Kino domowe do 3k

mario397

New member
Nie kupuj kolumn JAMO posiadam s608 i nie ma szału,głośnik niskotonowy działa tak że mogłoby go nie być,dziś kupiłbym coś innego Indiana line albo KEF c7
 

Turas

New member
Podepnę sie do tematu, szukam kolumn do ampli denon 1912, do salonu 25m2, większość tv, filmy, mecze, konsola, mało muzyki, co polecacie do 1800 zł, chcę wybrać zestaw z 2 lub 3 głośnikami (tylne głośniki odpadaja) np co lepiej jest zastosować do moich potrzeb, czy np taga harmony 606+ sub, czy może same lepsze kolumny bez suba np taga harmony 806 lub jakieś inne. Czy do zestawu 2 głośników dużo wniesie głośnik środkowy bez tylnych, czyli np zestaw 3.0 lub 3.1
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Turas piasliśmy już niejednokrotnie, po jakiego wafla kupować dobre fronty pod ampli KD? Sprzedaj ten ampli, kup wzmak i dobre fronty, będzie dużo lepiej. Zawsze wzmak stereo zagra lepiej w muzyce niż ampli KD. Jeżeli na filmach 5.1 Ci nie zależy to po jakiego....?:)
 

Turas

New member
zależy mi na filmach ale nie w systemie głośników 5.0 czy 5.1, obojętnie co by było dobrze do tego ampli w cenie 1800 zł, ten ampli własnie kupiłem na aukcji za 1300 zł (nowy 1999) i nie wiem jak to teraz do filmów rozwiązać, czy 2.1 czy 3.0 czy 3.1 (nie chce głośników z tyłu bo nie mam jak ich zamontować)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mypumas

New member
Wczoraj byłem posłuchać kilku kolumn jeszcze raz.... no i niestety mam mętlikw głowie ale kilka rzeczy się wyjaśniło. Testowałem ampli: Denon x1000, HK 370(nie mieli podłączonego 170), Onkyo 414, kolumny Klipsch F10, JBL 190, Wharfedale 10.7. Oberwacje to:

Wharfedale - z każdym z ampli grały średnio w wysokich, średnich, basowo i tutaj :shock: gdzie jest bas?
Generalnie basu nie ma, bez znaczenia jaki ampli podłączymy, a słowo nie ma to i tak mało powiedziane więc nie ma co dzielić na ampli

HK370 - i teraz wiadomo dlaczego jest taka opinia że jak JBL to najlepiej z HK i odwrotnie.
Generalnie Studio 190 z HK poprostu grały nejlepiej z wszystkich ampli i w 2 stronę, więc jeżeli ktoś kupuje ampli HK i inne kolumny albo JBL Studio i inny ampli to zawsze traci na jakości, czasem nieznacznie ale zawsze. Konkluzja taka, jakby JBL'e poprostu ożyły w wysokich i śrenich a bas był jeszcze pełniejszy..
Co do HK + Klipsch F10, to generalnie wysokie i średnie trochę zbyt wyostrzone moim zdaniem, ciekawie jakby to wyglądało z F20 czy lepiej? Bas generalnie ok.

Denon x1000, chyba najlepiej grał z Klipsch F10, wysokie czyste a i bas ok. Jakbym brał Denona to chyba właśnie z Klipsch.
Denon x1000 z JBL Studio 190, nie to samo co z HK, ale brzmiało ok. Bas oczywiście mięsisty, natomiast wysokie i średnie trochę stłumione.

Onkyo 414 + Klipsch F10 całkiem całkiem, nie tak samo jak Denon ale dawały radę w każdej tonacji.
Onkyo 414 + Studio 190 i tu znowu było zdziwienie..... gdzie się podział bas JBL'a?? Dopiero po podniesieniu w ampli na max(skala do 10) było go słychać.

Generalnie mam mętlik w głowie natomiast jeżeli miałbym się zastanawiać nad jakimś zestawem Ampli + 5.0 na chwilę obecną to byłoby to:
Klipsch F20 set + Denon x1000
JBL Studio 190 + HK - tylko jaki model??
Oczywiście limitacja cenowa do 4k max
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To teraz już ustaw się na nową serię Studio 270 lub Studio 280, ampli do tego Harman AVR270 i za jakiś czas reszta zestawu. Pierwsze modele już za kilka dni.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
HK 370 powinieneś porównywać z Denonem X3000 i Onkyo 717/727 wtedy byłoby obiektywniejsze porównanie. Ale nie zawsze jest taka możliwość. Też uważam, że JBL dobrze się zgrywa z Harmanem. Ja odsłuchiwałem avr270 i uważam, że brzmieniowo to dobry amplituner. Dziwi mnie trochę, że przy Denonie miałeś przytłumione wysokie i średnice. Jak ja odsłuchiwałem X2000 i X3000 to odniosłem wrażenie, że wysokich było więcej niż w Harmanie. Może to też kwestia ustawień w amplitunerze. Jeśli zależy Ci na jakości to kup Sobie tak jak radzi blackninja lepsze fronty i potem dokupisz resztę.
 

