kino domowe 2.1 czy 5.1 ?

wojbos

New member
moim skromnym zdaniem jeżeli chcesz dobre kino domowe do 5 kzł tylko Onkyo.... sam sobie szukałem a że jestem zapaleńcem to znalazłem, jeżeli potrzebujesz hdmi proponuje serie tx705 w góre gra to naprawde świetnie (denon przy tym siada) kosztyje niecałe 3000 zł( oczywiście 705) amplituner skaluje sygnał video do 1080i ma przy tym 7 X 160W. W tej klasie cenowej ciężko znaleźć rywala może harman ..... ale tu masz bi amping w stereo.... podpinasz wszystkie urządzenia do niego jakie masz i sterujesz uczącym sie pilotem jednym..... najlepszym połączeniem z nim jezeli chodzi o kolumny to tanoy niestey droga sprawa ale polecam voice kraft do 2 tysi sie wybierze fajny zestaw... wraz z aktywnym subbasem oczywiście i naprawde gra to porządnie..... mieszkam na 2 piętrze w bloku i naprawde sasiad z 5 piętra stwierdził ze tv nie moze oglądać !!!! bo mu tv zagłuszam ale tu nie chodzi o to, jakość dzwieku jest naprawde zadawalająca i na wysokim poziomie... sam sie miło zaskoczyłem(oczywiście na VK na tanoy to już jest bajka).... tylko nie wolno oszczedzać na przewodach tu jednak każdy moze mieć swoje zdanie ale tu jest naprawde możliwośc wyciągnięcia jakości z kolumn i ampli... Przedewszystkim duzy przekrój żyły i miedź beztlenowa.... jeżeli nie zależy Ci na HDMI mozna kupic coś z serii 6 603 ja np mam i naprawde to sobie radzi ciągnąłem na nim wesele raz jak mi padła końcówka mocy i dał rade bez piernięcia a jechałem na stereo w biampingu. 605 ma już hdmi ale jednak 7 seria jest niewiele drozsza a ma wiecej ciekawych funkcji. Też mam pokój 5 na 3 metry i u mnie sprawuje sie rewelacyjnioe taki zestaw... wspominałes cos o pionieer odpuść sobie według mnie nasza Polska unitra z lat 90 zdecydowanie lepiej gra niz te cacka pionieera.... niestety idź do sklepu posłuchaj kilku zestawów bedziesz wiedział co dobre dla Twojego ucha do 5 kz mozna złożyć naprawde fajny sprzęt pozdrawiam :)
 

porter_1983

New member
zobacz sobie też kolumny :

Infinity Primus II Pack

ich plusy to głębokość tylko 285 mm jamo maja 345mm do tego jamo muszą bardziej odstawać od ściany bo maja bass reflexa z tyłu. Infinity ma z przodu wiec można je bardziej dosunąć do ściany ;-) sam się nad nimi zastanawiam bo mam podobny wymiar pokoju ;-) Na allegro jeden gość proponował mi je razem z Yamaha 663 za 3999zl ;-)

Pozdrawiam ;-)
 

lyon7

New member
Armi chyba mnie przekonales na H/K i Jamo....zdjecie robi naprawde fajne i dobre wrazenie.....ale......1) Czy to,ze masz satelity z boku a nie z tylu powoduje pogorszenie efektu sorund dookolnego czy jednak wszytsko slychac tak jak powinno? 2) Sluchaj te cale skalowanie w H/K do 1080p i to,ze ma HDMI w ogole mi sie przyda? Bo obraz zawsze bedzie lecial z PS3(GRY/Blu-RAY/DVD) a tylko dzwiek DD/DTS/DPII ma przetwarzac H/K i Jamo...3) Ten model H/K obsluguje dzwiek w 7.1 tzn,ze jak dokupie w przyszlosci dodatkowe 2 glosniki to w tym momencie uzyskam pelne 7.1? 4) Jakie kable beda potrzebne do podlaczenia tego sprzetu by gralo jak najlepiej? 5) A to z czystej ciekawosci...planuje takze zakup monitorow studyjnych do odsluchu w studiu domowym i moje pytanie brzmi czy ten model H/K moze byc uzyty jako wzmacniacz do tych monitorow odsluchowych a jezeli tak to do jakiej max. mocy? Sory,ze czepiam sie szczegolow i az tyle pytan posypalo sie ale chce byc pewien..he,he...pzdr
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
lyon7 napisał:
Armi chyba mnie przekonales na H/K i Jamo....zdjecie robi naprawde fajne i dobre wrazenie.....ale......1) Czy to,ze masz satelity z boku a nie z tylu powoduje pogorszenie efektu sorund dookolnego czy jednak wszytsko slychac tak jak powinno? 2) Sluchaj te cale skalowanie w H/K do 1080p i to,ze ma HDMI w ogole mi sie przyda? Bo obraz zawsze bedzie lecial z PS3(GRY/Blu-RAY/DVD) a tylko dzwiek DD/DTS/DPII ma przetwarzac H/K i Jamo...3) Ten model H/K obsluguje dzwiek w 7.1 tzn,ze jak dokupie w przyszlosci dodatkowe 2 glosniki to w tym momencie uzyskam pelne 7.1? 4) Jakie kable beda potrzebne do podlaczenia tego sprzetu by gralo jak najlepiej? 5) A to z czystej ciekawosci...planuje takze zakup monitorow studyjnych do odsluchu w studiu domowym i moje pytanie brzmi czy ten model H/K moze byc uzyty jako wzmacniacz do tych monitorow odsluchowych a jezeli tak to do jakiej max. mocy? Sory,ze czepiam sie szczegolow i az tyle pytan posypalo sie ale chce byc pewien..he,he...pzdr

