kłopoty z podłączeniem

robirem

New member
witam,

dzisiaj postanowiłem trochę się "pobawić" z nowym ampli. pożyczyłem 2 kolumienki i .... ( zaraz poleci to wszystko z 5 piętra ) . Na początek kolumny - spoko wsio ok , test na tunerze jest ok. Podłaczam poprzez hdmi tv lcd samsung - brak sygnału. Po 2 godzinach przedzierania się przez instrukcje podłaczyłem dodatkowwo przez optyk i minimum mam menu ekranowe. W opcjach przelączyłem na przekaz hdmi i ok idzie menu ekranowe przez hdmi. Niestety dzwięku z tv już nie udało mi się uzyskać . dalej podłączam xbox360 przez komponent - brak syganlu. Niestety nie mam w xbox hdmi. Menu jest dość rozbudowane i zaczynam się gubić. Może znajdzie się jakąś dobra dusza i trochę pomoże.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
po pierwsze - z TV w ten sposob dzwieku nie "wyciagniesz" bo napewno sa to wejscia w TV a nie wyjscia
po drugie- jesli podaczasz xbox componentem to nie ma prawa byc dzwieku bo idzie wylacznie sygnal video

szczerze mowiac sugerowalbym ci poprosic jakiegos znajomego ktory zna sie troche na sprzecie zeby ci to popodlaczal- bo bez urazu ,ale utknales juz na poczatku a dojdzie jeszcze kwestia przyporzadkowania zrodel sygnalu.....itd.
 

robirem

New member
po podłączeniu xboxa komponetem mie mam nawet wideo :(( - brak sygnału ( chyba cosik trzeba dodatkowo ustawić ). może z tv puszcze jeszcze cinchem do ampli to dźwięk sie pojawi?

pzdr
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tak!- jesli wyprowadzisz dzwiek z TV chinczami (to co sie uda) i oczywiscie uda cie sie ustawic zrodlo dzwieku w ampli , to powinno dzialac ;)
jesli nie zadziala ....no coz wina moze lezec po twojej stronie ,niekoniecznie sprzetu......;)
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Tak jak juz mat wspomnial, kwestia dobrego przypisania. Napisz jaki masz ampli. Bo nie koniecznie musi on obslugiwac dzwiek po HDMI...
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Widziałem ostatnio w MM V3800 na wyprzedaży (za równowartość 3900PLN). Warto?

P.S.
W XB360 nie trzeba czegoś dodatkowo ustawić, by posłać obraz komponentem? Na PS3 najpierw podłączyłem konsolę przez Euro (niestety miałem tylko kompozyt) potem dodałem HDMI, przełączyłem wyjście video na HDMI i dopiero odłączyłem Euro.
 

robirem

New member
klocek wygląda obłędnie ( jak dla mnie ) niestety o jego dodatkowych walorach wypowiem się jak przebrne przez kable oraz ustawienia. Teraz jestem w pracy , jak wrócę wieczorem to może go ( i siebie ) trochę pokatuje. Z xboxem z komponentem to nie mam bladego pojęcia jak to ustawić. Plan jest taki żeby spiąć cinchami tv z ampli i uzyskać dźwięk a dalej byłoby super jeszcze obraz :(, na samą myśl już się denerwuje. Może coś nie tak z ustawieniami hdmi?.pzdr
 

gryzio

New member
Najprawdopodobniej uzyskując obraz z telewizora (znaczy z anteny) nie będziesz mógł się bawić menu ekranowym ampla. Telewizor generuje wtedy obraz z innego źródła i raczej nie nałoży na to sygnału z drugiego źródła. Natomiast powinno się udać wysłanie audio do ampla i słuchanie telewizora na głośnikach ampla (bez menu ekranowego).
W przypadku xklocka powinno być łatwiej.

Po kolei:
- wyjście hdmi ampla podłącz z wejściem hdmi tv
- component xklocka podłącz do jednego z wejść component ampla (A, B lub C)
- optyk xklocka podłącz do odpowiedniego (tak samo opisanego) wejścia optycznego ampla
- włącz tv, xklocka i ampla, ustaw na tv wejście z ampla tak by dostać menu ekranowe

Zakładam iż sygnał video z xklocka leci już przez component, a audio jest ustawione na optyka.
Dla celów dalszego opisu przyjmuje że compenent podpiąłeś do wejścia A (BD/HD DVD), a optyka do wejścia optycznego 5 (BD/HD DVD)

- poprzez menu ekranowe ampla ustaw dla [BD/HD DVD] źródło sygnału video component A, a źródło sygnału audio wejście optyczne 5.
- teraz wybierając dla ampla wejście [BD/HD DVD] powinieneś mieć na telewizorze obraz z xkloca a w głośnikach ampla dźwięk z xkloca

Dla uzyskania w amplu dźwięk z tv - wyjście cinch z telewizorni podłącz do mniej więcej dowolnego wejścia audio cinch na amplu (np CD IN). Potem podobnie poprzez menu ekranowe ustaw dla np CD w amplu jako źródło sygnału cinche. Następnie wybierasz na amplu wejście CD, na telewizorze wybierasz normalny kanał i powinno ci się stracić menu ekranowe, telewizor powinien zacząć wyświetlać normalny kanał a dźwięk do niego powinien lecieć przez głośniki ampla.

