kolumny podłogowe TONSIL MAESTRO II

moods

New member
Ej ty Marecki6 a ty jakim sprzętem dysponujesz aby kogoś wysmiewać? Te twoje jamki i ten smieszny pionek to sie nadaja na plaster do pupy a nie do słuchania. Zatem oszczedz sobie następnym razem głupich komentarzy. Pozdrawiam Cię Stolarzu!!!
 

krisder

New member
Bez reklam
Ej ty Marecki6 a ty jakim sprzętem dysponujesz aby kogoś wysmiewać? Te twoje jamki i ten smieszny pionek to sie nadaja na plaster do pupy a nie do słuchania. Zatem oszczedz sobie następnym razem głupich komentarzy. Pozdrawiam Cię Stolarzu!!!

Muszę stanąć w obronie kolegi Mareckiego. W ten nieco żartobliwy sposób chciał uchronić człowieka przed błędnym zakupem. Nie chodzi tu o to, co kto posiada ale wiele osób (w moim wieku) posiadało kolumny tej firmy i wie ile razy wymieniało głośniki (nisko i średnio tonowe). Dawniej nie było wyboru i Tonsil to był szczyt marzeń ale dziś nie ma potrzeby pakować się w kłopoty i to za własne, ciężko zarobione pieniądze.
 

eagle

New member
Dlaczego nie?

Jeśli mogę się wtrącić w rozmowę. Nie cenicie jedynej Polskiej firmy z tradycjami, produkującej głośniki i zestawy głośnikowe, mającej uznanie może nie w szerokim świecie ale właśnie pośród nas potencjalnych 30,40,50-latków,na produktach której się wychowaliśmy? Nie zaprzeczam, mogły występować i pewnie występowały problemy z głośnikami średnio, nisko i wysokotonowymi w różnych rodzajach kolumn i różnych warunkach odsłuchowych. Ale czy przypadkiem nie żyjemy przeszłością? Sam jestem w posiadaniu zestawu Tonsil Mildton 80 z rocznika 92`i gdyby nie padniętę zawieszenie basów byłbym z zestawu stereo w pełni usatysfakcjonowany-swoją drogą noszę się z chęcią wymiany głośników basowych na nowe. Nie jestem audiofilem ale i słoń na ucho mi nie nadepnął. Potrafię odróżnić marność od przeciętności czy produktu wyższej klasy. Ale przecież wspomniany zestaw Maestro II to produkt, który godnie miał rywalizować z zestawami firm zagranicznych w swoim przedziale cenowym, reprezentować polską myśl techniczną i z powodzeniem to robi. Nie miałem okazji odsłuchać żadnego z nich ale jestem pełen optymizmu. Każdy z nas ma inny słuch i inne upodobania ale nie skazujmy Tonsila na bycie produktem podrzędnym tylko ze względu na problemy, błędy które miały miejsce wcześniej. Przyznam szczerze, że sam jestem zainteresowany naszymi rodzimymi produktami: Maestro II lub Fiesta. Osobiście planuję zakup ampli. Onkyo SR-608 i któregoś z w/w zestawów. Czyżbyśmy nie potrafili ani produkować ani docenić walorów Tonsila? Cieszmy się i wpierajmy co Polskie. Jedna z nielicznych firm, które jeszcze istnieją! W końcu wielu z Nas to Nowak, Kowalscy, Malinowscy etc.
 

i-goł

New member
hmmm...
obecnie właśnie mam starusieńkie perfecty, i nie tylko.( zależy czy słuchamna lampach czy na ampli) nie byłbym uczciwy jakbym napisał że oryginalne od 15 lat w swojej konstrukcji.
Oczywiście moje zamiłowanie do DIY dało znać o sobie i uważam, że jeżeli wymieni się bebechy na porządne kondensatory i okablowanie wewnątrz a strasznie podbarwiające basy oryginalne głośniki tonsila (co niektórzy są nimi zachwyceni ,choć kontrabas jest lejący a fortepian brzmi kuriozalnie)na arn-226 czeskiego tvm (dawniej tesla) to z całą odpowiedzialnością uważam że najbardziej popularne głośniki renomowanych firm - nie brzmią. Oczywiście w pewnym zakresie cenowym. (oczywiście nie uważam za szczyt finezji tvm-u)
Oczywiście widzę również i ich wady związane z budową samych "meblarskich zapędów" czyli pewnego rodzaju podbarwianie, itp. ale konstrukcję generalnie oceniam na niezłą.
Z całą pewnością dał bym szansę nowym produktom. Problem jest w tym , że nie mam gdzie ich odsłuchać a chętnie bym to uczynił, albowiem jeżeli by "rokowały" to ,to co spieprzyli księgowi można by podnieść do tego, co zakładali inżynierowie dźwięku. Więc potencjał zapewne jest. Choć różnie to w przeszłości bywało z różnymi seriami.
Proszę jeszcze zwrócić uwagę na samą fizjonomię słuchu. 20,30,40 latkowie będą zupełnie mieli inne preferencje co do jakości, spójności, sceny, czy BARWY dźwięku - ot taka nasza uroda związana z oczekiwaniami co do tzw."jakości dźwięku" czy samej dynamiki lub tzw. "klimatu" który potrafią zrobić kolumny a na który jesteśmy nastawieni.
Bajki o wspieraniu polskiego przemysłu proszę włożyć gdzieś głęboko - bo może się okazać, że firmę polską XYZ kupili niemcy czy chińczycy.
Zatem nie to fajne co uważają ale to co się podoba.
Dodam jeszcze że jeżeli wszyscy byli by racjonalni przy zakupach to 99% jeżdziła by skodą oktawią 19TDI, a zamożniejsi pasatami 1,9.TDI. ten 1% to oczywiście przesada....
 
