Kino domowe do 2200

materacci

New member
Witam wszystkich. Jestem tu nowy na forum i mam pewien problem, a mianowicie przymierzam się do kupna kina domowego. Mój budżet to max 2200 zł i ani zł więcej. Na internecie tak jak i w sklepach roi się od przeróżnych zestawów a ja nie mam zielonego pojęcia co wybrać. Kino głównie służyło będzie mi do oglądania filmów na dvd oraz z laptopa (poprzez złącze hdmi) a rzadziej do słuchania muzyki. Prosiłbym o jakieś propozycje. Z góry dziękuje
 

materacci

New member
Mi jest to obojętne. Ale nie ukrywam że 5.1 było by mile widziane. Nie znam się za bardzo na sprzęcie ale lubię jak mi coś ładnie gra. Mój wybór kina domowego ograniczyłem do 2200 z tego względu że zakupiłem niedawno 40" tv samsunga i nie chciałbym za bardzo nadszarpywać domowego budżetu.
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja bym polecił jednak jakiś zestawik Yamahy albo Pioneera, albo jak dozbierasz troche to Onkyo lub HK( za 220 kupiszjuz cos fajnego a w jakieś składaki Panasonica czy Sony ja osobiście by sie nie pakował) , no i jednak co jak co ale wg mnie pomiedzy 5.1 a 5.0 jest różnica.
Zapytaj blackninje na priv, da Ci fajne ceny i zaproponuje ciekawe zestawy
 

Matteusso

New member
Witam!

Od niedawna jestem posiadaczem takiego sprzętu:
  • Ampli Sony STR-DG520
  • DVD Sony DVP-NS708H (nie podłączałem - zastępuje go PS3)
  • Kolumny Sony SS-FCR6000
W warszawskim Saturnie w Arkadii dałem za ten zestaw 1500 zł.
2 dni temu wybrałem się ponownie aby podbić gwarancję i ta cena jest ciągle aktualna.

Jak za te pieniądze gra to wszystko fenomenalnie. Zasila pokoik 15 m^2.
O dziwo nawet muzyka brzmi bardzo ładnie. Jest to zupełnie inny dźwięk niż ten co płynie z tych wszystkich "plastików". - Testowałem koncert na BD Davida Gilmoura "Remember that Night" i przy dźwięku LPCM (po optyku niestety tylko dwa kanały :( ) doznania audiowizualne były niesamowite :D.

W tym budżecie idzie się zmieścić jeszcze z calkiem dobrym subem.
Kable są dołączone do głośników jednak dobrze byłoby je wymienić.

Jedynym minusem tego zestawu (przynajmniej dla mnie) jest brak wsparcia ampli dla audio przez HDMI oraz brak obsługi Dolby True i DTS HD.
Jednak za taką cenę nie można mieć wszystkiego.
Szczerze polecam taki komplecik.

Pozdrawiam
 

materacci

New member
Jeśli chodzi o tego BR JVC to raczej odpada ponieważ mam laptopa HP z HDMI a dla mnie BR jak na razie jest jeszcze zbyt drogą technologią (może kiedyś:). Jeśli chodzi o kino domowe to bardziej skłaniałbym się w kierunku Pioneera ewentualnie Yamaha. Na rynku jest dużo zestawów tych firm ale jak jest u nich z jakością to ja już nie wiem. Znalazłem jeszcze 2 zestawy. I co o nich sądzicie?
PIONEER VSX418 / DV310 KODA CV52 jawo
Pionner VSX-418 + DV-310 + Koda AV-710

Ciągnie mnie do tych pioneer-ów z powodu wyglądu i wejść na usb na DV:D

i po zweryfikowaniu wydatków stwierdziłem że mogę na KD do 2400 wraz z przesyłką. i prosiłbym o jakieś linki do stron. Z góry dzięki



 

mat74

Well-known member
Bez reklam
przede wszystkim - szukaj amplitunerow ktore przyjmuja dzwiek przez HDMI !
dzis BD moze jest dla ciebie zbyt drogi ale co zrobisz za rok , jak juz spowszednieje calkowicie i ceny beda porownywalne z DVD...?!?!?!
robiac zakupy sprzetowe warto troche popatrzyc przyszlosciowo.... chyba ze stac cie na coroczna zmiane sprzetu....?!
nowy amplituner "niekompatybilny" z formatami dzwieku hd to na dzien dzisiejszy wlasciwie "staroc" !
zaoszczedzisz dzis kilka stowek ale bedziesz w "slepej uliczce" .....
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Ale tutaj kolega chcial zestaw za 2200-2500zl z glosnikami... jaki amplituner znajdziesz w takiej cenie ??. Przed kryzysem by to bylo mozliwe, ale nie kiedy ceny tak poszly w gore :/
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
http://www.ceneo.pl/1615153

prosze

co do sklaniania sie do Pioneera i Yamahy - ok - dobre firmy ,ale nie oszukujmy sie za kwote ktora mozesz przeznaczyc - tylko logo bedzie swiadczylo z jakiej to firmy sprzet..... a chyba nie chodzi o to....;)
 