1. to że stoją po bokach to innego wyjścia nie mam dalej to już tylko ściana :) ale nie stanowi to dla mnie problemu ... większym jest to że stoją trochę za nisko - przydały by się stojaki lub półeczki ale to za jakiś czas
2. skoro sygnał HD to skalownie Ci się nie przyda - przynajmniej wg mnie - mogę się mylić
3. możesz podpiąć 7.1
4. ja kupiłem kable z miedzi beztlenowej 4mm na fronty, na resztę 2,5mm i raczej spoko
5. nie mam pojęcia
 

lyon7

New member
blackninja napisał:
PS3 i tak musisz podłączyć po HDMI przez amplituner, bo inaczej braknie dobrej jakości dźwięku.
..........................................................................................
1) Czyli jesli podepne H/K z PS3 przez optyczny kabel to jakosc dzwieku bedzie gorsza?...oraz...2) Czy obraz ulegnie pogorszeniu po przez skalowanie z Amplika do 1080p zamiast byc wyswietlany natywnie do matrycy LCD-ka?
Pzdr BlackNinja
 

lyon7

New member
blackninja napisał:
W ampli obraz można przepuścić bez obróbki, dźwięk tak jak wyżej :)
.............................................................................
...Dzwiek studyjny nieskompresowany czyli to jest dzwiek TrueHD? To jak mam podlaczyc ampli z ps3 i Lcd-kiem by uzyskac maxymalna jakosc dziweku i obrazu bo juz sie troche w tym gubie: Ampli+kabel hdmi+PS3 na dzwiek TrueHD i Lcd+Hdmi+PS3 na obraz 1080p? .oraz jakie podlaczeniowe kable maja mi posluzyc do uzyskania maxymalnej jakosci z tego sprzetu i ile kosztuja? Pzdr
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Z PS3 po HDMI wychodzi obraz i dźwięk, łączysz HDMI PS3 z amplitunerem. Ten rozdziela dźwięk i obraz. Dźwięk jest przetwarzany i po wzmocnieniu śmiga na głośniki. Oddzielony na wejściu obraz kierowany jest na wyjście HDMI amplitunera. Do wyjścia HDMI w amplitunerze podłączasz LCD. Łączysz wyjście HDMI amplitunera z wejściem HDMI w telewizorze... Tak łopatologicznie... ;)
 

lyon7

New member
...ok...chyba jakos to lapie......ale w jakiej cenie chodza takie kable,ktore maja mi dac to cale truehd na maxa?

Ktore,kolumny jako tylnie satelity jako uzupelnienie mojego kina 7.1 moglbym dokupic do tego amplika H/K avr255 przy kolumnach Jamo s 606,brakowalo by mi tylko 2ch glosnikow? pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
na surroundy wstaw najmniejsze z serii (no chyba że mają jakieś głośniczki poniżej 10cm) bo i tak ich nie wykorzystasz "mocowo", 95% to efekty średnio-wysokotonowe
 

lyon7

New member
don111 napisał:
na surroundy wstaw najmniejsze z serii (no chyba że mają jakieś głośniczki poniżej 10cm) bo i tak ich nie wykorzystasz "mocowo", 95% to efekty średnio-wysokotonowe
..............................................................................................

....to co mógłbyś polecić z tych surround głośniczków do Jamo s606 jako uzupełnienie kina 7.1? Podaj jakieś konkrety...pzdr
 
Do góry