kino domowe 2.1 czy 5.1 ?

lyon7

New member
Czesc. Zastanawiam sie jakie kino domowe moge zakupic do mojego malego pokoju (3*5 m). Zestawy 5.1 zajmuja w moim przypadku chyba za duzo miejsca wiec zaczalem myslec czy zestaw 2.1 jest w stanie godnie zrekompensowac mi brak dodatkowych glosnikow,ktore przeciez daja to cale odczucie dzwieku przestrzennego(DTS,DD,DPII),sluchawki "5.1" wogole odpadaja. Zestaw bedzie uzywany przedewszystkim do PS3(gry) i Filmow Blu-ray,DVD i Divix. Kwota jaka sobie wyznaczylem to 5000zl max. Wymagania moje to wysoka jakosc dzwieku przestrzennego(w tym przedziale cenowym oczywiscie), obsluga 1080p oraz DTS/DD/DPII(PS3/Blu-ray). Jesli jednak jest jakis zestaw 5.1 godny polecenia w moim przypadku(maly pokoj) to podajcie jakies konkretne zestawy w tej cenie. Pzdr
 

luuzak

New member
Nie potrzebny Ci jest subwoofer w takim pomieszczeniu (5m2 ? ) . Jeżeli dobrze zrozumiałem.. Do takiego pomieszczenia wystarczą Ci dobre głośniki frontowe które mają mocną górę i nisko schodzą, a na surround dac małe satelitki ;) Bo kino i gry bez głośników surround to nie jest to samo wiem o tym bo kiedyś sprawdzałem z ciekawości =] .
 

lyon7

New member
Armi dzieki, avr 255 + jamo s606 wyglada to bardzo dobrze...jestem ciekaw czy bez suboowera jamo s606 poradza sobie dobrze z niskimi tonami,mam na mysli czy choc w miare dobrze bedzie slychac basy gdyz mam cienkie sciany i cholernie wszystko slychac na dole,u gory i obok....sasiedzi to moja kolejna bolaczka i zapomnialem to podac na poczatku...kumpel mi o tym cos ostatnio nadmienial,ze nie trzeba miec suboowera a jesli ma sie dobre kolumny 2 lub 3-drozne czy cos takiego to powinno grac wporzadku i bede zadowolony....co o tym sadzisz? pzdr
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja mam pokój 3,5 na 4,7 m. I bez 5.1 nie oglądam filmów, nawet obyczajowych. I przeciwnie do luuzaka, polecam subwoofer. Pierwsze kolumny na frontach miałem spore, z dosyć niskim basem, jednak sub dodał właściwy fundament. Poza tym przekierowanie sygnału dla suba na głośniki frontowe powoduje większe obciążenie zarówno kolumn frontowych jak i wzmacniacza/amplitunera.
 

lyon7

New member
ok czyli jednak z suboowerem...kurde...amplituner H/K AVR 255 jest ok ale glosniki jamo s-606 sa za wielkie i moja dziewczyna widzi raczej cos cienszego i nie az tak wysokiego tak do 120 cm wysokosci....smieszne to ale musze sie z tym liczyc...jakies propozycje?
 

Holt_

New member
Bez reklam
Przecież fronty Jamo606 mają mniej niż 120 cm wysokości...powiedzjej, że zwykle jest tak, że jak są mniejsze fronty, to z kolei surroundy większe :) i też dziwnie wygląda :)
 

