Kolejny stereotyp....

Arly

New member
Witam
Powiek krotko. Nie mam juz sily walczyc ze stereotypani nt. plazm. To jak walka z wiatrakami;) Otoz jestem na etapie kupna tv ( na pewno niektorzy uzytkownicy forum mnie znaja bo ich zameczam pytaniami:p ) i osobiscie jestem za plazmami ale niestety chyba ulegne presji WAF-owi, ktory uparcie twierdzi ze LCD to super a plazma to dno. Dzis a w zasadzie wczoraj byl u nas kolega, ktory tylko dolal oliwy do ognia stwierdzeniem ze plazma jest szkodliwa bo promieniuje...:hmm: Na moje pytanie co ma konkretnie na mysli, stwierdzil, ze tam jest inna technologia niz w LCD i wytwarza sie "szkodliwe promieniowanie" i zeby nie kupować bo mam dwuletniego syna . Nastepny standard, ze plazma ciagnie duzo pradu a w przyszlym roku energia zdrozeje o 25%. Na koniec as z rekawa, ze jak on (kolega) pracowal kiedys w fabryce na przecinarce plazmowej do metalu, to mial dodatek szkodliwy do pensji i ze maszyna ta ciagnela strasznie duzo energii, byla malo wydajana i w koncu ja sprzedali...
No coz ja gdy ewentualnie kupie plazme to blach i pretow nie zamierzam nia ciac...:D
Pozdrawiam wszystkich lekko zalamany...:(
 

piteron

Active member
Bez reklam
ktoś chyba czegos tu nie przeczytał
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16409
dodatkowo czytając o dodatku za pracę na precinarce plazmowej:D:D:D,cholernie się wystraszyłem TV laserowych,które wcześniej czy później trafia pod strzechy
co do promieniowania,wszystko co generuje światło,dźwięk i inne fale widzialne lub nie promieniuje,więc nie popadajmy w paranoję,bo okaże się że będziemy musieli wywalać z domu kuchenki,TV komórki,IPody,i inne urządzenie
dla Twojego kolegi mam odpowiedź

gdzieś czytałem że 42 calowy ekran plazmowy generuje o ok 60% mniej szkodliwego promieniowania niż 21 calowy TV CRT,
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Arly, nie wiem, czy przekonam Twoją małżonkę, ale podkreślę:

1. Promieniowanie. Takie myślenie pozostało po stradycyjnych telewizorach, gdzie również występował luminofor. Jednak powodem promieniownia nie był luminofor, ale układ sterowania wiązką elektronów.

2. Pobór mocy. Ogólnie można założyć, że są porównywalne. LCD pobiera mniej więcej stała jej wartość, plazma pobiera w zależności od chwilowej jasności panelu.

3. Dodatek szkodliwy. Obawiam się, że dodatek szkodliwy mogliby przydzielać każdemu, kto opopwiada takie pierdoły.

Podsumowując: synek dorośnie, prąd i tak zdrożeje, a obraz z plazmy i tak jest lepszy. Weź żonkę na porównanie do sklepu. A ponadto posadź przek monitorem i daj do poczytania nasze forum.

Problem z fachowcami od cięcia blachy polega na tym, że oni zawsze wiedzą lepiej i wypowiadają swoje zdanie w sposób autorytatywny. Dlatego nie zapraszaj w najbliższym czasie kolegów i dokonaj decyzji w sposób rozsądny.

ArtS :)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Problem z fachowcami od cięcia blachy polega na tym, że oni zawsze wiedzą lepiej i wypowiadają swoje zdanie w sposób autorytatywny. Dlatego nie zapraszaj w najbliższym czasie kolegów i dokonaj decyzji w sposób rozsądny.

ArtS :)

:) nic dodac nic ując.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Plazma & LCD

Tylko współczuć z powodu takich kolegów.... A jest takie piękne przysłowie o tym, że milczenie jest złotem!

A tak poważnie niech żona poczyta to szacowne forum i wyrobi sobie własny pogląd na temat plazm. A tego"kolegi" to już lepiej więcej razy nie zapraszaj!

Powodzenia.

edit

W lipcowym wydaniu CD-ACTION był wielce wymowny artykuł LCD czy Plazma! Polecam żonie lekturę....
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Problem z fachowcami od cięcia blachy polega na tym, że oni zawsze wiedzą lepiej i wypowiadają swoje zdanie w sposób autorytatywny.
ArtS :)
do tego dorzućmy większość sprzedawców i mamy pełen obraz kogo się nie należy radzić:cool:;)
 

fazer58

Member
Bez reklam
Chociaż, obraz w sklepie moze "troche" odbiegać od ogólnie przyjętych norm dobrego obrazu. Ja,nigdy bym nie kupił nowego tv,widząc obraz generowany w większości sklepów.Swoją plazmę TH 42-PV7 dostalem na gwiazdkę,mam podpiętą do CYFROWEJ vectry i obraz jest... BAJECZNY!!! Zwlaszcza na reklamach,które teraz bardzo polubiłem:D
 

Holt_

New member
Bez reklam
i napromieniuj. :)

A tak apropos zużycia prądu - czy plazmy przy ciemnym obrazie zużywają tyleż mniej prądu od LCD co więcej przy jasnym, żeby można było jednoznacznie stwierdzić, że zużycie prądu jest porównywalne?
 

prosper5250

New member
lcd potrzebuje tyle samo prądu do wytworzenia koloru czarnego, zielonego czy czerwonego-natomiast plazma potrzebuje najwięcej energii do koloru jasnego a najmniej do barw ciemnych, w skrócie im bardziej obraz wali po oczach tym więcej plazma zeżre energii... opłaca się więc oglądać 4:3 :) w rzeczywistości obydwie technologie zużywają tyle samo energii a stereotyp że plazma pobiera więcej wytworzył się z tego, że nie jest dostępna w małych wielkościach-przyjęło się przecież że plazma to grzmot... oczywiście na tabliczce znamionowej pojawia się informacja o nieco większym poborze prądu p5rzez plazmatrona (zwykle ok 5-10%)
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
ja to wszystko wiem. Tylko mimo wszystko wydaje mi się, i chciałbym to potwierdzic/wykluczyć, że jednak zuzycie prądu przez plazmę na kolorach ciemniejszych jest chyba (?) nie tak bardzo mniejsze w stosunku do stałego zużycia LCD, jak większe jest to zużycie przy kolorach bardzo jasnych. Inaczej - przy ciemnych kolorach to zużycie nie spada aż tak bardzo jak rośnie przy jasnych. Tak mi się wydaje i chyba gdzieś to czytałem, dlatego proszę o potwierdzenie/zaprzeczenie.
 

coiler

New member
Hehe nawiązując do przecinarek plazmowych to zajmuje się nimi zawodowo, ciągną dużo prądu bo mają dużą moc, w tej chwili to jeden z najbardziej wydajnych metod ciecia. Dodatek szkodliwy mają operatorzy ale nie wynika to z samej plazmy tylko z tego że ulatniają się opary "palonych" metali ;)
Tak że to nie ma najmniejszego zwiazku z telewizorami ...
 

prosper5250

New member
holt, w wrsji optymistycznej dla plazmy pobierze ona tyle samo energii co lcd, w wersji pesymistycznej pobierze więcej (bedzie to wartość liczona w promilach)
 

Holt_

New member
Bez reklam
myślę, że jednak nie w promilach. Myślę, że będzie to istotnie jakieś ok. 10%, chyba, że ktoś ogląda wyłącznie archiwalia na Kino polska :). Zgadzam się, że w gruncie rzeczy są to nieduże kwoty, wychodzę z założenia, że jak kogoś stać na TV za 3 tys i więcej, to nie liczy każdych 10 PLN za prąd.
 

prosper5250

New member
kiedyś trafiłem na stronkę o plazmach, której założycielami i sponsorami są panasonic i pioneer... sporo na niej testów łamiących stereotypy na temat plazm... niestety za cholerę nie mogę na nią trafić ponownie... a 10% to różnica wynikająca z tabliczek znamionowych ... piteron-to był żart (odznaczony adekwatną buźką) a nie teoria...
 
Ostatnia edycja:

gofer

New member
Jeżeli chodzi o zużycie prądu to jest bardzo denerwujące to że ludzie którzy tylko "coś tam, gdzieś tam" usłyszeli próbują wcisnąć inny którzy w ogóle się nie znają że plazma to pobiera z 10 razy więcej niż lcd, dlatego lcd jest lepszy, aż żal takich pierdół słuchać, a potem jeszcze innych podobnych odkrywczych historii:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
 

Arly

New member
Witam ponownie.
No coz, trzeba zwalczac nieprawde. KLAMLIWYM PLAZMOOSZCZERCOM MOWIMY STANOWCZE NIE!:D :p
Prosper 5250 to chyba bedzie ta strona o plazmach http://www.plazma-lcd-fakty.pl/
Co do pradu to wg mnie smialo mozna przyjac ze zuzycei zawiera sie miedzy 50% a 60% tego co podaje producent na tabliczce znamionowej.
Natomiast wracajac do tematu PANOWIE ZWYCIESTWO!!!:D WAF skapitulowal, kupujemy plazme 46 cali. Wybor zawezony wybieram miedzy Panasonicem PY 80 i PY85 i chyba jednak wezme PY 80, bo raczej nie bede doplacal do kontrowersyjnego IFC a "bluryja" na razie nie mam i nie zamierzam na razie kupowac. Tak wiec jak dobrze pojdzie to we wrzesniu bede raczyl sie pieknym obrazem. Pozdrawiam wszystkich i z ciekawoscia bede sledzil rozwoj wydarzen w tym watku.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
PS. Panowie ostatnia sprawa "stereotypowa". Otoz mieszkamy razem z tesciami i gdy oboje jestesmy z zona w pracy to teciowa lub tesc zajmuja sie naszym dwuletnim synkiem. Gdy siedza u nas na gorze to na tv leci przez kilka godzin albo superstacja, albo tvn 24 albo gdy maly marudzi cbeebes. Wiem, ze temat walkowany non stop ale jak to jest z tymi powidokami...;)
Jeszcze raz pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry