Kino w pokoju 60m2. Proszę o podpowiedzi jakie kolumny..

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uzyj zewnetrznego serwera np. postimage.org , wgraj foto na ta strone a nastepnie uzyskany tam link wklej w pole wiadomosci na naszym forum.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ładna chatka ;) cos wymyslimy. Tam gdzie są fotki jest obecnie, a tam gdzie schemat to przyszłość, tak?

Nie, OK, juz widze, ze to to samo
Co robia te kolumny frontowe za stolem pod oknem, one chyba nie są z zestawu kina?
Te maluchy po bokach i nad stolem to z kina 7.1 czy 5.1?
Masz zbyt duzą odleglosc glosniczkow tylnych do miejsca siedzenia. Słychac w ogole jakies efekty przestrzenne?
Duzy problem do gole podlogi, duza powierzchnia, malo wytłumiona.
 
Ostatnia edycja:

mariombm

New member
Projekt wyciągnąłem z księgi odbioru domu, czyli przeszłość a zdjęcia obecnie. Oczywiście wykonanie jest zgodne z projektem... Nie ma tylko tej ścianki działowej. Wykończenie domu robiliśmy jeszcze w dobrych czasach 2009/2011. W tej czarnej ściance są wszystkie możliwe kable(oprócz hdmi, bo o tym zapomniałem) a przydał by się na suficie do optomy.
 

mariombm

New member
A tam...., wszystko od początku do bani.
1)ekran na oknie a telewizor na przeciwko
2)fronty i centralny przy oknie (więc zestaw tylko używany przy projekcji)
3) rzeczywiście odległość między frontami a tyłami to jakieś 9/10 metrów
4) te maluchy to panasoniki ze starego zestawu(kable w tynkach) obecnie podłączone jako dodatkowe tyły i przody)
5) za duża odległość ścianki od ekranu i z projektorem muszę wyjeżdżać na środek, kanapy odwracać i doprowadzać żonę do szału(ma już tego wszystkiego dosyć)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No nie masz za wesolo. Kominek - nalezaloby na niego patrzec siedzac, a juz przynajmniej nie siedziec tylem, wszedzie masz przejscia, schody, ten kominek tez przeszkadza w dobrym ustawieniu, ale tego nie ruszymy.
Po co ta scianka dzialowa? Zaczalbym od jej usuniecia. Jest tak wiele sposobow do schowania kabli.
Dlaczego masz stol jadalniany 10 metrow dalej niz kuchnia? Nie lpiej postawic go blizej, tam gdzie obnecnie jest ta scianka dzialowa? Che Wam sie dymac kilka razy dziennie z posilkami tam i zpowrotem. Kochanie, zapomniałem soli, możesz mi przynieść? :)
Miejsce na ekran raczej nieprzemyslane, ale w tym momencie raczej determinuje nam wszystko.
Jedną kanape zostawilbym tam gdzie jest obecnie, tam gdzie ta połokrągła kanciasta wnęka, na przeciwko kominka (by jednak choc troche czerpac z niego przyjemnosc), a druga naprzeciw ekranu, tylem do obecnie stojącego telewizora, ktory przemiescil bym z calym inwentarzem audio video pod ekran, a stol jadalniany po wywaleniu scianki na jej miejsce, blizej kuchni. Nie bedziesz musial nic przenoscic podaczas projekcji, poprawia sie stosunki z zona, zdecydowanie polepszą wrazenia przestrzenne w filmach, nie zakłocimy wyjscia na taras i innych.

Chetnie cos pokombinje, ale daj mi kilka dni, najwczesniej w piatek moge cos ruszyc. W tym czasie, moze koledzy cos podpowiedzą. Tu trzeba poglowkowac. Te kable w tynku tez na nic sie zdadzą, jesli ma byc zgodnie ze sztuką. Pomysl tez o jakims grubym, duzym dywanie. Nie masz echa w pomieszczeniu?
 
Ostatnia edycja:

mariombm

New member
Za tą ścianką jest właśnie kącik jadalniany dla nas(4-osobowy). Ten duży stół to okazjonalny. Scianka murowana(kiedyś tylko ciężka plazma była przewidziana) , a za nią gres na całości, więc o likwidacji możemy zapomnieć. Weź proszę pod uwagę, że przy gościach rozkładamy go na 5metrów wzdłuż (ale tylko 2 razy w roku) żaden kłopot poprzestawiac. Myślałem o przeniesieniu ekranu na przeciwną stronę, ciut przed tą ścianką, po opuszczeniu zmniejszy pokój, a będzie można oglądać zarówno tv i projekcje bez konieczności odwracania wszystkiego. Tylko co w takim przypadku z połączeniem projektora. Kabel hdmi ponad 15 metrów po ścianie i suficie... rozwód murowany. :)
 

mariombm

New member
A o dywan to żona mnie męczy dwa lata, teraz będzie miała miłą niespodziankę. Pomyśli że to zadośćuczynienie za moje zabawki :hihi:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kabel hdmi ponad 15 metrów po ścianie i suficie... rozwód murowany. :)

