Kino domowe do 3k.

optimus-p

New member
Napisałem, że pokój mały bo wyczytałem w jakimś wątku, że ze względu na bas reflex umieszczony z tyłu w tych kolumnach, powinny one stać 50 cm od ściany.
Zastanawiam się, z których głośników uzyskam lepszy bas - z hkts 16 czy np. z jamo s606.Czy może bas będzie inaczej brzmiał.
Jeśli chodzi o BD to wybór padnie raczej na sony (ze wzgl. na sterowanie z pilota tv ). Zostanie jeszcze wybór amplitunera. Chciałem wziąć BD i amplituner pioneer-a, oba z pqls ale nie wydolę z kasą.Wybiorę pewnie proponowanego przez was denona albo onkyo.
 

optimus-p

New member
Panowie możecie mi powiedzieć gdzie we Wrocławiu warto rozejrzeć się za tym sprzętem? Wybieram się tam jutro więc może coś posłucham i już kupię
 

optimus-p

New member
a spośród tych czterech ampli, który byłby najlepszym wyborem:
Yamaha rx-v571, Pioneer vsx-920, Denon avr-1911, Onkyo tx-sr 608

który z nich najlepiej współpracowałby z głośnikami hkts 16 lub jamo s606 ?
 

djhiq

New member
W takim razie moje pytanie. Jak można porównywać HKTS 16 z Jamo 606?? Każdy z tych ampli będzie działał jeżeli nie będzie uszkodzony :) Kolego zadajesz coraz dziwniejsze pytania. Sorry za irytację
 

lyskam

Klub HDTV.com.pl
vip
Witaj,
Widzę, ze w Twojej sytuacji bardzo pomógłby Ci odsłuch. Wtedy w efekcie końcowym na pewno dobierzesz najlepiej. W każdym większym mieście są profesjonalne sklepy, gdzie odsłuch jest możliwy. Wystarczy poszukać odpowiedniego miejsca w necie.
U mnie w pokoju 20m2 gra denon1611 + hkts16 i daje radę bez najmniejszego problemu. Dźwięk czysty i mocny. Miałem możliwość posłuchać jamo608 bo też swego czasu rozważałem taki zakup, na pewno zagrają bardziej donośniej (może nawet po odsłuchu zrezygnujesz - choćby na tą chwilę z suba). Wybrałem jednak hkts. Przede wszystkim zajmują mało miejsca, a grają wystarczająco dobrze. Bezsensowne jest porównywanie plastików do drzewa, dlatego uważam, że odsłuch w Twoim przypadku to podstawa. Szkoda dywagować więcej. Uczestnicy tego forum już Cie odpowiednio naprowadzili. Możesz zaryzykować tezę, że bez względu na to co kupisz: czy jamo czy hkts16 - będziesz zadowolony. Ale głupio by było nie skorzystać z możliwości odsłuchu - gdybyś taką możliwość miał.
Co do BR to w mojej ocenie nie ma najmniejszego sensu wydawać dużej kasy na jakiś droższy markowy player. Najtańszy Panasonic lub coś ze stajni samsunga, lg, albo też proponowany przez kolegę powyżej HDplayer z BR wystarczy. Ale to moje zdanie. Zrobisz jak będziesz uważał.
Udanego zakupu!
 

optimus-p

New member
Przepraszam koledzy za dziwne pytania, ale jestem zielony w tym temacie. Marka Jamo mówi mi tyle samo co H/K nie zauważam - póki co :D - tak jak wy różnicy. Dlatego wybieram się do Wrocka na odsłuch. Znalazłem tam kilka salonów. Podejrzewam, że ponieważ jestem laik w tej dziedzinie, nieważne co będę słuchał to i tak będę cieszył michę :). Co mi tam, przynajmniej poczuję klimat.
 