To co napisałem traktuj jako wskazówki (nie mam tego ampla i nie mam do niego instrukcji - byłbym dokładniejszy), które powinny ci się pomóc dogadać z instrukcja do ampla.
Jeśli to co napisałem jest mało zrozumiałe i nie dasz sobie rady to albo musi cię ktoś dokładnie poprowadzić za rączkę (najlepiej gdyby miała tą samą wersje ampla, xklocka i telewizora), albo ktoś będzię ci musiał pomóc bo faktycznie problemy masz z gatunku podstawowych.
 

robirem

New member
gryzio -wielkie dzięki za wkład. Teraz moje rezultaty
1. dzwięk przez cinche - działa i jest ok
2. dvd połaczone przez hdmi - obraz jest , dźwięk. W menu ekranowym ustawiłem wsio na hdmi w tym dźwięk ( niestety dźwięku brak)
3 xbox - wsio jak napisałeś ( swoją drogą opisałeś opcje w moim klocku jakbyś go miał :) ) ale niestety ani dźwięku ani wizji. Wydaje mi się że próbowalem wszystkiego. Jak wprowadzam kable to odnosze wrażenie żę zielony jest najważniejszy jak go wyciągnę ( niebieski i czerwony osadzone ) to ampli wchodzi w menu ekranowe i nic sie nie dzieje, Jak wprowadzę kolor zielony to menu ekranowe znika i po kilku sekundach pojawia się komunikat że brak sygnału.
Reasumując pozostaje brak dźwięku w dvd oraz wogóle brak sygnału w xboxie. Nadal zakladam że to ja robię coś nie tak a nie że sprzęt uszkodzony.
moze jeszcze jakieś rozwiązania
pzdr
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
z xboxem moze byc tak (i to jest prawdopodobnie przyczyna) ,ze poniewaz nie podlaczasz dzwieku a tylko obraz (component puszcza tylko sygnal video) to amplituner pokazuje brak sygnalu (poniewaz faktycznie nie dostaje audio) i dlatego nie przezuca obrazu na HDMI.
teraz DVD - najprawdopodobniej albo masz zle ustawione wyjscie sygnalu w DVD (tzn.musisz ustawic sygnal audio przez HDMI) lub ten player DVD nie wypuszcza dzwieku przez HDMI (prawdopodobne)

takie pytanko - jestes 100% ze twoj xbox360 (bo to chyba taki ?!) nie ma zlacza HDMI ?!
 

robirem

New member
jezeli chodzi o dvd to w zasadzie element byłego kina domowego czyli dvd i wszystko w jednym - badziew wiem ale podłączony bezpośredni do lcd - daje dźwięk i fonie wylącznie po hdmi , hmm
xbox jeszcze ztestuje dźwiek po cinchach. Mój model leciwy i ma niestety tylko komponent
pzdr
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jak rozumiem to DVD daje dzwiek do TV ?!
w takim razie sprawdz jeszcze czy dla tego DVD ustawiles w menu amplitunera zarowno obraz jak i dzwiek dla wlasciwego gniazda HDMI
 

gryzio

New member
no to jeszcze raz spróbujemy
1) tv jest ok
2) dvd podłączasz do hdmi2 ampla (domyślnie opisane na tylnim panelu jako DVD)
3) klocka do component opisanego jako BD/HD DVD, optykiem do tak samo opisanego z tyłu optyka

Wybieramy jako wejście dvd (oczywiście coś przez nie puszczamy), jeśli nie ma dźwięku to spróbuj kilka razy kliknąć na pilocie audio sel (audio select) - w zasadzie powinien wystarczyć auto, ale można wymusić hdmi. Jak jest to suuper, jak nie to już nic nie wymyśle.

Przechodzimy do xklocka (najpierw konwertowanie sygnału z komponentów do hdmi - instrukcja twierdzi, że trzeba to ustawić ręcznie).
Po pierwsze przyciśnij AMP, następnie SET MENU na pilocie.
Wybierz Manual Setup i wejdź głębiej.
Wybierz Video
Ustaw Conversion na On (to powinno zapewnić możliwość przeskalowania sygnału z wejść component na wyjście Hdmi. Gdzieś w tym menu możesz też zmienić rozdzielczość wyjściowego sygnału hdmi na to co potrafi twój telewizor.)

