kino domowe dla rodziny 2+2

pabloski79

New member
witam
bede wybieral pomiedzy zestawem kina domowego i tu jest problem bo nie wiem na co sie zdecydowac, moje pomysly to
1. panasonic sc-bt330
2. soundbar harman albo inny, nie wiem ktory najlepszy .........
3. zestaw onkyo 608 z jamo 606
4. ................

moje wymagania
- nie jestem audiofilem, kino ma sluzyc glownie do filmow i tv 60%, 30% do xboxa i 10%do muzyki.
mieszkanie jest w bloku, za glosno sluchac nie moge bo blok z plyty a nie chce byc hamem dla sasiadow.
Co jest dla mnie wazne, chcialbym miec zestaw 5.1 ale ze mieszkanie jest po remoncie wiec nie ma szans na kable albo kucie, pozatym ustawienie sofy i telewizora zabardzo nie pozwalaja na taki zestaw wiec skupilem sie na 2.1 ewentualnie soundbar ale nie wiem jak on gra albo ten zestaw panasa i wtedy satelitki zostaly by gdzies niestety z przodu, chcialbym tez miec odtwazacz BR i dock na iphone wspolpracujacego z calym systemem, myslalem o ps3 ale mam juz xboxa i chyba przesadzil bym kupujac ps3 tylko dla BR chociaz tej opcji tez nie wykluczam w przyszlosci.
Tv ktory mam obecnie nie jest docelowym, jest za maly jak dla mnie le40c650 i mysle tu o 50vt20 lub ue46c700 chyba ze nowe modele 2011 -tv bedzie wisial na scianie i musi byc na stojaku obracanym zebym mogl przekrecic tv do sofy ogladac tv lub na wprost dla dzieci do xbox kinect.
Pieniedzy za duzo tez nie chche wydac bo to tylko ma grac i w zaleznosci co konkretnie sie u mnie sprawdzi ( jak mi podpowiecie ) to mysle ze powyzej 3000 nie chchial bym przekraczac ale zawsze dolozyc mozna.
To chyba wszystko, nastepny post to zdjecie salonu - prosze o podpowiedzi i porady, bede bardzo wdzieczny.
Zakupy planuje okolo mamja wiec troche czasu jeszcze mam.

moje warunki dla kina domowego
 

Attachments

  • IMG_6624.jpg
    IMG_6624.jpg
    979,7 KB · Wyś: 1784
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
raczej trudno będzie porównać zestaw Onkyo 608 i Jamo 608 do soundnara Harmana bo to zdecydowanie różne przeznaczenia.
Dla tychże potrzeb i Harman gra extra i kino oparte na Onkyo. Ale nie załapałem czemu wymieniłeś ten zestaw z Onkyo skoro napisałeś że nie ma szans na kable.
Ma być tylko 2+1 ?

Teraz widzę że nie masz za dużo ozdób na ścianach .
Harman będzie bardzo dobry do takich warunków .
 

pabloski79

New member
kable tak, ale za szafka z przodu, nihdzie indziej czyli o naglosnienie tylne ktore by sie i tak chyba nie sprawdzilo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pabloski79

New member
Niby tak, ale widzisz jak mam stol ustawiony i niezabardzo mi pasi postawic glosnik pomiedzy stolkami przy oknie, za sofa w rogu jaknajbardziej sie da no ale sofa tez niska nie jest i zasloni glosnik.
pozatym jej ustawienie miejsc siedzacych chyba nie zaowocuje dobrym efektami z kina 5.1 ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dźwięk w soundbarach jest kierowany głośnikami.
W pomieszczeniu gdzie jest dobra akustyka wrażenia z dobrych sprzętów które odsłuchiwaliśmy (Harman, Philips, Pioneer, JVC) są realistyczne dla kina.
I jakość dźwięku jest też na dobrym poziomie w tej klasie.
 

pabloski79

New member
czyli radzisz mi pozostac przy soundbarze ? a jak wyglada jego mocowanie do tv, bo wiesz jak sie bedzie obracal w strone sofy to glupio bedzie wygladalo jak soundbar powieszony bedzie na scianie i nie bedzie w strone widza skierowany, i pytanie 2 czy soundbary sa tez w wooferami ? ewentualnie mogl bym woofa wlazyc po prawej stronie komodek pomiedzy sciana a sofa ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sub jest zawsze oddzielnie.
Wieszak na soundbar - nie słyszałem.
Rozwiązanie zawsze można znaleźć podczepiając go zaraz pod telewizor na uchwycie telewizora.