optimus-p

New member
Witam ponownie. Byłem w tym Wrocławiu. Posłuchałem to i owo. jeśli chodzi o aplit. to zdecydowałbym się na tx-sr608. Słuchałem w zasadzie tylko trzy (onkyo, denon, yamaha) różnicy praktycznie nie słyszałem może z racji tego, ze hałas był wokół. O ile z ampli nie było problemu w wyborze to z głośnikami tragedia.Słuchałem dwóch zestawów na które bym się zdecydował - jamo s606 oraz h/k hkts16. Powiem szczerze byłem zawiedziony jak zagrały tam jamo i zaskoczony jak zagrały hkts.
W hkts środek grał dobrze ale w jamo o wiele lepiej. Jeśli chodzi natomiast o bas to hkts grało lepiej niż jamo. nie był to tak silny bas jakiego oczekiwałem, było go słychać ale nie czułem go na ciele. Spodziewałem się, że jamo niskie tony zagra lepiej ale w nich nie czułem nawet dynamiki. Było głośno, środek grał pięknie ale po niskich tonach dostępnych w hkts ani śladu.
Nie rozumiem koledzy jak to jest, że jamo które ma dwa takie wofery jak hkts grało gorzej. według specyfikacji jamo przenosi od 42 hz a hkts od 45 hz. Pan w sklepie mówił, że tak jest bo zestaw hkts ma głośnik specjalnie skonstruowany a przenosić najniższe częstotliwości a jamo nie. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć, nie ogarniam tego, przecież wofer w jamo też przenosi tylko niskie częst. tyle że jest zasilany ze wzmacniacza.
Przecież dolna budowa frontów jamo to klasyczna budowa suba z basreflex z dużym głośnikiem. Nie wiem co o tym sądzić, czy faktycznie jest tak jak mówił sprzedawca czy miał źle ustawione głośniki. W hkts czułość suba ustawił pokrętłem na obudowie a po podłączeniu jamo przestawił coś w amplitunerze (wiadomo wofer pasywny). Byłem na 99% gotowy kupić te jamo a tu taka kicha, nie mogę pojąć jak dwa pasywne wofery w jamo nie dały rady jednemu aktywnemu w hkts.
Jestem z Zielonej Góry, może któryś z was koledzy ma te jamo w swoim systemie i mieszka przypadkiem w Zielonej lub pobliżu. Chętnie posłuchałbym dobrze skalibrowanych s606. Czytałem też o bi-ampingu, który po kalibracji poprawia jakość niskich cz. w tych głośnikach. Poradźcie coś koledzy bo nie ogarniam tematu
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do Bi-ampingu to wdł. mojego ucha poprawia środek i wysokie, poprawy niskich nie zauważyłem. Co do brzmienia należy zauważyć że w HKTS grały z subwooferem a jamo bez. Nie wiadomo jak skalibrował Pan ze sklepu amplituner. Jamo muszą się wygrzać żeby grały lepiej, trzeba je odpowiednio ustawić no i najważniejsze trzeba pod nie ( zresztą jak i pod wszystkie inne) dobrze ustawić amplituner (korektor, odległości, podbicia itp) Ja jak podłączyłem moje 606 po raz pierwszy bez ustawiania to tragedia a teraz gra to całkiem fajnie. Wiesz, druga sprawa to że inaczej zagrają w sklepie na otwartej przestrzeni a inaczej w domu. U mnie nawet są lekko podbite niskie tony bo nie miałem możliwości odsunięcia tak bardzo od ściany. Na 15 mkw mam bas na 0, suba na amplitunerze na -9, a pokrętło głośności na subie na 1/4 i tak w niektórych momentach filmu jest basu za dużo. Podejrzewam że jakby odłączyć od HKTS suba to zagrały by mniej basowo od Jamo. Więc wychodzi że tak naprawdę ilość i jakość basu w KD reguluje subwoofer. Jak bym miał miejsce to brał bym Jamo, jak mało miejsca to HK.
 

optimus-p

New member
Tak mi się właśnie zdawało, że te jamo nie były dobrze wyregulowane. Czytałem różne opinie i użytkownicy tego sprzętu piszą że co niektórym nawet meble ten bas przesuwa a tam w sklepie to lipa była. Może sprzedawca pomylił plus z minusem w jednej z kolumn. Nie wiem będę musiał jeszcze raz go przycisnąć i to sprawdzić. Jeśli chodzi o hkts to bez suba w ogóle nie ma basu. Jeszcze pytanie w spr. bi-ampingu - rozumiem, że trzeba wybrać odpowiedni tryb w amplitunerze ? Potem usuwamy linki w głośnikach podłączamy do ampli i gra. Czy przy takim połączeniu końcówka zasilająca niskie tony daje pełne pasmo na głośnik czy poziom odpowiedniej częstotliwości ustawiamy w amplitunerze ?

