Kolumny do 4000-5000zl

forzainter1g

New member
Witam
Tak jak w temacie co byscie polecili:
Moje typy:


Paradigm Monitor 9 V.6/v.5
Paradigm Monitor 11 V.6/v .5
Paradigm Studio 60 V.5
Monitor Audio Rs 6

Monitor Audio Rs 8

Kolumny do zastosowania uniwersalnego- radio rozna muzyka np: od popu i rocku do hip hopu i techno.Roznorakie koncerty nie wykluczam podlecznia kolumn pod TV np: Do ogladania meczy itp.I tu wlasnie tez przy okazji potrzebowalbym rady
w dwoch sprawach.

1. Czy kupywac odtwarzacz plyt skoro moge odtawrzac je z DVD-SOny
SONY RDR HX 950.
2.Czy kupywac amplitiuner czy wzmacniacz z tunerem osobno chodzi mi czy w pelni wykorzystam kolumny przy amplitinerze bo slyszalem opinie ze tam w tych Monitor Aduio Rs 6 ze trzeba miec porzadny wzmacinacz ze amplitiuner to nie daje rady.
Chcialbym zeby caly zestaw np;
Kolumny+Amplitiuner nie przekroczyl 8500zl



 

mat74

Well-known member
Bez reklam
z tego co mi sie wydaje chcesz zbudowac porzadny uklad stereo a nie wielokanalowy -wiec zastosowanie DVD jako odtwarzacza CD w polaczeniu z takimi kolumnami jak np. rs8 (i oczywiscie odpowiednim dla nich i pomieszczenia wzmacniaczem) byloby raczej "nietaktem".....;)
 

don111

Banned
na taki pokój to 3x 16,5cm na pewno nie wystarczy, zwłaszcza jak kolega będzie chciał poczuć trochę mocy ;)

z Paradigmów to tylko 11stki (v5/v6)
Canton Ergo 609 lub 611

z mocniejszych ale nieco gorzej grających (do techno/hip hop bez znaczenia) ewentualnie takie coś:
Cerwin Vega CLS 15
 
D

DobraDobra

Guest
O w/w Cantonach poczytaj też tu:

audiostereo.pl/Canton_Ergo609_DC_39430.html

audiostereo.pl/Klocki_dla_kolumn_Canton_Ergo_34308.html


Uważam - podobnie jak przedmówcy - że lepiej stworzyć dobry zestaw stereo niż wielokanałowy. Zawsze można potem filmik zobaczyć stereo jak się chce, prawda? Ponadto to całe kino domowe to przereklamowana sprawa...



U Ciebie to jest sam salon o takiej powierzchni (58m2) czy tez jest on połączony np z kuchnią czy jadalnią? Jeśli tak, to będzie miał mniej metrów2. A jeśli jest mniej metrów to RS 8 by wystarczyły, jak sądzę.



Recenzja Monitor Audio RS 8 : "Najlepszy „killer” w swojej klasie. Szerokie spektrum dźwięku z zabójczym basem i przytłaczającą dynamiką zamknięte w eleganckiej obudowie. Wyposażony w dwa 16 cm przetworniki niskotonowe C-CAM, jeden nisko-średniotonowy 16 cm C-CAM CHAM oraz złotą kopułkę wysokotonową C-CAM. Nie ma sobie równych.

„Głośnik z „jajami”, który wciąż i wciąż gra głośniej, głębiej i pełniej niż mógłbyś wykrzesać z takiej wielkości kolumny… RS8 brzmi fantastycznie… Czysty, zwinny i dynamiczny głośnik… Budzi entuzjazm.”
„Hi-Fi Choice”, luty 2006"




Teraz trzeba by dobrać wzmacniacz stereo, który by nie podbarwił w jakiś sposób RS 8. Co myślicie o Marantzu serii 7000? Albo Cambridge Audio Azur serii 640 v. 2 lub 740? Albo Rotel R 5 albo 6 do tych głośników?