Po zatwierdzeniu zmian spróbujemy sprawdzić przypisanie:
Amp->set menu->input select->bd/hd dvd->i/o assignment->component video->bd/hd dvd
amp->set menu->input select->bd/hd dvd->audio select->digital signals (coax/opt)

Generalnie jak uda się uzyskać obraz, to potem podobnie jak przy dvd powinno się dać radę sekwencyjnie zmieniać audio poprzez audio select.
Więcej zdalnie z instrukcji nie wymyśle (tym bardziej, że w jednym czy dwóch miejscach jest ciut mało spójna i bez 'trzymania w ręku' sprzętu ciężko coś wymyśleć).
 

robirem

New member
Załamka, wszystko zgodnie z opisem gryzio i nic. Xbox nie odpowiada - na tv łapie bez problemu. Na dvd brak dźwieku. Mimo wszystko nie biorę pod uwage awarii sprzętu. Sprawdzałem net radio - działa - genialna sprawa. Wygląda że jest problem z komunikacją pomiedzy kablami. Jakiś sygnal przy xboxie dochodzi ale gdzie lezy błąd. Mam 2 kable hdmi obydwa ok 2 lata i dodawane do kina domowego i do monitora lcd lub coś takiego może tu cos nie tegez. ale z drugiej strony jak to podłanczam do tv to działa - magia.Oglądam to cacko ze wszytkich stron, może cos trzeba przestawić. Niewielkie pocieszenie jest takie że po menu ekranowym plynę z zamknietymi oczami.Sygnał jest podawany przez hdmi ale tylko wizja ( wszędzie mam ustawione auto lub wczesniej hdmi ) a przy odtwarzaniu zmieniam audio sel w poszukiwaniu sygnału audio i dalej nic . Przy xboxie sprawa jest jeszcze gorsza wiem że jakiś sygnał dochodzi ale bez efektów audio wizyjnych. Działa natomiast radio i wizja i dźwiek w tv ( to zasługa cinch ) . Mam dość . Może jutro coś wymyślę
gryzio - jeszcze raz wielkie dzieki za wsparcie
pzdr
 

robirem

New member
jeszcze jedna sprawa w menu ekranowym mam ocje signal info. Bez wzgledu jak podłączony jest sprzet to jest na wideo hdmi 1080p ( mój lcd podaje 1080 full hd )a na audio przy hdmi brak sygnału a jedyny sygnal który moge wymusić poprzez audio sel to analog 2.0. Wniosek przez to chyba taki że kabel hdmi nie podaje wogóle sygnału audio. W instrukcji pisze że sygnal hdmi podaje sygnał audio oraz wizje w postaci przekazu cyfrowego. Dlaczego u mnie nie podaje?
pzdr
 

gryzio

New member
weh... dalej chyba czegoś nie łapiesz (albo ja z tego co piszesz ;)

telewizor nie podaje do ampla sygnału video.

zakładam, że menu ekranowe jest typu full screen i jak się wyświetla, to ampli nie dekoduje żadnego sygnału wejściowego.

a wieć po ustawieniach które wcześniej opisałem WYJDŹ z menu ekranowego i sugeruj się tym co pisze na wyświetlaczu ampla.

wciśnij na pilocie DVD, jak się pokaże obraz z dvd to wtedy przyciskając audio sel zmieniaj tak długo aż na menu ampla wypisze że wejście jest hdmi, następnie jeśli dalej nie będzie dźwięku upewnij się iż wymusiłeś w dvd dźwięk lecący po hdmi

potem to samo dla xkloca
jeśli ustawiłeś konwersje na on, i odpowiednie przypisanie do wejścia to naciskasz na pilocie BD/HD DVD powinien się pojawić sygnał video (jeśli oczywiście jest poprawnie wybrany w xklocu sygnał wyjściowy - mam nadzieję że nie mylisz sygnału component z composit) - cały czas NIE mamy włączonego menu ekranowego - jeśli jakimś cudem pojawił się obraz to klikając na audio sel powinieneś w którymś momencie uzyskać dźwięk na kolumnach

jeśli dobrze podłączyłeś kabelki i ustawienia są wszędzie poprawne to nie ma ch... we wsi - musi działać ;-)

tak na koniec się jeszcze upewnię - do telewizora mają być podpięte tylko 3 kabelki - 2 cinche z audio i 1 hdmi z ampla - cała reszta ma wchodzić do ampla.
 

robirem

New member
Gryzio - wszystko robie wg twojego opisu. Ale może popełniłem błąd z połaczeniami ogólnymi. Po 1 jak sprawdziłem cinche ze działają i dźwięk dociera to przepiolem je zpowrotem na lcd - dvd że by żonsia mogła oglądać coś tam. Wszystkie późniejsze próby były wykonywane na lini tv - ampli - tylko hdmi a dodatkowo tv był spięty cinchami z dvd ( do dvd są jeszcze podłaczone głośniki ) Może to powoduje brak dzwięku w dvd . Ale w x to chyba bez znaczenia. jak wróce z pracy to rozepne wsio i podłacze od nowa ja powinno być
 

robirem

New member
I H , niestety kicha , zaraz cos zrobię . Wszystko odłączyłem , wszytko podlączyłem i H. Mam dość. Może jednak sprzęt. Wygląda że brak sygału audio po hdmi oraz jakiegokolwiek sygnału do componencie. Szlag mnie trafi. naprawdę brak dodatkowych pomyslów
pzdr:(
 
Do góry