Koledzy dajcie jeszcze jakiegoś linka gdzie mogę kupić bezpiecznie tego tx-sr 608 w kolorze czarnym
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeszcze pytanie w spr. bi-ampingu - rozumiem, że trzeba wybrać odpowiedni tryb w amplitunerze ? Potem usuwamy linki w głośnikach podłączamy do ampli i gra. Czy przy takim połączeniu końcówka zasilająca niskie tony daje pełne pasmo na głośnik czy poziom odpowiedniej częstotliwości ustawiamy w amplitunerze ?

Podłączasz kolumny normalnie, zdejmujesz zworki łączące 2 pary zacisków i podłączasz dodatkowe wyjścia w amplitunerze do dodatkowych zacisków w kolumnach. Po podłączeniu mikrofonu do kalibracji wyświetli ci się na TV pole wyboru czy podłączenie zwykłe czy bi-amping i dalej już automatycznie amplituner wszystko ustawia. Tylko mała uwaga ja w instrukcji od Onkyo 608 miałem błąd w opisie podłączenia tzn rysunek przedstawiał inaczej i opis inaczej. W instrukcji angielskiej było już ok. W każdym razie zaciski na ampli FRONT podłączasz pod dolne zaciski Jamo (zasila niskotonowe) a dodatkowe wyjścia pod górne (średnio - wysoko tonowe).
 

optimus-p

New member
Dzięki koledzy za wszystkie wypowiedzi
Krzysiek 1980 niezły musisz mieć kocioł na tych 15mkw i jeszcze suba masz :) Ja mam 18mkw i się zastanawiałem czy Jamo nie będzie za wielkie. Muszę pomyśleć nad tymi głośnikami Jamo bo jeśli się na nie zdecyduję to będę musiał upchnąć jeszcze gdzieś suba. Jaki sub musiałbym zastosować do mojego pokoju ? Może macie jakieś konkretne propozycje.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja osobiście miałem już suba z poprzedniego zestawu więc podłączyłem to co miałem. W tym momencie sub jest mi zbędny bo niskie na wystarczajacym poziomie uzyskuje z kolumn. Oczywywiście zejście rzędu 25Hz uzyskasz tylko dzięki subwooferowi pomimo że papierkowe będzie na kolumnach to wrażenia odsłuchowse i uderzenie na klacie uzyskasz dzieki dobremu subowi. Nie mam kocioł bo odpowiednio skonfigurowałem sub, kolumny i amplituner. Teraz wszystko gra jak powinno. Ja lubię czystość i równowagę dźwiekową a nie tylko przewagę basu.
 

optimus-p

New member
Pisząc kocioł miałem na myśli moc umieszczoną w takim małym pokoju. Co chcesz i jak chcesz tak zabrzmi :) Wiesz o co chodzi.
Mam jeszcze pytanie - sub w HKTS ma wejście LFE. Czy do tego wejścia podłączam sygnał z preout amplitunera ?
 
Ostatnia edycja:

djhiq

New member
Kolego optimus odnośnie twojego wrażenia odsłuchowego że jamo mają mało basu to tylko kwestia specyfiki ampli dla kina. Do ampli dla kina musisz mieć suba i koniec niezależnie jakie będziesz miał głośniki. Ja miałem niezły cyrk jak kupiłem swojego HK AVR 255 i myślałem że jest uszkodzony. Bo jak wziąłem kolumny wcześniejsze które miałem możliwość przytaszczyć do domu tj np Polaris 200 Diory, Klipsch RF-52, jakieś fronty z zestawu kina Universe to różnica w graniu basem z tych kolumn na HK a na starym wzmaku stereo była niesamowita. Powiem tak. Jak dla mnie wzmak dla kina bardzo słabo puszcza niskie na fronty. Dopiero jak podepniesz suba gra to jak należy ale jest to jednak co innego niż bas z stereo. A jak takie same kolumny podpiąłbyś do wzmacniacza stereo przekonałbyś się o czym mówię. Tak naprawdę to by trzeba było stosować preamping i mieć osobny wzmacniacz stereo podłączony razem ze ampli dla kina. Wtedy by było git :)
 

optimus-p

New member
Teraz już wiem, poczytałem o tym trochę (nabywam wiedzy). Dodatkowy wzm. na fronty przez wyjście preout w amplitunerze. No i do kina koniecznie sub. Ponieważ potrzebuję głośników w 99% do kina, chyba raczej zdecyduję się na hkts ale w wersji 30 zamiast 16 - mają ponoć lepsze głośniki efektowe dzięki podwójnym głośnikom średniotonowym.
 
Do góry