Mozesz uzyc dongla, wpiac do projektora i bezprzewodowo przeslac sygnal. Mam takie cos od niedawna i zycie stalo sie piekniejsze. Napisalem jakis czas temu jak to funkcjonuje.
Co do Twojego salonu, to owszem piekna przestrzen, ale szalenie niefortunna. Ja dysponujac taka powierzchnia stworzylbym kino marzen w polaczeniu z funkcjonalnoscia dnia codziennego, tyle ze trzeba isc na kompromisy, takze z zona.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jezeli mozesz przeniesc ekran to w porzadku, myslalem, ze jest elektryczny i maz tam pociagniete zasilanie. W takim razie Twoja propozyja wydaje sie byc sensowna, a o kabel 15 m sie nie martw. Kiedys mialem i bylo OK. Jako, ze nieznosze widocznych kabli to puscilem w suficie (ciąłem sufit i ponownie łatałem), ale mozna puscic to w ladnej listwie lub uzyc rozwiazania proponownego przez armaniga.
 

WiTT

New member
Bez reklam
O proszę jaki fajny pokój, też bym z tego stworzył bardzo fajną salkę kinową i gościnną zarazem. No dobrze, ale postarajmy się z tym co dysponujemy.

Ja bym miał taki pomysł:
- ekran przenieść nad kominek, ponieważ jak widzę wnęka z kanapą jest centralnie na przeciw niego. Zatem nie przestawiając kanapy byłby i kominek i ekran. Projektor zawisł by nad kanapą przy oknie.
- kolumny Frontowe po bokach kominka, będzie elegancko
- kolumna Centralna - no tu nad kominkiem jak się jasne kończy, przymocować do ściany, trochę wysoko ale to kompromis
- kolumny surround po bokach tej wnęki zawiesić na ścianach obok firanki
- subwoofer obok kanapy
Powstanie system 5.1 :eek:k:

Dalej:
- koniecznie długie, "ciężkie" w sensie grube i nie przepuszczające światła kotary/zasłony - kolor sami wybierzecie, jest tego pełno i nie kosztuje nie wiadomo ile. Mam brązowe (kolorystycznie mi pasują) i fantastycznie blokują słońce w jasne dni oraz baaaaaardzo likwidują pogłos i odbicia
- dywan - no jak wyżej napisali koledzy. Koniecznie gruby, włochaty i duży. Żadne tam wykładzinki czy skóropodobne węże. To ma być dywan miękki i gruby, musi pomóc w akustyce jako że duża przestrzeń i wysoka.

Powstałby ciekawy obszar do oglądania/słuchania, a zarazem została by przestrzeń oddzielna gościnna ze stołem.

Bardzo ważne są elementy wygłuszające jak zasłony i dywan, to minimum i nie żadne cieniutkie tylko grubie i "mięsiste". Po zamontowaniu tego można myśleć co jeszcze, ale myślę że to znacząco poprawi odbiór i wizualny i audio.

Jakbyś jeszcze zrobił fotkę z kanapy na wprost kominka to by się potwierdził (lub nie) mój pomysł.

Także taki na początek ode mnie pomysł na tą chwilę.

Ogólnie nie jest tak dramatycznie, do wybrnięcia z sytuacji. Choć to co kupiłeś, to obawiam się że kolumny mogą być i tak za słabe, przydałoby się coś większego. Ale to w swoim czasie. Wpierw stwórz miejsce, akustykę i odbiór. Potem reszta.
 

mariombm

New member
Nie pomylileś się, ekran jest elektryczny. I jak go przyniosę na tą stronę to przewód wypada na środku pokoju. Po środku przewodu jest sterowanie z czujnikiem radiowym. Chyba obetnę końcówkę i podlączę pod ten żyrandol wiszący. Pewnie stracę gwarancje ale innego wyjścia nie widzę. A ten dongiel, to droga sprawa? I czy przekazuje 3d?
 

mariombm

New member
Minimalna odległość projektora od ekranu wynosi 5 metrów, tylko wtedy wykorzystamy w pełni rozmiary obrazu. Poza tym, czy wysoka temperatura z kominka nie wysuszy gumowanego ekranu?..
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ale chyba nie palisz w kominku cały czas? :) No wiadomo że przy opuszczonym ekranie bym w tym czasie nie otwierał drzwiczek kominka ;) przy zwiniętym ekranie nie powinno mu się nic stać.
A 5 metrów to obawiam się że przy obecnych obustrzeniach to przy każdym ustawieniu możesz nie wykorzystać. No jakieś kompromisy niestety będą musiały być.
 

