Klipsch RF-82 II - Amplituner - Onkyo TX-NR809, Marantz SR6006

Ano-2013

New member
Możecie mi doradzić w jaki sposób podłączyć sprzęt aby jak najlepiej wykorzystać jego możliwości.

Podłączyłem ud7007 pod wzmacniacz przez na7004. Niby lepiej, ale nie mogę regulować basu itd. Mogę dowolnie kręcić i nie ma to żadnego wpływu na odtwarzaną płytkę, Głośność tylko działa.

vk253_DSC_0397.JPG
 

mors111

Active member
Bez reklam
może nie na temat , ale dlaczego to co jest "najcieplejsze" masz na samym dole ?

na pewno nie wpłynie to dobrze na chłodzenie wzmacniacza jak i na to co się nad nim znajduje ( nadmiar ciepła źle wpływa na odtwarzacz CD/BD )
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Możecie mi doradzić w jaki sposób podłączyć sprzęt aby jak najlepiej wykorzystać jego możliwości.

Podłączyłem ud7007 pod wzmacniacz przez na7004. Niby lepiej, ale nie mogę regulować basu itd. Mogę dowolnie kręcić i nie ma to żadnego wpływu na odtwarzaną płytkę, Głośność tylko działa.

vk253_DSC_0397.JPG

Gadaj do Krzysztofradio i Armanig'a, oni prowadzą klub Marantz'a, więc doradzą w tej sprawie:)
 

Orzeł3

Banned
Moim zdaniem najlepiej słychać muzykę , płytę bez żadnych ulepszczy .
Wyłączyłbym wszystkie tego typu bajery . Posłuchaj tak z kilka tygodni i zobaczysz zalety takiego ustawienia .

Pozdrawiam .
Maciek
 

Ano-2013

New member
mors111, to jeszcze nie jest finalne rozstawienie. Odtwarzacz blueray mam kilku dni. A stolik ma coś koło 50cm wysokości i zabrakło z 2 cm. Cały czas stał wzmacniacz na dole, wyżej odtwarzacz sieciowy, niedawno obok postawiłem blueray ale dziś wszystko wyciągnąłem bo w weekend muszę odpowiednio to podłączyć.

Orzeł3 w niektórych utworach z nowej płyty armina mam za dużo wysokich tonów aż w uszach trzeszczy, ale to nie zmienia to faktu że chciał bym jak najlepiej rozplanować podłączenie. Kolejnym zakupem będzie chyba końcówka mocy lub amplituner. ;) Oczywiście czekam na rady z klubu marantz ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jesli UD7007 gra jako odtwrzacz CD, połączyłbym go prez 2xRCA do wejscia CD. A masz jakis ampli? Kupiles UD jako odtwaracz CD, a Filmy ogladasz stereo?
Widze, ze juz wpiales jakiegos dongla do UD ;)
Ale z NA7004, to chyba raczej jednak Armanig, bo on ma NA7004, aczkolwiek powinens podpiac go moim zdaniem do wzmaka, rowniez po analogu, (bo PM innych nie ma), ale moze sie myle.
W jakim celu polaczyles UD do NA?
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Guzik Source Direct na off wtedy regulacja barwy powinna działać niezależnie od połączenia
 

Ano-2013

New member
werf miałeś rację Source Direct off. Zapomniałem o tym.

Filmy oglądam w stereo. Zastanawiam się tez nad tym podłączeniem remonte control. Podłączałem różnie pierw zaczełem wzmaczniacz i br przez 2xRCA ale nie powalało dzwiękiem. To UD7007 podłączyłem do NA7004 przez digital audio out / coaxial. A tuner jest podpięty do wzmacniacza po rca. Teraz działa mi regulacja barwy więc wrócę do podłączenia 2 x RCA (UD + PM)

eg421_IMG_0344.JPG
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A te kableki do sterowania są potrzebne? Tez chciałem wszystko pospinać, ale z pilotów też działa, wiec nie robilem dodatkowej kabelkologii. Wystarczy jeden pilot.
 

