Kino domowe do 3k

kozi_ziko

New member
Witam wszystkich, chciałbym prosić o pomoc przy wyborze kina domowego (jestem kompletnym amatorem).

Na zestaw głośniki + amplituner (odtwarzacz już posiadam) chciałbym przeznaczyć maks. 3k.

Kino chciałbym używać z myślą zarówno o słuchaniu muzyki jak i oglądaniu filmów (nie zależy mi na powalającej mocy, wolałbym jakość).

Pokój w którym znajdować ma się sprzęt dysponuje powierzchnią ok. 30m2.

Prosze o ocene poniższego zestawu, czy warto, czy spelnilby moje wymagania, ewentualnie co zmienic. Za wszystkie odpowiedz z góry dziekuje.

Głośniki:
Yamaha NS 8900

myślałem również nad:
onkyo z taga 606v3

Ampli:
Marantz SR 6003
 
Ostatnia edycja:

marino166

New member
ja w sobotę zakupiłem denon avr x1000 i taga 606 SE i bardzo polecam ten zestaw, mam pokój 32m i jest spoko, słyszałem ze onkyo to bardziej do filmów
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam wszystkich, chciałbym prosić o pomoc przy wyborze kina domowego (jestem kompletnym amatorem).

Na zestaw głośniki + amplituner (odtwarzacz już posiadam) chciałbym przeznaczyć maks. 3k.

Kino chciałbym używać z myślą zarówno o słuchaniu muzyki jak i oglądaniu filmów (nie zależy mi na powalającej mocy, wolałbym jakość).

Pokój w którym znajdować ma się sprzęt dysponuje powierzchnią ok. 30m2.

Prosze o ocene poniższego zestawu, czy warto, czy spelnilby moje wymagania, ewentualnie co zmienic. Za wszystkie odpowiedz z góry dziekuje.

Głośniki:
Yamaha NS 8900

myślałem również nad:
onkyo z taga 606v3

Ampli:
Marantz SR 6003
Lepiej większą część kasy wydać na kolumny, a pozostałą na amplituner. Obejrzyj Harman AVR-151 + JBL LOFT 50 5,0 .
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam, szukam czegoś dla rodziców do domu, salon ok 35m2 w podobnej cenie do założyciela tego tematu. Kino 5.1 + ampli np.

YAMAHA RX-V375 + JAMO S428 HCS3 + SUB 210 (3655694752) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Czy coś takiego wystarczy do tej powierzchni, nie lubia głośno słuchać raczej chodzi o efekty w filmach jeśli macie jakiś lepszy pomysł to proszę podać.
Za taka kase to kup im zestaw z mocniejszymi kolumnami do takiego pomieszczenia, np Harman AVR151 + Jamo S606HCS3.
 

mypumas

New member
Witam wszystkich,
piszę tutaj bo temat powiązany z powyższym tj. kino do ok 3k, a lepiej żeby wszystkie podobne wątki trzymać razem. Zaczęło się od zakupu KD przez brata(Yamaha + prism 100) co spowodowało zainteresowanie tematem, nie tylko moje bo w tym tygodniu KD kupił mój tata(Onkyo SR313 + M-audio 9920). Przed zakupem przez ojca zacząłem się interesować tematem natomiast miał ograniczony budżet więc wybrał powyższy. Spostrzeżenia:
M-audio grają niebo lepiej niż Prism(kolumny trochę klapa) - natomiast nie wiem jaki wpływ na brzmienie ma amplituner. Pytanie pierwsze to większy wpływ na brzmienie mają kolumny, ale nie znaczy to że ampli może być z Radmora;) Drugie to z niewielką wiedzą(z przeczytania chyba 100 tematów) postanowiłem posłuchać jak grają kolumny proponowane na forum: JBL Loft - fajne niskie tony, ale trochę jakby nie wyciągały w śrendnich i wyższych, JBL ES80 - podobne odczucia, Magnat(nie znam modelu) grały jak Prismy powyżej natomiast bardzo podobał mi się zestaw Klipsch F10 - zagrały czysto w wszystkich tonacjach choć basu tam za bardzo nie uraczysz. "klient" powiedział, że lepiej kupić F20 szczególnie, że zostaną wyparte przez serię Iconic(co mnie cieszy bo można kipić jakieś powystawowe czy np ostatnie sztulki)?? znalazłem kilka zestawów w ciekawych cenach:
Denon 1713 + F10 - ok 3k Nie słychałem Denona ale ważne, że ma min 4 HDMI, znalazłem też z modelem x500 o 200 zł tańszy
HK 158+F10- cały czas miałem zakusy na HK, ale ten model ma niestety tylko 3 HDMI - ok 2,8 k
Nie wiem natomiast czy warto dopłacać ok 1k do F20 na frontach i np na taki zestaw: Yamaha RX-v475 + F20 za ok 4k, czy lepiej dopłacić do HK 270 + F10 w mniej więcej podobnej cenie.
Z góry dzięki za porady.
 

