Kino w pokoju 60m2. Proszę o podpowiedzi jakie kolumny..

mariombm

New member
Witam Was serdecznie.
Czytam bardzo długo to forum, i już zgłupiałem całkowicie.
Myślę, że nie powielę tematu...

Proszę Was, jako doświadczonych audiofili:wink: o bezpłatne doradztwo.

Pokój który przeznaczyłem na kino to salon. Jeżeli ktoś ze znajomych wpadnie, to przeważnie tam siedzimy. Przy budowie, wszelkie przewody puściłem w tynkach.
Zrobiłem tak nie zadając sobie sprawy z późniejszych problemów związanych z nagłośnieniem i akustyką.
Wymiaru pokoju to około 5 szeroko 12 długo i 3,30 wysoko. Echo niesie jak diabli. W salonie jest wydzielona jadalnia ścianką działową. Z jednej strony jadalnia z drugiej miejsce na szafkę hi-fi,tv i projektor. W ściance są wszelkie puszki z kablami. I tu pierwszy błąd. Żona jak to żona zapowiedziała; żadnych kabli!!!

Zakupiłem projektor Optoma hd300x3d oraz ekran 3 mety na 2.
Pierwszy problem to, że ścianka działowa jest 9 metrów od ekranu !!! Przy takiej odległości projektor daje obraz 250 cali, więc muszę wyjeżdżać z nim w pół pokoju żeby zmieścił się w 3/2M. Drugi problem, że 3.30 wysokości wywindowało mi ekran za wysoko. Chętnie bym go zamontował niżej na ścianie, ale tam jest okno i żony karnisz.
Kupiłem również amplituner DENON AVR 1612. I teraz mam już mało funduszu, a trzeba zakupić jeszcze kolumny 5.1. Co radzicie na tak, za duży pokój. Nie musi to być strasznie głośno, ale co poradzi sobie z takim echem.
Zostało mi maksymalnie 2.500 zł i nic absolutnie więcej . A może macie coś używanego?
Co Wy na to?

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
FATALNE WARUNKI NA KINO DOMOWE ale najpierw trzeba się pozbyć echa czyli panele akustyczne na początek na wszystkie ściany a dalej poczytaj na forach dotyczacych warunków dla kin domowych.Przy takim pokoju trudno w paru zdaniach zaradzić.
 

mariombm

New member
Zdaję sobie z tego sprawę, ale nie mam innego wolnego pokoju, w którym mogę wykorzystać ekran 3/2m, który już zbyt pochopnie kupiłem.
Muszę poradzić sobie z tym co mam.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Wpierw to powinieneś coś zrobić z akustyką, zanim cokolwiek kupisz z kolumn, inaczej każde kolumny się wyłożą w tym pokoju. Na ścianach przeszkadzajki, meble, dywan - to minimum.
A Denon 1612 też jakimś potworem mocy nie jest.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Zgadzam się, kilka obrazków, mebelki i będzie dużo lepiej, może także jakieś zasłonki, firanki lub rolety, bo pewnie okna też puste :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam sie zamplituner to straszny wybor i nie chodzi o firme a o moc bo to malutki amplituner na taki pokoj i nie za duze kolumny tez pociagnie a tzreba takie cos naglosnic... ciezko bedziesz mial.....
lolek
 

mariombm

New member
Mogę wymienić amplituner 1612 na avr 2312, ale czy warto doinwestować, czy i tak nic to nie da? Myślałem o zestawie JAMO 608, naradzie bez basu, lub JAMO 606 z basen 210.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Powinienes zaczac od wklejenia schamatu salonu (pomijam akustyke, bo podczas remontu echo niewykonczonych scian i braku umeblowania zawsze jest dokuczliwe), co gdzie ma byc. Potem będziemy sie zastanawiac co z tym dalej zrobic, kombinowac z moca kolum i sprzetu, ale nawet gdyby okoazo sie, ze nie potrzbujesz naglasniac az 60m (jestes w czołowce :) ), to i tak potrzba bedzie wiecej niz sredniego przedzialu.
 

mariombm

New member
Witam ponownie. Sprzęt kupiony. Pioneer vsk922 plus tonsil maestro 2(2x 180, 2x 130, c100 i sub 200 active. Dodatkowo 2 małe przodu i 2 małe tyły, z poprzedniego zestawu panasonic. Nie pozwala mnie to, a wręcz jestem struty i zły na efekt. Chyba będę musiał to przenieść do pokoiku 15 m2. Co sądzicie?
 

mariombm

New member
Wiem, ale miałem ograniczony budżetu. Tonsile kupiłem używane a pioneera z outletu. Wszystko sprawne w 100 procentach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo dokonałeś fatalnego wyboru.
Ten sprzęt do 15m2 - będzie ... może ok.
Ale powalać też nie będzie...
 

mariombm

New member
Ok. To biorę się za przenoszenie zestawu do pokoju 16m2. Dziękuję za wszystkie informacje. Odezwę się po robocie....
 

WiTT

New member
Bez reklam
Chyba nie ogarniam tego, pytasz się o porady w doborze sprzętu, piszemy Ci byś nie wyrzucał pieniążków w powietrze tylko wpierw dostosował pomieszczenie a Ty nie dość że tak lekką ręką wydałeś $$ to jeszcze na taki zestaw... no serio, końcówki opadają.
Dlaczego to nie zagrało, masz odpowiedzi wyżej.
Że miałeś ograniczony budżet? Można lepiej wydać nawet ograniczony budżet, ale musiałeś sam sobie udowodnić, że nie warto się śpieszyć z zakupami.

Powinno się ten temat ku przestrodze każdemu nowemu napalonemu dać do przeczytania.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Przepraszam. Należało mi się...
Żebyś wiedział. Trzeba szanować ciężko zarobione pieniądze, nikt tu na forum mi znany nie doradza by źle wydać pieniądze, wręcz przeciwnie, już parę fajnych wątków było gdzie wspólnie udało się przerearanżować wnętrza właśnie po to by sprzęt (z ograniczonymi możliwościami finansowymi) zagrał i bardzo fajnie powychodziło.
Teraz pytanie, czy dasz radę - masz możliwości i środki, by pomodyfikować tak pomieszczenie by się nadawało? Bo ekran 3x2 ma sens w tak dużym pokoju.

Czekamy na decyzję co Ty dalej na to wszystko, jakie postanowienia.

PS: i cierpliwości w budowaniu swojego kina domowego, pośpiech złym doradcą jest.
 

mariombm

New member
Fajnie, że nie spisaliście mnie na straty.
Za bardzo nie wiem jak przedstawić Wam pokój. Czy jest możliwość wklejenia real foto? Mam też projekt budowlany ale to surowe ściany.


Nie chcę się absolutnie usprawiedliwiać, ale sporo czytałem to forum zanim coś napisałem. I co do TONSILi 180,130 to raczej dobre są wypowiedzi, dla tego je kupiłem (po okazyjnej cenie). Jeżeli chodzi o pioneera vsx 922 to tu nie jestem przekonany, dla mnie 1300 za amplituner to fortuna.

Ale wracamy do tematu aranżacji...
Postaram się zrobić pare fotek i wkleić, teraz ruszam do pracy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oczywiscie wklej foty obecnego pokoju i nanies wszystkie niezbedne obecne elementy, w stylu stol, kanapa itp. Co do projektubudolanego zaznacz sciany dzialowe, okna, drzwi, grzejniki, itp.
 
Do góry