Ale jeśli zostanie na ścianie to i tak o dźwięk możesz być spokojny. Mieliśmy takie prezentacje jeżdżąc po Europie.
I przy dobrej akustyce różnice w tej właśnie klasie cenowej były nie wielkie.
W razie dużych wątpliwości zamów prezentację.
 

tomud

New member
No czasem tak bywa przy remontach, ale warto przy nich czasem troche pomyslec. Ja mam Ethernet i inne kable poupychane tak gesto ze glowa boli :) ale to sie przydaje :)

Ja na twoim miejscu kupil bym dobry zestaw stereo i nie pchal sie w kino domowe, jak nie chcesz rozstawiac glosnikow to taki zakup mija sie z celem...
 

pabloski79

New member
Mi glosniki nie przeszkadzaja, wrecz przeciwnie, podobaja mi sie takie jak jamo, tylko ze moge miec tylko 2, po prawej i lewej, ewentualnie jeden na srodku pod tv, tylko czy one mi sie sprawdza? czy nie zagraca pokoju i nie stana sie malo uzytecznym meblem ktorego nie wykorzystam wiecej niz w 30% - bo co w bloku poszaleje z glosnoscia ? a do filmow i dla dzieci do xboxa to soundbar z woferem bedzie chyba najlepszym rozwiazaniem, sam juz nie wiem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Cyborg65

New member
Witam

To fakt warto zawczasu pomyśleć.
Ja użyłem właśnie takiego koła ratunkowego jak zaproponowałem.
Mam zestaw 7;1 i kabelki pochowałem właśnie pod listwami.
A stereo to raczej do stereo.
Do kina .............
P:lol:zdrawiam
 

tomud

New member
Dlatego mowie ze lepiej kupic zwykly zestaw stereo niz amplituner ktore pod katem grania sa gorsze od zwyklych wzmacniaczy. Jak nie bedziesz uzywal 5.1 to mija sie z celem zakup amplitunera AV.

Do tego z stereo tez bym nie szalal bo widzac zdjecie pokoju trzeba by tam troche popracowac nad akustyka. Do tego nie mowie tego jako "audiofil", bedziesz mial tam sporo odbic...

Natomiast co do glosnosci w bloku to hmmm do 22 mozna :), a jak komus przeszkadza to niech sie wybuduje - ja mam takie podejscie juz od pewnego czasu...

Dlatego jak chcesz kino to jednak warto postawic 5.1 bo na 2+centralny sporo stracisz...
 
Ostatnia edycja:

pabloski79

New member
Dzieki wszystkim za rady, musze jeszcze pomyslec i moze namowie malzonke do jakis zmian i przerobek a jak nie to bede kombinowal.
Napewno bede prosil Kikiego o prezentacje bo zakupy wieksze bede robil, pochwale sie jak juz wymysle, zobacze, poslucham, kupie, zamontuje i bedzie dzialalo.
Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przy obecnym ustawieniu kanapy wzgledem TV 5.1 sie nie sprawdzi. Spróbuj odpowiednio poprzestawiac kanape i stól - wtedy tak, ale z doswiadczenia wiem, ze pewnie druga połówka sie nie zgodzi ;) Swoja drogą to dziwnie masz kanapę w stosunku do TV. Oglądanie pod takim kątem to nie przyjemnosc. Kiedys w starych CRT to moze, ale dzis... Jedynie widz w fotelu na przeciwko TV ma OK.

Soundbar - nie wiem, namiastka stereo i kina zarazem zamknieta w przyjaznej wizualnie i gabarytowo obudowie. Wiekszosc producentow wykorzystuje techologie odbic fal od scian pomieszczenia by uzyskac efekty przestrzenne. Nie brzmi to zbyt optymistycznie.

Stereo lub raczej 2.1, moze i 3.1 z centralem - to chyba opcja dla Ciebie, bez zmiany polożenia kanapy itd, oraz niepotrzebnych negocjacji :) Miejsce masz, a i sub się zmiesci

Jak kable wkulem podczas remontu.
Masz fajne pomieszczenie do projektora i ekranu, no ale znowu kable.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

Dla równowagi zaproponuję Magnat Quantum 607.
Papierkowymi parametrami to M A leją i to bezlitośnie, ale oczywiście to dane papierkowe. Należało by i jednych i drugich posłuchać.
P:lol:zdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
papier jest dobry na wszystko.
Nawet do WC.
Bo MA6 Grają zdecydowanie lepiej pd Magnatów .
Mam to wiem. A opowieści można kreować na podstawie pisma ale różnice jakości dźwięku w tym przypadku słyszy nawet głuchy.
 

Cyborg65

New member
Witam

Panowie spokojnie i bez nerwów nawet nie słuchaliście Magnatów wiec proponuję zachować umiar i dystans.
Jak ktoś lubi jazgot z metalowych pozłacanych kopułek niskotonowych głośniczków MA to je wciągnie.
Klient nie jest z pierwszej łapanki coś słuchał i sam sobie porówna.
Proponuję odsłuch, i niech wygra lepszy.
Lepszy dla tego co za to płaci i będzie tego słuchał.
Ja bym tych MA w pokoju nie postawił ale to ja co ktoś to jego wybór
P:lol:zdrawiam
 
Do góry