Kolumny do Yamaha 2067

Mam zamiar zakupić KD Yamaha 2067 oraz kolumny 5.1

Biorę pod uwagę kolumny
Monitor Audio zestaw BX6 + BXW10 +BX Center+ BX2
lub
Monitor Audio zestaw M6 + MSW10 +M Center+ M2
lub
coś z Magnat Quantum

Który zestaw lepiej spisze do Stereo50% i KD50% w pokoju 22m2?
 

don111

Banned
jeśli rozpatrujesz Monitor Audio BX i M to wiadomy wybór, BX jest wyższą serią
w moim odczuciu MA BX to są jednak lepsze kolumny od Magnat Quantum, ale pozostaje jeszcze kwestia zgrania z Yamahą
 

Cyborg65

New member
Witam

Naprawdę bierzesz pod rozwagę zakup bez odsłuchu?

Dla mnie z tych bezdyskusyjnie najlepiej gra magnat 607
Pewno seria 7 jeszcze lepsza ale nie słyszałem.
To dla mnie, dla ciebie tylko odsłuch.
Każdy ma inny gust i jemu będzie pasować co innego, tylko to raczej ty masz ich słuchać.
P:lol:zdrawiam
 
Mam nadzieje ze się uda zrobić odsłuch, z tym ze chciałbym zawęzić do 3 typów kolumn. Bo ciężko odsłuchać wszystkie przecież. Tym bardziej ze słyszałem, że za każdy odsłuch płaci się 30żł.

Wezmę pod uwagę magnat607. Ja obecnie posiadam 2 kolumny frontowe Eltax Liberty 5+, ale chyba nie da się ich wykorzystać. Ostatnio te moje kolumny trochę denerwują (po 8 latach), mam wrażenie że grają tak jak by były za "firanką". Być może coś ze słuchem się dzieje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Cyborg65

New member
Witam

Nawet jeśli 50 PLN to uwierz mi że się opłaci.
Zresztą proszę o komentarz po odsłuchu, łącznie z tym czy się opłaciło
Warunek do odsłuchu podłączać pod wybranego Ampka od biedy zbliżony model.
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Chyba znaazłem zestawem stanowią:
Magnat Quantum 607 lub 605
Magnat Quantum SUB 630
Magnat Quantum center 613
Magnat Quantum 603

pyt 1. A jak to sie ma do "niemeickiego dżwięku" podbite basy i wysokie?
pyt 2. Na czym poelga ten myk ze Magnaty tańsze i zarazem lepsze od Monitor Audio seri BX ?
pyt 3. Do pokoju 22m 605 czy jenak 607? Nie jestem zwolennikiem głośnego słuchania lecz normalnego a wieczorami cichego.
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

1 Nie mam pojęcia skąd ten wniosek Magnat 605 nic nie podbija (testy)
2 Nie wiem kto powiedział że droższe od razu znaczy lepsze, to jedno. Co dla kogo lepsze to odsłuch.
3 Wystarczy na pewno 605 co do Głośności/607 ma inną budowę i gra po prostu inaczej ja osobiście wybrałbym 7
Ale to oczywiście kwestia gustu
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
1. Absolutnie potwierdzam - Magnaty wybrałem właśnie za zerowe podkolorowania (a odsłuchałem całkiem sporo konkurencji... trwało to kilka miesięcy...). Do tego powiem, że z Yamahą 2067 grają bardzo ładnie, neutralnie ale jednocześnie niesamowicie bogato w szczegóły z świetną przestrzenią i efektywnością (dzięki temu możesz słuchać cicho i ciągle niczego nie tracisz z bogactwa dźwięku... jak podkręcisz... to sąsiedzi też będą się cieszyć dźwiękiem razem z Tobą...).
2. seria 600 ma mniej więcej "bebechy" z 700 (z nieduzymi realnymi różnicami - obudowa jest za to zdecydowanie inna). Ja jednak nie usłyszałem różnic i stąd mam 607+603+613.
3. 605 grają ładnie ale 607 są niewiele droższe a jednak dźwięk bogatszy. To naprawdę słychać.

BTW - pewny jesteś, że jeszcze gdzieś kupisz serię 600? Teraz jest nowa seria 650... wstępnie wygląda, że wnętrzności te same (drobne różnice przy wysokotonowym). Ale jak znajdziesz, to nie powinieneś żałować - pamiętaj tylko, że one nie kolorują basu ani sopranu!

BTW2 - nie mam jeszcze suba i wcale nie jestem pewny czy właśnie Magnat Betasub będzie wybrańcem. Na liście wstępnie mam w tej kolejności: Velodyne CHT10Q, B&W ASW610, Yamaha i być może właśnie Betasub (jakoś szeroko tu reklamowany JBL mi nie podchodzi... jakiś taki pokombinowany ma ten dźwięk... ale nie wykluczma, może posłucham jeszcze raz...). Chętnie jednak poczytam opinii na temat najlepszej kombinacji z Yamahą 2067 i Magnatami Quantum.

Pozdrawiam i życzę udanych odsłuchów (aha, spróbuj omijać tych, którzy wołąją kaskę za odsłuchy... skoro inni nie wołają... no chyba, że to na życzenie specjalnie i wyłącznie dla Ciebie... )


1 Nie mam pojęcia skąd ten wniosek Magnat 605 nic nie podbija (testy)
2 Nie wiem kto powiedział że droższe od razu znaczy lepsze, to jedno. Co dla kogo lepsze to odsłuch.
3 Wystarczy na pewno 605 co do Głośności/607 ma inną budowę i gra po prostu inaczej ja osobiście wybrałbym 7
Ale to oczywiście kwestia gustu
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry