kłopoty z podłączeniem

robirem

New member
Sukces !!! . W dvd w opcjach hdmi było ustawione audio in a miało być na out i dźwiek jest. Z xboxem sprawa jest taka że nie wiem dlaczego go nie widzi ,ale poprzez lcd ( prze cinche ) odbieram go na ampli. Może przyczyną jest konieczność podłaczenia sugnału audio cyfrowego - musze kupić. Ogólnie jest dużo lepiej . W związku że mam tylko dwie "kolumny" mam jeszcze jedno pytanie, czy można puścić dźwięk wyłącznie przez głośnik centralny?

pzdr i sorry za marudzenie
 

gryzio

New member
xbox'a nie mam, więc to co pisałem to była ekstrapolacja ustawień z ps3 i wróżenie z fusów zgodnie z zasadą iż 'amerykańskie, ruskie czy japońskie i tak montowane przez małe chińskie rączki'

tradycyjnie podejrzewałbym iż robisz w dalszym ciągu jakiś błąd w ustawieniach. w sumie skupiłbym się może na uzyskaniu najpierw audio a potem video przez ampla.

powinieneś być w stanie np dźwięk wysłać optykiem do ampla a obraz przesyłać bezpośrednio do tv.

oprócz tego, iż pewnie coś masz cały czas nie tak w ustawieniach xbox'a oraz dokładnej kabelkologii to nasuwa mi się jeszcze jedna możliwość - teoretycznie mogło ci się udać pomylić component video z composite video.
 

robirem

New member
gryzio - pracuje nad sobą :) , napewno z czasem wszystko obczaje.Ponawiam pytanie o sygnał wyłącznie z kolumny centralnej i jeszcze raz wielkie dzieki za pomocpzdr
 

pejotpe

New member
Bez reklam
robirem napisał:
napewno z czasem wszystko obczaje.Ponawiam pytanie o sygnał wyłącznie z kolumny centralnej
Pytanie: po co?
Odpowiedź: sprawdź w instrukcji. Typowe ustawienia zestawów 5.1 to: 2.1, 3.1. 4.1 i 5.1, przy czym dźwięk z kolumny centralnej idzie tylko przy 3.1 i 5.1.
 

robirem

New member
przez o k2 miesiące cały zestaw ( raczej efekty i sub poczekają w kartonie ) będą przebywać w miejscu tymczasowym ( pomieszczenie ok 20 m ) niestety ze wzgledu na meble kolumny frontowe będą dość oddalone od tv a do tego w różnych odleglościach. Dla muzy to bez dużego znaczenia ale przy oglądaniu tv myślałem że tymczasowo lepiej byłoby puścić sygnał przez centralny żeby nie było wrażenia że dźwięk płynie z innego miejsca niz tvpzdr
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
czyli masz podlaczone fronty i chcesz do tego podlaczyc jeszcze central ?!
tak da sie to zrobic - poprostu podlacz ten glosnik
oczywiscie dzwiek bedzie szedl na wszystkie 3 glosniki
 

robirem

New member
Na optyku poszlo ja burza ( xbox ) i teraz już wsio chula.
mat74- dokładnie jak piszesz, chodzi mi tylko żeby w trakcie oglądania tv dźwiek dochodził z lcd a przy takim roztawieniu kolumn może być o to trudno
pzdr
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
bedzie to chodzilo- nie ma problemu- musisz tylko wlaczyc ktorys z "poprawiaczy" np. dts neo , zeby sygnal stereo dochodzacy do amplitunera byl rozdzielany na wszystkie kanaly
 
Do góry