszcze pytanie odnośnie Philipsa i Ambilight. Czy to można wyłączyć bo TV będzie wciśnięty między dwie czarno lakierowane kolumienki i już teraz nie podoba mi się jak się w nich odbija obraz z Toshiby więc Ambilight może mi jeszcze bardziej przeszkadzać.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips jest w wyższej klasie.
Ambilight jak światło w mieszkaniu możesz włączać i wyłączać kiedy chcesz.
 

felis

New member
Philips jest w wyższej klasie.
Ambilight jak światło w mieszkaniu możesz włączać i wyłączać kiedy chcesz.
OK dzięki za informację. To w takim razie dołożę trochę i kupię tego philipsa 32PFL5008.
Przy odrobinie szczęścia to zakup na lata więc jak miałem wydać 2000 to mogę i 2150.
Pozdrawiam
 

felis

New member
A jaką masz odległość od ekranu ?
Około 1,5m. Zresztą te 32 cale Philipsa oglądałoby się całkiem dobrze. Wielkość ekranu super mi pasuje, ale ten dudniący dźwięk to nie na moje uszy.
Już prędzej przełknąłbym te klika przycinających się plików avi, chociaż jak pisałem w innym wątku Toshiba albo odtwarza albo nie, ale jak już coś odtwarza to idzie płynnie, ale do dziwnego dźwięku nie umiem się przyzwyczaić.
Pozdrawiam
 

error86

New member
Ja polecam Samsunga 32cale F6400. Sam go posiadam i jestem z niego bardzo zadowolony. Wszystko odtwarza, nic nie muli, nic nie zacina. Bogaty Smart TV. Bardzo dobre wsparcie Samsunga - aktualizacje. Dwa piloty w zestawie. Posiada flasha, odtwarza dźwięki DTS, ma Wi-Fi. Dużo różnych ustawień obrazu itp. Jeśli masz pytania to pisz
 
Ostatnia edycja:
Do góry