mypumas

New member
Właśnie zastanawiałem się bardzo nad 270, ale czekam aż gdzieś w okolicy będą mieli Studio 280, żeby odsłuchać(po co mi ampli bez kolumn?), a nie chcę kupować bez odsłuchu... Zacząłem się natomiast mocno zastanawiać nad HK 171 ze względu na jego wymiary, dużo bardziej by mi pasował(270 mieści się ledwo ledwo). Słuchałem jeszcze 270 z parą ES 80 i grały całkiem całkiem, jak to się ma w porównaniu do Studio 180/190, bądź 280 o ile mieliście okazję słuchać?
Warto rozważyć komplet 5.0 ES 80, czy to już inne brzmienie?(odniosłem wrażenie, jakby mniej dynamiczne?).
 

mypumas

New member
Odświeżam...
niestety w dalszym ciągu nie została podjęta decyzja odnośnie zakupu, w międzyczasie natomiast, byłem u znajomego, na którym oglądaliśmy Obliviona na zestawie Marantz 4600+Eltax Summit i efekt jak dla mnie rewelacja!! Czy to jest jakiś mocno budżetowy zestaw? Jak można porównywać ten ampli z HK 161/171(budżet spada) i te kolumny, czy to jest jakiś budżetowy zestaw? Generalnie w kinie grało nieźle!

Ktoś zna ten zestaw o którym pisałem? Jak to porównywać?

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

ok być może zestaw jest trochę archaiczny..., mam pytanie, bo zacząłem się też zastanawiać jeszcze nad Marantzem 1504, jak go porównywać do HK 161?
Właściwe nie ma wielu różnic(bluetooth i obsługa MHL na rzecz HK, ale za to ilość koderów Audio na rzecz Maranza, pre-out(da się do niego radmora podpiąć?), bezawaryjność - chyba że się mylę). Dodatkowo Marantze mają opinię mało awaryjnych.

Edit:
czy oba napędzą JBL'e 180/190, 270/280?

Panowie ktoś może pomóc? Niestety odsłuch w marketach przez 5 min nie daje pewności, że to właśnie ten sprzęt na 10 la, więc każda opinia jest pomocna!

Panowie, ktoś pomoże w porównaniu tych ampli?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
skoro szukasz sprzętu na kolejnych kilka lat zwróć uwagę na Denona X2000, porównując go do HK161 i Marantza 1504 będziesz miał tam min. skalowanie do 4K. A dodatkowo większą moc, ampli 7.1, wyjście głośników 2 strefy.
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Denona i nie żałuję.:eek: też zastanawiałem się nad HK i Marantzem, ale żeby mieć to co w Denonie musiałbym dołożyć kilka stówek, a wolałem tą kasę zainwestować w lepsze głośniki
Zresztę zobacz porównanie, np na stronie sklep.rms.pl
tam jest dosyć dobrze zrobiona porównywarka
 

mors111

Active member
Bez reklam
Panowie, mam pytanko, czy jest sens podpinać JBL 270 pod Radmora 5102 Radmor 5102 ? Nic się takiemu zestawowi nie stanie?

słabo to widzę

mam takie oba sprzęty ( niestety niesprawne Radmor 5102 ) w piwnicy , o ile kiedyś grało to bardzo dobrze to wszystko zależało od egzemplarza , tata pracował w Radmorze ponad 35 lat i wiele testów prowadził , bywały modele co miały nawet 50-70W na kanał , ale i takie co tylko 30W na kanał ( producent podawał 2x25W + 2x15W )

sprzęt zacnie grał to fakt , ale palił często głośniki wysoko tonowe podczas odpalania , w dawnych wzmacniaczach po włączeniu szedł od razu strzał na kolumny ( basy mocno się wychylały ) i to paliło tweetery , dziś są opóźniacze do tego załączania

z Radmora szedł bym w 5512B - zacny model , z wieloma nagrodami kiedyś , lub w 5610 , ale tego zrobili raptem 300szt. i znajdziesz może u koneserów ,

wszystkie modele co wymieniłem miałem w domu jak i Diorę WS 502 i 504B :D , to był dopiero mocny sprzęt , kiedyś , dziś Onkyo 609 po załączeniu ulepszaczy ( DynamicEqualizer ... , jest sporo mocniejszy i ładniej gra )

ale wracając do kolumn , one też potrzebują mocy i Radmor 5102 może być zdecydowanie za słaby , ciekaw jestem jak masz sprawną jego sztukę
 
Do góry