Ostatnia edycja:

eagle

New member
No i tutaj część z nas chce pokazać co ma w portfelu...Jedni mogą pozwolić sobie na Scodę inni na Passata.Sam nie ma samochodu i jak dotąd nie mam czego żałować.Nie przeczę, nie znam udziałowców firmy ale chętnie bym posłuchał brzmienia i porównał.Może rzeczywiście między bajki można by schować ambicje i dobre chęci firmy ale dajmy szansę.Nie jestem funboyem Tonsila ale zapewne jednym z mniejszości dla którego jednak coś tam tradycja znaczy.Takim sobie ot Kowalskim.Jak wszem słychać kup Jamo,Monitor Audio,Klipsch,JBL czy inne.To z tym pasuje.Czasem człowiek czuje się zagubiony w wyborze a wstępując na forum z prostym pytaniem jadą po nim jak po przysłowiowej kobyle,że śmiał zadać pytanie.Gro z Was forumowiczów(nikogo nie obrażając) albo rzeczywiście jest albo tylko udaje specjalistów wyciągających pomocną dłoń.Może zdecydowanie lepiej zdać się na swoje własne odczucia?!
 

rafal735r

New member
Ja napisze tylko tyle. Jedyne konstrukcje Tonsila, ktore mozna wogole brac pod uwage to Maestro I i II, Siesta i Premium. Ale niestety to nadal podstawowa polka.
 

Xisiek

New member
Jak firma 5 razy upadła to nadal jest tą samą?

Jak upadla 5 razy a nadal produkuje to chyba jednak znaczy, ze caly czas wystepuje popyt na produkty sygnowane logiem Tonsilu, prawda?

Ale to i tak nie jest zbyt istotne, wazne jest to czy Tonsil produkuje dobrze grajace glosniki czy nie, bo chodzi o to aby przede wszystkim dobrze gralo a dopiero potem dobrze sie nazywalo, czyz nie?
 

marecki6

New member
Bez reklam
a dla mnie oprocz samego brzmienia wazna jest jakosc wykonania i awaryjnosc sprzetu bo co mi z dobrze brzmiacego sprzetu skoro musze go caly czas reklamowac poki jest gwarancja a pozniej naprawiac na wlasny koszt ... co do atakowania kogokolwiek na forum to nie wydaje mi sie aby moj post atakowal autora - napisalem szczerze ze na tym forum praktycznie nie znajdzie sie uzytkownikow marki tonsil czy osob ktore beda ja polecac ... jedyny wczesniejszy watek jaki pamietam to temat zalozony przez osobe ktora po dlugiej liscie napraw swoich tonsilow stwierdzila ze ma ich dosc i czas na zakup czego lepszej jakosci
 

krisder

New member
Bez reklam
Moglbys rozwinac mysl i wyjasnic na czym mialby polegac ow "bledny zakup" ?

Biję się w piersi. Swoją opinię opieram na doświadczeniach z tymi kolumnami sprzed wielu lat. Obecnie produkowanych zestawów Tonsila nawet nie widziałem na oczy. W najlepszych latach Tonsilu ich produkty wymagały częstej wymiany przetworników a osoby obeznane z elektroniką i posiadające wyczulone ucho same fundowały sobie tuning. Wspominam głośniki tej firmy z sentymentem gdyż przypominają mi lata młodości i imprezy, które nagłaśniały. Należy jednak pamiętać o drobnym fakcie, w zasadzie byliśmy skazani na produkty tej firmy. Kto wówczas słyszał o czymś takim jak odsłuch różnych zestawów z różnych firm? Czy można obecnie zaufać produktom firmy, która powstała na gruzach krajowego potentata? Ja mając taki wybór na rynku bym nie ryzykował.
 

Xisiek

New member
Był tonsil, protonsil to gdzie ta sygnacja tym samym logo?

Mowimy chyba o tym z czego i kto sklada produkt finalny, a nie o jego tabliczce, prawda?
Tabliczka nie gra, tylko glosniki a te maja akurat caly czas te sama mysl techniczna.
PS> Zreszta i tak to czepianie sie "tabliczki" nie ma wiekszego sensu, ProTonisl to byla nazwa spolki.
Na kolumnach umiesczane bylo logo tak Tonsil jak i ProTonsil.
 
Do góry