rusek26

New member
jeżeli potrzebujesz zestawu do kina to Klipsch będę bardzo dobre ,sam u siebie posiadam F-20 z onkyo 626 na 22m2 dają naprawdę radę nawet bez suba
jakie masz wielkie pomieszczenie gdzie będzie znajdował się zestaw
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W brzmienie mają większy wpływ kolumny, ale oczywiście elektronika również. Jeśli zależy Ci na basie i wyraźnych wysokich to Klipsch to dobry pomysł. Kolumny tego producenta mają wysoką skuteczność, są łatwe do napędzenia. Czy kupić F10 czy F20 to zależy jaki masz pokój? Jeśli coś koło 20m2 i więcej to brałbym F20. Do tych kolumn może być Denon 1713 (X500 za słaby) lub coś z Harmana np. AVR161, avr270. Yamaha w moim odczuciu ma za dużo wysokich tonów i w połączeniu w Klipsch może być ich za dużo.
 

mypumas

New member
na chwilę obecną pokój ok 20m2, ale wolałbym sprzęt który w przypadku gdybym się przeprowadził do większego też dał radę, wolę kupić raz na 10 lat i trochę lepszy niż wymieniać co 3 lata z średniego na mniej średni, więc kierowałbym się w kierunku F20, tylko nie wiem jeszcze co z ampli, Denona nie słyszałem, HK są i wizualnie i muzycznie ok, tylko wolałbym modele które wychodzą a nie wchodzą bo wiadomo, że można coś urwać, a przy wchodzącym sprzęcie ceny są wywindowane( a szukam czegoś raczej poniżej 3k bo zaczęło się od 2k, tylko jak się poczyta trochę tutaj to pomysłom nie ma końca i dobrze!!). Jeszcze mam pytanie Denon x1000 vs 1713, x1000 to nie następca czasem?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak X-1000 to następca AVR1713. Co to pisał collider tyczy się amplitunerów. Choć bez przesady. Zazwyczaj nowe modele mają tylko zbędne bajery. Kolumny się tak nie starzeją.
 

drqq

New member
Pozwole podpiąc się do tematu.
Budżet 3000zł - głównie do filmów i gier, w mniejszym stopniu do muzyki.
Kolumny właściwie już wybrałem - Jamo 606, tylko jaki amplituder do tego?
A może coś lepszego w tej cenie? (super jakby kolumny były dostępne w kolorze białym)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pozwole podpiąc się do tematu.
Budżet 3000zł - głównie do filmów i gier, w mniejszym stopniu do muzyki.
Kolumny właściwie już wybrałem - Jamo 606, tylko jaki amplituder do tego?
A może coś lepszego w tej cenie? (super jakby kolumny były dostępne w kolorze białym)
Obejrzyj jeszcze AVR161, budżetowo się mieścimy.
 

mypumas

New member
Najważniejsze to że utwierdziłęm się w przekonaniu, że lepiej kupić dobre kolumny + średni tuner, bo to tuner trzeba będzie wymienić wcześniej, natomiast dobre kolumny mogą służyć a lata. Teraz tylko muszę znaleźć jakąś ciekawą ofertę + jakiś sensowny ampli. najlepiej zestaw do 3,5-4k
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Podejrzewam że pisząc do Blackninja znajdziesz fajne zestawy 5.0 w granicach 3k? MA MR6, Melodika BL40, KEF C7, Klipsch F20, JBL Studio 190, Dali Zensor 7. Dobre kolumny poza designem się nie zmieniają, podobnie jak dobry wzmacniacz. Warto by było dozbierać z 1k i kupić niezły amplituner, niż decydować się na zakup całości do 4k. Takie moje zdanie:) Oczywiście zależy jak bardzo temat audio Cię wciągnie?, może tak być że poprzestaniesz na zestawie za 4k.
 
Do góry