Który 32" z nowych kolekcji? Znawcy tematu pomóżcie!

felis

New member
Witam
Ja polecam Samsunga 32cale F6400. (...) Jeśli masz pytania to pisz
I chyba właśnie jego kupię. Dla porównania do philipsa którego zwracam (mam nadzieję że uda się skutecznie) mam takie pytania:
1. Czy ekran samsunga jest całkowicie prostopadły do podłoża. W 32PFL5008 górna krawędź jest odchylona do tyłu nawet po regulacji nóżkami. Akurat u mnie TV stoi na wysokiej szafce i aż się prosi by było odwrotnie. W philipsie musiałem dać ok. 7mm podkładki pod nóżki by go naprostować, ale to taka prowizorka.
2. Czy odtwarzałeś filmy z serwera NAS przez DLNA? Czy dają się przewijać lub przeskakiwać do określonego momentu?
3. Jak ze skalowaniem materiału SD np. z urządzeń USB. Czy obraz ma wtedy niezłą jakość nie występują jakieś zbyt widoczne pixele.
4. Dźwięk czyli główny powód mojej rezygnacji z Philipsa. Czy w Samsungu nie ma takiego dziwnego dudnienia, jakby pogłosu? Podejrzewam że to przypadłość philipsa bo kiedyś miałem TV CRT i też tak było, ale był stary, używany i sądziłem, że to z tego powodu. Teraz nabieram przekonania że to specyfika ich produktów.
Pozdrawiam
 

error86

New member
Witam

I chyba właśnie jego kupię. Dla porównania do philipsa którego zwracam (mam nadzieję że uda się skutecznie) mam takie pytania:
1. Czy ekran samsunga jest całkowicie prostopadły do podłoża. W 32PFL5008 górna krawędź jest odchylona do tyłu nawet po regulacji nóżkami. Akurat u mnie TV stoi na wysokiej szafce i aż się prosi by było odwrotnie. W philipsie musiałem dać ok. 7mm podkładki pod nóżki by go naprostować, ale to taka prowizorka.
2. Czy odtwarzałeś filmy z serwera NAS przez DLNA? Czy dają się przewijać lub przeskakiwać do określonego momentu?
3. Jak ze skalowaniem materiału SD np. z urządzeń USB. Czy obraz ma wtedy niezłą jakość nie występują jakieś zbyt widoczne pixele.
4. Dźwięk czyli główny powód mojej rezygnacji z Philipsa. Czy w Samsungu nie ma takiego dziwnego dudnienia, jakby pogłosu? Podejrzewam że to przypadłość philipsa bo kiedyś miałem TV CRT i też tak było, ale był stary, używany i sądziłem, że to z tego powodu. Teraz nabieram przekonania że to specyfika ich produktów.
Pozdrawiam

Ad1: Tu jest właśnie różnie. Bo ja w swoim modelu mam go delikatnie wygiętego do tyłu ale tak delikatnie. Natomiast pytałem innego użytkownika tego modelu i on twierdzi ze TV stoi prostopadle do podłoża. No chyba, że moje meble stoją krzywo :p
Ad2: Odtwarzałem filmy na TV z laptopa przez DLNA za pomocą programu Samsung Allshare i w tym programie mogłem odtwarzany film przewinąć do dowolnego momentu.
Ad3: Ciężko mi powiedzieć bo jak coś oglądam z USB to staram się mieć to w dobrej jakości i rozdzielczości. Jak masz możliwość to weź sobie film na USB i idź do sklepu z tym TV, podłącz go i zobacz.
Ad4: Nic takiego nie zauważyłem. Są różne nastawy dźwięku, ale żadnego dudnienia nie zauważyłem.

I z informacji uzyskanych od forumowicza Tdx (zna się bardzo dobrze na Samsungach) i z internetu ten model posiada prawdziwą 100 Hz matrycę ponieważ posiada funkcję sterowania płynnością obrazu Motion Plus którą możesz regulować.
 