rj5

New member
Od 3 lat używam Logitech Z-5500 THX,poleciłem ten zestaw czterem osobom wszyscy są zachwyceni,połączyłem go wysokiej klasy przewodem cyfrowym firmy MRS i do tego używałem plazmę 42 lg a obecnie dokupiłem pioneera 428xd.
Głośniki Z-5500 Digital zyskały sobie miano najlepszego produkt tego typu na rynku. 500 watów RMS, subwoofer z membraną o średnicy 25,4cm, certyfikat THX® — dźwięk czysty, soczysty i wielobarwny. Do głośników mogą płynąć dźwięki nawet z 6 źródeł (komputer, konsola do gier, odtwarzacz DVD, odtwarzacz CD i przenośne odtwarzacze muzyki). Głośniki satelitarne mają osłony z tkaniny i obrotowe podstawki. Można je postawić na biurku albo zawiesić na ścianie. Cały zestaw doskonale sprawdza się w kinie domowym. Pomoc techniczna w pełnym zakresie. Dwuletnia gwarancja. Warto spróbować, bo doskonałość dźwięków nie da się wyrazić słowami.
  • 500 watów RMS, certyfikat THX® i zintegrowany układ sprzętowego dekodera. Wszystko to stanowi o doskonałości dźwięków płynących z głośników zestawu 5.1.
  • Wbudowany dekoder plus Dolby® Digital & DTS® to jedyny sposób na uzyskanie cyfrowego dźwięku 5.1 na PlayStation® 2, Xbox® i większości odtwarzaczy DVD
  • Membrana subwoofera o dużym skoku mocy i średnicy 25,4 cm generuje przejmująco głębokie, soczyste i wolne od zakłóceń basy
  • Dźwięk jak w studio nagrań (cyfrowe audio z charakterystyką 96 kHz / 24 bity)
  • Rewelacyjna technologia membran: głośniki satelitarne z aluminiowymi wkładkami fazowymi to dwa źródła jednego strumienia: płyną z nich koloraturowe soprany w akompaniamencie aksamitnych altów i mocnych tenorów
  • Prawdziwy dźwięk 5.1 muzyki, filmów i gier, a wszystko to dzięki technologii Dolby® Pro Logic II
  • Nie jedno, ale kilka źródeł dźwięku: możesz połączyć się jednocześnie z 6 źródłami dźwięku, takimi jak komputery, konsole do gier wideo, odtwarzacze DVD, CD i przenośne odtwarzacze muzyki
  • 6-kanałowe wejście można użyć jako trzy osobne wejścia stereo
  • Cyfrowy korektor aktywnie reguluje częstotliwości w czasie rzeczywistym, dzięki czemu dźwięk jest odtwarzany wiernie i bez żadnych zakłóceń
  • Przemyślana konstrukcja głośników satelitarnych: osłonki z tkaniny można usunąć i uzyskać profesjonalny wygląd głośników. Obrotowe podstawki można użyć również do zawieszenia głośników na ścianie. Nawet głośnik centralny można zamontować na ścianie, powyżej lub poniżej monitora
  • Bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania: doskonały do użytku w kinie domowym i do sterowania konsolami gier wideo
cytat z komputronik

Cena ok. 1150zł zobacz w MM.
  • Ocena produktu:
  • Ocena 9.34 / 10
9.34 / 10 (98 opinii)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
rj5, Twój post potraktujmy jako żart... ;)

Ten "wszystkowjednym" zestaw Logitecha kosztuje tyle co takie sobie kolumienki frontowe...

A fuj!!!;)
 

rj5

New member
Widać nie miałeś do czynienia z takim zestawem .Jest to flagowy model tej firmy.Ja przed usłyszeniem co on potrafi również myślałem tak jak Ty.Zapytaj o opinie np.w MM lub poczytaj na komputronik.Porównując z nim zestawy w ok. 3000 zł.to się do niego nie umywają.Przy pełnej mocy dźwięk bardzo czysty .Nie porównujmy zestawów po 5000 lub więcej.Myślisz że cena to wszystko.
 

Holt_

New member
Bez reklam
abstrahując od tego, że w MM lepiej się nikogo o zdanie nie pytać, chyba, że w celach satrycznych (np żeby odpowiedź umieścić tu :) ) to istotnie, głośniczki Logitecha grają ładnie, aczkolwiek chyba raczej jako głośniczki komputerowe.

No, ale też nie zapominajmy jednak o takim drobiazgu, że nawet najwięskze mieszkanie jest tylko mieszkaniem, z takimi zwierzętami jak sąsiedzi wokoło :) którzy niekoniecznie muszą lubić te same filmy i zespoły co my :). Czasem jak tak czytam tu relacje n/t brzmienia basów i sopranów i mocy amplitunerów, tak sobie myślę o tych zwięrzętach :):)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Logitech robi bardzo dobre głośniki. Do komputera. ;)

Rj, nadajemy na różnych falach. Pytać się o coś w MM? Lub w Komputronik? Humor...

