kolumny podłogowe TONSIL MAESTRO II

Xisiek

New member
Biję się w piersi. Swoją opinię opieram na doświadczeniach z tymi kolumnami sprzed wielu lat. Obecnie produkowanych zestawów Tonsila nawet nie widziałem na oczy. (...)
Czy można obecnie zaufać produktom firmy, która powstała na gruzach krajowego potentata? Ja mając taki wybór na rynku bym nie ryzykował.

Ciezko oceniac skoro sie nie widzialo na oczy to fakt. A czy mozna zaufac firmie, ktora powstala na gruzach krajowego potentata - na to pytanie mysle najlepiej odpowiadac po tym jak sie poslucha i zobaczy produkt obecnego Tonsilu , a tak na dobra sprawe jak sie go porowna z tym co oferuje zachodnia/chinska konkurencja w podbnej/wyzszej cenie.
 

mikelite

New member
Osobiście mam przywiezione Tonsil Maestro S czyli prawie to samo co maestroII tylko trochę unowocześniona konstrukcja i głośniki z plecionki z wklęsłm środkiem.
Przywiozłem je prościutko z tonsila z pod lady miałem załatwione bo było tylko kilka sztuk w całej fabryce. cena 1400zł z transportem
Więc tak głośniki tylko para stereo front grają w salonie w sumie z kuchnią jadaliią i holem ok 150m2. ze wzmacniaczem Yamahy 765 naprawdę grają dobrze i z czsem bas stał się miękki potrafią nisko zejśc nie mam subwoofera. nie wiem czy do deklarowanej pzrzez producenta 25HZ zchodzą ale nisko
w sumie cena 1500 złotych nie jest zbyt niska.
Jest to kawał solidnej kolumnyy nie jakieś chinskie zabawki, masywna i potężna. lepiej zagra z harmonem testowałem. podłączona była też tnsil siesta na jednym i maestro na prawym to dal mnie siesty to pierdki. nie czyć potęgi dziwęku .ale już wczesniej kupiłem amplituner yamahy wieć zostawiłem jak było.
W sumie polecam ale tak za max 1200zł
 

Xisiek

New member
Logo to tabliczka, Ty o tym mówiłeś. To kto je teraz składa? :)

Musze przyznac, ze smiesza mnie posty podobne do tego - ja rozumiem, ze mozna nieprzepadac za produktami konkurencji, ale troszke obiektywizmu wypada miec. Sprowadzanie dyskusji na temat jak co gra i czy jest to dobrym wyborem do poziomu - a co jest na logo i kto sklada ??

Nie jestem jakims milosnkiem Tonsilu, ale uczciwie trzeba powiedziec, ze to co proponuje kolumna Siesta lub nawet Maestro w cennie < 2000 pln jest po porstu best value for money, wspolczynnik cena/brzmienie moim zdaniem jest niezmiernie trudny do osiagniecia przez konkurencje (jezeli w ogole mozliwy) - wliczajac w to nawet polskie manufaktury pokroju Audio Academy czy QBA, ktore i tak ostatnimi czasy podniosly ceny podobnie jak inni dystrybutorzy po tym jak pojawil sie swiatowy kryzys i oslabila zlotowka.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Rozpocząłeś rozmowę o logo w poście #13.
Dla Ciekawości innych już jest nowe logo teraz TAC.
Niedługo następna upadłość, wróżę to z nowych pomysłów handlowych ale o tym nic więcej.
Jakiej konkurencji, Tonsila tez można u nas kupić.
 
Ostatnia edycja:

VITO2010

New member
Tonsil

Witam szanownych kolegów! Oczywiście, kupiłem rok temu Maestro S zdając sobie sprawę z (budżetowej) klasy owej marki.Nadal jestem z nich zadowolony,grają b.dobrze,poprawnie wykonane(MDF).Zapytałem kolegów o wyrażenie opinii n/t kolumn innych marek dlatego,że chcę posłuchać wyższej klasy sprzętu.Wdzięczny jestem za opinie sz.expertów n/t kolumn CANTON GL-E 490.Pozdrawiam
 

Xisiek

New member
Rozpocząłeś rozmowę o logo w poście #13.
Dla Ciekawości innych już jest nowe logo teraz TAC.
Niedługo następna upadłość, wróżę to z nowych pomysłów handlowych ale o tym nic więcej.
Jakiej konkurencji, Tonsila tez można u nas kupić.

W poscie 13 napisane zostalo, ze liczy sie przede wszystkim brzmienie a potem nazwa producenta - tak uwazam i uwazac bede, bo logo samo z siebie nigdy nie zagra.
Pewne tez jest ze zadna magia nie idzie za nazwa Tonsil - to nie Harbeth, ProAc czy Vienna Acoustic.
Skoro i Tonsil jest w ofercie to pewnie miales przyjemnosc poslychania Siesty czy Maestro ?
 
Do góry