Orzeł3

Banned
Tak przemyślałem o Twoich brakach mocy w amplitunerze .
Moc np. 130W jest podana dla 2 X 130 , a jak włączysz KD to spada do 5 X 52W .
I jeszcze jedno zdziwienie , to są kolumny wysokoefektywne także powinien je napędzić wzmacniacz nawet 20W .

Albo masz coś przekombinowane w ustawieniach , albo chciałeś po prostu zmian :)
Jednak jestem raczej za minilizacją systemu :)

Pozdrawiam .
Maciek
 

Ano-2013

New member
Orzeł sugerujesz ze mój stary Onkyo (pytałeś na priv) był równie dobry co wzmacniacz marantz? i chciałem tylko zmian?
 

Orzeł3

Banned
Nie mówię , że Onkyo jest równe Marantzowi . Ale to są nie liczne głośniki na rynku z taką efektywnością i trudno mi uwierzyć , że Onkyo miało problem z ich napedzeniem . Tylko tyle .
Poza tym spójrzmy prawdzie w oczy , że nie są to jakieś super audiofilskie konstrukcje i mają swoje ograniczenia w paśmie . Co nie znaczy , że ich nie kupię , a kupię ( RF 62 II ) , bo niosą frajdę z ich słuchania i w pewnych gatunkach muzycznych sprawdzają się świetnie ( chillout , elektroniczna itp ) nie wspominając KD gdzie radzą sobie zaj...

Widzę , że żyłka skoczyła . Ale uwierz mi , nie potrzebne .
Onkyo i Marantz to dwie odmienne szkoły grania , pomijając , że jeden to amplituner , a drugi to wzmacniacz .

Ja z wygody pójdę w 809 i 809 z Onkyo . Przeszedłem już przez audiofilizm i jestem chyba z tych głuchych :) muzyka jest tylko tłem w moim życiu , a nie drogą życia :)

Pozdrawiam .
Maciek
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Orzeł sugerujesz ze mój stary Onkyo (pytałeś na priv) był równie dobry co wzmacniacz marantz? i chciałem tylko zmian?
na pewno nie grał tak w stereo jak twój marantz,he mało tego - w porównaniu grał do dupy z pm 7004.Ale mnie zastanawia czy ty w ogóle byłeś na odsłuchach-bo nie pamiętam czy pisałeś cosik,czy poprostu koledzy ci podpowiedzieli a z twojej strony był wybór taki a nie inny bo marantz to zajebista kosmetyka(wygląd) mi też się podoba to fakt,ale w tej muzie co ją słuchasz to czemu np nie NAD 356 BEE albo Roksan kendy 2-takie typy dlatego że kolumny masz extra do takich klimatów-a z marantzem jest dużo cieplaj w dzwięku niż np z Nadem.Może słuchałeś i ci nie pasiło,a może nie to szkoda bo wtedy byś może był bardziej w niebo wzięty.Tam w klubowych klimatach potrzeba dynamiki,szybkości wręcz czasem agresywności-kolumny do tego masz stworzone ale czy ten marantz jest do twoich klimatów-nie wiem.Ale naj jest to że tobie pasi-i nie lataj teraz po salonach i innych nie odsłuchuj bo jeszcze gwarancja nie minęła a może będziesz chciał wymieniać he he Ja też kurde tak miewam no ale nie można mieć wszystkiego.Masz fajne klocki i bądz zadowolony.:eek:k:
 

Ano-2013

New member
Ja jestem bardzo zadowolony zakupu. Jesli chodzi o elektronikę to znałem już dobrze stare modele onkyo, jak również byłem na odsłuchach nowszych modeli 616 i 809 jednak na innych kolumnach klipsch. Głównie interesowałem się markami onkyo, marantz, harman. Jako że onkyo znałem i mnie nie powalało spróbowałem marki maranz bo miał przewagę wyglądu nad harman oraz wiele pozytywnych opinii. Gdy otrzymałem wzmacniacz to już byłem zadowolony. Starym onkyo mogłem kręcić pokrętło do końca, w marantz to nie wykonalne w moim pomieszczeniu.