mariombm

New member
Projektor daje chyba max 300 cali, rozumię kompromisy ale wymiary ekranu 3/2 chciałbym wykorzystać :)
Bardzo dziękuję Ci za pomysł, ale w tym przypadku pojawia się znowu problem oglądania na tv i ekranie. Nie mówię że naraz. Jak chce telewizję to ustawienie głośników w niczym nie przeszkadza. A uwierz mi, że nie da się patrzeć i słuchać w innych kierunkach. Doświadczyłem tego osobiście. Tragedia.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Ja bym chciał abyś zrozumiał że u Ciebie będzie szalenie trudno "naprawić" akustykę. Postaw sobie piorytety: dźwięk, obraz, codzienność (użytkowanie salonu). Chcąc wykorzystać obraz w tej skali oraz aby był zadawalający dźwięk no to przykro mi, bez kompromisów lub remontu nie da się. Ja tego nie widzę. Jesteś w takim położeniu że musisz gdzieś kompromis zrobić.

Przy opcji wcześniej, czyli przeniesieniu ekranu nad ściankę co wcześniej pisaliście, to ja nie widzę akustyki, sorki, ale dźwięk poucieka w dziwnych kierunkach a o rozstawieniu kolumn to już głowa boli, gdzie surroundy powiesić/postawić?

Uważam że moja propozycja nie jest taka zła, owszem, są kompromisy ale więcej jest plusów tego ustawienia, włączając wygodę użytkowania.

PS: a to TV też ma być pod kolumny?
 

mariombm

New member
Absolutnie nie odrzucam Twojego pomysłu, może bardziej się przed nim bronię. Jak będę w domu to usiądę i spróbuję sobie to wyobrazić, choć będzie ciężko z przyczyn technicznych. Ani tam prądu do ekranu,ani możliwości przeciągnięcia kabli do frontów, a dom dopiero co odebrany. Na prawdę mam wspaniałą żonę, ale kucie nowego gresu... :-(

Tv też fajnie by było podłączyć. I w ixboxa czasami z synem(10 lat) pogrywam :) Julcia (4latka) też uwielbia bajkę pooglądać na dole, żona jak tylko wyjdę do pracy załącza jakieś radio internetowe. Tak więc widzisz, że kompromisów mam pod dostatkiem. A ja, ponieważ z bloków wyprowadziłem się na wieś, chciałbym chociaż w weekend mieć chwilę przy piwku :)

Możecie pomyśleć,że sam nie wiem co chcę... Ale tak nie jest.
Muszę myśleć realnie. Już mam uwagi,że jeszcze kolor na domu nie zrobiony a ja wydaje na takie "głupoty" Nie mówiąc o meblach na taras. Samo życie.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Ooo,gratuluję, ja już czekam aż mój młody podrośnie by z nim zagrać na xbox'ie, piękna sprawa :)
Nikt nie będzie namawiał do kucia gresu świeżo położonego :) Kable, no cóż, ja powiem tak, ja nie mam pochowanych w ścianach, lubię widok kabelków (audio/video), poprostu mi się podobają, mają swój urok (oczywiście uporządkowane) :) a i łatwiej jest wymienić, coś poprzestawiać etc.
Ampli i inne klocki bym postawił z lewej strony kominka, tam jest jakaś szafka. Co do TV.. no to jest jakaś zagadka. Ale są na przykład wysięgniki, ruchome ramiona pod TV, mógłby na czas nie używania być schowany obok kominka na ścianie, a do używania wyjeżdżałby z boku na front kominka - oczywiście na odpowiedniej wysokości.

Usiądź w domu na spokojnie i wyobraź sobie różne scenariusze.
 

mariombm

New member
WiTT. Posiedziałem, popatrzyłem i nawet 5 metrów dystansu by było, wszystko nawet mi pasuje, ale za chole.... nie ma jak kabli przeprowadzić bez kucia. Pod tym względem nie realne !!! I cały pomysł się spalił!!!

Ale poczekamy na pomysł Krzysztofa, obiecał coś pokombinować. Im więcej sugesti tym więcej rozwiązań.

A czy ktoś z Was wie, czemu vsx922k podczas kalibracji widzi subwoofer a przy odtwarzaniu w ogóle go nie załącza? Poza tym jeżeli ściągnąłem plik blurey to czemu amplituner widzi HDMI jako lewy - prawy. Czym to odtwarzać?
 
Ostatnia edycja:
Do góry