Ostatnia edycja:

felis

New member
Dzięki za informacje error86. Chyba kupię Samsunga. Muszę tylko poczekać jak rozwiąże się sprawa ze zwrotem Philipsa.
Pozdrawiam
 

felis

New member
Witam
Philips 32PFL5008 zwrócony, kasa na koncie, a więc czas na ostateczną decyzję.
Faworytem jest Samsung UE32F6400
jak pisałem zależy mi na:
- dobrym skalowaniu materiału SD
- odtwarzaniu jak największej ilości formatów plików z USB i przez DLNA (avi, mp4, mkv, mov itp)
- jakości obrazu
- tym żeby nie było jakiś dziwnych zaskoczeń jak to z dźwiękiem w philipsie, bo nie chce mi się odsyłać kolejnego TV.
Może jeszcze jakieś sugestie co kupić?
Pozdrawiam
 

felis

New member
Witam
Zakupiłem samsunga UE32F6400 i mogę podzielić się pierwszymi wrażeniami oraz zrobić drobne porównanie do posiadanej toshiby 40TL939 oraz testowanego przez chwile philipsa 32PFL5008.
1. samsung.
Na minus:
a) obraz (w moim odczuciu ma trochę słabszy obraz od dwu pozostałych w przypadku materiału HD. Może to jeszcze kwestia regulacji, ale jest chyba najbardziej wrażliwy na kąty widzenia.
Super zaczyna być jak włączy się tryb dynamiczny, ale po dłuższym oglądaniu oczy wydają mi się zmęczone. Ustawiłem więc tryb Standardowy i trochę pogrzebałem w ustawieniach zaawansowanych więc jest w miarę OK. Jak ktoś ma sugestie by było jeszcze lepiej to proszę.
b) jakość wykonania - wydaje się najmniej solidny ze wszystkich
c) średnio podoba mi się menu ale tu już bardzo subiektywne, niemniej jest bardzo praktyczne
d) górna krawędź ekranu odchylona do tyłu bez możliwości regulacji
Na Plus
a) wreszcie TV w którym wszystko co używam działa.
b) Pliki SD skalowane najładniej z całej trójki.
c) najmniej problemów z odtwarzaniem rożnych plików z USB. piszę najmniej choć na razie nie trafiłem na taki co by nie chodził, ale pewnie kiedyś trafię
d) zero problemów z plikami przez DLNA, też poszło wszystko i na dodatek można przewijać.
e) płynność działania menu i całego TV
f) najbardziej rozbudowane i najszybsze multimedia
g) średnio błyszczący ekran
h) dobre wi-fi

2. Philips
Na minus:
a) dźwięk i jeszcze raz dźwięk dudniący z jakimś dziwnym pogłosem
b) najgorsze skalowanie i obraz SD
c) problemy z odtwarzaniem wielu plików
d) średnio działający tryb DLNA
f) bardzo błyszczący ekran pełny refleksów
g) górna krawędź ekranu najbardziej odchylona do tyłu bez możliwości regulacji
Na Plus
a) obraz w HD najlepszy z całej trójki
b) budowa menu
c) płynność działania menu i całego TV
h) dobre wi-fi

3. Toshiba
Na minus:
a) problemy z odtwarzaniem wielu plików z USB choć ciut lepiej niż philips
b) płynność działania menu i całego TV ciągłe opóźnienia po naciśnięciu czegoś na pilocie
c) slaby zasięg wi-fi
d) najmniej udane menu
e) beznadziejnie działające DLNA (mało co jest w stanie odtworzyć) mkv wcale
Na Plus
a) obraz w HD nie wiele ustępuje philipsowi
b) ogólnie najładniejsze kolory w obrazie
c) Pliki SD skalowane całkiem nieźle choć ciut gorzej niż w samsungu
d) średnio błyszczący ekran (najbardziej matowy w cały zestawie)

Co bym teraz wybrał gdybym kupował od nowa? Chyba samsunga. Zdecydowanie nie philipsa. Obraz nie jest może najlepszy, ale też nie tragiczny za to jak pisałem wszystko działa i nie muszę się wkurzać, że a to tego nie odtwarza, a to tu coś się zacina, a to naciskam wyłącz i czekam nie wiedząc czy źle wcisnąłem czy TV musi pomyśleć na tą prostą czynnością.
 
Ostatnia edycja:
Do góry