Myślę, że nietypową ale dobrą propozycją byłby Advance Acoustic MAP 305, którego używam - piękna moc i zdołałby napędzić te głośniki. Recenzja:

bestaudio.pl/prasa/recenzje/AdvanceAcoustic/AdvanceAcoustic_MCD-203II_MAP-305_Audio_2007_03.pdf

Trzeba by sobie posłuchać tego ostatniego zestawu (RS 8 + AA MAP 305) - wrażenie jest całkiem miłe, nie powiem.


Ciekawa propozycja to Arcam A 80 - arcam.pl/. Raczej rzadkość, ale miły w odsłuchu.


Co z napędem CD? Też Advance Acoustic model MCD 204 idąc tym tropem?
A może CA Azur 640 C?
Marantz SA 7001 KI - to by zagrało bosko!!!!
Rotel RCD 06 ?
Arcam CD 73 ?
 
Ostatnia edycja:

diacon24

New member
Kef iq90
Dali ikon 7
RS8
z tych 3 bym wybierał
Najładniej się prezentują rs8 i kef :eek:k: jeśli chodzi o wygląd :krol:
Czytałem dużo o Rs8 i te bym polecił ceny są prawie identyczne tych modeli.
do tego
ampli Azur 640 R. Razem Cena 8200 +,-.Ale najwazniejsze nie sa porady Tylko wlasny sluch tzreba posluchac tych modeli.Pozdro :twisted:
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
DobraDobra napisał:
Uważam - podobnie jak przedmówcy - że lepiej stworzyć dobry zestaw stereo niż wielokanałowy. Zawsze można potem filmik zobaczyć stereo jak się chce, prawda? Ponadto to całe kino domowe to przereklamowana sprawa...

halo,halo, powoli........
ja nic takiego nie powiedzialem!
wedlug mnie wszystko zalezy czego sie oczekuje od zestawu i do czego ma sluzyc!!!
wielokanalowy zestaw kina domowego nie nadaje sie za bardzo do stereo tak samo jak stereo nie za bardzo sprawdza sie w kinie....!!!
jedno i drugie ma inne przeznaczenie i jedno nie zastapi drugiego !!!!
aczkolwiek na dosc dobrym kinie domowym da sie sluchac stereo (mozna rowniez dolozyc wzmacniacz) to na zestawie stereo -sciezki filmowej wielokanalowej juz nie za bardzo.....
 

forzainter1g

New member
Tak to jest salon wpadajcy w kuchnie:p ale tam nie ma zadnej sciany czy czegos poprostu 2 w1.
Hmm.Polecacie mi to o czym wlasnie myslalem:p
Czyli z kolumn:
Paradigm 11 v.6
Monitor Audio Rs8

Kolega diacon24 polecil
Dali Ikon 6
Kef Iq 90
Firmy zacne ale chyba przy Rs8 i 11 v 6 wysiadaja.
Nikt sie nie wypowiedzial na temat Paradigmow Studio v 60 v.5.Podobno sa bardzo dobre.
Wzmacniacz:
CA 640 A??
CD:pioneer PD-D6-J??
hmm.
Jeszcze Tuner by sie przydal.
 
D

DobraDobra

Guest
mat74 napisał:
wielokanalowy zestaw kina domowego nie nadaje sie za bardzo do stereo tak samo jak stereo nie za bardzo sprawdza sie w kinie....!!!

Alez tak, na zestawie stereo spokojnie posłuchasz filmu, czy koncertu, ustawiając dźwięk na 2.0. Natomiast sluchanie ulubionej muzyki na kinie domowym to nie jest to. Stąd pomysł, żeby jednak wejść w stereo.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
DobraDobra napisał:
Alez tak, na zestawie stereo spokojnie posłuchasz filmu, czy koncertu, ustawiając dźwięk na 2.0.

otoz wedlug mnie - nie!!!!
skoro film jest nagrany z wielokanalowa sciezka dzwiekowa to dlaczego mam go obcinac i sluchac na 2 kanalach?!
nie mam zamiaru sprzeczac sie na temat realizacji dzwiekowych koncertow- choc uwazam ze w tym temacie tez mozna by bylo podyskutowac....- natomiast na temat ogladania filmow na sprzecie stereo.... no przepraszam bardzo ale niech mi nikt nie probuje wmowic ze jest w stanie przy uzyciu dwoch kanalow stworzyc taka sama przestrzen i ukieronkowanie dzwieku jak przy uzyciu systemu wielokanalowego !!!
 

