Klipsch RF-82 II - Amplituner - Onkyo TX-NR809, Marantz SR6006

maniekn274

New member
Bez reklam
Nie wiem, jak mam to wszystko ułożyć te stoliki wszystkie to mają po 50 cm wysokości. Mój stolik który kupiłem kilka miechów temu okazuje się nie przydatny. Wszystko na styk, kable to już się nie mieszczą z tyłu. Chce kupić amplituner zrobić 5.1 ale pierw muszę rozwiązać problem stolika. Musze chyba kupić dłuższy wtedy będą dwie wieże. Tylko miejsca u mnie nie wiele..

jp861_DSC_0408.JPG
pisz na PW-mam piękny nowy stolik ,oszklony z Hubertusa zapakowany do wysyłki.Fotki ci mogę podesłać.Szkoda żeby leżakował na strychu.Kupiłem nowy żeby tv nie był szerszy od stolika,a tamten był 3miesiące u mnie.
 

Ano-2013

New member
Witam ponownie! Powoli rozglądam się za kolumnami do kina domowego. Obecnie mam kolumny Klipsch RF-82 II oraz elektronikę Marantz UD7007, NA7004, PM7004. Planuje dokupić SR6007 lub SR7005/SR7007.

Moje pytanie dotyczy kolumn centralnych i surround. No i suba który później dokupię. Kolumny nad którymi się zastanawiam są poniżej. Można klikać aby przejść do strony producenta z danym modelem.

Surround:
Klipsch RS-62 II
Klipsch RB-81 II

Centralne:
Klipsch RC-62 II
Klipsch RC-64 II - raczej odpada, zbyt wysoka cena.

Subwoofer - klikać aby zobaczyć modele - kupie na samym końcu, dlatego jeszcze nie podejmowałem decyzji jaki budżet na niego przeznaczyć i jaki będzie potrzebny do tego zestawu.

Czy ktoś z Was ma kino domowe zbudowane z klipsch? Metraż ok 30 + kuchnia
Zastanawiam się nad różnicą między RS a RB
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szkoda ze sie nie szarpniesz na tego centrala, swietny masz juz system, a ja uwazam ze central to istotny element do kina, sam Klipsch to juz moim zdaniem swietny wybor, a taki central to cud malina.
 

Orzeł3

Banned
Jestem bardzo ciekaw jak Klipsch zgrywa się z Marantzem.
Centralny RC 64 jest dedykowany do seri RF 7II i 7.
Jeżeli zależy Tobie na maksymalnej jeżdzie bez trzymanki to tylko model RS .
Nie wiem jak daleko będziesz miał za sobą głośniki efektowe , ale ważną sprawą jest ich ustawienie ( po bokach odsłuchu ) i wysokość montażu . Tutaj zalecana jest wysokość około 1.8m nad podłogą.
pamiętaj , że model 62 jest bardzo duży .
Miałem 52II i te są już duże .

Postanowiłem wrócić do takiego systemu i także szukam dobrej oferty na RS-y.

Pozdrawiam.
 

Ano-2013

New member
Armanig możesz dać linka do swojego centrala? Bo widziałem tylko Twoje fronty. Skoro central jest tak ważny to jeszcze to przemyśle.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moj jest tutaj:
Recenzja, tylko ze na frontach sa monitory, ja mam duze opusy 2.2 (central na zdjeciach nie wydaje sie duzy, ale na zywo jest sporo wiekszy jak typowe centrale)
AREA DVD Hardware
Product - Products - Wharfedale Hi-Fi
Wharfedale Opus2 Tri-Centre - Ceneo.pl
Ja uwazam ze central jest bardzo wazny, nie oznacza to ze mniejszy bedzie zly, tylko bylem zdruzgotany roznica po wymianie (z zastepczego po wymianie, a ten "zastepczy" byl i tak juz bardzo przyzwoity).
Nie sadzilem ze bedzie az taka roznica.
Podobnie tyly, niby "tylko" efektowe, ale takie filmy jak np.Transformers, dostaly nowe zycie, pompuje je niemilosiernie. Wrazenia podczas ogladania sa swietne.
Jednym slowem, wszystkie kolumny sa istotne ;) dodam ze na ok.20m2 (moze ciut wiecej) + otwarta kuchnia. Co do Klipscha, to uwazam ze to swietne kolumny.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja uważam że Paradigm grają lepiej od Klipsch, ale to moja opinia. W basie i dynamice absolutnie Klipsch nie ustępują, a nawet bym powiedział że bas jest twardszy i bardziej kopiący. Góra też jakoś mi się bardziej podoba niż w Klipsch'ach, nie jest taka kłująca. Chociaż jedne i drugie grają dynamicznie, efektownie i z wykopem.
 

Ano-2013

New member
armanig, dzięki. Jestem zadowolonych z Klipsch, choć uważam że pod względem estetycznym istnieje wiele ładniejszych kolumn. Bardzo mi się podobają takie w połysku, własnie Wharfedale opus.

Dostałem już propozycje cenowe na kolumny. Nie wiem czy kupić

KLIPSCH RS-62 II (surround) czy KLIPSCH RB-81 II (monitor)
 

kadeladamk

New member
Zestaw Onkyo TX-NR809 i KLIPSCH RF-82

Ten zestaw jest bardzo wymagający. Wiem, bo mam i testowałem w różnych pomieszczeniach/lokalizacjach. Przede wszystkim nie nadaje się do małych pomieszczeń z kiepską akustyką, bo co by nie robił, nie uzyskamy tego co chcemy. Przede wszystkim chodzi o reflex umieszczony z tyłu kolumn. Myślę, że każdy wie, jakie problemy to ze sobą niesie i kupujący powinien się dobrze zastanowić, czy dla tego zestawu stworzy dobre warunki pracy. Zestaw ogólnie gra pięknie, dynamicznie, ale... ... właśnie "ale" to niskie tony nie do opanowania w wielu pomieszczeniach. Pozdrawiam
 
Do góry