Którego epsona wybrać do filmów

selekta

New member
Witam, zastanawiam się nad dwoma projektorami do filmów:
Epson tw-420 lub droższy tw-680 ???? czy warto dopłacać prawie 1000zł żeby mieć 680tkę???
Sprawdzałem parametry rozdzielczość ta sama tw420 nawet jaśniejszy jest:)
proszę o opinie
 

selekta

New member
OK. czytałem poprzednie wątki i powiem szczerze że poza suchymi osądami tw420 nic konkretnego się nie dowiedziałem a przecież obydwa te projektory mają tą samą lampę:)
Generalnie sam Epson przedstawia ten projektor jako mn. do filmów ????
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Epson 680 ma znacznie lepsze: czerń, kontrast i szczegółowość w cieniach. Jest także łatwiejszy w instalacji, ma większy zakres zoomu oraz lens shift na wyposażeniu. Co ciekawe, 420 (względnie, jak na domowo-prezentacyjną hybrydę) nie najgorzej sobie radzi z wiernością oddawania kolorów.
http://www.projectorcentral.com/epson_cinema_700_review.htm
http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/01/13/Epson-EH-TW420-LCD-Projector/p1

"sam Epson przedstawia"... Bo papier cierpliwy jest... ;) Musi przedstawiać, skoro w nowym sezonie nie wypuścili następcy TW680/700. 420 to taki projektorowy odpowiednik TV, do gier, koncertów czy sportu, bez zbytniego wnikania w niuanse jakości obrazu.

Dla domowego kinomana lepszy jest 680.

Ja osobiście, gdyby budżet mnie ograniczał, to w obecnej chwili kupiłbym Infocusa X9. Tęcza mi niestraszna, ograniczenia montażowe też. X9 jest bardzo chwalony za jakość odwzorowania barw (co ciekawe w menu nie ma opcji ich kalibracji). Od Epsona 420 ma też znacznie lepszą szczegółowość w cieniach i lepszą czerń. Według tego co można przeczytać... ;)
 
Ostatnia edycja:

selekta

New member
No takiej właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem, mnie niestety budżet też ogranicza bo w październiku miałem już kupować za około 3000 projektor i w następnym miesiącu ekran, a tu kurde ze 4000zł by się przydały, tak czy siak będę się kierował w kierunku epsona ponieważ gwarancja:) na projektor i lampę (z polskiej dystrybucji) to 3 lata -miło z ich strony
Może jest jakaś tańsza alternatywa tw680?
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
selekta - poszukaj używanych projektorów. Lepszy używany sprzęt wyższej klasy niż nowy niższej. W projektorach gradacja jakości jest dość ścisła.

Do tego w przeciwieństwie do telewizorów LCD, gdzie nowa generacja wprowadza nową jakość - projektory przypominają bardziej instrumenty muzyczne. Sprzęty sprzed kilku lat potrafią być lepsze niż zupełnie nowe, zrobione z wykorzystaniem gorszych komponentów (vide wciąż niedościgniony przez konkurencję JVC DLA-HD1 (nie licząc oczywiście innych projektorów JVC).
 
Ostatnia edycja:

selekta

New member
Jeżeli chodzi o używane to szczerze powiem że na pewno nie kupię używki - życiowe doświadczenia nauczyły mnie alby nie robić takich zakupów ponieważ najczęściej płaci się 2 razy.
Za to bardzo myślę nad tym tw680, chyba się wstrzymam z zakupem ze 2 miesiące i dozbieram trochę kasy więcej... i go sobie sprawię wreszcie, a może stanieje -mógłby trochę USD spaść to ceny były by dla nas bardziej realne:)
 

selekta

New member
mam jeszcze jedno pytanie zdecydowałem się na Epsona bo nie długo będę kupował i rozważam 2 opcjie TW680 i TW700 podobno ten drugi jest lepszy bo ma lepszą optykę itp -ale czy warto dopłacać do niego 500zł czy tw680 wystarczy - co na ten temat sądzicie?????
 
Do góry