Ostatnia edycja:

vib

New member
dzwiek po hdmi wyciaga takze Yamaha RX-v463 http://www.ceneo.pl/1527467 - juz od jakis 1200zl (badz 563 ciut drozej)

jest to amplituner 5.1 a nie 7.1 (jak to sony wyzej) ale nie ma kodekow HD - wiec albo w przyszlosci odtwarzacz BR z dekoderem badz badz PS3.

Ja sie wlasnie przykladam by na dniach kupic rx-v463 - wlasnie do PS3(BR) i filmow divx z kompa (via hdmi badz media server) oraz Aster HD TV

zostaje 1000zl na kolumny - i tu jest problem
 

materacci

New member
a jak poznać że amplituner będzie kompatybilny z przesyłem dźwięku przez hdmi (czy chodzi tu o V1.0, v1.3)? Ja wiem że za te pieniądze nie wyczaruje sobie jakiegoś wyczesanego sprzętu ale chciałbym dobrać jakiś optymalny sprzęcik odpowiedni do moich finansów. Jeśli chodzi o głośniki to ostatnio znalazłem zestaw kody AV707 + sw850v2 tylko nie wiem jak to gra i niemam możliwości jego sprawdzenia i co o nim sądzicie?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
po opisie w danych technicznych, musi byc okreslone czy przyjmuje w ten sposob dzwiek wielokanalowy, nie sugeruj sie wersja HDMI bo to ze jest np. w wersji 1.3 nie okresla jeszcze czy jest to pelnowartosciowe gniazdo czy tylko "przelotka"
 

vib

New member
problem w tym, ze wiekszosc amplitunerow w opisie nie ma tego - bo producenci nawet montujac pare gniazd hdmi nie chwala sie, ze to tak naprawde tylko przelotka

trzeba zwracac uwage na to czy amlituner przyjmuje LPCM 5.1/7.1 i bitstream via hdmi

oczywiscie problem nie istnieje w zasadzie kiedy amlituner ma na pokladzie dekodery HD - bo jakos zrodlo trzeba mu dostarczyc

natomiast znalazlem juz sciemy tez takie, ze sprzet jest reklamowany(a raczej sugesrowany) do HD bo jest 7.1, nie ma dekoderow, no ale jest przeciez 7.1 - tylko ze 7.1 trzeba przeslac okazuje sie analogowo
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Nie "przelotka" a "przełącznik" (czyli po ludzku "switch" :D). Gdyby to była przelotka, to po wyłączeniu ampli nadal byłby dźwięk w docelowym urządzeniu audio (a zwykle nie jest, bo switch w ampli zwykle zawiera też aktywny wzmacniacz i bez prądu po prostu nie działa).
Jeśli urządzenie przetwarza dane z HDMI, to zwykle przy specyfikacji producenci nie unikają pochwalenia się tym "ficzerkiem" (zwykle coś w rodzaju "audio over HDMI", "multichannel PCM over HDMI" itp.). Każdy ampli, który ma w specyfikacji dekodery HD MUSI przyjmować audio po HDMI (bo tylko tą drogą można dostarczyć obecnie zakodowany dźwięk HD).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tak-masz racje moze zle to sformuowalem jest to "przelacznik sygnalu video"

co do mozliwosci gniazd HDMI to producenci potrafia naprawde "zrecznie" omijac konkretne informacje...;)
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Kiedys bylo zamieszanie z harmanem 147 z tego powodu... nie wiem czy ze 155 jest tak samo.

"dzwiek po hdmi wyciaga takze Yamaha RX-v463 http://www.ceneo.pl/1527467 - juz od jakis 1200zl (badz 563 ciut drozej)" - No Fajnie, ale mi chodzilo o ampli z dekoderami, a nie czy przesyla dzwiek i obraz po hdmi... to zupelnie dwie rozne kwestie.
Aha, i jeszcze jedno - Ceneo to ostatni serwis, ktoremu bym zaufal...
 
Ostatnia edycja:
Do góry