Dlatego tak jak pisałem orzeł, nie uważam że onkyo to zła marka bo np 809 to moim zdaniem dobry model który sam rozważałem. Wybrałem marantz i jestem zadowolony dlatego będę rozbudowywał zestaw.

maniekn274 chce spróbować końcówki mocy stereo od marantz bo wtedy może będę bardziej wniebowzięty ;) a potem mam zamiar rozbudować do zestawu kina domowego, amplituner, sub, centralny i surround. Drogi biznes... zestawy np 5.1 macie wszystkie z kolumn tej samej marki?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sa rozne szkoly, ja wyznaje ta w ktorej kolumny sa jednej marki, ba nawet seri. Tyle ze warto na dzien dobry zrobic rozeznanie, w przypadku jak chcemy kompletowac zestaw sukcesywnie. Ja kupilem najpierw fronty, a potem cala reszte. Ta "reszta" w przypadku centrala i tylow okazala sie bardzo droga. Tzn. sam central jakies 4tys. tyly nastepne 4k, a kupujac fronty nie bylem do konca swiadomy takich cen, no ale co zrobic, jak mus to mus, takiez zycie kinomaniakow ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja dlatego od razu wolałem kupić wszystkie 6 kolumn (5.1) i dowiadywałem się o ceny kompletu. Również wolę mieć cały zestaw jednej serii, łącznie z subem, choć tu akurat spokojnie mozna się bawic (Rel, Velodyne). Na szczęście załapałem się na promocje 25% free (wiec mniej-wiecej sub wyszedł gratis, a kosztuje 4K). Jeszcze wszystko mialo być w białym lakierze, co podwyższa koszty. Gdyby nie promocja, pewnie zbierałbym sukcesywnie, choc u mnie róznie bywa z tym zbieraniem, jeszcze skończyliby produkować w danym roku serie i reszta już nie wyglądałaby jak z kompletu :)
Jestesmy walnięci, ale lubimy to :D Za takie ceny nieraz mozna nabyć przyzwoity samochód.
 

Ano-2013

New member
Nie wiem, jak mam to wszystko ułożyć te stoliki wszystkie to mają po 50 cm wysokości. Mój stolik który kupiłem kilka miechów temu okazuje się nie przydatny. Wszystko na styk, kable to już się nie mieszczą z tyłu. Chce kupić amplituner zrobić 5.1 ale pierw muszę rozwiązać problem stolika. Musze chyba kupić dłuższy wtedy będą dwie wieże. Tylko miejsca u mnie nie wiele..

jp861_DSC_0408.JPG
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestesmy walnięci, ale lubimy to :D Za takie ceny nieraz mozna nabyć przyzwoity samochód.

Nawet mi nie mow, zawsze w lecie mam takie refleksje, robi sie cieplej, a to sprzyja podrozom, jest czas na kosmetyke auta, polerowanie i inne cieszace kazdego faceta czynnosci przy czterech kolkach, zawsze sie zastanawiam czy nie byloby lepiej jezdzic za te pieniadze lepszym autem. To jest moment gdzie zapominam o sprzecie i mam dylematy. Natomiast w zimie, juz jest odwrotnie, czlowiek wraca do starej milosci i w ciepelku odsluchuje swoje ulubione kawalki, a auto jakie by nie bylo, zablocone stoi w garazu :)

Nie wiem, jak mam to wszystko ułożyć te stoliki wszystkie to mają po 50 cm wysokości.

Nie dramatyzuj, dekoder juz znalazl swoje miejsce, to i na ampli sie znajdzie :D
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem, jak mam to wszystko ułożyć te stoliki wszystkie to mają po 50 cm wysokości. Mój stolik który kupiłem kilka miechów temu okazuje się nie przydatny. Wszystko na styk, kable to już się nie mieszczą z tyłu. Chce kupić amplituner zrobić 5.1 ale pierw muszę rozwiązać problem stolika. Musze chyba kupić dłuższy wtedy będą dwie wieże. Tylko miejsca u mnie nie wiele..

jp861_DSC_0408.JPG

Witaj w klubie:) U mnie poszukiwania sprzetu, to najpierw była selekcja ze względu na wysokość elementów. Widzę że ładnie wkomponowałeś dekoder N-ki:) Nie pomyślałem o takim zabiegu, ale mój jak dojedzie CD pewnie powędruje na komodę.
 
Do góry