Kilka lat temu, jak robiłem se aktualnie grający u mnie zestaw, niemal 1000 PLN to kosztowały same głośniki do kolumn frontowych. Nawet biorąc pod uwagę sprawność i głodową pensję małych żółtych rączek, nie porównujmy zestawu all-in-one za 1000 PLN do poważnego sprzętu... A wcale nie uważam tego co mam za jakiś wielki cymes, wręcz przeciwnie... :)

Oczywiście są ludzie, którym wzmiankowany zestawik Logitecha wystarczy, ku chwale i na zdrowie.

Co do zwierzątek...;)
Ja mam o tyle dobrze, mieszkając w bloku, tzw stare budownictwo, że bezpośrednio z moim pokojem sąsiaduje...pustostan! ;) Reszta to albo klatka, dwór lub ciąg dalszy mojego M. Ale faktycznie, filmy oglądam tylko do 22:00....
 

lyon7

New member
Hej chlopaki naprawde dzieki z gory za wasze propozycje bo przynajmniej mam od czego zaczac w poszukiwaniu mojego cinema systemu ale z drugiej strony nie musicie tak po sobie jechac...kazda propozycja jest do rozpatrzenia, tak jak napisalem cena max. to 5000zl a ktory sprzet bedzie najodpowiedniejszy do moich potrzeb to wybiore juz sam. Co sadzicie o tym: Panasonic SC-PT860 i SC-PT560...wiem,wiem nizsza klasa cenowa ale czy te zestawy panasonica odpowiadaja moim potrzebom (w tym przypadku chodzi mi przedewszystkim o jakosc dzwieku do PS3 i Blu-raya)? pzdr
 
Ostatnia edycja:

rj5

New member
W pokoju na dole do drugiej plazmy podłączona jest wieża pionner z procesorem dsp i kolumnami jbl 140w,w porównaniu do zz5500 jest słabiutki.Gdybyś naprawdę usłyszał ten zestaw to zmienił byś zdanie.
 

armi

New member
Bez reklam
z tym panasoniciem nie chodzi o klasę cenową tylko o to że to kiepskie plastikowe głośniczki a cały efekt nadaje w tym zestawie właśnie subwoofer

w jamo s606 fronty mają naprawdę duużo basu, dodatkowo H/K gra dość mocno basem... mimo wszystko do kina (na dobicie :)) warto nawet mały sub np jamo sub200 kupić wg mnie...
jak nie przekonasz swojej Kobiety do rozmiaru tych głośników to polecam Ci ten drugi infinity beta hcs - ja kupiłem jamo i jestem z tego faktu bardzo zadowolony, głośniki choć duże to jednak mają wg mnie fajny design i ładnie się komponują w mieszkaniu... na tym forum umieściłem zdjęcia tego zestawu u mnie w mieszkaniu - możesz pokazać swojej Kobiecie :)
 

lyon7

New member
armi napisał:
z tym panasoniciem nie chodzi o klasę cenową tylko o to że to kiepskie plastikowe głośniczki a cały efekt nadaje w tym zestawie właśnie subwoofer

w jamo s606 fronty mają naprawdę duużo basu, dodatkowo H/K gra dość mocno basem... mimo wszystko do kina (na dobicie :)) warto nawet mały sub np jamo sub200 kupić wg mnie...
jak nie przekonasz swojej Kobiety do rozmiaru tych głośników to polecam Ci ten drugi infinity beta hcs - ja kupiłem jamo i jestem z tego faktu bardzo zadowolony, głośniki choć duże to jednak mają wg mnie fajny design i ładnie się komponują w mieszkaniu... na tym forum umieściłem zdjęcia tego zestawu u mnie w mieszkaniu - możesz pokazać swojej Kobiecie :)
..............................................................
Mozesz podac link do tych fotek? Pzdr
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie mam intencji jeździć po nikim. No chyba że sobie zasłuży. A to że ktoś jest zadowolony z Logitecha? Jego święte prawo!!! :) To nie jest dla mnie powód do jazdy... ;)

Czy bym zmienił zdanie? Może, ale wątpię... Choć nie uważam się za złotouchego. ;)

Wymienione PanySłoiki to też pierdziawki. Jak dla mnie...

lyon7, skoro możesz przeznaczyć na KD 5000 PLN, to słuchaj "przedpiszców". Bierz Harmana i jakieś normalne kolumienki.

Albo jak będzie gdzie i będą warunki (pobożne życzenie) to posłuchaj i porównaj. Może wystarczy Ci Logitech? A za resztę kasy kupisz se filmy...
 
Do góry