AvataR

Banned
Firmy zacne i nie wysiadaja ani przy PARADIGMACH ani przy Monitor Audio ;) Po prostu zalezy kto jakiego brzmienia oczekuje ...

Uwazaj na wzmacniacz CA 640A - jest to bardzo specyficzny sprzet i moze Tobie przeszkadzac jego nadmierna sklonnosc mo mocnego zarysowywania gornych rejestrow. Ja to lubie a nie wytrzymalem . Co innego seria 740 albo jeszcze lepiej 840 ale to juz troche kosztuje . Zdecydowanie nie kupuj CA 640A w ciemno musisz to odsluchac - jezeli lubisz mocne rytmy rock, metal to nie ma szans aby CA przypasowal ;) Ale cuda sie zdarzaja....

W rozsadnych cenowo sprzetach lepiej juz wypadnie jakis dobry marantz, rotel, xindak - beda to ciekawsze pozycje w cenie do 2tys zl
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
przepraszam zle odczytalem post i musialem edytowac-sorki
 
Ostatnia edycja:
D

DobraDobra

Guest
Ale kuchnia jest zapewne z boku i nie ma wymiarów pokoju - wiec zapewne masz jakieś 40m2 czy coś koło tego.

Do takiego pomieszczenia RS 8 w pytkę. Tego CD Pioneera nie znam - lepiej wziąć sprawdzoną konstrukcję w wcześniej wymienianych. CA będzie cool (choc rozumiem zastrzezenia o jego jasnosci) ale poleciłbym Ci posłuchanie Advance Acoustic i zdecydowanie samemu! Tunerów jak psów na rynku...weź cokolwiek.

Generalnie powinieneś posłuchać tych kilku zestawów i sam zadecydować.
 
Ostatnia edycja:

diacon24

New member
forzainter1g napisał:
Tak to jest salon wpadajcy w kuchnie:p ale tam nie ma zadnej sciany czy czegos poprostu 2 w1.
Hmm.Polecacie mi to o czym wlasnie myslalem:p
Czyli z kolumn:
Paradigm 11 v.6
Monitor Audio Rs8

Kolega diacon24 polecil
Dali Ikon 6
Kef Iq 90
Firmy zacne ale chyba przy Rs8 i 11 v 6 wysiadaja.
Nikt sie nie wypowiedzial na temat Paradigmow Studio v 60 v.5.Podobno sa bardzo dobre.
Wzmacniacz:
CA 640 A??
CD:pioneer PD-D6-J??
hmm.
Jeszcze Tuner by sie przydal.
Mała poprawa Dali ikon 7 nie 6 :D...
Paradigm Studio v 60 v.5 patrzyłeś ile one kosztują ponad budżet :D chyba ze jakieś używki :=)
 
Ostatnia edycja:
D

DobraDobra

Guest
Jesli chcesz zglebic watek kolumn jeszcze bardziej to polecam przejrzeniu testy z niemieckiego magazynu Audio:

.audio.de/Uebersicht/Testberichte-Stand_581657.html?lists_testberichte768_page=1


Jest tego - jesli chodzi o glosniki z 10 stron. Milego przeglądania!

Bardzo dobrze zostaly ocenione glosniki KEF iq 90.

.audio.de/Produktdaten/KEF-iQ-9_677098.html

Mieszcza sie w cenie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Przemysław S.

New member
Sam przymierzam się do RS8.
Rzekomo całkiem nieźle radzi sobie z nimi Creek Evo 2 (kilka osób mi juz polecało takie zestawienie).
Jako, że rozpatruję taką konfigurację dla siebie, może ktoś kompetentny zabierze głos?
 
Do góry